Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Nem kell. Astra kocsinál kívül-belül homokinetikus csukló van. Nem számít(hat) a pozíció.

Találtam róla valahol leírást, hogy ha nem állnak egy síkban a külső-belső csuklóban a golyók hamarabb tönkremegy. Igazából ezt még a gyári könyvben sem írják, de mivel csak egy jelölés kérdése lehet érdemes így összerakni.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, joecockroach írta:

Sziasztok!

Megvolt a külső csukló csere. Metelli márkájú került a kocsiba. A rázkódás jelentős mértékben csökkent, de nem szűnt meg teljesen. Kb 130nál még előjön a rázkódás, utána enyhül.

A rossz hír az, hogy a váltóval is van valami, mert "villanymotor hangja" van. 

Van benne olaj, és mikori?

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

Meg kell próbálni teljesen lecserélni, az még a legolcsóbb beavatkozás. Bár szerintem ezeréves olajjal sem szokott morogni.

Én már cseréltem teljesen és a szint is rendben, de ugyanúgy hangos. Legfőképp 2-ben, de minden fokozatban hallani a "hajtómű" hangját. 3->2 visszaváltásnál meg úgy süvít a szinkron hogy keresik az utasok a mentőautót. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Bundee írta:

Én már cseréltem teljesen és a szint is rendben, de ugyanúgy hangos. Legfőképp 2-ben, de minden fokozatban hallani a "hajtómű" hangját. 3->2 visszaváltásnál meg úgy süvít a szinkron hogy keresik az utasok a mentőautót. 

Kompreszoros...valaki sok pénzt ad ki ilyen autókért.:-) De szerintem mivel nem olyan gyakori probléma és kicsi esély van rá hogy az ember még  egyszer belefut, egyszerűbb egy bontott váltót feltenni mint keresni az okot, és megjavítani.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, joecockroach írta:

Nálam 4-5 fokozatban jön elő ez a a fura hang. Nem morgó hangnak mondanám, inkább a hátramenet hangjához hasonlít egy picit, de csak egy picit!

Az a baj, viszonyítási alapom sincs, azt se tudom milyen a normális menethangja az astrának.

A be-és kihajtótengelyeken a mélyhornyú golyóscsapágy megkopik elkezd lógni axiális és radiális irányban. Ez sajnos az jelenti, hogy terhelés alatt (toló vagy húzó üzem) megváltozik a tengelytáv és ez az amit a fogaskerékpár kapcsolat utál. Rendellenesen kopik a fogazat és az lesz zajos. Ennek a tökéletlen kapcsolódásnak a zaja hallatszik. Lásd még Ik 200 széria Rába hátsó híddal, némelyik annyira szét van kopva, hogy szinte sírnak.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, HaPetya írta:

A be-és kihajtótengelyeken a mélyhornyú golyóscsapágy megkopik elkezd lógni axiális és radiális irányban. Ez sajnos az jelenti, hogy terhelés alatt (toló vagy húzó üzem) megváltozik a tengelytáv és ez az amit a fogaskerékpár kapcsolat utál. Rendellenesen kopik a fogazat és az lesz zajos. Ennek a tökéletlen kapcsolódásnak a zaja hallatszik. Lásd még Ik 200 széria Rába hátsó híddal, némelyik annyira szét van kopva, hogy szinte sírnak.

Ilyenkor már felesleges a csapágycsere, vagy segít vmit a helyzeten?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, HaPetya írta:

A be-és kihajtótengelyeken a mélyhornyú golyóscsapágy megkopik elkezd lógni axiális és radiális irányban. Ez sajnos az jelenti, hogy terhelés alatt (toló vagy húzó üzem) megváltozik a tengelytáv és ez az amit a fogaskerékpár kapcsolat utál. Rendellenesen kopik a fogazat és az lesz zajos. Ennek a tökéletlen kapcsolódásnak a zaja hallatszik. Lásd még Ik 200 széria Rába hátsó híddal, némelyik annyira szét van kopva, hogy szinte sírnak.

Tökéletesen ez a jelenség van, 1-2-3-ban sír, máshol már csak amolyan surrogásszerű hangot lehet hallani, vagy elnyomja a motor/ menetzaj. Sőt üresben is elég hangos a váltó, kuplungkinyomasra viszont elcsendesedik, de az nyelestengő ugye.

Azt viszont nemtudom mitől lett ilyen, az elmúlt 125ezer km-ben mióta nálam van az autó (238ezer van most benne) mindig volt benne olaj és ez a hang akkoris megvolt már, bár azóta bizonyosan erősödött.

Bontott váltóm már van (thx Wookie) de nyilván abban is cserélni kellene mindent beszerelés előtt. Meg akkor már illene a gyári kuplungot is cserélni.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, FPepe írta:

Ilyenkor már felesleges a csapágycsere, vagy segít vmit a helyzeten?

 

Nem. Érdemes, mert ez még csak "esztétikai" hiba. Ha a csapágy széthullik (láttam f13-ban), akkor az a senki nem megy sehova kategória. Fogak biztosan letörnek.

11 perce, Bundee írta:

Tökéletesen ez a jelenség van, 1-2-3-ban sír, máshol már csak amolyan surrogásszerű hangot lehet hallani, vagy elnyomja a motor/ menetzaj. Sőt üresben is elég hangos a váltó, kuplungkinyomasra viszont elcsendesedik, de az nyelestengő ugye.

Azt viszont nemtudom mitől lett ilyen, az elmúlt 125ezer km-ben mióta nálam van az autó (238ezer van most benne) mindig volt benne olaj és ez a hang akkoris megvolt már, bár azóta bizonyosan erősödött.

Bontott váltóm már van (thx Wookie) de nyilván abban is cserélni kellene mindent beszerelés előtt. Meg akkor már illene a gyári kuplungot is cserélni.

Amire te gondolsz:

amikor üresben van a váltó és surrog az szintén csapágy. Ez a kihajtó tengelyen a tűgörgős csapágy amivel a fogaskerekeket csapágyazzák a kihajtótengelyre. Oka a tűgörgő és/vagy tengely kopása, pittingesedése. Ha üresben állsz az autóval, akkor a behajtótengely forog. A kihajtó viszont áll, de a tűgörgősen csapágyazott fogaskerekek szabadon elfordulnak, mert a szinkronok is üresben vannak. Amint beléped a tengelykapcsoló pedált a behajtótengely is megáll, minden mozgás leáll a váltóban. A nyelestengely (behajtótengely) elülső szimmeringnél levő csapággyal nem nagyon szokott baj lenni.

Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bundee írta:

Tökéletesen ez a jelenség van, 1-2-3-ban sír, máshol már csak amolyan surrogásszerű hangot lehet hallani, vagy elnyomja a motor/ menetzaj. Sőt üresben is elég hangos a váltó, kuplungkinyomasra viszont elcsendesedik, de az nyelestengő ugye.

Azt viszont nemtudom mitől lett ilyen, az elmúlt 125ezer km-ben mióta nálam van az autó (238ezer van most benne) mindig volt benne olaj és ez a hang akkoris megvolt már, bár azóta bizonyosan erősödött.

Bontott váltóm már van (thx Wookie) de nyilván abban is cserélni kellene mindent beszerelés előtt. Meg akkor már illene a gyári kuplungot is cserélni.

Legutóbbi emlékeim szerint az a váltó kussolt, de vagy két éve nem volt autóban. :)

Amúgy az NE-ben a daewoo váltó nekem is vonyít, mondjuk nem csoda fél liter olajjal járatás után... Na mostmár mind1, úgyis vagy 3 ból fogok egyet összelegózni.

 

Az astra normál menethangja meg olyan kéne hogy legyen, hogy kussol. Erre most speciel tudnék is remek példát mutatni.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Greg_hun írta:

Sziasztok,

sajnos ez (is) rohadni kezdett:

 

A másik oldali is ilyen.

Ez oda van hegesztve, jól gondolom?

Igen, hegesztve van, de nem az egész csak belül egy fül a gerendára.

2198029-20160416-E11HBO.jpg

2198030-20160416-R9Vy80.jpg

Veszel újat: http://www.karosszeria-webshop.hu/Rugotanyer-hatso-felso-bal-kombi-d13074.htm?tab=description

Vagy újragondolod a régit:

2198031-20160416-GOe2vE.jpg

Javítás után érdemes dobbetétet beszerelni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje furcsa hangokra lettem figyelmes a jobb első kerék felől. Mikor döccen kicsit az autó (pl csatornafedélre hajtok), jobb előlről fémes csilingelés hallatszik, olyasmi mint amikor két vasrúd összekoccan. Eddig főleg letekert ablaknál hallottam, de mostanában már be is szűrődik az utastérbe.
Vagy esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond? Mindenképp el akarom vinni megnézetni, csak hátha tudjátok a probléma okát, ami segíthet eldönteni hogy mennyire kezeljem sürgősen a dolgot...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

Egy ideje furcsa hangokra lettem figyelmes a jobb első kerék felől. Mikor döccen kicsit az autó (pl csatornafedélre hajtok), jobb előlről fémes csilingelés hallatszik, olyasmi mint amikor két vasrúd összekoccan. Eddig főleg letekert ablaknál hallottam, de mostanában már be is szűrődik az utastérbe.
Vagy esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond? Mindenképp el akarom vinni megnézetni, csak hátha tudjátok a probléma okát, ami segíthet eldönteni hogy mennyire kezeljem sürgősen a dolgot...

Köszi!

Hát, le kell venni a kereket, hátha szemre is látszik mi a gond..talán a stabrúd bekötés törött el és a rúd vége üti a lengőkart, vagy rugótörés és a letört vég zajong...több minden is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Az úgy rendben van hogy a féltengelyeknek van egy max 5 mm mozgása ki- be. De az ugye nem,  hogy mindezt eljátszom a lábán állva? Jobb oldalon koppan ott valami, mikor majdnem végállásban van a kormány, és visszatekerésnél is. Az a golyós akármi lehet kikopva? :blink: 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, pasla09 írta:

Sziasztok! 

Az úgy rendben van hogy a féltengelyeknek van egy max 5 mm mozgása ki- be. De az ugye nem,  hogy mindezt eljátszom a lábán állva? Jobb oldalon koppan ott valami, mikor majdnem végállásban van a kormány, és visszatekerésnél is. Az a golyós akármi lehet kikopva? :blink: 

A féltengelynek mindenképpen van hosszirányban kotyogása, mert több zéégergyűrű is van ott ami rögzít és azok játéka összeadódik. Meg ugye az f bódé eléggé csavarodik a tornyok is mozognak, ha nem lenne játék kihúzódna a váltóból. Ha álló helyzetben koppan akkor az nem féltengely, mert az csak mozgás, terhelés alatt játszik. és határozottan ropog folyamatosan sebességfüggően kitekert kormánynál. Egy-egy koppanás inkább kormányösszekötő kopás például.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pasla09 írta:

Balra forduláskor is koppan, a jobb oldalon. A gömbtámaszok cserélve voltak tavaly. 

El kell vinni egy futómű-kormánymű ellenőrzésre ott rendesen megcibállják és kiderül mi kotyog. Vagy meg kell mutatni egy olyannak, aki a hang alapján is meg tudja mondani mi zajong. Így csak találgatni lehet. Nekem adott kopogó hangot például hiányzó középdob gumibak is...kanyarban a dob odavert a bódénak és a jobb első kerék felől lehetett hallani.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

Egy ideje furcsa hangokra lettem figyelmes a jobb első kerék felől. Mikor döccen kicsit az autó (pl csatornafedélre hajtok), jobb előlről fémes csilingelés hallatszik, olyasmi mint amikor két vasrúd összekoccan. Eddig főleg letekert ablaknál hallottam, de mostanában már be is szűrődik az utastérbe.
Vagy esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond? Mindenképp el akarom vinni megnézetni, csak hátha tudjátok a probléma okát, ami segíthet eldönteni hogy mennyire kezeljem sürgősen a dolgot...

Köszi!

Ahogy Zotya írta, a fordítsd ki a jobb első kereket, nyúlj be az alsó rugótányérba, és vedd ki a törött rugódarabot. Én is jártam már így.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.