Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Esetleg, gyorsabban menni? B)

Komolyra fordítva a szót. Elképzelhető, hogy elszakadt, vagy leesett a fűtéscsappantyú karjáról a bovden, és így folyamatosan megy a meleg.

De az is lehet, hogy szimplán csak rossz. B)

Hello! Nékem is ez volt a gond, és ezt csak úgy tudod megnézni + visszarakni, ha szétszeded a középkonzolt-nem olyan vészes, csak kicsit bíbelős dolog. Hy

Link to comment
Megosztás:

Esetleg, gyorsabban menni? B)

Komolyra fordítva a szót. Elképzelhető, hogy elszakadt, vagy leesett a fűtéscsappantyú karjáról a bovden, és így folyamatosan megy a meleg.

De az is lehet, hogy szimplán csak rossz. B)

Ha télen jó volt, akkor nem valószínű hogy ez lenne a gond.

Nyáron tényleg nem fúj olyan "hideget", mint a környezeti hőmérséklet, mert túlságosan felmelegszik minden, ami beszívott levegő útjába kerül.

Szerintem lehetne javítani, ha nyárra le lenne kötve a motor hűtővize a fűtőmotorról, de még nem próbáltam ki.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg, gyorsabban menni? B)

Komolyra fordítva a szót. Elképzelhető, hogy elszakadt, vagy leesett a fűtéscsappantyú karjáról a bovden, és így folyamatosan megy a meleg.

De az is lehet, hogy szimplán csak rossz. B)

Pályán 170nél is meleg jön...

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nékem is ez volt a gond, és ezt csak úgy tudod megnézni + visszarakni, ha szétszeded a középkonzolt-nem olyan vészes, csak kicsit bíbelős dolog. Hy

Tavaly tavasszal lett kompletten szétbontva a középkonzol, mivel az egyik lámpa nem világít benne amúgy is szét akartam kapni. Meglátjuk mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Helló!Astra f 1.6 16V X16XEL,Olyan gondom van ,hogy átakarom állítani belső levegő keringetésre a fűtést,(vagy hűtést)

hiába nyomom be a gombot a fokozatok alatt(1-4)nem történik semmi.Ezidáig jó volt.Mi lehet a gond?

Sztem lecsúszott a vákumcsöve. Nézd végig, a pollenszűrő házától a fékrásegítő vákumcsövéig. Nekem az előbbiről volt lecsúszva.

Ez válasz lehet a motor topicban feltett kérdésedre is, mert így a motor fals levegőt szívhat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg az volt a baj télen, hogy nem fűtött eléggé a kocsi, olyan langyos lvegő jött csak, az egyik beömlőn hidegebb volt mint a többin, a lábamra is csak a hidegebből jutott. De a vezető oldali beömlőből viszonylag meleg jött. De felfűteni rendesen, csak úgy tudtam, hogy ha belső keringetésre kapcsoltam. Mi lesz ha jön egy hidegebb tél?

Lehet lecsúszott valami cső? Vagy levegős a fűtés rendszer?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

úgy néz ki ,hogy gond van a klíma kompresszorral.

ha bekapcsolom a klímát , akkor néha halk csörömpölő hangot hallog a kompresszor felől ,

nem is jön elég hideg levegő

illetve nagyon fogja a motort , sokkal nagyobb gázt kell adnom ,hogy menjen a kocsi

mi lehet a gond ?

illetve : a szellőző rostélyokon kevés levegő áramlik be , pedig a ventillátor 4. fokozatban van , zúg is , mint az atom , de mintha valami lenne a levegő útjában , mert kevés a beszállított levegő mennyisége ( vagy minden Astrában ilyen gyenge ? )

Link to comment
Megosztás:

pollenszűrőt kéne cserélni, a légkondira meg egy légkondis szakinak kéne ránézni. Lehet nincs elég gáz a rendszerben.

Az meg eléggé jellemző, hogy egy 1.6 motort megfog a légkondi :rolleyes:

most cseréltem ősszel szűrőt , azóta 4000 km-t ha mentem , ilyen hamar eltömődik ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.