Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem srácok, ez a 60 lovas központi befecskendezéses c14nz... ...2001-ből... :) Még anno Kadettekbe is volt ez a moci... :)

Nem ne mán, tévedtem... Ez X14nz, de mi a különbség? Most néztem a forgalmit...

Írtam, hogy semmi különbség. Alu olajteknő van és műanyag szelepfedél. Ennyi.

A c14nz már eleve tudta az x-es motorok környezetvédelmi károsanyag kibocsájtási értékeit méréssel, de ekkor még nem volt kötelező az euro 2-es motorok gyártása. Az csak 96-tól vált azzá.

Link to comment
Megosztás:

Nem srácok, ez a 60 lovas központi befecskendezéses c14nz... ...2001-ből... :) Még anno Kadettekbe is volt ez a moci... :)

Nem, tévedtem... Ez X14nz, de mi a különbség? Most néztem a forgalmit...

kadettben nem pont ez volt azért

emissziós besorolás, miatt változtattak pár dolgot

csak azé szoltam me jó tunni mégis ilyen pontosan

Link to comment
Megosztás:

kadettben nem pont ez volt azért

emissziós besorolás, miatt változtattak pár dolgot

csak azé szoltam me jó tunni mégis ilyen pontosan

Akkor tévedtem. :( Az első Opelem (még 15 évvel ezelőtt) egy "csepp" Kadett volt, 1.3 S típusú, abban biztosan más motor volt... Azt hiszem (de ezek után nem merek hülyeséget írni) az 75 lovas volt és talán még karbis?!? Imádtam, a "kispolski" és egy Zastava után maga volt az álom... :) Aztán jött sok más és csak egy Astránál kötöttem ki, a legegyszerűbb és legmegbízhatóbbat kerestem egy 1.4 16V Polo után, amiben több hibakód volt, mint kilométer... Vissza kell rázódnom... :) Tehát X14-es 60 lovas motorom van, ahhoz hasonló, mint a Kadettekben is volt... :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor tévedtem. :( Az első Opelem (még 15 évvel ezelőtt) egy "csepp" Kadett volt, 1.3 S típusú, abban biztosan más motor volt... Azt hiszem (de ezek után nem merek hülyeséget írni) az 75 lovas volt és talán még karbis?!? Imádtam, a "kispolski" és egy Zastava után maga volt az álom... :) Aztán jött sok más és csak egy Astránál kötöttem ki, a legegyszerűbb és legmegbízhatóbbat kerestem egy 1.4 16V Polo után, amiben több hibakód volt, mint kilométer... Vissza kell rázódnom... :) Tehát X14-es 60 lovas motorom van, ahhoz hasonló, mint a Kadettekben is volt... :)

Az 1.3S az a 13NV motor, ami 60 lóerős ugyanúgy és karburátoros. :)

Link to comment
Megosztás:

Volt abból 75 LE-s is, sokan szeretnék annak a vezérműtengelyét. :icon1:

Pedig én meg pont a vezérműtengellyel jártam pórul. Álltam a pirosnál, alapjáraton járt a motor és megállt... Többet nem is indult újra... Egy pár óra kellett, hogy rájöjjek, gyakorlatilag (valószínű anyaghiba miatt) kettétört a vezérműtengely benne...(olajnyomás volt, tehát egyszerűen elfáradt, elöregedett, vagy eleve hibás volt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Vagy egy 92-es f astram C14NZ motorral és akadt egy kis problémánk a kipufogóval. Elvittük a karosszériáshoz, aki szépen meg is hegesztette ahogy kell. Probléma megoldva . Igen ám de a hegesztéshez le kellett szedni az akksiról, hogy teljesen áramtalanítva legyen. Innentől kezdve viszont folyamatosan világít a check engine lámpa.

Kivillogtattam, a 35-ös hibákód jött ki. Alapjárati motor.

Ezek után azt annak rendje szerint kitisztitottuk,de sajnos nem segített. Kipróbáltuk egy vadi újjal is, de semmi javulás.

A tünetek a következők:

- Kereszteződésnél ha kuplungolok akkor lefullad

- Ha csak áll az autó és ralépek a gázra akkor után egyből lefullad

- Amíg egyhelyben áll addig szo-szo van alapjárat de a hangja nem szép.

Az egészben az az idegesítő, hogy mielőtt áramtalanítva lett, szépen működött, bár indokolatlan motorfelpörgések azért néha voltak, ha álltam a lámpánál, de mégsem lefulladás.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Egy pár képet tegyél fel róla. :icon1: Lehet érdekel, mondjuk hozzám nem a legjobb helyen van.

Bocsi picit megkéstem de itt vannak a képek! Nem vagyok jó képbeillesztő szóval remélem igy jó lesz :) van még egy kb 5000km-t futott felujitott 1.6-os kuplungszettem is 6-ér erről a motorról és egy F10-es váltóm is ha valakit érekel :D

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0308_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0309_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0310_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0311_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0304_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141204/DSC_0313_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Vagy egy 92-es f astram C14NZ motorral és akadt egy kis problémánk a kipufogóval. Elvittük a karosszériáshoz, aki szépen meg is hegesztette ahogy kell. Probléma megoldva . Igen ám de a hegesztéshez le kellett szedni az akksiról, hogy teljesen áramtalanítva legyen. Innentől kezdve viszont folyamatosan világít a check engine lámpa.

Kivillogtattam, a 35-ös hibákód jött ki. Alapjárati motor.

Ezek után azt annak rendje szerint kitisztitottuk,de sajnos nem segített. Kipróbáltuk egy vadi újjal is, de semmi javulás.

A tünetek a következők:

- Kereszteződésnél ha kuplungolok akkor lefullad

- Ha csak áll az autó és ralépek a gázra akkor után egyből lefullad

- Amíg egyhelyben áll addig szo-szo van alapjárat de a hangja nem szép.

Az egészben az az idegesítő, hogy mielőtt áramtalanítva lett, szépen működött, bár indokolatlan motorfelpörgések azért néha voltak, ha álltam a lámpánál, de mégsem lefulladás.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, jó került bele? Az 1.4-1.6-más de sokan keverik, neked olyan kell aminek a kúpja egy csonka gúla, az 1.6-ben hegyes végű van. Amúgy az autó működik rendesen? Menni lehet vele, húz, vagy akkor is fullad? Pontosan mi volt a gond a kipufogóval?

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de jól értem, egy egyszerű kipufogó heggesztéstől elszállhat az ECU? Mitől? Túlfeszt kap?

Túlfeszt nehezen kaphat, inkább az erős elekromágneses hatás teheti tönkre, de ahhoz meg közel kéne hozzá hegeszteni. Egyébként is le van árnyékolva rendesen az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, de jól értem, egy egyszerű kipufogó heggesztéstől elszállhat az ECU? Mitől? Túlfeszt kap?

Túlfeszt nehezen kaphat, inkább az erős elekromágneses hatás teheti tönkre, de ahhoz meg közel kéne hozzá hegeszteni. Egyébként is le van árnyékolva rendesen az ECU.

Egy ívhegesztésnél simán indukálódhat annyi áram a vezetékekben, ami hazavághatja az ecu-t. A bemenetei ugyan védve vannak valamilyen szinten, de a kimeneteken nincs semmi. Ahhoz hogy teljesen hazavágja azért nagy hatás kéne, de meghülyíteni meg tudja. Nekünk sárvédőív csere után kezdett szarabbul menni és többet enni. Ecucsere után minden helyreállt.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi picit megkéstem de itt vannak a képek! Nem vagyok jó képbeillesztő szóval remélem igy jó lesz :) van még egy kb 5000km-t futott felujitott 1.6-os kuplungszettem is 6-ér erről a motorról és egy F10-es váltóm is ha valakit érekel :D

Teljesen jók a képek. Az ár sem rossz, de sajnos mégsem jó nekem az 1,6se hengerfej.

Köszi a képeket és hogy foglalkoztál a dologgal. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget! A kipufogó elöl valahol az első ülések alatt adta meg magát, annyit tudok még, hogy a tűzkarikat is ki kellett cserélni. Amikor megyünk vele, akkor is kicsit dadog, olyan furcsa ritmusban jár a motor, illetve nagyobb gyorsítasnal rángat.

Szinte biztos hogy nem az alapjaratival lesz a baj, mert az újjal sem javult a helyzet (biztos megfelelőt vettünk, egyeztetve a mototrtípushoz), mert közben ki lett próbálva egy kolcsonkapott hasznalttal is.

Link to comment
Megosztás:

Egy ívhegesztésnél simán indukálódhat annyi áram a vezetékekben, ami hazavághatja az ecu-t. A bemenetei ugyan védve vannak valamilyen szinten, de a kimeneteken nincs semmi. Ahhoz hogy teljesen hazavágja azért nagy hatás kéne, de meghülyíteni meg tudja. Nekünk sárvédőív csere után kezdett szarabbul menni és többet enni. Ecucsere után minden helyreállt.

Ezzel az a baj, hogy nem az áram indukálódik, hanem a feszültség. Áram csak akkor van, ha van fogyasztó a feszültség két pontja között. Viszont az áthaladó áram mágneses tere indukálhat feszültséget a vele szomszédos vezetékben, de ki az a hülye, aki hegesztésnél a testpontot nem a hegesztéshez legközelebb rakja? :) Egyébként a kimenetek is lehetnek védve, optocsatolókkal például.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az a baj, hogy nem az áram indukálódik, hanem a feszültség. Áram csak akkor van, ha van fogyasztó a feszültség két pontja között. Viszont az áthaladó áram mágneses tere indukálhat feszültséget a vele szomszédos vezetékben, de ki az a hülye, aki hegesztésnél a testpontot nem a hegesztéshez legközelebb rakja? :) Egyébként a kimenetek is lehetnek védve, optocsatolókkal például.

F Astrában hol van az ECU? Kolléganőm megtörte a H Astráját, épp hogy az ECU nem sérült... A lökhárítóban volt... A legjobb helyen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.