Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én ezt a tippet elvetettem, mivel ~10 l és volt benne. Kipróbáljuk majd ha újra, kb 10 l lesz benne, egy erre alkalmas helyen megdöntve, lehet e "csak" ez a gond.

Ha van más tipp szívesen fogadom, mint írtam sajnos elhanyagolt autó.

Én azért vetném, el a "kevés benzin" dolgot, mert a pumpa alatt egy dobozka van olyan 1 literes térfogattal a visszafolyó ág ezt tölti fel először szóval pár literrel is működni kell az autónak ennyire megdőlve is. Rengetek hiba okozhatja ezt , ha legközelebb nem indul, akkor kell megnézni, hogy ünyagot nem kap-e a motor vagy szikrát, aztán lehet tovább kutakodni a megfelelő irányba.

Link to comment
Megosztás:

Én azért vetném, el a "kevés benzin" dolgot, mert a pumpa alatt egy dobozka van olyan 1 literes térfogattal a visszafolyó ág ezt tölti fel először szóval pár literrel is működni kell az autónak ennyire megdőlve is. Rengetek hiba okozhatja ezt , ha legközelebb nem indul, akkor kell megnézni, hogy ünyagot nem kap-e a motor vagy szikrát, aztán lehet tovább kutakodni a megfelelő irányba.

Ma is tanultam valamit! Sajnos így ez is kilőve, nincs más hátra mint a kolléga is megtanul alapszinten autót mahinánlni. Mivel első autó, és még nem is érdekli mi merre forog mi minek van ott, csak menjen...

Azért köszönöm, ha sikerült okosodni jelentkezem!

Link to comment
Megosztás:

Tud v.ki segíteni vezérlés cserében C16NZ motornál, hogy mit hogyan kell beállítani, mire kell figyelni?

Gondolok itt arra, hogy hova kell beállítani a vízpumpát, a vez.szíj feszítőnél mire kell figyelni, illetve melyik hengernek hogy kell állnia mielőtt lenne indítva, stb.?

Köszi előre is.

Szabó R.

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak,

szerencsémre régen jártam erre köszönhetően nektek, mivel sikerült rendbe szedni az autóm! Amit ez úton köszönök mindenkinek!

De! Egy új delikvens kapott egy hanyag mód karbantartott autót, aztán az alábbi linken látható képen való parkolás következménye az lett, hogy leállította a motort. Majd pár segítő kezet talált, de nem indult az autó így meghíusult a remény is a kitolásnak. De eltelt két óra mire érkezett a segítő fél navara személyében és kihúzás közben ráindított és pöc röf!

Kihúzás előtt közvetlen (üres kinyomott kuplunggal) nem indult, csak miután megmozdult az autó, kihúzás közben üresbe kinyomott kuplunggal viszont egyből.

Meleg volt mikor leállította, közel hideg lehetett mikor beindult.

http://kepfeltoltes.hu/140327/001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

C14NZ miket volna érdemes átnézni tisztítani első körbe, illetve mi okozhatta a problémát?

innen nem láccik, de nem ment teli a kipuff sárral miközben állt?

Link to comment
Megosztás:

Tud v.ki segíteni vezérlés cserében C16NZ motornál, hogy mit hogyan kell beállítani, mire kell figyelni?

Gondolok itt arra, hogy hova kell beállítani a vízpumpát, a vez.szíj feszítőnél mire kell figyelni, illetve melyik hengernek hogy kell állnia mielőtt lenne indítva, stb.?

Köszi előre is.

Szabó R.

Hát nagyon ki lehet szúrni a motorral, ha gond van a vezérléssel, de ha már nekiállasz akkor röviden: a vezérlés jelen legyen amikor leveszed a régi szíjat, így nem kell foglalkozni vele melyik henger hol áll. Új szíj-vízpumpa-veszítő felrak, a pumpa csavarjait annyira meghúzod, hogy lehessen forgatni. Aztán annyira forgatod, hogy a feszítő mutatója ott legyen az alaplemezen a V-nél. Aztán többször át kell forgatni a motor kézzel, ha minden rendben, a feszítő még mindíg ott van ahol kell, akkor a vezérlés jól van beállítva. Röviden ennyi. Úgy rémlik a GYIK-ben van róla leírás.

Link to comment
Megosztás:

Hát nagyon ki lehet szúrni a motorral, ha gond van a vezérléssel, de ha már nekiállasz akkor röviden: a vezérlés jelen legyen amikor leveszed a régi szíjat, így nem kell foglalkozni vele melyik henger hol áll. Új szíj-vízpumpa-veszítő felrak, a pumpa csavarjait annyira meghúzod, hogy lehessen forgatni. Aztán annyira forgatod, hogy a feszítő mutatója ott legyen az alaplemezen a V-nél. Aztán többször át kell forgatni a motor kézzel, ha minden rendben, a feszítő még mindíg ott van ahol kell, akkor a vezérlés jól van beállítva. Röviden ennyi. Úgy rémlik a GYIK-ben van róla leírás.

Ok, köszi. Vízpumpát hogy , miért kell forgatni?

Illetve egyik ismerősöm nekiállt, de sztem forgatott a motoron ezért nem tudom, hogy hol kéne állnia a vez. tengelynek, leszedem szelep fedelet is. Gondolom vezérlés felől van az 1. henger, ott hogy kéne állnia a tengelynek? Mert sztem el lett állítva

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszi. Vízpumpát hogy , miért kell forgatni?

Illetve egyik ismerősöm nekiállt, de sztem forgatott a motoron ezért nem tudom, hogy hol kéne állnia a vez. tengelynek, leszedem szelep fedelet is. Gondolom vezérlés felől van az 1. henger, ott hogy kéne állnia a tengelynek? Mert sztem el lett állítva

Igazából én nem néztem a hengereket, csak a jelet a vezérműkereken, meg lent a főtengelynél. A vízpumpát azért kell forgatni, mert igaz hogy a feszítés autómata, rugósan feszít a görgő, de van neki egy alapértéke amit be kell állítani. A vízpumpa nem központosan forog a fészkében ahogy tekergeted, hanem excentrikusan, a szíj lazul-feszül, addíg kell tekergetni amíg a mutató jelre nem áll. Ugye ilyenkor nem csak simán a pumpát tekergeted hanem az egész szerkezetet egy félbevágott villáskulcsal vagy egy vízpumpa fogóval.

1403235-20140329-sgKUWv.jpg

Link to comment
Megosztás:

Én azért vetném, el a "kevés benzin" dolgot, mert a pumpa alatt egy dobozka van olyan 1 literes térfogattal a visszafolyó ág ezt tölti fel először szóval pár literrel is működni kell az autónak ennyire megdőlve is. Rengetek hiba okozhatja ezt , ha legközelebb nem indul, akkor kell megnézni, hogy ünyagot nem kap-e a motor vagy szikrát, aztán lehet tovább kutakodni a megfelelő irányba.

Ezzel meg én vitatkoznék! :D Nálam elég annyi, hogy az 5 liter benzinnel tankolt autóm orra magasabban legyen mint a segge, és már hajlamos nem beindulni. Persze mikor egyenesbe kerül, rögtön indul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget, tippet kérnék. Bár nem astra, hanem corsa, de c14nz motor, amíg nem éri el a vízhőfok kb. a 70 fokot, folyamatosan föl-le változik az alapjárat. Nem drasztikus az ingadozás, de zavaró. Hőmérséklet jeladót már cseréltem kb. fél éve. Mitől lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget, tippet kérnék. Bár nem astra, hanem corsa, de c14nz motor, amíg nem éri el a vízhőfok kb. a 70 fokot, folyamatosan föl-le változik az alapjárat. Nem drasztikus az ingadozás, de zavaró. Hőmérséklet jeladót már cseréltem kb. fél éve. Mitől lehet ez?

Általában koszos, vagy kopott alapjárati motor okozza, vagy fals levegő szívása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14SE dobog a gépházamban.

Hengerfejtömítés csere óta benzinszagot hoz be a ventillátor a motortérből.

Szemrevételezésre nem látok cseppenést vagy szivárgást járó motornál.

Tud valaki tippet honnan jöhet a benzinszag?

Nem túl tömény, de markánsan érezhető az utastérben ha áll az autó, menet közben a menetszél dolgozik és viszi másfelé.

Úgy érzem, hogy a napok hetek múlásával kicsit erősödött a szag, de az autó fogyasztása nem nőtt, vagy nem érzékelhetően.

Napi szinten jár az autó munkába, 70-80km-eket heti 6 napon, szóval érezném ha több fogyna a benzinemből.

Kérlek segítsetek, hová érdemes belesnem vagy mit csekkoljak le!

Köszönöttel!

lock

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14SE dobog a gépházamban.

Hengerfejtömítés csere óta benzinszagot hoz be a ventillátor a motortérből.

Szemrevételezésre nem látok cseppenést vagy szivárgást járó motornál.

Tud valaki tippet honnan jöhet a benzinszag?

Nem túl tömény, de markánsan érezhető az utastérben ha áll az autó, menet közben a menetszél dolgozik és viszi másfelé.

Úgy érzem, hogy a napok hetek múlásával kicsit erősödött a szag, de az autó fogyasztása nem nőtt, vagy nem érzékelhetően.

Napi szinten jár az autó munkába, 70-80km-eket heti 6 napon, szóval érezném ha több fogyna a benzinemből.

Kérlek segítsetek, hová érdemes belesnem vagy mit csekkoljak le!

Köszönöttel!

lock

Üdv!Minden vákumcső rendesen vissza lett dugva? A tankszellőztetés is vákummal van megoldva, lehet ott nem stimmel valami.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem... Van egy Isuzu 1.7 Td! Hidegen nehezen indul és nagyon füstöl kéken! 20-30mp és elhagyja... Melegen semmi korom! Jól megy az autó! Turbó nem hordja az olajat! Izzítógyertyák jók, porlasztócsúcsok jók! Kompresszió van! Szóval ott tartok hogy adagoló.. sokan mondták előtöltés! esetleg a hidegindítást segítő kütyün kéne állítani! Na szóval ötleteket várnék valakinek produkált-e már ilyet... vagy esetleg egy adagoló alap beállítást tud nekem valaki mondani ??? Segítségeteket előre is köszi
Ja és plussz 20ban is ugyan olyan szarul indul mint -15ben..:S Télen mindig elindult.. egy izzítás forgatok 4et! még egy izzítás és egyből röffen..

Link to comment
Megosztás:

Segítségre szorulok. A hétvégén kicseréltem a szakadt nagy levegő harmonikacsövet és a gyújtókábel szettet mert ez utóbbi szikrázott már több helyen és nem is voltak egyforma típusúak. Az új kábelszett Bremi lett. A kábelszettel együtt a gyertyákat is cseréltem gyári GM-re. Ennek a szerelési akciónak az lett a közvetlen következménye, hogy az autó alapjárata gyakorlatilag teljesen megszűnt. Pöccre indul, majd pár másodperc múlva leáll. Csak gázzal lehet vele közlekedni, ha leveszem a lábam a pedálról szinte azonnal leáll, abszolút nincs alapjárat. A csere előtt is gyakran szokott olyat csinálni, hogy első indítás után leáll, de másodszorra mindig megjött az alapjárat és semmi gond nem volt azután, de most 20. indítás után sincs semmi változás. Már az a gyanúm, hogy szándékosan lett kiszakítva a levegőcső, hogy az autó menjen és ez a probléma már a korábbi tulajnál is fennállt. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Segítségre szorulok. A hétvégén kicseréltem a szakadt nagy levegő harmonikacsövet és a gyújtókábel szettet mert ez utóbbi szikrázott már több helyen és nem is voltak egyforma típusúak. Az új kábelszett Bremi lett. A kábelszettel együtt a gyertyákat is cseréltem gyári GM-re. Ennek a szerelési akciónak az lett a közvetlen következménye, hogy az autó alapjárata gyakorlatilag teljesen megszűnt. Pöccre indul, majd pár másodperc múlva leáll. Csak gázzal lehet vele közlekedni, ha leveszem a lábam a pedálról szinte azonnal leáll, abszolút nincs alapjárat. A csere előtt is gyakran szokott olyat csinálni, hogy első indítás után leáll, de másodszorra mindig megjött az alapjárat és semmi gond nem volt azután, de most 20. indítás után sincs semmi változás. Már az a gyanúm, hogy szándékosan lett kiszakítva a levegőcső, hogy az autó menjen és ez a probléma már a korábbi tulajnál is fennállt. Mi lehet a gond?

Vedd le a kicserélt csövet, ha úgy nem áll le, akkor arrafelé kell nézegetni. Nem ismerem ezt a a motort...légtömegmérő?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.