Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Nálam csak akkor világít, ha a világítás ég és a rádió is be van kapcsolva.

Ha a rádiót kikapcsolod, a multigombok sem világítanak.

Jogos, elnézést a félre tájékoztatásért, tegnap kipróbáltam és akartam is írni csak nem volt időm rá :) köszönöm a helyesbítést!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy a gyári CDR500 azt hiszem hogy áramtalanítás után 9 safe jelzést ír ki. Beírom a kódot és megy rendesen. Attól tartok hogy ez 9 hibás kódbeírást jelent. Én is bénáztam már el egy párszor.

Letilt 10-nél vagy nem?

Lehet törölni az az amire én gondolok?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy a gyári CDR500 azt hiszem hogy áramtalanítás után 9 safe jelzést ír ki. Beírom a kódot és megy rendesen. Attól tartok hogy ez 9 hibás kódbeírást jelent. Én is bénáztam már el egy párszor.

Letilt 10-nél vagy nem?

Lehet törölni az az amire én gondolok?

Köszönöm

Állítsd be rajta, hogy ne kérjen kódot!

Link to comment
Megosztás:

Nálam csak akkor világít, ha a világítás ég és a rádió is be van kapcsolva.

Ha a rádiót kikapcsolod, a multigombok sem világítanak.

Még a világítás sem kell hozzá. Csak a rádióval van összekötve, amikor megy a rádió, világítanak a gombok is világítástól függetlenül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam csak akkor világít, ha a világítás ég és a rádió is be van kapcsolva.

Ha a rádiót kikapcsolod, a multigombok sem világítanak.

Nálam is így működik.

Még a világítás sem kell hozzá. Csak a rádióval van összekötve, amikor megy a rádió, világítanak a gombok is világítástól függetlenül.

akkor Nektek csak simán be van dugva az iso kábel és ennyi?

mert nekem is be van dugva, igaz a rádión csak egy kábel van a kormánytáv vezérlésnek ami nincs az iso csatibva vezetve.

lehetséges, hogy az a vezeték kellene neki, hogy világítson?

csak azért kérdezem mert van nekem egy kis vékony piros (szerintem +12v-os) kábel ami csak úgy lóg a gyári kábelkötegben.

ennek ellenére, hogy az nincs használatban minden működik, természetesen a kis kijelzőn nem, csak óra, dátum, hőfok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel a kijelzőn furcsa dologra lettem figyelmes. :)

K_p704_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez persze megoldódott,vettem új hőmérséklet mérőt. :)

Viszont egy másik dologban kérném a segítségeteket.

CCRT 700-as Philips rádiós-telefonos magnóm van,és elég gyatrán fogja a rádió jeleket.

Erre is sikerült rájönnöm,hogy miért.

http://www.kepfeltoltes.hu

A menetes rész eltört,az antenna alján,és ezért nem fogja normálisan a jelet.

Vettem egy újat,és még az autósbolt előtt bepróbáltam,és láss csodát,nem volt jó.

A menetes része átmérőben kisebb mint a régié,az eladó szerint ezt hozta ki a számítógép 2002-es évjáratra.

Vissza vittem,és vissza is kaptam az árát.

Irány egy másik autósbolt,ott az eladó is furcsán nézett,amikor felvázoltam neki a fentebb leírt dolgot.

Azt mondta,hogy a menetes rész keskenyebb szokott lenni.

Előfordulhat,hogy G Astrához kétféle változatban gyártották az antennát? Vastagabb,és vékonyabb menetes résszel?

Megmértem kb. 6mm az átmérője a menetes részének.

http://www.kepfeltoltes.hu

Akinek ilyen hosszított antenna talp van,megmérné a menet átmérőjét?

Köszönöm!

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnèk egy kis segítséget kérni rádió ügyben. Autóm egy 2000- es évjáratú g astra caravan, mindene gyári.Most úgy èrzem ideje lenne a car400-t lecserèlni valami modernebb mp3-as egységre. Tudnátok valami jól bevált típust ajánlani? Nem kell távirányító, illetve nagy teljesítmény sem, a hangszórókat nem akarom cserélni, viszont szeretnèm ha működne a gyári kijelzővel.

Link to comment
Megosztás:

Ich.., on 01 Feb 2015 - 10:21 AM, said:

Sziasztok! Szeretnèk egy kis segítséget kérni rádió ügyben. Autóm egy 2000- es évjáratú g astra caravan, mindene gyári.Most úgy èrzem ideje lenne a car400-t lecserèlni valami modernebb mp3-as egységre. Tudnátok valami jól bevált típust ajánlani? Nem kell távirányító, illetve nagy teljesítmény sem, a hangszórókat nem akarom cserélni, viszont szeretnèm ha működne a gyári kijelzővel.

Tudok ajánlani, ha elárulod a ráfordítandó összeget, de a gyári kijelzőt felejtsd el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnèk egy kis segítséget kérni rádió ügyben. Autóm egy 2000- es évjáratú g astra caravan, mindene gyári.Most úgy èrzem ideje lenne a car400-t lecserèlni valami modernebb mp3-as egységre. Tudnátok valami jól bevált típust ajánlani? Nem kell távirányító, illetve nagy teljesítmény sem, a hangszórókat nem akarom cserélni, viszont szeretnèm ha működne a gyári kijelzővel.

A gyári kijelzőn csak az óra és a dátum fog megjelenni. A rádióállomás RDS-ét vagy a frekvenciát a rádió úgyis kijelzi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnèk egy kis segítséget kérni rádió ügyben. Autóm egy 2000- es évjáratú g astra caravan, mindene gyári.Most úgy èrzem ideje lenne a car400-t lecserèlni valami modernebb mp3-as egységre. Tudnátok valami jól bevált típust ajánlani? Nem kell távirányító, illetve nagy teljesítmény sem, a hangszórókat nem akarom cserélni, viszont szeretnèm ha működne a gyári kijelzővel.

A gyári kijelzőn csak az óra és a dátum fog megjelenni valamint a hőmérséklet. A rádióállomás RDS-ét vagy a frekvenciát a rádió úgyis kijelzi.

Link to comment
Megosztás:

Kár, pedig arra számítottam, hogy van olyan típus ami vezèrli a kijelzőt is. Az árat illetően max 25-30-at szánnèk rá.

pedíg ha igazán változást szeretnél, akkor cserélni kellene a hangszórókat is.

nem a teljesítmény, inkább a hangzás minősége miatt.

szerintem 50e-ből már kihozhatnád fejegységgel hangszórókkal kiemelő keretekkel együtt.

én spec. JVC párti vagyok, abból én az X210-es fejet használom, ez egy slim kivitel CD mechanika nélkül, viszont

van erősítő kimenete ami esetleg jól jöhet ha fejleszteni szeretnél.

és mivel nem olyan hosszú, sokkal jobban elférnek a hátsó kábelek.

Link to comment
Megosztás:

pedíg ha igazán változást szeretnél, akkor cserélni kellene a hangszórókat is.

nem a teljesítmény, inkább a hangzás minősége miatt.

szerintem 50e-ből már kihozhatnád fejegységgel hangszórókkal kiemelő keretekkel együtt.

én spec. JVC párti vagyok, abból én az X210-es fejet használom, ez egy slim kivitel CD mechanika nélkül, viszont

van erősítő kimenete ami esetleg jól jöhet ha fejleszteni szeretnél.

és mivel nem olyan hosszú, sokkal jobban elférnek a hátsó kábelek.

dupla rca kimenetűt is ajánlhatnál elérhető áron, én ha cserélek, akkor mindenképp olyat :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Kár, pedig arra számítottam, hogy van olyan típus ami vezèrli a kijelzőt is. Az árat illetően max 25-30-at szánnèk rá.

Annyiból már bluetooth-osat is vehetsz (bár ha kell kábel a multikormányhoz, akkor mégsem). Nekem a New Duett-ben a pioneer

MVH-X370BT-t ajánlották. (végül tényleg az lett, de máshol vettem, csak ott szerelték be.

Link to comment
Megosztás:

Ich.., on 02 Feb 2015 - 05:16 AM, said:

Kár, pedig arra számítottam, hogy van olyan típus ami vezèrli a kijelzőt is. Az árat illetően max 25-30-at szánnèk rá.

20 körül már vannak elég jók CD mechanika nélkül. Én nem szeretek lemezeket tárolni, cserélgetni, ezért micro SD-re rakom a zenéket. A mai fejegységek nagy része lejátszik tömörítetlen (WAV), sőt némelyik veszteségmentes tömörítésű (FLAC) fájlokat, vagyis nem kell aggódni a minőség romlása miatt. Egy 32 gigás micro SD-m van, jó sok minden ráfér.

Ahogy előttem is írták, 2 pár RCA-val ellátott magnót érdemes venni, arra később ráköthetsz egy ládát, plusz még a hangfalakat is. A hátsó hangszórókat én nem használom, szerintem (és mások szerint is) tönkreteszi a hangzásképet. Hátulról csak a láda szól.

Néhány fejegység amit tudok ajánlani:

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30335

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=41508

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30525

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=26526

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv skacok!

Ma vettem egy Crunch Blackmaxx MXB4125-ös négy csatornás erősítőt. 4x85 wattot tud rms-be 4 ohm-on.

Bekötöttem az MNC V-type 350 után, és fúúúúúúúú azt a betyárbüdös.... :blink:

Két csatornát hidaltam a mélynek, de valami atombrutál hangzása van. Azthittem a fejem letépi.

Ami mégjobban tetszik, hogy az MNC a nagyobb mélyeknél nagyon megszopkodta az áramot, így villogott szépen az egész

műszerfal nagyobb hangerőnél. Viszont ennél minimális kis bevillanás van. Remélem melegedni se fog úgy, mint az elődje...

És még akkor ott van két csatornám az első szettnek.

Kérdésem a következő. Milyen színűek a hangszóró kábelei az első ajtóknál?

Mert akkor elvágom a fejegység mögött (persze az összekötő kábelben) az első szettet és rákötöm az erőlködőre.

VISZONT

Mivel egy pár rca megy az erősítőre, így ha kikapcsolom a subwoofert a fejegységen (Pioneer DEH-1500 UBA) akkor az lekapcsolja a komplett erőlködőt? Mert akkor elhallgat az első szett is...
Mondjuk a hátsó szettet rajtahagyom a fejegységen csak leveszem nullára. Max ha lekapcsolja az erőlködőt akkor ottmarad még a hátsó szett, hogy szóljon valami, ha valamelyik utas nembírná a mélynyomót...

Külön potim nincs az erősítőhöz, úgyhogy az kilőve.

Az olajnyomás legyen veletek! :smartass:

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Üdv skacok!

Ma vettem egy Crunch Blackmaxx MXB4125-ös négy csatornás erősítőt. 4x85 wattot tud rms-be 4 ohm-on.

Bekötöttem az MNC V-type 350 után, és fúúúúúúúú azt a betyárbüdös.... :blink:

Két csatornát hidaltam a mélynek, de valami atombrutál hangzása van. Azthittem a fejem letépi.

Ami mégjobban tetszik, hogy az MNC a nagyobb mélyeknél nagyon megszopkodta az áramot, így villogott szépen az egész

műszerfal nagyobb hangerőnél. Viszont ennél minimális kis bevillanás van. Remélem melegedni se fog úgy, mint az elődje...

És még akkor ott van két csatornám az első szettnek.

Kérdésem a következő. Milyen színűek a hangszóró kábelei az első ajtóknál?

Mert akkor elvágom a fejegység mögött (persze az összekötő kábelben) az első szettet és rákötöm az erőlködőre.

VISZONT

Mivel egy pár rca megy az erősítőre, így ha kikapcsolom a subwoofert a fejegységen (Pioneer DEH-1500 UBA) akkor az lekapcsolja a komplett erőlködőt? Mert akkor elhallgat az első szett is...

Mondjuk a hátsó szettet rajtahagyom a fejegységen csak leveszem nullára. Max ha lekapcsolja az erőlködőt akkor ottmarad még a hátsó szett, hogy szóljon valami, ha valamelyik utas nembírná a mélynyomót...

Külön potim nincs az erősítőhöz, úgyhogy az kilőve.

Az olajnyomás legyen veletek! :smartass:

Szia!

Ha a rádiódon egy pár RCA kimenet van, és az ráadásul sub hajtásra van beállítva akkor így ebben a formában nem lesz jó jelforrás a négy csatornás erősítődnek, mert csak mély hangok fognak szólni az első szettből is. Ha a rádiódon van rá lehetőség(nem ismerem a típust) akkor apcsold ki a sub kimenet funkciót oly módon, hogy a teljes frekvencia sáv ott legyen a kimeneten és az erősítődön lévő alul és felül áteresztő szűrő segítségével állítsd be a rendszered. Megnéztem az erősítőd a neten, minden lehetőség adott a jó beállításra. :) Amúgy alóban komoly darab!

A másik ami eszembe jutott, ha a hátsó szett hangerejét leveszed akkor nagy valószínűséggel az RCA-t is némitja a fejegység, legalább is nekem a Kenwood így működik!

A vezetékek színét nem tudom, de ha egy ISO csatlakozó kiosztást megnézed a rádiónál könnyen megtalálod!

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nemeth_laca, on 12 Feb 2015 - 6:59 PM, said:

Üdv skacok!

Ma vettem egy Crunch Blackmaxx MXB4125-ös négy csatornás erősítőt. 4x85 wattot tud rms-be 4 ohm-on.

Bekötöttem az MNC V-type 350 után, és fúúúúúúúú azt a betyárbüdös.... :blink:

Két csatornát hidaltam a mélynek, de valami atombrutál hangzása van. Azthittem a fejem letépi.

Ami mégjobban tetszik, hogy az MNC a nagyobb mélyeknél nagyon megszopkodta az áramot, így villogott szépen az egész

műszerfal nagyobb hangerőnél. Viszont ennél minimális kis bevillanás van. Remélem melegedni se fog úgy, mint az elődje...

És még akkor ott van két csatornám az első szettnek.

Kérdésem a következő. Milyen színűek a hangszóró kábelei az első ajtóknál?

Mert akkor elvágom a fejegység mögött (persze az összekötő kábelben) az első szettet és rákötöm az erőlködőre.

VISZONT

Mivel egy pár rca megy az erősítőre, így ha kikapcsolom a subwoofert a fejegységen (Pioneer DEH-1500 UBA) akkor az lekapcsolja a komplett erőlködőt? Mert akkor elhallgat az első szett is...

Mondjuk a hátsó szettet rajtahagyom a fejegységen csak leveszem nullára. Max ha lekapcsolja az erőlködőt akkor ottmarad még a hátsó szett, hogy szóljon valami, ha valamelyik utas nembírná a mélynyomót...

Külön potim nincs az erősítőhöz, úgyhogy az kilőve.

Az olajnyomás legyen veletek! :smartass:

A legjobb az lenne, ha cserélnél fejegységet. Ahogy előttem is írták, kellene 2 pár RCA. Akkor tudnád vezérelni a magnóról külön a subot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.