Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tegnap óta van fék a kocsimon. Decemberben vittem szerelőhöz, hogy a hátsó féket rakja rendbe mert azzal nem szeretek szopni(kézifék beállitás stb) kicserélte a munkahengereket,és az utánállitót is, betétet és és dobot én vittem, kötelet nem sokkal előtte cseréltem.Igy kért 18K-t. Mikor elhoztam a kocsit már gyanus volt a dolog(valamennyit fogott a kézifék, igaz legalább fogott mert előtte szart sem ért, és idáig egy kocsimon se volt jó). Tehát az ok amiért szétkaptam, hogy már teljesen padlón fogott a gfék és a kézi fék is megint egyenlő volt a 0-val. Ahogyan szuétkaptam a baloldalon egyből a pofámba viritott hogy a kötél nincs is ráakasztva a betétre. Gondoltahjátok qrva anyázás köpködés stb.) Mindegy kifujtam az egészet kompresszorral, összeraktam és mindkét oldalon ######án belőttem.(bár az utánállitó szerkezet csak úgy ott van és hozzá sem ér a racsnihoz) Még sosem volt ilyen jó a fék az asrtán ép hogy a pedálhoz érek már fog is. eddig meg volt akkora holtjáték hogy csak na. Csak az bosszant ha rádobtam volna még egy kis pénzt akkor már vehettem volna komplett tárcsafékes hidat. Bár lehet még kicserélem. De mostmár inkább egylakatost kéne megkeressek.

Link to comment
Megosztás:

hello

100 és 120 között remeg a kormány

mi lehet szerintetek?

felni gumi?

rem a gumi nem mert azok pár 100kmesek és ujonnan vettük őket, rem nem lettek szálszakadásosak:Saz uj gumi felrakéása óta mentünk már vele többször is 120körül és ezidáig nem jött elő ez a baja, szoval akkor még jóvolt és pár napja van ez:S

én arra gyanakszom, hogy elhagytunk valmi sulyt a kerékről és az genyózik ez mondjuk holnap ki is derül mert megyek vele gumishoz

ha tudtok még mást ami szóbajöhet szoljatok előre is köszi hello

Link to comment
Megosztás:

hello

100 és 120 között remeg a kormány

mi lehet szerintetek?

felni gumi?

rem a gumi nem mert azok pár 100kmesek és ujonnan vettük őket, rem nem lettek szálszakadásosak:Saz uj gumi felrakéása óta mentünk már vele többször is 120körül és ezidáig nem jött elő ez a baja, szoval akkor még jóvolt és pár napja van ez:S

én arra gyanakszom, hogy elhagytunk valmi sulyt a kerékről és az genyózik ez mondjuk holnap ki is derül mert megyek vele gumishoz

ha tudtok még mást ami szóbajöhet szoljatok előre is köszi hello

Nem mentél vele nagy sárban?

Link to comment
Megosztás:

ma megvolt a centir volt is benne valamennyi de nem lett sokkal jobb:S

110től kezd rázni 120ig:S

de most gyanakszom a lengéscsillapítóra is, mert rosszabb uton jobban csinálja mint a simább úton, sőtt simább uton elhanyagolható szinte de azé rázza, de rázósabb uton a kezemet is rázza, ha csak egy oldalán fogom a kormányt, ha kétkézzel fogom akkor ugy is csillapodik!!

a másik dolog a kormányzást ajánlották átnézni, hogy felemelve a kocsit mozgatni akormányt, és a két gömbfejet nézzük kottyan e illetve a első vezetőket, hogy azok kottyannak e, de itthon ez már nem oldható meg, szervizes kollégákat fogm ezühgyben megkeresni elképzelhetőleg

Link to comment
Megosztás:

összegzem akkor:D

hátha valakinek be lehet majd másolni ezt:

nos remeg a kormányom 110-120 között

eddig ezeket a tanácsokat kaptam:

1.tisztiás kavicsoktol és felrakódásoktol ez segített is valamit

2. centíroózás, ez nekem szart se ért

3. féktárcsa ezt még nem tudom sajna:S

4. dísztárcsa ez nekekm most nincs:D

5.talpasok, ez nekem rendben van

6. szálszakadásos a gumi, szerencsére ez sincs

7. gömbfejek, ezt még nem tudom teljesen, de ugy gondolom nicns velük baj

8. amire én gyanakszom, hogy a lengéscsillapítók vannak ki, műszakin is ééphogy megfelelt a követelmények, és annak már pár hónapja.

szoval ujabb kérdésem szerintetek a lengéscsillapítók azok lehetnek ludasok az ügyben??

arra gondolok, hogy az apró rezgéseket már nem nyeli el,és ezért jut át a kormányra a a rezgés

nos?

köszi hello

Link to comment
Megosztás:

összegzem akkor:D

hátha valakinek be lehet majd másolni ezt:

nos remeg a kormányom 110-120 között

eddig ezeket a tanácsokat kaptam:

1.tisztiás kavicsoktol és felrakódásoktol ez segített is valamit

2. centíroózás, ez nekem szart se ért

3. féktárcsa ezt még nem tudom sajna:S

4. dísztárcsa ez nekekm most nincs:D

5.talpasok, ez nekem rendben van

6. szálszakadásos a gumi, szerencsére ez sincs

7. gömbfejek, ezt még nem tudom teljesen, de ugy gondolom nicns velük baj

8. amire én gyanakszom, hogy a lengéscsillapítók vannak ki, műszakin is ééphogy megfelelt a követelmények, és annak már pár hónapja.

szoval ujabb kérdésem szerintetek a lengéscsillapítók azok lehetnek ludasok az ügyben??

arra gondolok, hogy az apró rezgéseket már nem nyeli el,és ezért jut át a kormányra a a rezgés

nos?

köszi hello

Hali.

A lengéscsillapitok szerintem, nem ludasak, mert nekem totál szarok voltak, ( a szerelö fogta a fejét amikor meglátta a kifolyt leng csillapitokat) és nem rázott.

Link to comment
Megosztás:

ja meg még a fék is fura, mert ma fékeztem egy erősebbet, és jol taapdt az uthozés eléé oylan morgós hangot adott, de az amugy is rendberakásra vár, mert szabályozni kell a tárcsákat, meg a betétek is pér mmen vannak, csak azt nem értem az hogy tudja berázni ha állandóan körkörösen kopik, igy elvileg nem remeghetne na mindegy az alényeg hogy az me lesz csinálva, meg a lengéscsillapító is lassan, mert azokat meg kell, és ha ugyis szét lesz bontva akkor meg lehet rángatni a gömfejeket is meg a belső vezetőket is

Link to comment
Megosztás:

Az első fékek felszabályzását felejtsd el,csak is a csere jöhet szóba a tárcsánál!

Brembo-ferrodo-textar ezen márkák között keress és ne spórolj rajta ha lehet,mert szerintem a biztonságon nem érdemes! :)

Azokat a felniket,amik most fent vannak,vidd el egy jó gumishoz,aki normálisan kicentírozza és hidd el nem lesz gond!

Link to comment
Megosztás:

szoval ujabb kérdésem szerintetek a lengéscsillapítók azok lehetnek ludasok az ügyben??

arra gondolok, hogy az apró rezgéseket már nem nyeli el,és ezért jut át a kormányra a a rezgés

nos?

köszi hello

Mivel szélesebb felnik, és gumik vannak rajta, ezért ez kihat a teljes futómű viselkedésére. Amíg a gyári méret volt rajta nem jelentkezett mert így tervezték. Azzal hogy szélesebb a futófelület mégváltozott a kerék súlypontja igy a futomű viselkedése is.

Nekem a Fiat Pandámon gyárilag 145 r13 gumi, és a hozzá tartozó felni volt. Ezt lecseréltem 165/70 r13 -as Ladafelnis kerékre. Na innentől kezdve a legkissebb úthibát is éreztem, az összess nyomvájú, még amit látni sem lehetett, húzta az autót. Már azon gondolkoztam hogy kicserélem a teljes futóművet, amikor a vizsga, és a gumik állapota miatt visszakerültek a virslik. S láss csodátt, minden hiba megszünt.

Hozzá teszem akkor a váltóméret, és felni méret azonosságokról fogalmam sem volt. (ET szám és hasonlók)

Link to comment
Megosztás:

3. féktárcsa ezt még nem tudom sajna:S

4. dísztárcsa ez nekekm most nincs:D

6. szálszakadásos a gumi, szerencsére ez sincs

8. amire én gyanakszom, hogy a lengéscsillapítók vannak ki, műszakin is ééphogy megfelelt a követelmények, és annak már pár hónapja.

3. lehet ludas érdemes megnézni.

4. nekem attól még soha nem rázott, persze ez nem lehet kizáró ok.

6. ha szálszakadás lenne akkor azt nagy valószínűséggel hallanád is, esetleg szemmel is látható, én ezt kizárnám.

8. ha ez lenne a gond akkor a gumi kagylósan kopna. (azt meg a régin már láttad volna)

9. futóművesnél is érdemes összetartást nézetni.

Még egy kérdés, ami aztán végképp nem ebbe a topikba illik: a fékfolyadék cserénél X14NZ-nél mekkora mennyiséget kell venni? A kézikönyvben a feltöltési mennyiségeknél ez az adat nem szerepel. Máshol azt olvastam, hogy 0,4 liter, ha ez igaz, akkor egy fél literes doboz elég lenne.

Nekem X14XE-re 2 litert mondtak.

A végén kb: 1.5 literből kijött. DOT4-es olajat vegyél hozzá.

Link to comment
Megosztás:

kerekeket kicserélgettük és ugy is szar, szoval marad a fék,meg a lengéscsillapító, mert nemrég lettek uj gumik rakva rá és még nem látszik kopás bár az előzőn se szoval akkor az is kilőve

megmst van egy oylan hogy az egyk oldalt a stabilizátor kicsit könnyebben mozog az lehet hiba?

szoval egyik oldalon meg se mozdul hiába rángatom, másik oldalt meg elég könnyen megmozdul.

félten csuklói nem rosszak, a külső gömbfejek se kotyognak

Link to comment
Megosztás:

Nekem X14XE-re 2 litert mondtak.

A végén kb: 1.5 literből kijött. DOT4-es olajat vegyél hozzá.

Érdekes dolog ez a fékfolyadék, mert a Caliban is fél liter van összesen, viszont a szerelési könyv azt írja, hogy légtelenítésnél munkahengerenként (azaz kerekenként) kell fél liter... :) Én ilyen összevissza infókkal felvértezve vittem 2db fél literes palackkal a szerelőmnek, aminek a felét végülis visszakaptam bontatlanul...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.