Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

8 perce, Zolcsy82 írta:

Jó lett a fűtés,csak most más a baj!

100-és 80 fok között van a vízhőfok, de most meg bejelez a motor kontroll lámpa, általában alacsony fordulatszám tartományon és ilyenkor dadog meg rángat.

Ha alapjáraton történik akkor meg le akar állni de az utolsó pillanatban még elkapja! Ha lekötöm a lamda szonda fekete vezetékét akkor is ez a helyzet...(a másik két fehér az be sincs kötve, csak lóg a levegőben.)

Alapjárati motor full tiszta!

Mi lehez ez a hiba? (szerelőt kell váltanom)

Nem tudom milyen szondát raktak az autódbe, de C14SE-nél egy vezetékes kell és az a vezeték lila színű.

Mi volt a fűtés probléma?

Egyébként nekem ma tűnt fel, hogy 90 fok fölé megy egy kicsit a mutató és már nyit a termosztát. Picit alázuhan, de aztán beáll, de párszor lemegy a 90 fokos jelzés alá a mutató. Tudom, hogy csak tájékoztató jellegű, de kicsit zavar. Bár az is lehet, hogy zsír új hűtőt kapott és a víz is teljesen új benne és ezért jobb a hűtés hatásfoka. Régen simán felment a 95 fokos jelzésig a mutató, mire elkezdett visszazuhanni a termosztát nyitástól. Klímával meg a kb 96-98 között mozgott. Azt is bekapcsoltam, de épphogy elérte akkor a 95 fokot a vízhőfok a műszer szerint.

Link to comment
Megosztás:

Nem a hőfokjeladó ment nekem ki ? Az a kék a henger oldalán, én arra gyanakszom! Körbeforog a kék műanyg része ez normális ?

Nekem 100-nál nyit majd lemegy 80 ra és játszik 80 és 90 között!

Soklyukú lökhárító műanyag van nekem rajta. Erre a kevesebb való ?

Ezek szerint nem belevaló a lamda!

Nem modta meg a szerelő mi volt a baj a hűtőrendszerrel!

Módosítva : Zolcsy82
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 20. at 20:46, Zolcsy82 írta:

Nem a hőfokjeladó ment nekem ki ? Az a kék a henger oldalán, én arra gyanakszom! Körbeforog a kék műanyg része ez normális ?

Nekem 100-nál nyit majd lemegy 80 ra és játszik 80 és 90 között!

Soklyukú lökhárító műanyag van nekem rajta. Erre a kevesebb való ?

Ezek szerint nem belevaló a lamda!

Nem modta meg a szerelő mi volt a baj a hűtőrendszerrel!

Szerintem azért nem mondta mert maga se tudja vagy nem is csinált semmit rajta csak úgy csinál mintha megjavította volna. Szüleimé c14se caravan klíma nélkül és itt a kevés lyukú lökhárító van. Valószínűleg a tiéden is az volt gyárilag. Mondjuk most már nincs olyan hideg kint (+10 fok van) és lehet hogy most jónak tűnik a fűtésed, de nagy hidegekbe előfordulhat, hogy a soklyukú lökhárítód ill. az azon keresztüláramló menetszél túlhűti a motrot és a hűtőrendszert, de ez csak egy tipp volt részemről mivel már minden más szóba került ezzel kapcsolatban. Esetleg próbáld meg lezárni a felesleges szellőzőlyukakat aztán meglátod jobb lesz-e a fűtés mint volt ha hidegebb lesz az időjárás.

Ha kigyullad a motorkontroll lámpa akkor ki kell villogtatni a hibakódot és abból kiderül a problem.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 20. at 20:40, daykiller írta:
On 2016. 02. 20. at 20:46, Zolcsy82 írta:

Nem a hőfokjeladó ment nekem ki ? Az a kék a henger oldalán, én arra gyanakszom! Körbeforog a kék műanyg része ez normális ?

Nekem 100-nál nyit majd lemegy 80 ra és játszik 80 és 90 között!

Soklyukú lökhárító műanyag van nekem rajta. Erre a kevesebb való ?

Ezek szerint nem belevaló a lamda!

Nem modta meg a szerelő mi volt a baj a hűtőrendszerrel!

 

Már melyik hőfokjeladó? A vízhűtő oldalán vagy az injektorház hátulján? ( mindegyikből találtam kéket)Az első nem szól bele a motor működésbe csak a ventit kapcsolja a második beleszól, de azt ki lehet mérni multiméterrel.

 

Ui: ez az idézés az idézésben, és hogy nem lehet kivenni az egyiket a másikból csodálatos....de most már úgy vagyok vele hogy lecarom...:doze:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Ez a témázás h sok vagy kevés lyukú a lökös ez egy normálisan működő hűtőrendszernél nem számít. Gyárilag az én x14nz motoros szekerem is kevés lyukú lökössel volt, 3 éve viszont kicsit megnyomták és a biztosítózás vége lökös csere is lett(több lyukúra). A hőfokmutató mozgásában sincs semmi változás nemhogy a fűtésben, pedig azóta cseréltem hűtőfolyadékot is biztos ami biztos alapon. Üdvözletem az Uraknak!

Módosítva : Gergőőő
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Gergőőő írta:

Ez a témázás h sok vagy kevés lyukú a lökös ez egy normálisan működő hűtőrendszernél nem számít. Gyárilag az én x14nz motoros szekerem is kevés lyukú lökössel volt, 3 éve viszont kicsit megnyomták és a biztosítózás vége lökös csere is lett(több lyukúra). A hőfokmutató mozgásában sincs semmi változás nemhogy a fűtésben, pedig azóta cseréltem hűtőfolyadékot is biztos ami biztos alapon. Üdvözletem az Uraknak!

Hát nem sokat...kevés lyukú hűtőnél is jobban kapja a hideget -10 fokban a motor mint sok lyukúnál mondjuk +30-ban...függ a menetszéltől, külső hőmérséklettől, motorterheléstől..stb. Kicsit szerintem túl van lihegve ez a dolog, 92 fok nálam meg 92, és fél...stb...nekem nem mozdul a mutató nekem meg mászkál..egy tömeggyártásban gyártott termosztátról, jeladóról és vízhőfok műszerről beszélünk. Ember nem tudja kiszámolni mit és mennyire befolyásol akár fogyasztásban akár élettartamban hogy 89 vagy 93 foknál nyit  a termosztát...hogy utána ott marad a mutató vagy visszaesik és úgy emelkedik ismét. Persze mindenki azt csinál amit akar, lehet cserélgetni az alkatrészeket ( csak gyárira :icon6:) csak azért mert egy másik ember azt mondja az övé jobb-pontosabb. Ja és persze 10-20 éves autóról beszélünk. A szerelő elhajtana a náthásba ha odamennék hogy nézd már a mutató nem pont 92-ön van, csináld meg légyszi. Nekem ennyi: van fűtés, kimegy a mutató a kékből, de nem megy a pirosba: jó. Komolyan nem hiszem el, hogy egy ilyen műszernél 92 fokról beszélünk...hol is van? ja már tudom a 90 felett egy picivel..kép: Bundee.

2142992-20160222-9J2A15.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Hát nem sokat...kevés lyukú hűtőnél is jobban kapja a hideget -10 fokban a motor mint sok lyukúnál mondjuk +30-ban...függ a menetszéltől, külső hőmérséklettől, motorterheléstől..stb.

Amikor a kép készült ~50ezer km-rel kevesebb volt a kocsiban :D
Illetve a kevéslyukas gyári lökös volt fent rajta és elég meleg volt itthon, kb 30-32fok. Azóta -sajnos- felkerült rá egy utángyártott soklyukas lökös és idén Görögországba menet amikor végig 39-40-fok volt sem ment mutató a 90-110 közti vonal felé. 
De pl. téli üzemben abszolút nem venni észre különbséget.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bundee írta:

Amikor a kép készült ~50ezer km-rel kevesebb volt a kocsiban :D
Illetve a kevéslyukas gyári lökös volt fent rajta és elég meleg volt itthon, kb 30-32fok. Azóta -sajnos- felkerült rá egy utángyártott soklyukas lökös és idén Görögországba menet amikor végig 39-40-fok volt sem ment mutató a 90-110 közti vonal felé. 
De pl. téli üzemben abszolút nem venni észre különbséget.

Mondjuk mivel az olajteknő alul helyezkedik el, esetleg az olajhőmérsékletet befolyásolhatja télen ill. lassítja a felmelegedést ami nem túl egészséges vagy lehet el sem éri az olaj az üzemi 80 fokot amit persze tényleg nem veszel észre hiszen nincs olajhőmérséklet mérő az autóba. Meg hát amúgy is minek gyártott kétfélét az Opel ha semmit nem jelent? Gyártott volna csak sok lyukút és akkor kevesebb az anyagszükséglet nem kell külön raktározni cikkszámozni...stb ergo olcsóbb lett volna a gyártás is, de valamiért még sem az egyszerűbb utat választották aminek biztosan meg volt az oka.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 22. at 8:33, zotya975 írta:

Már melyik hőfokjeladó? A vízhűtő oldalán vagy az injektorház hátulján? ( mindegyikből találtam kéket)Az első nem szól bele a motor működésbe csak a ventit kapcsolja a második beleszól, de azt ki lehet mérni multiméterrel.

 

Ui: ez az idézés az idézésben, és hogy nem lehet kivenni az egyiket a másikból csodálatos....de most már úgy vagyok vele hogy lecarom...:doze:

 

4 órája, Zolcsy82 írta:

Arra válaszoljon nekem valaki legyen szíves!

Körbe lehet tekerni a hőfokjeladó kék műanyag részét, vagy sem? Gyárilag ilyen vagy az enyémnek van annyi?  (Ez az ami a gyújtáselosztó alatt van! )

Próbáltam......

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Astra F Caravan írta:

... vagy lehet el sem éri az olaj az üzemi 80 fokot...

Hát ahogyan közlekedem az autóval általában, ezt erősen kétlem :D

Nyilván volt neki több ésszerű oka is, hogy ilyennel szerelték gyárilag. De mivel ez utángyári lökös, így a legnagyobb verzióra gyártották az egyszerűség jegyében.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 02. at 15:17, bandika írta:

Sziasztok!!

 

Ezt ugye megvehetem ha csak ennyi infó van róla : http://alkatreszwebshop.hu/hu/termek/vizpumpak/opel-astra-1-41-6-f-g-ruville-vizpumpa

http://www.unixauto.hu/Beszallitok.aspx/RUVILLE 

http://www.automhoz.hu/node/136

Nekem a vezérműszíj garnitúra ilyen benne (SKF vízpumpával) Nem írnak róla rosszat, mármint magáról a márkáról.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hali! Na itt se jártam még eddig. :D

Úgy lett hogy lett egy gyári klímás astrám, s még működik is benne a klíma. Amint rendszámon lesz az autó, kap is egy nagyszervízt, beleértve a klímát is. Kérdésem, hogy a párologtató az a fűtőradiátor alatt, vagy fölött van? Mennyire nehéz hozzáférni? Csak mert kipucolnám a környékét, meg fújnék be neki habot, stb. Vagy ha fentről kiveszem a fűtőmotort, akkor a hosszú csővel leférek odáig?

Illetve a kondenzvíz lefolyó hol van?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

Hali! Na itt se jártam még eddig. :D

Úgy lett hogy lett egy gyári klímás astrám, s még működik is benne a klíma. Amint rendszámon lesz az autó, kap is egy nagyszervízt, beleértve a klímát is. Kérdésem, hogy a párologtató az a fűtőradiátor alatt, vagy fölött van? Mennyire nehéz hozzáférni? Csak mert kipucolnám a környékét, meg fújnék be neki habot, stb. Vagy ha fentről kiveszem a fűtőmotort, akkor a hosszú csővel leférek odáig?

Illetve a kondenzvíz lefolyó hol van?

Fölötte van, de a motortérbe benézve szerintem látod is a csövek alapján. A fűtőradiátor van legalul. Hozzáférés körülményes, de felülről hosszú csővel lehet rá fújatni habot.

A kondenzviz lefolyó a motortérben van, a két klimacsőnél jön ki a párologtatóról a tűzfalon. Kb a jobb oldali bölcső fölött lóg le.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Elég gyenge a fűtés a kocsimban 98-as astra, x14nz motorkóddal. Kb 6 éve van nálam azóta ilyen. 0°C-ig jó, -5°C körül már kezd kevés lenni, ha még ettől is hidegebb van akkor már autópályán pulóvert kell felvenni. Gondolom ettől jobban kellene fűtenie.

A motor melegedésekor, amikor nyit a termosztát csörgő hangot hallok a radiátor felől mintha levegős lenne. Lehetséges, hogy levegős a radiátor? Rendszeresen kétévente cserélem a hűtőfolyadékot. Lehúzom a hűtőről az alsó csövet, kiengedem a vizet, visszadugom és feltöltöm, mindezt úgy hogy melegre (pirosra) van állítva a műszerfalon a fűtés tekerő gombja.

Egyáltalán jól csináltam? Vagy kellene légtelenítenem?

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.