Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok két kérdésem lenne:

1. Mi látható a képen bekarikázott részen?

Ez valami előkészítés, vagy innen lehet hozzáférni valamihez?

ajt%C3%B3.jpg

2. A küszöbön volt gyárilag (elvileg) ez az átlátszó fólia, ami már megadta magát.

Hol tudok ilyen vastag védőfóliát beszerezni, hogy kicseréljem?

k%C3%BCsz%C3%B6b.jpg

Köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Második alkalommal fordult elő, hogy menet közben felvillant az alacsony olajszint lámpa. Természetesen félreálltam, leállítottam a motort, vártam 5 percet, és megnéztem az olajszintet. Elméletileg rendben van. Megnéztem teljesen hideg motornál is, ott is hibátlan. Mi lehet a gond? Z18XER motorral szerelt Caravan, lehet, hogy az olajszintmérő ment tönkre (a kézikönyv szerint automatikusan méri a szintet)?

Előre is köszi :)

Gábor

Szint?

Szerintem az olajnyomás probléma miatt jelez. Lehet az olajszivattyúd sz@rakodik....!?

Link to comment
Megosztás:

Szint?

Szerintem az olajnyomás probléma miatt jelez. Lehet az olajszivattyúd sz@rakodik....!?

Nekem ezt tavaly előtt játszotta el. Utántöltöttem,majd másnap újból felvillant. Azt hittem, valahol szivárog az olaj. De semmi. Utána nem sokkal cseréltem olajat és azóta nem villant fel.

Olajcsere mikor volt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.7 cdti 110 Le-s astrám. Mostanában azt hallom egyre sűrűbben, hogy beleköltözött a kisbagoly..:)

Tapasztalt esetleg más is ilyen problémát?

Találtam a neten róla hang és képanyagot.

Fel kell hangosítani picit és amikor esik vissza a fordulat, akkor hallható!

Mi lehet ez???

Ezek szerint többen vagyunk ezzel a hibával....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.7 cdti 110 Le-s astrám. Mostanában azt hallom egyre sűrűbben, hogy beleköltözött a kisbagoly.. :)

Tapasztalt esetleg más is ilyen problémát?

Találtam a neten róla hang és képanyagot.

Fel kell hangosítani picit és amikor esik vissza a fordulat, akkor hallható!

Mi lehet ez???

Ezek szerint többen vagyunk ezzel a hibával....

Szia!

Nekem is detto ez a hang. Szerencsére nem kettős tömegű lendkerék, hanem az üzemanyag szűrő rendszerben a víz/levegő okozza a hangot. (szürcsöl, de inkább huhog :) )

Elméletileg volt már itteni forumozó, aki írta: az Opel Interat-nál élből ismerik a problémát, gariba orvosolják. Én sajnos még nem értem el hozzájuk, mert vidéki vagyok és nincs BP fele dolgom. Sz.tem próbáld meg!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Emberünknek zöröghet a műszeregység is, mert összehajtott papírdarabbal van kiékelve. :)

Más: ha valaki szedte már le a kormányát, és emlékszik rá, akkor legyen szíves megírni, hogy hányas torx-szal lehet kitekerni a kormánykereket tartó csavart. TX50 vagy TX55? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Emberünknek zöröghet a műszeregység is, mert összehajtott papírdarabbal van kiékelve. :)

Más: ha valaki szedte már le a kormányát, és emlékszik rá, akkor legyen szíves megírni, hogy hányas torx-szal lehet kitekerni a kormánykereket tartó csavart. TX50 vagy TX55? Köszönöm.

Na ez engem is érdekelne.

Vagyis az, hogy hogy kell kiszedni a CIM modult. Át akarom forrasztgatni, mert állítólag megjavul az indexelési hiba.

Az orosz oldalon nem tudtam kiigazodni a szétszedést illetőleg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy a H Astra gyári bicskakulcsot elemcsere mián hogyan lehet barmolás nélkül szétszedni? A kézikönyv szerint szervizben cserélik, amit (egyelőre) természetesen sem elhinni, sem elfogadni nem szeretnék :) Szóval mindenki szervizben cseréltet elemet, vagy van, aki otthon megtette?

Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy lehetséges-e valahogy aktiválni a kocsimban a fedélzeti komputert (már ha van benne, amit egyelőre nem tudok). Menet közben be tudtam menni egy szervizmenübe, ahol hőmérsékletadatokat, sebességadatokat stb. találtam (hűtővíz, ilyesmi), amiről itt korábban volt szó, de engem elsősorban fogyasztásadatok érdekelnének... Az info panelemen BC gomb és Settings gomb is van, viszont a fogyasztásadat sehogy sem jön elő, nem is tudom, van-e BC egyáltán a kocsimban.

Ha a BC TECH2-vel jó olcsón előhozható, akkor érdekelne a dolog (akár priviben is), ha viszont szerelni kell a kocsiban valamit, akkor nem annyira. CAR PASS kódom is van...

Hálás köszönet a segítségért!

Link to comment
Megosztás:

Ahol becsukott állapotban a kulcs tolla van, ott lehet szétnyitni. Semmilyen szerszám nem kell hozzá (az csak maradandó nyomot hagy a műanyagban), kézzel lehet lebillenteni a kisméretű fedelet. CR2032-es elem van alatta.

Szia!

Nem tudod véletlenül, hogy lehetne kicseréltetni a sima kulcsot bicskásra? Csak úgy, hogy újat rendelek, vagy van más megoldás is?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is simán szét lehet húzni kézzel a távirányító burkolatát. Csodálkozom is rajta, hogy magától még soha nem esett szét.

Szintén két gyári bicskám van. De az egyiknek lötyög a tolla, ott ahol az illesztés van. Valószínű sérült benne a transzponder chip is, mert nem lehet vele indítani az autót, csak a gyújtást ráadni. A távirányító rész is tökéletes persze.

NA, én meg azt nem tudom, hogy csak tollat a bicskakulcshoz hol gyártanak és hogy fogja felismerni az új kulcsot az autó...

Link to comment
Megosztás:

Ahol becsukott állapotban a kulcs tolla van, ott lehet szétnyitni. Semmilyen szerszám nem kell hozzá (az csak maradandó nyomot hagy a műanyagban), kézzel lehet lebillenteni a kisméretű fedelet. CR2032-es elem van alatta.

Köszi, akkor megpróbálom szétszedni. Remélem, majd a BC-re is reagál valaki...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is simán szét lehet húzni kézzel a távirányító burkolatát. Csodálkozom is rajta, hogy magától még soha nem esett szét.

Szintén két gyári bicskám van. De az egyiknek lötyög a tolla, ott ahol az illesztés van. Valószínű sérült benne a transzponder chip is, mert nem lehet vele indítani az autót, csak a gyújtást ráadni. A távirányító rész is tökéletes persze.

NA, én meg azt nem tudom, hogy csak tollat a bicskakulcshoz hol gyártanak és hogy fogja felismerni az új kulcsot az autó...

Tollat külön szerintem vehetsz a vaterán olyanoktól, akik kulcsot is árulnak. Új kulcsot vennél? Mert azt TECH2-vel kell ráprogramozni a kocsira. Vagy csak a tollat? - mert akkor miért ne ismerné fel a kocsi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhatja a fék "elgyengülését"? Mélyebbre kell nyomnom a pedált, hogy fogjon a fék! Létezik, hogy már elkopott volna a pofa? 109.000 km van az autóban! Félek, ha leszedem és vállas a dob, akkor ennyire sem fogom tudni beállítani! Előre is köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhatja a fék "elgyengülését"? Mélyebbre kell nyomnom a pedált, hogy fogjon a fék! Létezik, hogy már elkopott volna a pofa? 109.000 km van az autóban! Félek, ha leszedem és vállas a dob, akkor ennyire sem fogom tudni beállítani! Előre is köszi! G.

fékfolyadék mikor volt cserélve????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.