Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Én is segítséget kérnék.

Belém csúsztak (minimálisan), és kb 3-4 mm-t jobb oldalon elmozdult a hátsó lökösöm. Hogyan lehet egyszerűen leszerelni?

Előre is köszönöm.

Szia!

Leírom neked, hogy a kombinál milyen módon csináltam. Remélem hasonló a munkamenet és segítek. Én 1-2 hete csináltam.

1. Ki kell szerelni a hátsó lámpákat. (A hátsó csomagtartóban a fedelek alatt van 3-3 műanyag anya azokat le kell csavarni, és az elektromos csatlakozót szét kell kapcsolni.)

2. A lökhárító és a gumi szigetelés érintkezésénél le kell bontani a szigetelést. (Erősen meg kell húzni a gumit.)

3. A kiszedett hátsó lámpák helyén találsz 1-1 csavart (trox) mindkét oldalon, azokat ki kell csavarni.

4. A kerékjáratokban van 2-2 csavar, ami a műanyag sárvédő doblemezt is rögzíti (egészen a sárvédőhöz közel), ezeket ki kell csavarni. Az alsó csavar kiszereléséhez "spéci" hajlított szerszám kell, vagy leveszed a kerekeket.

5. Be kell bújni hátul az autó alá. A lőkhárító közepe táján van két rögzítő bolha, aminek a belsejét kinyomod egy vékony szerszámmal, majd kinyomod az egész rögzítőt.

6. Innentől kezdve kétszemélyes a munka!! Az egyik oldalon a lökhárító és a sárvédő találkozásánál meg kell fogni a lökhárítót és erősen (de mégis óvatosan!!!) lefelé és egyszerre kifelé kell húzni, amíg ki nem pattan az első rögzítés, majd a második, harmadik.....(talán négy van). Amikor ki lett kapcsozva az egész oldal, akkor megfogatod a segítővel, átmész a másik oldalra és ugyanezt a műveletet végrehajtod.

7. A lökhárító közepétől jobbra és balra van még két kapocs, nekem ezek autómatikusan szétjöttek, de figyelj azokra is!

Igazából ennyi az egész.

Sok sikert a munkához.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opelos Társak!

Segítségeteket kérem : Van egy 2006-os 1,4-es 90 lovas benzin/gázos astra H-m.(gáz Páhin lett berakva Zavoli típusú)

A hiba a következő : Hosszabb állás után (kb 4 órától) az autó nem indul be elsőre,hiába tekertetem a végtelenségig(eddig max 25sec) nem is ígér,

de a második idítózásra azonnal indul.Szisztematikusan mindíg csinálja.

Tapasztalatok eddig:

Első indításkor nem kell tekertetnem elég ha csak ráindítok,majd visszaengedem a kulcsot.

Teljesen mindegy hogy gázon vagy benzinen állt-e le az autó

Ha átraktam csak benzines üzemmódra és úgy használom végig akkor is csinálja

Az autó semmiféle hibaüzenetet nem hoz a műszerfalon

Az autóval egyébként minden rendben: alapjárat,fogyasztás,dinamizmus,teljesítmény

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Leírom neked, hogy a kombinál milyen módon csináltam. Remélem hasonló a munkamenet és segítek. Én 1-2 hete csináltam.

1. Ki kell szerelni a hátsó lámpákat. (A hátsó csomagtartóban a fedelek alatt van 3-3 műanyag anya azokat le kell csavarni, és az elektromos csatlakozót szét kell kapcsolni.)

2. A lökhárító és a gumi szigetelés érintkezésénél le kell bontani a szigetelést. (Erősen meg kell húzni a gumit.)

3. A kiszedett hátsó lámpák helyén találsz 1-1 csavart (trox) mindkét oldalon, azokat ki kell csavarni.

4. A kerékjáratokban van 2-2 csavar, ami a műanyag sárvédő doblemezt is rögzíti (egészen a sárvédőhöz közel), ezeket ki kell csavarni. Az alsó csavar kiszereléséhez "spéci" hajlított szerszám kell, vagy leveszed a kerekeket.

5. Be kell bújni hátul az autó alá. A lőkhárító közepe táján van két rögzítő bolha, aminek a belsejét kinyomod egy vékony szerszámmal, majd kinyomod az egész rögzítőt.

6. Innentől kezdve kétszemélyes a munka!! Az egyik oldalon a lökhárító és a sárvédő találkozásánál meg kell fogni a lökhárítót és erősen (de mégis óvatosan!!!) lefelé és egyszerre kifelé kell húzni, amíg ki nem pattan az első rögzítés, majd a második, harmadik.....(talán négy van). Amikor ki lett kapcsozva az egész oldal, akkor megfogatod a segítővel, átmész a másik oldalra és ugyanezt a műveletet végrehajtod.

7. A lökhárító közepétől jobbra és balra van még két kapocs, nekem ezek autómatikusan szétjöttek, de figyelj azokra is!

Igazából ennyi az egész.

Sok sikert a munkához.

benkoa

Hát ez nem egyszerű...

Köszönöm a segítséget, jövőhéten kedden neki is állok megigazítani a lököst.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, manuális klíma van az autómban, érzetre jól/hamar fűt, hűt. érdekelne, hogyan tudnám idehaza megtisztítani, csinált már valaki ilyet házilag ? Mire kell figyelni, mit, hol találok meg. Köszi.

Hello,

A klímatisztító spray tartalmát fújd be a mellékelt hosszú csővel az összes szellőzőnyílásba és a kiemelt pollenszűrő mögé.

A pollenszűrő kiszereléséhez ki kell venned a kesztyűtartót: 4 db. torx T15-ös csavar tartja a négy sarkán, a kiemelés közben figyelj a belső világítás vezetékének óvatos lehúzására.

Ha hűthető kesztyűtartós az autód, akkor ki kell emelned a rádió fejegységet a helyéről (4 vékony csavarhúzó/szög vagy kiemelő villa kell hozzá), és a fejegység mellett jobbra benyúlva kiakasztani a kesztyűtartó hűtőcsövét.

A pollenszűrő műanyag fedelét három v. négy kicsi (talán 8-as?) hatlapfejű csavar tartja.

Ha jól emlékszem, akkor hagyni kell a tisztító anyagot hatni kb. fél órán át, majd lehúzott ablakok mellett, a klímakompresszor bekapcsolása után jól átfújatni a ventilátorral a teljes szellőzőrendszert. (de ez úgyis le van írva a spray dobozára : )).

Le-fel szerelésekkel, átkeringetéssel együtt jó 1,5 órát szánj rá.

Jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

A klímatisztító spray tartalmát fújd be a mellékelt hosszú csővel az összes szellőzőnyílásba és a kiemelt pollenszűrő mögé.

A pollenszűrő kiszereléséhez ki kell venned a kesztyűtartót: 4 db. torx T15-ös csavar tartja a négy sarkán, a kiemelés közben figyelj a belső világítás vezetékének óvatos lehúzására.

Ha hűthető kesztyűtartós az autód, akkor ki kell emelned a rádió fejegységet a helyéről (4 vékony csavarhúzó/szög vagy kiemelő villa kell hozzá), és a fejegység mellett jobbra benyúlva kiakasztani a kesztyűtartó hűtőcsövét.

A pollenszűrő műanyag fedelét három v. négy kicsi (talán 8-as?) hatlapfejű csavar tartja.

Ha jól emlékszem, akkor hagyni kell a tisztító anyagot hatni kb. fél órán át, majd lehúzott ablakok mellett, a klímakompresszor bekapcsolása után jól átfújatni a ventilátorral a teljes szellőzőrendszert. (de ez úgyis le van írva a spray dobozára : )).

Le-fel szerelésekkel, átkeringetéssel együtt jó 1,5 órát szánj rá.

Jó munkát!

Thenksz :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy pár képet mellékelek a pollenszűrő helyéről a cseréhez. én ugyan nem veszem ki a rádiót, anélkül is szépen kivehető a kesztyűtartó. A könnyebb hozzáféréshez a lábtérnél lévő takaró műanyagot leveszem, csak két műanyag "csavar" tartja.

P1100642_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100643_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100644_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100645_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Takarólemez:

P1100648_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100649_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

P1100651_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A visszaszerelésnél kell a kesztyűtartó hűtéscsőre vigyázni, hogy belemenjen a 3. képen látható szabályzóba.

Jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy pár képet mellékelek a pollenszűrő helyéről a cseréhez. Én ugyan nem veszem ki a rádiót, anélkül is szépen kivehető a kesztyűtartó. A könnyebb hozzáféréshez a lábtérnél lévő takaró műanyagot leveszem, csak ét műanyag "csavar" tartja.

A visszaszerelésnél kell a kesztyűtartó hűtéscsőre vigyázni, hogy belemenjen a 3. képen látható szabályzóba.

Jó munkát!

Köszi Maybal!

Éppen kapóra jött :icon13:

Link to comment
Megosztás:

A pollenszűrő kiszereléséhez ki kell venned a kesztyűtartót: 4 db. torx T15-ös csavar tartja a négy sarkán

T20 egyébként tuti kis leírás:)! +Ha berakásnál az új szűrő meghajlik, vagy kicsit "megtörik" az nem okoz semmi gondot, ez ilyen, sajnos szűk a hely...!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy 2008.12 havi Astra H caravant(150Hp,Z19DTH)és DVD90 navi van benne.

A kérdéseim a következők:

Első kérdésem:Tudom,hogy lehet magyarítani a navit,de a bc további menüit lehet???Ha lehet a bc-t magyarítani akkor szoftveresen vagy csak forrasztgatással,bütyköléssel??

Második kérdésem:gyári kanyarkövető bi-xenonos és fényszórómosót hogyan kell működtetni???

Harmadik kérdésem:Valamint a fényszórómosónak külön tartálya van vagy egybe van az ablakmosóéval???

Negyedik kérdésem:A dvd90 naviba csak a navi lemezt lehet tenni vagy esetleg más audio és video tartalmat tartalmazót is(mp4 video,avi,stb....)

Ötödik kérdésem:a BC a fogyasztási adatot az utolsó megtett 100 vagy 1000km szerint számolja vagy az összes tankolást egyben??

Hatodik kérdésem:a gyári 16-os lemezfelni méreteit írja már le valaki(16" 5x110 Et??)és milyen opelekével egyezik még(zafira,omega,meriva,stb..???)

Hetedik kérdésem:a gyári bi-xenon milyen szinhőmérsékletű(6000k vagy 4300K és milyen foglalatú)??

Köszönöm előre is a választ.

Nyolcadik kérdésem:a hűthető kesztyűtartó csak klímával együtt megy?

Maradt astra g-re 4db 17-es Mam nuvo(mam 7)alufelni 4x100 ET35---ára 70EFt,ha valakit érdekl jelezze.....(alul a linken meg lehet nézni)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy 2008.12 havi Astra H caravant(150Hp,Z19DTH)és DVD90 navi van benne.

A kérdéseim a következők:

Hali,

Amire tudom a választ:

1. Tudtommal a BC-t eddig nem magyarította senki, legalábbis a neten nem kínálnak ilyesmit. Ha nem tévedek, ehhez a kijelző EPROM-ját kellene megmókolni, ott van a megjelenítésért felelős szoftver eltárolva.

4. A NAVI lemez nyílásába csak navigációs CD vagy DVD helyezhető, más tartalmakat nem tud olvasni ez a meghajtó. Az AUDIO részbe a szokásos audio CD vagy MP3 fájlokat tartalmazó CD helyezhető. Egy angol fórumon láttam, hogy a színes központi CID kijelzőre rá lehet tenni egy hordozható DVD lejátszó, TV-tuner, laptop vagy tolatókamera videojelét. Az ehhez szükséges adapter a neten beszerezhető, a szerelés némi forrasztást igényel. Bár szerintem árban már ott van, hogy érdemesebb inkább egy típusspecifikus érintőképernyős fejegységet venni (400 EUR körüli összegért), amiben már integrált GPS, digitális TV-tuner, DVD/MP4/WMV/CD/MP3 lejátszó, SD-kártyahely, na meg persze rádióvevő is található.

8. A kesztyűtartó "hűtése" tulajdonképpen azt jelenti, hogy az utastérbe aktuálisan befújt levegőt megkapja a kesztyűtartó is. Tehát ha fűtesz, és nyitva van a csúszka, akkor meleg levegő megy a kesztyűtartóba, ha klímázol, és hűvöset fúj a venti, akkor a k.tartó is hideg levegőt kap.

Üdv,

HG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy 2008.12 havi Astra H caravant(150Hp,Z19DTH)és DVD90 navi van benne.

A kérdéseim a következők:

3. Úgy tudom csak 1 tarály van (szerintem neked is csak 1 beöntő nyílásod van). A trükk az, hogy ha már kevés van benne akkor már nem nyom hátra illetve a lámpára.

5. A fogyasztásmérő (véleményem szerint) természetesen az utolsó nullázás óta számolja az átlagfogyasztást.

De ezek az infók benne vannak a gyári kezelési utasításban (le is lehet tölteni a netről).

Link to comment
Megosztás:

Első kérdésem:Tudom,hogy lehet magyarítani a navit,de a bc további menüit lehet???Ha lehet a bc-t magyarítani akkor szoftveresen vagy csak forrasztgatással,bütyköléssel??

Szerintem tuti csak szofveres

Második kérdésem:gyári kanyarkövető bi-xenonos és fényszórómosót hogyan kell működtetni???

Ha "spricnized" a szélvédődet, akkor autómatikusan (1-2 percenként, pontos időt nem tudok) megtörténik a lámpák mosása is.

Harmadik kérdésem:Valamint a fényszórómosónak külön tartálya van vagy egybe van az ablakmosóéval???

Egybe van a tartály

Hatodik kérdésem:a gyári 16-os lemezfelni méreteit írja már le valaki(16" 5x110 Et??)és milyen opelekével egyezik még(zafira,omega,meriva,stb..???)

A 17"-os felni méretét tudom: ET35, gyári gumi váltómérete pedig 225/45 R17

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a melegebb hónapokban (kb. áprilistól-október) nagyjából minden 10-ik indításnál az autóból mintha elmenne az erő, azaz alig gyorsul, és a végsebesség 110 km/h. Viszont, ha menetközben leveszem gyújtásról majd visszarakom, akkor megjavul és, újra rendesen húz. (H Astra, 2005, Z16XEP). A hibakód: 1120 és 1550. Ez a jelenség akkor gyakoribb, ha pl. napon áll az autó, és érdekes módon a téli hónapokban viszont egyáltalán nem jelentkezik.

Szorgos kutatómunka után itt a fórumon találtam egy hasonló sorstársat az alábbi linken:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=226&st=1980

Az esetleírás az #1977-es hozzászólásban van, a lehetséges diagnóis az #1983-asban, amit idézek is:

"Az ECU-ban rossz a forrasztás az elektromos gázpedál 2. áramköre testelésénél, ha felmelegszik a motor, vele együtt a rászerelt ECU, az áramkör megszakad és az ECU csökkentett üzemmódba kapcsol. Elvileg lehetett volna rossz a gázpedál is, de nehezen magyarázható miért csak bemelegedés után rossz. Mivel kicserélték és nem oldódótt meg a hiba ez is az ECU hiba mellett szól. Viszonylag gyakori hiba, állítólag nem bírja a motor melegét és a rezgéseket."

A kérdésem az lenne, hogy ezt a diagnózist alá tudjátok-e támasztani (nekem eléggé logikusnak hangzik), vagy megcáfolni?

Kíváncsi lennék a kicsit lejjebb hivatkozott "wessz" kolléga véleményére is :-)

Thx!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most vettem egy 2008.12 havi Astra H caravant(150Hp,Z19DTH)és DVD90 navi van benne.

A kérdéseim a következők:

Első kérdésem:Tudom,hogy lehet magyarítani a navit,de a bc további menüit lehet???Ha lehet a bc-t magyarítani akkor szoftveresen vagy csak forrasztgatással,bütyköléssel??

Második kérdésem:gyári kanyarkövető bi-xenonos és fényszórómosót hogyan kell működtetni???

Harmadik kérdésem:Valamint a fényszórómosónak külön tartálya van vagy egybe van az ablakmosóéval???

Negyedik kérdésem:A dvd90 naviba csak a navi lemezt lehet tenni vagy esetleg más audio és video tartalmat tartalmazót is(mp4 video,avi,stb....)

Ötödik kérdésem:a BC a fogyasztási adatot az utolsó megtett 100 vagy 1000km szerint számolja vagy az összes tankolást egyben??

Hatodik kérdésem:a gyári 16-os lemezfelni méreteit írja már le valaki(16" 5x110 Et??)és milyen opelekével egyezik még(zafira,omega,meriva,stb..???)

Hetedik kérdésem:a gyári bi-xenon milyen szinhőmérsékletű(6000k vagy 4300K és milyen foglalatú)??

Köszönöm előre is a választ.

Nyolcadik kérdésem:a hűthető kesztyűtartó csak klímával együtt megy?

Maradt astra g-re 4db 17-es Mam nuvo(mam 7)alufelni 4x100 ET35---ára 70EFt,ha valakit érdekl jelezze.....(alul a linken meg lehet nézni)

5. Az átlag fogyasztást az aktuális 1-2 szektorban az utolsó nullázástól méri. Viszont a pillanatnyi fogyasztást méri és pár km után korrigálja a hátralevő km-t az addigi átlaggal, mert arra számít hogy ha az utóbbi pár km-en így mentél akkor tovább ha mész így akkor azzal a tempoval még mennyit mehetsz el. Érdekes, de jól működik! nekem kiszámolta nem 1 x hogy 30 km vagy 20 km van vissza és még nem hagyott ott az út szélén üzemanyag hiány miatt!

Link to comment
Megosztás:

5.  Az átlag  fogyasztást az aktuális 1-2 szektorban az utolsó nullázástól méri.   Viszont a pillanatnyi fogyasztást méri és pár km után korrigálja a hátralevő km-t az addigi átlaggal, mert arra számít hogy ha az utóbbi pár km-en így mentél akkor tovább ha mész így akkor azzal a tempoval még mennyit mehetsz el.  érdekes, de jól működik! nekem kiszámolta nem 1 x hogy 30 km vagy 20 km van vissza és még nem hagyott ott az út szélén üzemanyag hiány miatt!

Nálam volt már, hogy 0km-nél még mentem az autóval, és volt, hogy 4km-nél a kúton fogyott ki.
Link to comment
Megosztás:

T Zsolti25!

Kezelés, biztonság, karbantartás: 204. oldal.

Értem én, hogy meghibásodott, (ezt amúgy gondoltam is) de mi ? Házilag nem tudok semmit csinálni vele?

Egyszer már égett, de magától elaludt kb 5 perc múlva. De most nem akar :(

Okozhatja az hogy az első és hátsó kerekek nem egyformák (téli nyári) ? De akkor miért nem azonnal jött elő ?

Link to comment
Megosztás:

Nálam volt már, hogy 0km-nél még mentem az autóval, és volt, hogy 4km-nél a kúton fogyott ki.

nem normális dolog az hogy nulláig járatjátok, ( persze előfordulhat "véletlen " ) nem tudom mi változik akkor ha nem tankoltok??? Talán születik bele, vagy kevesebbet eszik??? Én úgy csinálom hogy nem aprózom el..... úgy is bele kell tenni, ha mész vele ha nem akkor meg nem fogyaszt... :-) így ha van benne és menni kell akkor nem teszek esetleg kitérőt hogy tankoljak 2 e-ért.... Az meg teljesen irreális hogy emelés elött ( 5-7 Ft ) sor áll a kutakon és ész nélkül tankolnak...... Mennyi fér bele??? 50 liter ami szinte teletank????? azon lehet "akasztani" 300 Ft-ot..... még 1 litert sem, és ha csak 1 x kerülsz 3 km-t városban lámpáknál, akkor már el is úszott, arról meg ne is beszélek hogy ennyi haszonért érdemes kiállni és elmenni tankolni mert "holnaptól 7 Ft-al drágább lesz"??? És mi van a jövő héten vagy 1 hónap múlva?? Úgy is megveszed vagy ha nem akkor tömegközlekedsz vagy kerózol... :-)

"nem hatja meg".....

lehet már megszokta...... a sanyargatást! :-)

Link to comment
Megosztás:

nem normális dolog az hogy nulláig járatjátok, ( persze előfordulhat "véletlen " ) nem tudom mi változik akkor ha nem tankoltok???  Talán születik bele, vagy kevesebbet eszik???  Én úgy csinálom hogy nem aprózom el.....  úgy is bele kell tenni, ha mész vele ha nem akkor meg nem fogyaszt... :-)  így ha van benne és menni kell akkor nem teszek esetleg kitérőt hogy tankoljak 2 e-ért....  Az meg teljesen irreális hogy emelés elött ( 5-7 Ft ) sor áll a kutakon és ész nélkül tankolnak......  Mennyi fér bele???  50 liter ami szinte teletank?????  azon lehet "akasztani" 300 Ft-ot.....  még 1 litert sem, és ha csak 1 x kerülsz 3 km-t városban lámpáknál, akkor már el is úszott, arról meg ne is beszélek hogy ennyi haszonért érdemes kiállni és elmenni tankolni mert "holnaptól 7 Ft-al drágább lesz"???  És mi van a jövő héten vagy 1 hónap múlva??  Úgy is megveszed vagy ha nem akkor tömegközlekedsz vagy kerózol... :-)

"nem hatja meg".....

lehet már megszokta...... a sanyargatást!   :-)

Miért nem normális dolog az, hogy teli-tankolom és ha kiürül újra teli tankolom??? Én is kérdezhetném, hogy minek tankolsz ha még negyedig van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.