Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Újabb varázslat történik az autómmal, sajnos gonosz jellegű :blink:

Jobb első futóműből kopogó hang. Egyenesben, kanyarban, mindenhogy. Fordulatszámarányos, tehát gyorsítok gyorsabban kopog, lassítok lassabban. Terhelés alatt, vagy motorféknél nem csinál ilyet, csak ha üres, vagy kuplung be. Egyik szerelő féltengelyt mond, a másik nem tudja, a harmadikhoz meg még nem volt időm elmenni, (szervizbe meg rutinból nem viszem B) ). A kerék ráncigálásos tekknika szerint nem csapágyas.

Nincs valakinek tapasztalat, vagy ötlet?

Link to comment
Megosztás:

... Egyenesben, kanyarban, mindenhogy. Fordulatszámarányos, tehát gyorsítok gyorsabban kopog, lassítok lassabban. Terhelés alatt, vagy motorféknél nem csinál ilyet, csak ha üres, vagy kuplung be. Egyik szerelő féltengelyt mond, a másik nem tudja, a harmadikhoz meg még nem volt időm elmenni, (szervizbe meg rutinból nem viszem :blink: ). ...

Én is féltengelyre tippelek. rángasd meg a féltengelyt, ha az kopog, akkor 100%. Vagy egy olyan helyen, ahol meg tudsz fordulni egyívben, ki kell próbálni, hogy kopog-e olyankor. B)

Link to comment
Megosztás:

Újabb varázslat történik az autómmal, sajnos gonosz jellegű B)

Jobb első futóműből kopogó hang. Egyenesben, kanyarban, mindenhogy. Fordulatszámarányos, tehát gyorsítok gyorsabban kopog, lassítok lassabban.

Nincs valakinek tapasztalat, vagy ötlet?

Le kell venni a kereket, és alaposan szemügyrevételezni a féltengely külső, és belső csuklóját egyaránt.Sztem ott lesz a kutya elásva.

Nekem meg érdekes koppanó, roppanó hang van elinduláskor, a bal elejéből.Most volt futóművesnél, azok alaposan átnézték a felfüggesztéseket, meg szét is volt szedve az ültetés miatt, szal egyenlőre tamástalan vok, hogy mijamanó lehet ez.Én még eseteleg motortartó bakra tippelnék, mert a talpas jó, kormányösszekötőt cseréztek, lengőkarszilentet szintén, és csak terhelésváltáskor, ill. fékezéskor jön elő ez a dolog, de nem folyamatos zörej, sokkal inkább csak eseti.

Érdekes..................... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Fékezésnél nem ráz.

Kanyarban is kopog az a valami. Tanácsotok szerint akkor holnap megráncigálom az a féltengelyt, meg ha van itt valahol bontóban ki is cserélem. Ja, amúgy milyen jó bele a c20xe mocis asztmákon kívül?

Köszi a gyors válaszokat.

Ha a külső csukló halt be, akkor célszerű inkább újat venni.Ha a belső........... abba jobb nembelegondolni.A gyári kb. 60e.ft.

Ha jól tudom, akkor csak és kizárólag az erősített C20XE féltengely jó hozzá.(Astra GSi C20XE; Vectra2000).

Esetelg Calibra C20XE, de erre már nem merném a nyakamat tenni.A csuklók bizti jók.

Link to comment
Megosztás:

Bontóban kell hozzá komplett féltengelyt keresni, ugyancsak C20XE ill. C20NE motoros Astrából!

Annyi van belőle, mint a szemét! :blink:

Célszerű ellenőrizni a csuklókat mielőtt megveszed, nem szabad kotyogni előre-hátra forgásirányban.

És a gumiharang is sértetlen legyen.

5e Ft / db körül vannak a féltengelyek egyébként bontóban. B)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor nekem is van egy lutris kérdésem.

A tavaly jelentkezett előszőr: ugy kb. 40 km/h felett ütemesen sípoló-csikorgó hang hallatszik a bal első kerék felől. Ez fokozódik a sebességgel, de ha lassítok 40 alatt megáll. Mentem kb. 100 km-t és eltünt. Azóta semmi, mostanáig. Most megint előjött, már azt hittem, kerékcsapágyat kell cseréltessek útközben (500km-re voltam hazulról). Mentem 60-70 kilométert és elkezdett esni az eső...a sípolás eltünt, azóta nem hallottam. Van esetleg ötletetek...? Megtapogattam, de nem melegedik az első kerék környékén.... Azt tartom furcsának, hogy amint megjött az eső, elhallgatott. Gondolom a kerékcsapágyba nemnagyon juthat víz, de akkor mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Bontóban kell hozzá komplett féltengelyt keresni, ugyancsak C20XE ill. C20NE motoros Astrából!

Annyi van belőle, mint a szemét! :blink:

5e Ft / db körül vannak a féltengelyek egyébként bontóban. B)

Ém is így tettem, vettem jóállapotú bontottakat, aztán mire beleraktam, cserélhettem a külső csuklókat is, potom 13e.ft-ért.

Szal ha csak a külső csuklója lóg, szvsz nem kellene bontottal bajlódnia, max. csak akkor, ha el akarja adni a taligát.Hosszútávon jobb az új.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

OK, köszi, akkor bontózok.

Igaza van warwolfnak, csak sajna most nem dob fel a píz, az autó meg munkaeszköz is. Így meg tele a gatya, hogy mikor esik ki alólam a kerík.

A sivítozás nem lehet egy beszorult kavicstól?

Én múlt héten szedtem ki egy zsír új szeat fékpofáiból egyet.

Szegény srác majd szörnyet halt, az új verda úgy nyüszített. Egy kicsi darab kohósalak beszorult a fékpofa és a tárcsa közé.

Link to comment
Megosztás:

Féltengelyből jó a bontott is, ha megnézed a bontóban! Nem nehéz, csak nem szabad kotyognia

a csuklónak, és jó lesz még pár évig biztosan! És nem kell bajlódni a csulócserével, pillanatok alatt

át lehet dobni a komplett tengelyt, akár otthon is. B)

István!

A féktárcsa mögött szokott lenni egy vékony védőlemez, ez szokott ráhajolni a tárcsára, és az

ad ilyen hangokat. Nézd meg, de nehéz úgy beállítani, hogy sehol se érjen hozzá. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Újabb varázslat történik az autómmal, sajnos gonosz jellegű :blink:

Jobb első futóműből kopogó hang. Egyenesben, kanyarban, mindenhogy. Fordulatszámarányos, tehát gyorsítok gyorsabban kopog, lassítok lassabban. Terhelés alatt, vagy motorféknél nem csinál ilyet, csak ha üres, vagy kuplung be. Egyik szerelő féltengelyt mond, a másik nem tudja, a harmadikhoz meg még nem volt időm elmenni, (szervizbe meg rutinból nem viszem B) ). A kerék ráncigálásos tekknika szerint nem csapágyas.

Nincs valakinek tapasztalat, vagy ötlet?

Nekem is csinálta a multkor, amikor elhoztam a szerelőtől. Nem volt meghúzva a kerék, de komolyszinten nem. Kézzel ki tudtam csavarni a csavarokat. Kapják be.

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma a környékbeli bontókban. Nincs nekik csak Ascona féltengely. Az jó bele?

Nem.

Vectra, v. Astra féltengely kell bele.Vagy a már álltalam korábban említett megoldás.Még ha költségesebb is, de hosszútávon kifizetődőbb.

gyerekek! olyanról hogy "szép pros rugo "FK made in Germany" felitattal " ? Tud vki vmit?

Elvileg 30mm ültet.. ismerös vkinek, aki jártas ebben?pl. Anti bátyó? :blink:

Ém tudok............ 22 pééz volt, és nagyon jó. made by Anti Bátyó! B)

Link to comment
Megosztás:

gyerekek! olyanról hogy "szép pros rugo "FK made in Germany" felitattal " ? Tud vki vmit?

Elvileg 30mm ültet.. ismerös vkinek, aki jártas ebben?pl. Anti bátyó? :blink:

Asszem Subi árulja.....

Ugyanolyan magas-alacsony lesz a vas mint Gyári GSI futóművel asszem....

szvsz GSIbe full fölösleges venni B) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem.

Vectra, v. Astra féltengely kell bele.Vagy a már álltalam korábban említett megoldás.Még ha költségesebb is, de hosszútávon kifizetődőbb.

Ém tudok............ 22 pééz volt, és nagyon jó. made by Anti Bátyó! :blink:

Az enyémbe E Kadettét raktuk kb. 2 éve,teljesen ugyanaz...Igaz ,az enyém 1.6-os,neki pedig 2.0 -ba kell ugye?Ha jól tudom abba más kell tényleg..

Link to comment
Megosztás:

Asszem Subi árulja.....

Ugyanolyan magas-alacsony lesz a vas mint Gyári GSI futóművel asszem....

szvsz GSIbe full fölösleges venni :blink: B) :D

Jaja.. arról lenne szó..

Filózok.. anno Raptortól vettem elvileg gyári GSi rugókat.. sac '92 es verdából.

Miután be lett rakva, sztem lejebb került a kocsi vmennyivel. viszont kicsit mintha puhább is lenne.

nah innen jött az 5let, hogy egy max 30-as ültetés még nem lenne gáz(bár tegnap igyis épphogy fel birtam állni az alsó rakparton a parkolóhelyre..)

Szal sztem egész jó árba kínálja, csak nem vok benne biztos, hogy jó lenne az enyémbe.. mennyit ültetne..és mennyire lenne kemény :D

Mondjuk nem értem, mért mondod hogy ugyanakkora lesz.. ;) azért mert ez nem GSI-be -30 hanem sima Astmába? Akkor értem.. a GSi alapból -xxmm

Bár elösször ugyis a bakokat csináltatom meg.. addigra lehet el is viszik, és akkor megoldódik a dilemám ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.