Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

SIKER!!!! Végre! Volt itthon tartalék vízhőfok jeladóm, kicseréltem és láss csodát elsőre gázadás nélkül indult. Igaz kb. harmadik rántásra pörgött fel a motor. Valószínűleg a sok nyűstőléstől. Kiderült az is, hogy nem jó hőgombát kaptam a boltba. Pedig soha nem a legolcsobbat kérem. Valószínűleg nem GSi-hez valót adtak. A mellette levőt is kellett cserélnem, mert valami oknál fogva többet mutatott a valósnál a műszerfalon. Verőce, jövünk!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem egy 1,2 l B corsám van 7-8 Literes fogyasztással mi lehet ennek az oka,nem füstöl az alapjárat is rendben van de eléggé nyers benzin szag érződik a kipufogóból. valahol be lehet állítani központi karburátor van rajta 1994 évjárat.

A segítségeket előre is köszönöm. Üdv Gábor

Link to comment
Megosztás:

helló! az lenne a problémám. hogy fogy a vizem, észre vettem rá töltöttem kb 8dl-t nem tudom ez mennyi idő alatt ment el csak vonyított a bc... nem melegszik!ha "órákat" állok a dugóban sem. és nem túl durván nagyjából 500km város alatt egy 3dl és ebben az 500km-ben volt egy teljesítmény mérés pontosabban ami 3mérésből állt.(2500-7000ig ...)és 3-4 pályán való veretés chip tesztelgetés. és nem kezdte el jobban kajálni, ezzel csak arra célzok/gondolok hogy nem hengerfejes a kocsi?! mert azért ilyen igénybe vétel mellett annak már látványos jelei lennének?!.ellenben nem látok foltot folyást alatta és belül sem vizes a szőnyeg de ha megy a venti akkor érzek némi édeskés illatot. lehet a belső radiátorom kezd elszálni?

Link to comment
Megosztás:

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a benzincső is elég gyalázatos, nekem már lyukadt ki fele ennyire elöregedett cső is.

Link to comment
Megosztás:

Az a tankszellőztetés vákuumcsöve. Ha falsot szív ott, az nem egészséges.

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az a tankszellőztetés vákuumcsöve. Ha falsot szív ott, az nem egészséges.

Igazából a levegőszűrő hideg-meleg választószelepé, a tankszellőztető a fékrásegítő vákumcsőről csatlakozik le, de végülis ez most mindegy.

Tévedtem..neked van igazad.. :blush:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

A motorkód X16XEL ? Pedig valószínű, hogy az alapjárati motor nem az igazi, vagy valamiért eleve rossz értékű feszültséget kaphat és azért húzza fel. Próbáld meg kimérni a MAP szenzort, meg a beszívott levegő hőmérséklet szenzort is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

Van egy összekötő gumicső, ami a pillangószelep után van a levegőcső felé... Na az olyan szépen ki tud repedni, és magas fordulatszámot tud produkálni, hogy hajjaj! Érdemes megnézni, nincsen-e kirepedve!

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

Már csak egy Turbós motort! :) Erre hiába raksz rá, nem erre tervezték, másabbak a paraméterek, hajtókarok, ráadásul a motorvezérlő sem tudna mit kezdeni a megbolondult értékekkel... Komplett átalakítás esetén már milliós tételekről beszélhetünk. Add el azt a turbo-t és vegyél valami erősebb motort az árából!

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

http://mindenamituning.uw.hu/turbo_es_kompresszor_feltoltes.htm :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De valami kéne rá, hogy szép maradjon.Úgysem ússza meg. (illetve kerámiázni lehetne)

Öntvény, ami többszáz fokos szokott lenni.

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

A te szavaiddal élve ez nem az nfs, nem úgy van hogy bekattintom a turbót, és kész. Inkább szerezz egy SE motort kompletten, azt el lehet sütni műszakin, és 100 ló. Ha endben van, az astrát már elég jól cibálja.

Már csak egy Turbós motort! :) Erre hiába raksz rá, nem erre tervezték, másabbak a paraméterek, hajtókarok, ráadásul a motorvezérlő sem tudna mit kezdeni a megbolondult értékekkel... Komplett átalakítás esetén már milliós tételekről beszélhetünk. Add el azt a turbo-t és vegyél valami erősebb motort az árából!

Annak a turbónak az árából nemigen vesz másik motort szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Öntvény, ami többszáz fokos szokott lenni.

A te szavaiddal élve ez nem az nfs, nem úgy van hogy bekattintom a turbót, és kész. Inkább szerezz egy SE motort kompletten, azt el lehet sütni műszakin, és 100 ló. Ha endben van, az astrát már elég jól cibálja.

Annak a turbónak az árából nemigen vesz másik motort szerintem.

40-ért lehet motort kapni, egy turbo meg kb 80...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.