Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Valaki már járt úgy, hogy egyik DVD íróval megírt MP3-at lejátszotta a fejegysége, a másik íróval ugyanazt írva nem? Egy csomó időt elcsesztem vele, amire erre rájöttem.... Pedig előtte lejátszotta... (RW igaz)

Ismerős, bár nem autó hanem sima hifi tornyok. Egyes hifik kényesek rá, s csak az LG íróval írt lemezeket szeretik.

Link to comment
Megosztás:

Az antenna erősítőn már én is gondolkoztam, de azt hallottam ha ilyet beszerelek nagyon fogja zavarni a telefon és a gps jelei... Ez mennyire igaz? Vagy van valakinek tapasztalata?

Gyárilag is van benne erősítő, mégpedig az antennatalpban. Mivel nem gyári a rádiód érdemes lenne megnézni a csatlakozójában az erősítő tápvezetéke nem-e el lett vágva (egy piros-fehér vezeték). Így szokták ugyanis megoldani, hogy bekapcsoláskor a központi kijelzőn megmaradjon a dátum kiírás, csakhogy annak a jelvezetéke és az erősítő tápja ugyan az a vezeték, így egyúttal az erősítő is megszűnik működni. Szokott még gond lenni az antennatalp testelésével is, de az sincs kizárva, hogy meghalt az erősítő.

Link to comment
Megosztás:

Az antenna erősítőn már én is gondolkoztam, de azt hallottam ha ilyet beszerelek nagyon fogja zavarni a telefon és a gps jelei... Ez mennyire igaz? Vagy van valakinek tapasztalata?

En eloszor kivennem a radiot es megneznem, hogy az antennakabel csatlakoztatva van-e rendesen! Az szokot ilyen problemat produkalni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem gyári CDR-500 fejegységem volt az autómban, ami behalt. Most rendeltem egy Pioneer egységet. Azt szeretném kérdezni, hogy az antenna csatlakozón kívül kell-e valamit módosítani a csatlakozókon, vagy csak összedudom és működik?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem gyári CDR-500 fejegységem volt az autómban, ami behalt. Most rendeltem egy Pioneer egységet. Azt szeretném kérdezni, hogy az antenna csatlakozón kívül kell-e valamit módosítani a csatlakozókon, vagy csak összedudom és működik?

Üdv!

Elvileg adnak hozzá ISO csatit: http://bolthely.hu/kepek/mikroshop/01713.jpg Csak össze kell dugni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok !
Most raktam bele az astrámba hátulra két nagy hangfalat vezetékeléssel meg két csipogót, meg előre két csipogót házilag. Elől minden okés azóta szebb a hangzás, viszont hátul nem szólnak a hangfalak, pedig áramot kap mert a központi zár működik meg biztos h jól szereltem be. Mi lehet a baj? kell bele egy biztosíték nekik? vagy gondoltam még arra h a rádión kell beállítani de ott nem találtam semmit. egyébként nem gyári rádió van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Most raktam bele az astrámba hátulra két nagy hangfalat vezetékeléssel meg két csipogót, meg előre két csipogót házilag. Elől minden okés azóta szebb a hangzás, viszont hátul nem szólnak a hangfalak, pedig áramot kap mert a központi zár működik meg biztos h jól szereltem be. Mi lehet a baj? kell bele egy biztosíték nekik? vagy gondoltam még arra h a rádión kell beállítani de ott nem találtam semmit. egyébként nem gyári rádió van benne.

Jó helyre csatlakoztattad a hangszorót?

Ki kellene mérni, hogy meg van-e a folytonosság. Akár lehet a rádiónál is, hogy nincs bekötve...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.!
Sajnos, az ajtóátvezetőm sorcsatlakozós, így a hangszóró kábelnek kellett egy kisebb lukat fúrni. (Astra G)
Mindenképpen ragaszkodtam a gyáritól eltérő jó minőségű hangszóró kábelhez, mivel egy komolyabb első szettem van. Mivel most kiszerelésre került a hifi, megfigyeltem, hogy a lukat elkezdett finoman rozsdásodni. Profi autó hifi beépítéseknél ezt hogyan oldják meg, hogy ne rozsdásodjon később? Gondolom lefestik azt a kis részt, de ha nem tud az ember olyan színt találni mint az autó szín kódja, akkor hogy oldja meg? Hátul ugyan ez a problémám, az erősítő testelése a biztonsági öv alatt volt, a csavar körül pár cm-es körben fémtisztára lecsiszolva és a felületi rozsda megkezdte. A hifit vissza fogom építeni hamarosan, így mindenképpen szükségem lesz hátul a fémtiszta részre a testelés miatt. Most vissza csiszolom a rozsdát, de nem szeretném, ha az autó kárára menjen a fémtiszta felület szabadon hagyása.
Később ha eladásra kerül az autó, az ajtóátvezetőnél lévő pici lukat hogyan szokták eltüntetni a profik? Esetleg készíttetnek egy méretre vágott pici gumi darabot, ami pont a lukba passzol? Nagyon bosszant az ajtómon vágott pici luk, de ha lehetetlen megoldani egy jobb minőségű hangszóró kábel átvezetését mi tévő legyen az ember?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os f astrám(gsi) gyári cdr 500 rádióval. A problémám az, hogy a rádió magától bekapcsol. Olvastam itt a fórumon, hogy újabb rádiókon a cd érzékelő mikrokapcsoló okozza a hibát. Létezik, hogy ennél a régi szériánál is ez a hiba? Ill. lehet ezekhez vhol alkatrészt kapni? És még vmi: van egy gyári philips kazettás rádióm is, aminek a hangerőszabályzója nem szabályoz rendesen. Ilyenkor a poti a hibás, vagy a sebességfüggő hangerőszabályzásban van a hiba?

Előre is köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem kicsi problémám lenne :)

Van 1 bér kocsim abban van egy Blaupunkt CAR 300, akitől vették a kocsit nem kérték tőle el a safe codeot időközbe meghalt a pasas...

Lényeg: Kód van időközbe, viszont valószínűleg ellett rontva a kód..

Tehát a szokásos...

1. Gyujtás ráad

2. Rádió kivan kapcsolva, tehát AS gombot nyomom, majd a powergombal bekapcsolom, aztán csippan egyet, aztán elengedem az AS gombot és kérni kellene neki a kódot..

De nem kéri, és nemtudom neki megadni, ilyenkor mi a megoldás?? Kuka?

És 7 SAFE -et ír..

Itt a kép:

KÉP

Link to comment
Megosztás:

Király vagy, egyébként bementem itt egy szervízbe Szolnokon, ott adtak 1 telszámot azt felhívtam és a srác elmondta ugyanezt :)

A 3 rossz próbálkozás az gondolom a kereskedésé volt ahonnan kihoztam a rádiót, vagy a tulajé akitől megvették, sajnos időközben elhalálozott a tulajdonos szóval esély sem volt rá hogy megtudják mi a kód, így megoldottam ;)

Azért köszönöm a segítségedet nagyon szépen :)

A programmal kigeneráltam.. :)

Minden jót nektek, és köszönöm tényleg hogy van itt segítőkész ember, egy másik oldalon feltettem a kérdést, első válasz az volt rá, hogy.. "Ugye nem rádiót lopsz?"

Komolyan milyen emberek vannak...

És a megtalált rádió állomásokat hogy kell elmenteni?

Olyasmit olvastam hogy nyomni kell mondjuk az 1 -es gombot folyamatosan, kikeresni ami rádiót akarok és ha megtalálta, elengedni.

Ez tényleg így van?

Egy külföldi oldalon olvastam.

https://557442e0-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/opelccled/ledezes/car300/car300_code.jpg?attachauth=ANoY7cqlm-90T-P0NpotZhueAcyxqic7k4cYkVWMeAmwi-awAuZA8p2Su13JryF_Km2tUKQJaFrtgvUO_I1WJLEPRVrgJ9gsM16rDV-XpFcVbNPkawCUaHL1Ya7Ph51UlfuOVLmjQdtKU8ZRQa7sxVYcZn_YNfuLF8GE3HqGQkJfBkEtwZ3MCpiLDQziEYjWat-91ff6mG-quEF0nTsXNVqGKdfliX2NsC8NLKndNxbsVi4b7Awad9U%3D&attredirects=0

kb 10 perc várakozási idő (bekapcsolt állapotban) után kér kódot.

7 SAFE : 3 rossz próbálkozásod volt, még 7 lehet, majd végleg lezárja! (9. várakozási idő 640 perc!!!)

Az oldalán levő gyártási kódból egy program segítségével lehet megkapni a helyes számokat.

Keress PM-be, ha nem boldogulsz...

Link to comment
Megosztás:

És a megtalált rádió állomásokat hogy kell elmenteni?

Olyasmit olvastam hogy nyomni kell mondjuk az 1 -es gombot folyamatosan, kikeresni ami rádiót akarok és ha megtalálta, elengedni.

Ez tényleg így van?

Egy külföldi oldalon olvastam.

Kikeresed az állomást, majd azt a számot tartod nyomva, amelyikre el akarod tárolni. Amikor csipog egyet, akkor eltárolta. Azt hiszem, így van. Ha nem, akkor majd kijavítanak.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Opel Astra-G 2,0D DTi- vásároltam. A gyári helyett utólag beépített JVC fejegység van. A TID kijelzőn semmi nem jelenik meg. Kérdésem a következő lenne. Valami módon belehet-e kötni a TID kijelzőt (feltételezem, hogy nincs) , Leginkább a külső hőmérséklet kijelzése érdekelne.

A kesztyűtartó kiszerelésekor láttam valamilyen kb. 3mm átmérőjű vezetéket, aminek a végén menetes csatlakozó van, és ez több vezetékkel volt együtt. Ennek köze lehet a TID kijelzőhöz?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra-G 2,0D DTi- vásároltam. A gyári helyett utólag beépített JVC fejegység van. A TID kijelzőn semmi nem jelenik meg. Kérdésem a következő lenne. Valami módon belehet-e kötni a TID kijelzőt (feltételezem, hogy nincs) , Leginkább a külső hőmérséklet kijelzése érdekelne.

A kesztyűtartó kiszerelésekor láttam valamilyen kb. 3mm átmérőjű vezetéket, aminek a végén menetes csatlakozó van, és ez több vezetékkel volt együtt. Ennek köze lehet a TID kijelzőhöz?

Előre is köszi a válaszokat!

Akkor ha nem jelez semmit elég xarul kötötték be. Valami kókány lehet szerintem. Nekem Kenwood mp3-as fejegységem van és azt ahol vettem, ott a srác úgy kötötte be, hogy a kijelzőn megmaradt a dátum, óra és a hőmérséklet kijelzés. Szóltam neki mikor kötötte, hogy tudom, hogy valami vezetéket fel kell cserélni vagy valamelyiknek áramot kell adni, hogy megmaradjon és odafigyelt és megcsinálta. De nálam hozzá jobban értők majd megmondják mit hova és hogyan kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor ha nem jelez semmit elég xarul kötötték be. Valami kókány lehet szerintem. Nekem Kenwood mp3-as fejegységem van és azt ahol vettem, ott a srác úgy kötötte be, hogy a kijelzőn megmaradt a dátum, óra és a hőmérséklet kijelzés. Szóltam neki mikor kötötte, hogy tudom, hogy valami vezetéket fel kell cserélni vagy valamelyiknek áramot kell adni, hogy megmaradjon és odafigyelt és megcsinálta. De nálam hozzá jobban értők majd megmondják mit hova és hogyan kell.

Köszi! Akkor ezek szerint belehet kötni. Ez már egy jó hír számomra!

Esetleg egy bekötési rajz, ha jönne valakitől, azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Akkor ezek szerint belehet kötni. Ez már egy jó hír számomra!

Esetleg egy bekötési rajz, ha jönne valakitől, azt nagyon megköszönném.

Szia!

Az idő és a hőmérséklet kijelzés független a fejegységtől, csak a dátum kijelzéssel kell trükközni, hogy megmaradjon a rádió bekapcsolása után is. Ha neked semmikor nem jelez ki semmit, akkor kezdetnek meg kellene nézni a háttérvilágítás izzóit, mert könnyen lehet hogy csak azok mentek ki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.