Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai tuning


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok ! egy olyan problémám lenne - remélem tud valaki segíteni - hogy vettem a B Corsa-mba Angel Eye első fényszókat, projectoros. Ugye nem elektromos magasság állítós, a manuális tekerentyűvel kéne belőni. Annak csak a helye van meg, nincs benne a menetes hosszú szár. Rendelni nem lehet (próbáltam UNIX-tól Angliáig mindent), a gyáriból meg kivehetetlen (konkrétan ki törni, erőltetni sem bírtam..) Járt már valaki így? Hogy lehetne mégis belőni a fényszórókat, hogy ne jobbra fel az égbe világítsanak? Hamarosan megyek műszakira ahol nézik ezt így, így sürgős lenne vmi megoldást találnom.

Előre is köszi,

Szabi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ! egy olyan problémám lenne - remélem tud valaki segíteni - hogy vettem a B Corsa-mba Angel Eye első fényszókat, projectoros. Ugye nem elektromos magasság állítós, a manuális tekerentyűvel kéne belőni. Annak csak a helye van meg, nincs benne a menetes hosszú szár. Rendelni nem lehet (próbáltam UNIX-tól Angliáig mindent), a gyáriból meg kivehetetlen (konkrétan ki törni, erőltetni sem bírtam..) Járt már valaki így? Hogy lehetne mégis belőni a fényszórókat, hogy ne jobbra fel az égbe világítsanak? Hamarosan megyek műszakira ahol nézik ezt így, így sürgős lenne vmi megoldást találnom.

Előre is köszi,

Szabi

Ha addig nem oldódik meg, akkor műszakira cseréld vissza a gyári lámpákat és azzal menj.

Aztán ráérsz keresni megoldást, de abban segíteni sajna nem tudok :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom hogy tuti hogy ki lehet venni a kézi magasságállítót a gyári lámpából, mivel annak a helyére megy az elektromos. Legfeljebb nem jól próbáltad. Asszem bajonettzáras, bár jó rég volt amikor én a Calibrából kivettem... talán még meg is vannak a kézi állítóim valahol

Link to comment
Megosztás:

sziasztok ! egy olyan problémám lenne - remélem tud valaki segíteni - hogy vettem a B Corsa-mba Angel Eye első fényszókat, projectoros. Ugye nem elektromos magasság állítós, a manuális tekerentyűvel kéne belőni. Annak csak a helye van meg, nincs benne a menetes hosszú szár. Rendelni nem lehet (próbáltam UNIX-tól Angliáig mindent), a gyáriból meg kivehetetlen (konkrétan ki törni, erőltetni sem bírtam..) Járt már valaki így? Hogy lehetne mégis belőni a fényszórókat, hogy ne jobbra fel az égbe világítsanak? Hamarosan megyek műszakira ahol nézik ezt így, így sürgős lenne vmi megoldást találnom.

Előre is köszi,

Szabi

Amúgy ezekbe az Angel lámpákba xenont lehet csak tenni vagy sima izzót? Ha xenont tesz az ember akkor azért nem szólnak a fakabátok?

Link to comment
Megosztás:

Aztán majd jól lepattog és az lesz a gyönyörű látvány...

Nekem is festve van+kapott egy kis lakkot és semmi gond vele.Ha mégis lenne a javítás sem egy nagy probléma.Gond akkor van ha a tulajt nem érdekli és nem foglalkozik vele,akkor valóban csúnya tud lenni.

Az esetleges kisebb javítás meg egy pár perces munkával megoldható,ami egy hétvégi karbantartás/takarítás keretében simán belefér.

Link to comment
Megosztás:

a gyári lámpákat megkapta egy rokon, mert megtörte a corsa-ja elejét, így talán bontóban próbálkozhatok... baromi sok helyen próbálkoztam... angol autóalkatrész importáló cég utánajárt de semmi eredmény, unix-éknál van a webshop-ba de hónapokig nem lesz a termék és talán azután sem, hivatalos opel képviselet pedig azt mondta h a lámpa része ilyet külön nem árulnak... szerzek törötteket és megpróbálom átrakni.. hátha most jobban sikerül kivenni mint múltkor... max földhöz vágom, ha nem segít az ész... jön az erő :D

xenon: nekem projectoros és nagyon erős így nem gondolkoznék xenon-on DE meg se csinálnám különben sem mert ha megbontom a lámpát utána párásodni fog, lehet szilózni és szenvedni vele... a rendőr meg kpm, műszaki mind harapnak érte , mert xenon csak elektromos magasságállítós és fényszórómosós lehet....

hallottam olyat h erősebb xenon gázas izzója volt egy srácnak a rendőrnek hiába bizonygatta h nem xenon ez, a rendőr megszívatta és berendelte kpm-re ami nem olcsó (főleg ha van egy kis eltitkolt móka a kocsidban pl. egy nagyobb motor :D )

Link to comment
Megosztás:

a gyári lámpákat megkapta egy rokon, mert megtörte a corsa-ja elejét, így talán bontóban próbálkozhatok... baromi sok helyen próbálkoztam... angol autóalkatrész importáló cég utánajárt de semmi eredmény, unix-éknál van a webshop-ba de hónapokig nem lesz a termék és talán azután sem, hivatalos opel képviselet pedig azt mondta h a lámpa része ilyet külön nem árulnak... szerzek törötteket és megpróbálom átrakni.. hátha most jobban sikerül kivenni mint múltkor... max földhöz vágom, ha nem segít az ész... jön az erő :D

xenon: nekem projectoros és nagyon erős így nem gondolkoznék xenon-on DE meg se csinálnám különben sem mert ha megbontom a lámpát utána párásodni fog, lehet szilózni és szenvedni vele... a rendőr meg kpm, műszaki mind harapnak érte , mert xenon csak elektromos magasságállítós és fényszórómosós lehet....

hallottam olyat h erősebb xenon gázas izzója volt egy srácnak a rendőrnek hiába bizonygatta h nem xenon ez, a rendőr megszívatta és berendelte kpm-re ami nem olcsó (főleg ha van egy kis eltitkolt móka a kocsidban pl. egy nagyobb motor :) )

Nono :D Nem elektromos magasságállítás, hanem dinamikus szintszabályzás! A kettő nem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Meg egy 6centis ültetés.

Link to comment
Megosztás:

Nekem bejövős :D.A négy kiválasztott lökös közül nekem szerintem is ez volt a legjobb választás.

Rendszámot a lökösre vagy a rácsra fogatod?

Link to comment
Megosztás:

Már 4 centi is elég lenne,akkor is jól mutatna.

Vagy egy állítható futómű és lehet kísérletezgetni. Bár azzal meg az a gond, hogy legtöbben elkezdik 3-4 centivel és egyre lejjebb teszik, a végén meg úgyis porig ültetés lesz :D Aztán a magyar utak visszaráznak a valóságba... (szó szerint)

Egyelőre én 40-es rugókat teszek be és meglátjuk milyen lesz..., ha nem tetszik, akkor gewinde.

A rács szerintem is jobb lenne feketén. :D

Link to comment
Megosztás:

Sp-nek igaza van, kell az ültetés! De az a főnix matrica a gépháztetőre nagyon nem :D ...De ezt már beszélgettük ha jól emlékszem :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy egy állítható futómű és lehet kísérletezgetni. Bár azzal meg az a gond, hogy legtöbben elkezdik 3-4 centivel és egyre lejjebb teszik, a végén meg úgyis porig ültetés lesz :D Aztán a magyar utak visszaráznak a valóságba... (szó szerint)

Egyelőre én 40-es rugókat teszek be és meglátjuk milyen lesz..., ha nem tetszik, akkor gewinde.

A rács szerintem is jobb lenne feketén. :)

Nekem is 40-es ültetés volt először.Az ültetőrugó annyival jobb ,hogy komfortosabb az utazás vele.A gew-vel viszont szabadon játszhatsz a magassággal. B)

Havernak is alig két hónapja van leültetve a gép,és már szét is csapta rajta az olajteknőt.

Köszönjük magyar utak.Így szeretünk téged. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen a festegetés elmarad valszeg e miatt... ültető rugók a 30 as ahogy nézem 35 alatt nem van... állítható futómű meg kb 150 ahogy látom, szoval egyenlőre így marad minden.....

kis pénz kis foci.....

Vaterán 40-es FK használt rugók vannak most 15ezerért, újan meg 25.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.