Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

SZiasztok!

CSak kiváncsiság képpen kérdezem, hogy történt-e valakievel hasonló? Átmentem egy fekvőrendőrön és elég nagy csattanást, fura hangot hallottam. Olyan volt mikor egy üvegbe belerúgsz és végigcsúszik a betonon vagy valami hasonló hang volt. Kiszáltam megnézni mi az istenre mehettem rá, mert nem láttam semmit. Körbenéztem sehol semmi. Viszont a fekvőrendőr tetején volt egy törött csavar feje. Tuti az autóbol származik. Gyorsan haverhoz, akna és végignéztünk mindent amit tudtunk. 4 keréknél meg van minden, futómű az egész alját motort, váltót megnéztük, de semmit nem találtunk. Szerintetek honnan az atya úr istenből származhat? Az autó caravan z19dt
http://kepfeltoltes.hu/140713/a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140713/a0_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosai lettünk egy Astra H 1.4 Essentia 2006.08. havi autónak. Tegnap megvolt az első éjszakai kocsikázás. A probléma, hogy nem láttunk semmit, a fényszóróállító gomb 0 állásban van fölfelé csavargava akkor csak rosszabbodott a helyzet. Lehet otthon állítani, vagy vigyem egyből szakihoz. Egyáltalán tudnak ezen még állítani? A távolsági fényszóró fénye a kocsi elé kb 3 m-re világít. Kész rémálom :-(

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosai lettünk egy Astra H 1.4 Essentia 2006.08. havi autónak. Tegnap megvolt az első éjszakai kocsikázás. A probléma, hogy nem láttunk semmit, a fényszóróállító gomb 0 állásban van fölfelé csavargava akkor csak rosszabbodott a helyzet. Lehet otthon állítani, vagy vigyem egyből szakihoz. Egyáltalán tudnak ezen még állítani? A távolsági fényszóró fénye a kocsi elé kb 3 m-re világít. Kész rémálom :-(

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:

Gábor

Szia!

Lámpabúra plexije nekünk is kezd homályosodni, ezért viszem majd regeneráltatni, mert mi sem látunk már nagyon... Nézd meg h elég "átlátszó"-e még a tied. Lehet ez a probléma is. A beállítás nehezebb dió otthon, szervízben gyorsan megcsinálják aprópénzért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosai lettünk egy Astra H 1.4 Essentia 2006.08. havi autónak. Tegnap megvolt az első éjszakai kocsikázás. A probléma, hogy nem láttunk semmit, a fényszóróállító gomb 0 állásban van fölfelé csavargava akkor csak rosszabbodott a helyzet. Lehet otthon állítani, vagy vigyem egyből szakihoz. Egyáltalán tudnak ezen még állítani? A távolsági fényszóró fénye a kocsi elé kb 3 m-re világít. Kész rémálom :-(

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:

Gábor

1-2 ezer Ft-ért beállítják műszerrel. Viszont nem akarlak elkeseríteni, de sokkal jobb nem lesz. Lehet próbálkozni jobb fajta izzókkal, de sokkal többet az sem segít.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki a legnagyobb fokozaton a hőmérsékletet(28°C) ott fűtenie kell, vagy a "hi" fokozaton. Állítsd automatára....

Volt nekem is olyan, hogy hűvösnek éreztem az időt, mégsem fűtött, csak 25-26°C után...

Van az autóban hőmérséklet érzékelő az utastérben is, és ha netán garázsban állva melegebb az utastér( nekem a garázsban melegebb volt) akkor nem biztos, hogy fog fűteni. Nálam akkor 17°C volt kinn, és csak 25°C-nál kezdett fűteni....

Szia!

Feltettem de akkor sem ment. Csak hideget fújt. Viszont tegnap délben elindítottam és egyszer csak elkezdett fűteni. + 28 fokban teljes gözzel ment a fűtés. letekertem kínomban a ventit majd 1 kis idő múlva kiváncsiságból vissza. elösször hideget majd 1 " huppanás" után megint meleget fújt. ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Feltettem de akkor sem ment. Csak hideget fújt. Viszont tegnap délben elindítottam és egyszer csak elkezdett fűteni. + 28 fokban teljes gözzel ment a fűtés. letekertem kínomban a ventit majd 1 kis idő múlva kiváncsiságból vissza. elösször hideget majd 1 " huppanás" után megint meleget fújt. ez mitől lehet?

Szia. Akkor előfordulhat, hogy a zsaluval lesz gond, esetleg megszorult, vagy valami ragacsos anyag van ott....talán klíma tisztító hab "taknyosodott" oda....

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez néhány havonta visszatérő téma.

Szét kell szedni a CIM-met és az összes csatlakozó érintkezőjét rendesen meg kell forrasztani. Ez az esetek legtöbbjénél megoldja a gondot.

A gyári visszahívás után nálam megszünt a CIM modul probléma. Illetve kábel köteg cseém is volt.

-A kormánykerék kábelköteg csatlakozótűk rossz csatlakozása okozza a hibát. Ügyfél reklamáció esetén cseréljék ki a kábelkészlet szerelvényt

(alkatrészszám: 93179285 / katalógusszám: 62 92 683).

Megjegyzés: A kábelkészlet kizárólag a Takata Petri szállítótól való kormánykerékhez való.

A 10-R-036 számú visszahívás tartalma:

Az Opel tájékoztatása szerint néhány Opel Astra H és Zafira B modell esetében a CIM meghibásodhat, ami kihathat a kürt működésére.

Az OPEL, vevői filozófiájával összhangban úgy döntött, hogy megelőzendő az esetleges későbbi kellemetlenségeket megerősíti a CIM modult.

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Olyan jelenség van nálam mióta meleg az idő, hogy benzinszag érezhető az utastérben, de nem állandóan, hanem rendszertelenül, változó erősséggel, benzinszinttől függetlenül.

Mi okozhatja ezt? Ismerőssel átfutottuk az autót átnéztük a főbb pontokat, ahol az üzemanyag mehet, de se repedt cső, se semmi olyan nyom nincs amitől ilyen lehet.

Tanksapkát nézegettem, az nagyon hamar lekattanik mikor rátekerem, meg olyan, mintha annyira nem is lenne szoros, nem tudom ez normális-e, meg hogy ettől az utastérben lehet-e benzinszag.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Olyan jelenség van nálam mióta meleg az idő, hogy benzinszag érezhető az utastérben, de nem állandóan, hanem rendszertelenül, változó erősséggel, benzinszinttől függetlenül.

Mi okozhatja ezt? Ismerőssel átfutottuk az autót átnéztük a főbb pontokat, ahol az üzemanyag mehet, de se repedt cső, se semmi olyan nyom nincs amitől ilyen lehet.

Tanksapkát nézegettem, az nagyon hamar lekattanik mikor rátekerem, meg olyan, mintha annyira nem is lenne szoros, nem tudom ez normális-e, meg hogy ettől az utastérben lehet-e benzinszag.

Köszi

A múltkor nekem is volt és azt vettem észre, hogy a nagy melegben erősebb. A csomagtartót kinyítva pedig erősebben lehetett érezni.

Én sem tudtam honnan jön, aztán a köv. tankolásnál a tanksapka alíg volt rácsavarva, épp. hogy a betöltőnyiláson volt (ami fura, mert mindig én tankolok és mindig ráhúzom).

Megtankoltam, meghúztam úgy, hogy többet kattanjon és azóta nincs szag.

Szóval simán lehet az utastérben benzinszag, ha nincs rajta rendesen a kupak.

Link to comment
Megosztás:

A múltkor nekem is volt és azt vettem észre, hogy a nagy melegben erősebb. A csomagtartót kinyítva pedig erősebben lehetett érezni.

Én sem tudtam honnan jön, aztán a köv. tankolásnál a tanksapka alíg volt rácsavarva, épp. hogy a betöltőnyiláson volt (ami fura, mert mindig én tankolok és mindig ráhúzom).

Megtankoltam, meghúztam úgy, hogy többet kattanjon és azóta nincs szag.

Szóval simán lehet az utastérben benzinszag, ha nincs rajta rendesen a kupak.

Köszi, pont ugyanezt vettem észre én is, épp tegnap tankoltam és alig-alig volt rajta a sapka, pedig előtte biztos jobban meghúztam.

Lehet, hogy a tanksapka szar már és lelazul magától? Na mindegy most megpróbálom jól meghúzni, aztán meglátjuk, köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sorstársak,

tudnátok nekem valakit ajánlani aki kicserélné a kocsim kormányát multikormányra és beprogramozná?Aszód,Gödöllő és vonzáskörzete lenne az igazi.Vajon mennyibe fájhat ez a móka?

Amúgy csendesen megjegyezném,hogy többet nem vennék H Astrát,de késő bánat - eb gondolat.

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Sorstársak,

tudnátok nekem valakit ajánlani aki kicserélné a kocsim kormányát multikormányra és beprogramozná?Aszód,Gödöllő és vonzáskörzete lenne az igazi.Vajon mennyibe fájhat ez a móka?

Amúgy csendesen megjegyezném,hogy többet nem vennék H Astrát,de késő bánat - eb gondolat.

Programozni tudtommal nem kell, viszont ha lepattintod az egyik takaró műanyagot és nincs mögötte a csatlakozó akkor nagyjából esélytelen a bekötés mert nincs meg a kábelezés, szóval ha mindenképp kell akkor azt is be kell szerezni és behúzni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Programozni tudtommal nem kell, viszont ha lepattintod az egyik takaró műanyagot és nincs mögötte a csatlakozó akkor nagyjából esélytelen a bekötés mert nincs meg a kábelezés, szóval ha mindenképp kell akkor azt is be kell szerezni és behúzni.

Szóval ha a kormányt cserélném multisra,annak az agyon is ki kéne a kábelezést építeni?Mert épp az van,hogy megjött a kormányvezérlő gomb és nincs csatlakozó,sőt hely se a kapcsolónak a takaró műanyag alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet kivenni a hátsó üléslapot? Elöl két húzókapocs OK, de hátul még rögzíti valami.Astra H 5a. Köszönöm.

Szia!

Mért akarod kivenni?

Korábban írta itt valaki, hogy ha kiveszed, utána nem tudod visszatenni úgy hogy volt gyárilag. Úgy rémlik valami patentok tartják, amiket nem lehet egyszerűen visszatenni. Talán nem is többször használatosak.

Én még nem próbáltam...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mért akarod kivenni?

Korábban írta itt valaki, hogy ha kiveszed, utána nem tudod visszatenni úgy hogy volt gyárilag. Úgy rémlik valami patentok tartják, amiket nem lehet egyszerűen visszatenni. Talán nem is többször használatosak.

Én még nem próbáltam...

Amiatt venném ki, hogy kimossam, ebben a nagy melegben gyorsan megszárad...Csupa folt lesz,ha csak úgy nekiesek folttisztitós szivaccsal. Gondoltam kiveszem a lapot és átmosom magasnyomású tisztítóval + mosószerrel, 1-2 nap alatt megszárad.

De igazad lehet, mert tényleg nem látok a két első kapcson kívül semmilyen rögzítést, csak érzem, hogy valamik nem engedik el, 2 helyen az övek rögzítése körül. Azt hittem, hogy van vmilyen furfang (így húzom, úgy fordítom stb).

Egyébiránt így nem is értem, hogy mi a funkciója a két első rögzítőnek ill. azok oldható voltának.

Köszi a válaszod!

Üdv, Sajó

Link to comment
Megosztás:

Amiatt venném ki, hogy kimossam, ebben a nagy melegben gyorsan megszárad...Csupa folt lesz,ha csak úgy nekiesek folttisztitós szivaccsal. Gondoltam kiveszem a lapot és átmosom magasnyomású tisztítóval + mosószerrel, 1-2 nap alatt megszárad.

De igazad lehet, mert tényleg nem látok a két első kapcson kívül semmilyen rögzítést, csak érzem, hogy valamik nem engedik el, 2 helyen az övek rögzítése körül. Azt hittem, hogy van vmilyen furfang (így húzom, úgy fordítom stb).

Egyébiránt így nem is értem, hogy mi a funkciója a két első rögzítőnek ill. azok oldható voltának.

Ezt nem egeszen ertem, a hatso ulestamlak nem ledonthetok? A leirasbol nem tunik ugy, hogy ez extra lenne, bar az kimaradt belole, mit kell tenni az ulolappal.

Nekem 1/3 - 2/3 aranyban osztva van, es mindket reszen van egy ful (esetleg behajtva a lap ala, ki kell forditani). Ezt a fulet meghuzva az ulolap elore kidontheto, es utana mar siman latszik, hogy kell kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet kivenni a hátsó üléslapot? Elöl két húzókapocs OK, de hátul még rögzíti valami.Astra H 5a. Köszönöm.

Szia!

Mért akarod kivenni?

Korábban írta itt valaki, hogy ha kiveszed, utána nem tudod visszatenni úgy hogy volt gyárilag. Úgy rémlik valami patentok tartják, amiket nem lehet egyszerűen visszatenni. Talán nem is többször használatosak.

Én még nem próbáltam...

Sziasztok...

Nos, az üléslap többször kivehető típus...Sajó, jól látod, azokat a patentokat kell kihúzni, így már kivehető az üléslap. Ha jól emlékszem, csak ki kell billenteni az első ülések felé. Tehát a füleket meghúzod, oldod a patentokat, majd az első ülések felé meghúzva a lapot kijön. Visszatenni a nehezebb, nehéz beleakasztani a fülbe, ami hátul van. Ha kiszeded, megértesz mindent... Viszont én azt a kárpittisztítós porszívót ajánlom, így nem kell kivenni. Én ilyennel tisztítom....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szóval ha a kormányt cserélném multisra,annak az agyon is ki kéne a kábelezést építeni?Mert épp az van,hogy megjött a kormányvezérlő gomb és nincs csatlakozó,sőt hely se a kapcsolónak a takaró műanyag alatt.

Kormányt, átvezetőt, meg még lefelé is tovább kellene kábelezni egész a rádióig, szóval nem egyszerű sajnos, bár pontosan nem tudom alap esetben meddig lehet behúzva.

Link to comment
Megosztás:

Szóval ha a kormányt cserélném multisra,annak az agyon is ki kéne a kábelezést építeni?Mert épp az van,hogy megjött a kormányvezérlő gomb és nincs csatlakozó,sőt hely se a kapcsolónak a takaró műanyag alatt.

Ha a kormányvezérlő gombot fel tudod rögzíteni a helyére (Azt nem tudom, hogy a gyárilag nem multisra fel lehet e tenni, mert anno én komplett cseréltem a kormányt bőr multikormányra ez enyémen és a bátyám Astráján is) akkor már csak a kapcsoló és a CIM modul átvezetője közé kell a kábelt megvenni, a mellékelt linken a 3. vagy a 6. a kormány gyártójától függően. http://kepfeltoltes.hu/140721/korm_ny_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ha ez is meg van akkor a légzsákot kell kivenni és a kábelt a helyére tenni, A CIM modulon, mely tartalmazza a kormányátvezetőt is, meg van a távvezérlő csatlakozója is a kürt csatlakozó mellett. Ha minden meg van akkor programozni kell! A programozást CIM-en és meglepő módon a kijelzőn kell elvégezni. Ezt követően működni fog. A távvezérlő jelek a CIM és a Rádió között CAN-BUS-on jutnak el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.