Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ez a Reds felni nem grafit színű?

Most egyébként kezdek egy kicsit elbizonytalanodni, hogy fehér legyen-e a felni, vagy maradjon ezüst.

A képeket várom :) Elég ütős formája van így kép alapján a felnidnek.

az autó fekete, a felni grafit

ez az Y forma tulajdonképpen már rég forgalomban van

ilyen forma van a vectra -hoz, illetve a focus -okhoz is, annyi hogy a Reds c(s)ic(s)ázott rajta egy kicsit

szerintem jó lett, ez volt a legolcsóbb felni ami még elérhető volt 5x110 -es méretben

80 EUR /db , vagyis bruttó 22.000 HUF alatt jött ki, ami nagyon jó ár a magyarországi viszonyokhoz képest

biztos most sokan mondják hogy ennyiért használt jó állapotú 17" -est lehet kapni ami többet dob az autón, de nekem fontos volt h számlás legyen illetve nem akartam a gyárinál peresebb gumit

kép:

http://kepfeltoltes.hu/view/100408/DSC0350...ltoltes.hu_.jpg

felni festés...

fekete autóhoz ütős és egyedi pl ha arany/réz színt választasz mint az impreza -kon szokott lenni

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodtam rajta, de aztán elvetettem az ötletet. Az arany jobban mutat a kék mellett, na meg az imprezán :) Meg talán egy kicsit hivalkodó is lenne...

éppen ma láttam egy fiat stilon...fekete autó, arany felni

ütős, szép, egyedi

nincs még egy a környéken

Link to comment
Megosztás:

éppen ma láttam egy fiat stilon...fekete autó, arany felni

ütős, szép, egyedi

nincs még egy a környéken

Úgy tűnik marad az ezüst szín, mivel ma körbefóliázott G Astra-s barátaim azon csodálkoztak, hogy milyen gyorsan is lehet menni ezzel az autóval. Magyarul bemértek a szemetek, már csak az a kérdés, hogy mennyibe fog kerülni az egydarab fénykép.

Úgyhogy jövő héten felkerül a felnire a gumi, aztán majd ha lesz egy kis pénzem megcsináltatom.

Link to comment
Megosztás:

Felkerült végre a felni. De ma persze szakadt az eső, úgyhogy jól elázott. Felpolíroztam még a múlt héten, és nagyon szép ez az ezüst szín is :)

Ezzel a 225-ös gumival érdekesen működik az autó :) a nyomvályú + eső kombináció elég meglepő. Viszont nem ráz annyira, amennyire gondoltam, sőt, egészen komfortos. Viszont tényleg hangos, de hát ez legyen a legnagyobb baj :D

Egy kép most, aztán majd csinálok normálisat is, ha le lesz mosva az autó :D

Felni + gumi

Link to comment
Megosztás:

Felkerült végre a felni. De ma persze szakadt az eső, úgyhogy jól elázott. Felpolíroztam még a múlt héten, és nagyon szép ez az ezüst szín is :)

Ezzel a 225-ös gumival érdekesen működik az autó :) a nyomvályú + eső kombináció elég meglepő. Viszont nem ráz annyira, amennyire gondoltam, sőt, egészen komfortos. Viszont tényleg hangos, de hát ez legyen a legnagyobb baj :D

Egy kép most, aztán majd csinálok normálisat is, ha le lesz mosva az autó :D

Felni + gumi

Jó lett grat hozzá, de egy kis ültetést elbírna!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy gyárilag 4 kerékcsavar fogja a felnit az autómon....le lehetne cserélni 5-re?

Mert megtetszett egy felni, de azon 5 csavaros felfogatási lehetőség van, ezt akkor felejtsem el, vagy van valami megoldás?

köszi

Simán meg tudod oldani! 160e. a 4db 5 csavaros kerékagy <_< :wacko: :(

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Astra H Caravan 1.6 benzinesre a gepkonyv 205/55 R16 6,5x16 5x110 ET 37 vagy 195/65 R15 6,5x15 5x110 ET 35 kereket javasol. Azonos felniszelesseg mellett itt van 2 mm elteres az ET szamban. Szerintetek fel lehet tenni 6,5x15 ET 33-as felnit? Nem okoz problemat? Mar azt is furcsallom, hogy a ket gyari meretben is van 2 mm kulonbseg...

Elore is koszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Astra H Caravan 1.6 benzinesre a gepkonyv 205/55 R16 6,5x16 5x110 ET 37 vagy 195/65 R15 6,5x15 5x110 ET 35 kereket javasol. Azonos felniszelesseg mellett itt van 2 mm elteres az ET szamban. Szerintetek fel lehet tenni 6,5x15 ET 33-as felnit? Nem okoz problemat? Mar azt is furcsallom, hogy a ket gyari meretben is van 2 mm kulonbseg...

Elore is koszi!

A kulonbseg nem meglepo, mert a gumik szelessege is eltero; a szelesebb guminak el kell fernie pl. Ha 33-ast raksz fel, akkor osszesen 4 mm-el csokken a nyomtavod, esetleg osszeerhetnek dolgok, amiknek nem kene, valtozik a stabilitas, stb., tehat a hivatalos valasz az, hogy nem jo. Ettol persze a gyakorlatban valoszinuleg nem tortenne semmi rendkivuli, de nyilvan jobb a gyari meretnel maradni.

Link to comment
Megosztás:

A kulonbseg nem meglepo, mert a gumik szelessege is eltero; a szelesebb guminak el kell fernie pl. Ha 33-ast raksz fel, akkor osszesen 4 mm-el csokken a nyomtavod, esetleg osszeerhetnek dolgok, amiknek nem kene, valtozik a stabilitas, stb., tehat a hivatalos valasz az, hogy nem jo. Ettol persze a gyakorlatban valoszinuleg nem tortenne semmi rendkivuli, de nyilvan jobb a gyari meretnel maradni.

Minden igaz amit írtál, de az ET szám fordítva van. Amennyivel kisebb annyit jön kifelé a felni a kerékagy síkjához képest. Azaz nem az lesz a gond hogy belül mibe ér bele, hanem pl berugózásnál a kerék külső széle a sárvédőhöz érhet. De amúgy teljes nyugalommal felrakhatja semmi baj nem fog származni belőle!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nem nagyon találtam erre vonatkozó infót, de ha csak nem találtam meg, akkor bocs... de talán valaki tud segíteni.

jelenleg nyári guminak 225/45 R17 Dunlop Sportmaxx van a kocsin, viszont télre szeretnék kisebb méretet, na meg kipróbálni milyen is ha kissé csendesebb a gumi. 205/55 R16 Dunlop Winter Sport 3D-t néztem ki, elég ebből a 91T, illetve van valakinek tapasztalata vele? előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

3db 215/55 R 16 93 w continental premium contact használt nyári gumimtól szabadulnék mivel a vásárolt felnin ez volt és nincs rá szükségem.sajna 1 kuka lett a négyből

2008 januári a gumi ,2 db még kb 3 mm a kopásjelzőtől,1 kb 2mm még.

Kikiáltási ár:9999 ft/3 db de a licit szerintem lefelé mehet főleg igy tél előtt,mivel biztos kapós is lesz.

Opel zafirán vagy Vectrán volt.Miskolcon vannak a gumik

http://kephost.hu/image-0D67_4CADC282.jpg

http://kephost.hu/image-F93E_4CADC282.jpg

http://kephost.hu/image-F64D_4CADC282.jpg

http://kephost.hu/image-BABF_4CADC282.jpg

http://kephost.hu/image-2783_4CADC282.jpg

lesz 4db 16 os 5lyukas gyári astra h lemezfelni is 6 1/2 méret et 37.ha ez érdekel valakit egyeztetünk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményt kérnék aki a gyári 205/55 R16 ET37 (6,5 col) felnit lecserélte nagyobbra!

Én most egy 8 col ET40 R17 felnin gondolkozok 225/45 gumival!

Egy online ET kalkulátorral már számolgattam és kicsit tartok tőle hogy kicsit sok a 16mm kifelé és 22mm befelé történő eltérés.

Aki valami hasonlót tett fel kérem ossza meg mindenféle tapasztalatát (fogyasztás, zaj, egyenesfutás, stb.)!

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.