Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Viszont ha már itt vagyok kérdezek. :)

Párom állandóan a BC kijelzője elé pakolja a telefonját (egyébként meg kapja be aki a belső teret tervezte, alig van pakolórekesz, szánalom...), egy gyorsítás, és már le us ugrott. Pár napja detto, de ráesett a sebességváltó gombjára, és kitört a telefon sarka a kis króm gyűrűből ami a gomb tetején fut körbe egy kis darabot. Engem zavar, és gondlom pár forintos tétel, lehet ilyen krómgyűrűt külön kapni a váltógombra? :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Viszont ha már itt vagyok kérdezek. :)

Párom állandóan a BC kijelzője elé pakolja a telefonját, egy gyorsítás, és már le us ugrott. Pár napja detto, de ráesett a sebességváltó gombjára, és kitört a telefon sarka a kis króm gyűrűből ami a gomb tetején fut körbe egy kis darabot. Engem zavar, és gondlom pár forintos tétel, lehet ilyen krómgyűrűt külön kapni a váltógombra? :)

Nem lehet kapni, kompletten lehet váltógombot cserélni, az is elég macerás, ki kell venni a rudat is azt hiszem.... A kijelző elé meg vegyél egy csúszásgátló lapot (nano pad, ilyesmi) méretre kell vágni és az odahelyezett dolgok nem repkednek össze-vissza....

Link to comment
Megosztás:

üdv

1 hete vettem a kocsit,tegnap megvolt a komplett vezérlés,olaj,szűrök cseréje,viszont pár napja elkezdett világitani a károsanyagkibocsátás visszajelzője,ezzel mit lehet csinálni,azt olvastam hogy egr szelep vagy lambdaszonda miatt világithat,de a szerelőm szerint majd egy hosszabb út 2-300 km után elalszik,vagy nézzük meg diaggal hogy hol a hiba ??

thx

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet kapni, kompletten lehet váltógombot cserélni, az is elég macerás, ki kell venni a rudat is azt hiszem.... A kijelző elé meg vegyél egy csúszásgátló lapot (nano pad, ilyesmi) méretre kell vágni és az odahelyezett dolgok nem repkednek össze-vissza....

Na akkor majd bontóban körbekérdezek váltógomb ügyében.

Nano pad jó ötlet, alkalmazom is! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kombiról lesz szó,

205/55/R16-os nyári gumikkal, amit áprilisban vettem rá.

A gondom az, hogy a legkisebb úthibánál is akkorát döccen, hogy rossz hallgatni.

A keréknyomás rendben van. A hátsó lengéscsillapítóim lassan cserések, de mikor júliusban

bemérték a l.csillapítókat, azt mondták, hogy még rendben vannak.

Nagyobb döccenőnél, pedig hallok valami "klattyanást" is bal előlről.

Ha áll a kocsi és kézzel erősen megbillegtetem, akkor a hátsó kerekeknél nyikorgó hangot hallani.

Mi lehet a gond, merre felé induljak el?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

gyári CD30 eléggé gyengén veszi a rádió állomásokat, gyári antenna szár van rajta, nem létezik hozzá valami erősítő? vagy nagyobb antenna segítene?

Ha minden adonal gyenge a vetel, akkor a kabel, csatlakozo, vagy a radio hibas, a nagyobb antenna nem segit. Pesten sok ado meg levett antennaval is jol jon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! gyári CD30 eléggé gyengén veszi a rádió állomásokat, gyári antenna szár van rajta, nem létezik hozzá valami erősítő? vagy nagyobb antenna segítene?

Gyárilag van erősítő az antenna talp alatt (vagy a környékén), de a hozzáféréshez le kell bontani a tetőkárpitot.

Talán ez ment tönkre, vagy esetleg a csatlakozója oxidálódott el.

Link to comment
Megosztás:

Ez a zárósapka a kuplungmunkahenger légtelenítő csavarjának a záró sapkája. Ilyen van a féknyereg légtelenítő csavarjain is, bármelyik bontóban kapsz ilyet. Ha mégis újat szeretnél akkor itt a cikkszám: 0679178 Csergőéknél van 260Ft kedvezményes áron.

Valami továbbra sem stimmel. :(

Érdeklődtem Csergőéknél. Külön ilyet nem árulnak, csak komplett könyökkel 3650 Ft-ért.

Úgyhogy körülnézek még bontókban, vagy marad a házilagos megoldású dugó (a kinyomócsőrbe kötött FBS darab megfelelő méretűre vágva és az egyik végén megfúrva), ahogy most is van.

Link to comment
Megosztás:

Valami továbbra sem stimmel. :(

Érdeklődtem Csergőéknél. Külön ilyet nem árulnak, csak komplett könyökkel 3650 Ft-ért.

Úgyhogy körülnézek még bontókban, vagy marad a házilagos megoldású dugó (a kinyomócsőrbe kötött FBS darab megfelelő méretűre vágva és az egyik végén megfúrva), ahogy most is van.

Én továbbra is azt mondom, hogy ez a cikkszáma, és van nekik polcon:

n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én továbbra is azt mondom, hogy ez a cikkszáma, és van nekik polcon:

n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát akkor nem tudom... mindenesetre most megrendeltem máshonnan 315Ft-ért cikkszám alapján. Csak azt furcsállom kicsit, hogy ez egy zárósapka és tömítőgyűrűnek hívják ott ahonnan rendeltem. Remélem, hogy attól még ugyan arról az alkatrészről van szó.

Közben találtam bontóban is, de ott 500Ft az ára...

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor nem tudom... mindenesetre most megrendeltem máshonnan 315Ft-ért cikkszám alapján. Csak azt furcsállom kicsit, hogy ez egy zárósapka és tömítőgyűrűnek hívják ott ahonnan rendeltem. Remélem, hogy attól még ugyan arról az alkatrészről van szó.

Közben találtam bontóban is, de ott 500Ft az ára...

Megvettem.

Ahogy sejtettem, ez a cikkszámú alkatrész nem az, ami nekem kellett volna. Ez valóban egy gyűrű, ahogy a neve is mutatja. Mindkét vége lyukas. És nem zárósapka, ami nekem a csonkra kellett volna. :(

Úgyhogy a Csergőéknél sem mondtak hülyeséget, hogy nincs nekik külön.

Link to comment
Megosztás:

Megvettem.

Ahogy sejtettem, ez a cikkszámú alkatrész nem az, ami nekem kellett volna. Ez valóban egy gyűrű, ahogy a neve is mutatja. Mindkét vége lyukas. És nem zárósapka, ami nekem a csonkra kellett volna. :(

Úgyhogy a Csergőéknél sem mondtak hülyeséget, hogy nincs nekik külön.

Szia!

Nézd meg a linket. A 45 Ft-os tételről van szó?

http://www.arujegyzek.hu/gumiaruk_porvedok/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nézd meg a linket. A 45 Ft-os tételről van szó?

http://www.arujegyzek.hu/gumiaruk_porvedok/

Hogy érted? Ez univerzális. A gyári emlékeim szerint kicsit más alakú. De nem lényeg, a célnak szerintem ez is megfelelne. Meg az is, amit én otthon gyártottam helyette. Ennyit nem érdemes rohangálni miatta, marad az.

Szervizben nekem előszeretettel szórják el az ilyen gumi bigyókat, patentokat, szelepsapkákat. Legutóbb pl gyári szelepsapkát kellett beszereznem, mert elhagyták a gumisok. Előtte az egyik hűtőrácspatentot hagyta el a klímás. Most meg ez...

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted? Ez univerzális. A gyári emlékeim szerint kicsit más alakú. De nem lényeg, a célnak szerintem ez is megfelelne. Meg az is, amit én otthon gyártottam helyette. Ennyit nem érdemes rohangálni miatta, marad az.

Szervizben nekem előszeretettel szórják el az ilyen gumi bigyókat, patentokat, szelepsapkákat. Legutóbb pl gyári szelepsapkát kellett beszereznem, mert elhagyták a gumisok. Előtte az egyik hűtőrácspatentot hagyta el a klímás. Most meg ez...

És nem lehet rájukverni?

Amúgy szerintem ez valami "népi játék" lehet a szerelőknél.

Nekem, mikor összetörték a parkolóba az első lökhárítót, elvittem megcsináltatni.

Nyilván leszedték, de nem ám a gyári patenttal és csavarral rakták vissza, hanem az idiótája belecsavart lemezcsavart, meg facsavart!, mert gondolom elszórta a gyárit és ez volt kéznél.

Mikor megláttam, hát nagyot káromkodtam. Aztán elmentem a csegőbe és megvettem a patentokat, a csavarokat (meg a műanyag "izéket" amibe a csavart hajatni kell, mert a facsavarral azt is szétb..szta). 1200Ft-tomba került. De nem a pénz a lényeg, kérjen ennyivel többet (bár ők hagyták el), de ne gányoljon már!

Ezek a dolgok engem annyira bosszantank, mert látszik, hogy pont leszarják, nem érdekli őket.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted? Ez univerzális. A gyári emlékeim szerint kicsit más alakú. De nem lényeg, a célnak szerintem ez is megfelelne. Meg az is, amit én otthon gyártottam helyette. Ennyit nem érdemes rohangálni miatta, marad az.

Szervizben nekem előszeretettel szórják el az ilyen gumi bigyókat, patentokat, szelepsapkákat. Legutóbb pl gyári szelepsapkát kellett beszereznem, mert elhagyták a gumisok. Előtte az egyik hűtőrácspatentot hagyta el a klímás. Most meg ez...

Egyébként, ha megfelel neked (az otthon készített helyett) egy nem GM-es termék, akkor nézd meg a "keresőben" (légtelenítő sapka néven) és biztosan találsz olyan autós üzletet, amelyik előtt minden nap elmész, és van ilyen gumijuk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De, biztosan lehetne.

Csak egy 200 Ft-os kupakért nem akarok balhézni. Plusz munkaidőben kéne 200km-rrel arrébb ott lennem. Tehát ez nekem minimum egy nap szabadságomba kerülne. Amiből nem állok túl jól így év végéhez közeledve. Tehát ez azt jelentené, hogy emiatt a két ünnep között egy napra be kellene mennem a munkahelyemre és ezért 500 km-t autóznom.

Ennyit nem ér az egész.

Ezek szerint nem csak én járok így.

Engem sem a pénz bosszant, hanem az amit írtál. Valamint még az, hogyha pótolni kell ilyen bisz-b@szokat mehet a keresgélés meg a rohangálás utána.

benkoa, oké, köszi.

Már találtam is, kemény 4 Ft-ért! :)

http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=102331+%2APA&keres=l%C3%A9gtelen%C3%ADt%C5%91+sapka

Nem tudom ez az-e pontosan, de ez nekem útba esik és 5Ft-ot megér.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.