Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

On 2017. 06. 25. at 18:13, Kispotter írta:

"marha idegesítő a benzinszag "

Nekem a gumi benzincső ereszt halványan a kormánymű környékén, ahol csatlakozik az alsó fém csövekre és azon a gumi kifolyó cuccon keresztül pont beszívja a gőzt az utastérbe a szellőzőn keresztül. Főleg állóhelyben érezni, menetközben elviszi a szél. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Tudom itt nem ez a témakör, De

Segítséget szeretnék kérni. A kormánynak van egy kis holtjátéka, és ha murvás úton megyek kicsit kopog a kormányoszlop. Ha jól megfeszítem akkor nem nagyon hallani. Az lenne a kérdésem szerintetek mi lehet kikopva? Segítségeteket előre is köszönöm. 92" ferdehátú.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok első indulás után alapjárati problémám van ha bemelegszik a motor és kinyomom a kuplungot vagy üresbe teszem menet közben 1400-1600 vagy 1500-1700 közt mozog az alapjárat egészén addig míg meg nem állok utánna leesik 5-600 rá majd megtalálja a 900 ás fordulatot és minden működik rendesen ugyan ez van ha kevés gázzal indulok elég zavaró ha elindulok 5km után meg kell állnom vagy két váltás közt felpörgeti és hajít egyet rajta. Alapjárati cserélve map szenzor cserélve tank szellőztető ki iktatva hőgomba cserélve poti cserélve óracsoport cserélve kipucolva az injektorház. Hibakód nincs valaki valami ötlet ?

Módosítva : Gabe93
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Gabe93 írta:

Sziasztok első indulás után alapjárati problémám van ha bemelegszik a motor és kinyomom a kuplungot vagy üresbe teszem menet közben 1400-1600 vagy 1500-1700 közt mozog az alapjárat egészén addig míg meg nem állok utánna leesik 5-600 rá majd megtalálja a 900 ás fordulatot és minden működik rendesen ugyan ez van ha kevés gázzal indulok elég zavaró ha elindulok 5km után meg kell állnom vagy két váltás közt felpörgeti és hajít egyet rajta. Alapjárati cserélve map szenzor cserélve tank szellőztető ki iktatva hőgomba cserélve poti cserélve óracsoport cserélve kipucolva az injektorház. Hibakód nincs valaki valami ötlet ?

Vákumcsövek, injektorház, és az alatta lévő tömítés átnézése például. Hőgombát melyiket cserélted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az imént ezt a kódot olvastam ki az 1.4-es C14NZ-ből. 

44 Lambda szonda / befúvásjel – keverék túl szegény

Mit lehet ezzel tenni? Tankoljak pl a molnál a drágábbik 95ösből, amiben több az adalék?
Ritkán leesik a fordulatszám 500-ra, és egyszer menet közben le is állt a motor. Kettesben ráengedtem lendületből, újraindult és azóta szépen járt.

Módosítva : Diabo6
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Diabo6 írta:

Sziasztok! Az imént ezt a kódot olvastam ki az 1.4-es C14NZ-ből. 

44 Lambda szonda / befúvásjel – keverék túl szegény

Mit lehet ezzel tenni? Tankoljak pl a molnál a drágábbik 95ösből, amiben több az adalék?
Ritkán leesik a fordulatszám 500-ra, és egyszer menet közben le is állt a motor. Kettesben ráengedtem lendületből, újraindult és azóta szépen járt.

Üdv..több minden lehet eltömődött benzinszűrő, halódó pumpa, hibás hőfok jeladó miatt rossz keverék képzés, vagy akár a szonda rossz és nem jól mér stb. . Igazából nem olyan hatalmas probléma ha nem jelentkezik gyakran és nincs más baja. Az hogy mit tankolsz nem igazán szól ebbe bele. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Astra F, 1995, C14NZ, 210.000km, első autó: szeretem. :)

Hidegen semmi gond, üzemmeleg motor esetén -2/3 hete- mikor mondjuk üresből 1/2-be teszem hiába nyomom folyamatosan
a gázpedált, érezni, hogy nem jut elég erő (nyomtaték?) a kerekekbe, van, hogy már-már fulladozik is, olyan, mintha
lefojtaná valami a motort/mintha felengedném a gázpedált...
Elég gáz a jelenség pl. egy meredek úton történő induláskor.

Immobiliser, riasztó átmenetileg kiiktatva

Újra cserélve:
AC pumpa
Benzinszűrő
Gyújtáskábel
Osztófej
Gyertyák

Átmenetileg (hibanyomozásig) másik működő használtra cserélve:
Benzinkábel (cső)
Gyújtástrafó
Gyújtásmodul
Inkektor
Befecskendező szelep
Hall jeladó
Osztófej készlet

Ezt követően a szerelők széttárták a kezüket, nekem pedig pénteken kéne megbízhatóan a szekér.

Van valainek ötlete? Esetleg egy mester szaki ismerőse Bpen? :)

Köszi előre is,
Gábor

 

Módosítva : gabor1980
Link to comment
Megosztás:

40 perce, gabor1980 írta:

Sziasztok,

Astra F, 1995, C14NZ, 210.000km, első autó: szeretem. :)

Hidegen semmi gond, üzemmeleg motor esetén -2/3 hete- mikor mondjuk üresből 1/2-be teszem hiába nyomom folyamatosan
a gázpedált, érezni, hogy nem jut elég erő (nyomtaték?) a kerekekbe, van, hogy már-már fulladozik is, olyan, mintha
lefojtaná valami a motort/mintha felengedném a gázpedált...
Elég gáz a jelenség pl. egy meredek úton történő induláskor.

Immobiliser, riasztó átmenetileg kiiktatva

Újra cserélve:
AC pumpa
Benzinszűrő
Gyújtáskábel
Osztófej
Gyertyák

Átmenetileg (hibanyomozásig) másik működő használtra cserélve:
Benzinkábel (cső)
Gyújtástrafó
Gyújtásmodul
Inkektor
Befecskendező szelep
Hall jeladó
Osztófej készlet

Ezt követően a szerelők széttárták a kezüket, nekem pedig pénteken kéne megbízhatóan a szekér.

Van valainek ötlete? Esetleg egy mester szaki ismerőse Bpen? :)

Köszi előre is,
Gábor

 

Üdv a hűtőfolyadék hőmérséklet jeladót nem nézted meg? Az injektorház hátuljába van betekerve kék fejű jeladó oldalfüles csatival. Ez alapján tudja a motorvezérlő hogy milyen meleg a a motor és milyen arányban kell beállítania a benzin-levegő keveréket. Multiméterrel lehet kimérni különböző hőmérsékleten most ( mivel nincsen tél és hideg) mondjuk 20 fokon és az üzemin ami ugye 90-100fok. 

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Ha nagyon eltér az értéke akkor az nem jó, túldúsít vagy éppen szegény a keverék, ami teljesítmény romláshoz vezet. Ez a gyertya színén is látszik amúgy. Hibakód nincs? 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod.

Uhh, én nem néztem igazából semmit, a szerelők ültek rajta 1 hétig és kaptam egy listát, mit cseréltek átmenetileg és mit véglegesen. Hibakódot nem néztek, de volt, aki a fedélzeti számítógépre gyanakszik, elmondásuk szerint minden mechanikus szóba jöhető alkatrészt cseréltek, pucolhattak(?)...

Hiába szeretem, nem értek sajnos hozzá (motorteret még megtalálom, de műszerem/bátorságom sincs kutakodni), csak annyira vagyok képes, hogy összeírom a javaslataitokat és ha találok másik szakit (van itt valaki, akihez elvihetném Bp-en?), akkor tudok egy listát adni, mik lettek cserélve, miket lehetne ellenőrizni...

Gábor

Módosítva : gabor1980
Link to comment
Megosztás:

Közben utána kérdeztem még egyszer: Hibakódot semmit sem írt (elvileg akkor pl. a Lamda szonda sem lehet rossz), a szelepeket is átnézték. Mentek x km-ert ac pumpa nyomás mérővel/hibakód kiolvasóval, semmi hiba, de x km után egy emelkedőnél előjött a hibajelenség.

Valami kis hülyeség lehet...

Zotya, esetleg te nem tudnád megnézni valamikor, mikor Pesten jársz...? :)

Gábor

Módosítva : gabor1980
Link to comment
Megosztás:

7 perce, gabor1980 írta:

Közben utána kérdeztem még egyszer: Hibakódot semmit sem írt (elvileg akkor pl. a Lamda szonda nem lehet rossz), a szelepeket is átnézték. Mentek x km-ert ac pumpa nyomás mérővel/hibakód kiolvasóval, semmi hiba, de x km után egy emelkedőnél előjött a hibajelenség.

Valami kis hülyeség lehet...

Zotya, esetleg te nem tudnád megnézni valamikor, mikor Pesten jársz...? :)

Gábor

Hát sajna én nagyon ritkán járok Pesten évente egyszer-kétszer. Az hogy nincs hibakód a szondára nem garantálja hogy teljesen jó. Hibakódot csak akkor generál ha egy határértéken kívüli adatokat kap tőle a motorvezérlő. De ha az alsó-felső érték között van és mégsem helyes a keverési arány még okozhat problémát. Igen sajnos van hogy egy apróság szivatja az embert akár egy kontakthiba egy csatinál. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gabor1980 írta:

Próbálom a két tippeddel ( hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó/lambda szonda) felvértezve elvinni egy következő szervizbe, hátha. Írok majd, ha kiderült valami.

Köszi még egyszer segítő szándékod,

Gábor

Nincs mit...ez amúgy a legegyszerűbb motor amivel az F-eket szerelték, de ez is tud szivatni. Most legutóbb amikor nekem előjött az időnkénti finom rángatás (hidegen-melegen) gázadásra, tehát ha egy állandó sebességgel mentem akkor nem csinálta trafót és gyertyakábeleket cseréltem. Nem tudom melyiktől, de megszűnt a hiba. 

Link to comment
Megosztás:

Igen, a trafót átmenetileg egy másik működő használtra, a gyertyákat/gyertyakábeleket újra cserélték, de itt sajna más (is) a bibi. :S Amúgy hidegen igaz, hogy a hibát nem (észrevehetően) produkálja, de jobban belegondolva mintha egy ideje 1/2/3-asban kevesebb erő jutna a kerekekbe, lomhább, vacakabb a gyorsulás, mint hónapokkal ezelőtt...

Gábor

Módosítva : gabor1980
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

 

Sziasztok! 

Szénszűrőnek nekiestem. Szerintetek rázzam ki a régiből a dzenet és rakjam vissza vagy rakjam fel a jó baloldali B vekiből valót? Valamint a tank fele menő csőnek teljesen átjárhatónak kell lennie könnyedén?

Szerintem mindegyik megoldás jó, már arra a csőre gondolsz ami hátrafelé megy vagy a csonkjára a dobozon? Ami hátra megy az teljesen átjárható a tank tetejére csatlakozik, miután "megjárta" a betöltő csonk alját. De úgy rémlik valamennyi ellenállása van neki, talán szűrő van benne. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Szerintem mindegyik megoldás jó, már arra a csőre gondolsz ami hátrafelé megy vagy a csonkjára a dobozon? Ami hátra megy az teljesen átjárható a tank tetejére csatlakozik, miután "megjárta" a betöltő csonk alját. De úgy rémlik valamennyi ellenállása van neki, talán szűrő van benne. 

Na megtörtént szétvágtam a gyárit és kiöntöttem belőle a szént és összeragasztottam. Továbra is szarakszik az alapjárat. Gurulok és majdnem lefullad. Megállok és akkor jó. És érzem a benzinszagot is.. Na mindegy.. mire mentem haza megjavult. De máskor is szokott megjavulni néha magától. Már minden kilőve csak az alapjárati motor nem.. nem értem az összefüggést de vennem kell mostmár egyet.. hátha.. 

f1e2928d5edef261325b462df2d921b3.jpg

Egyébként mindíg melegedett nagyon a kocsi ventivel is 100 fok felett szokott lenni. Most vettem észre itt ez a fekete takaró. Lepattintottam ez nem véletlen valami téli kiegészítő? Mert semmi menetszelet nemkapott így a hűtő úgy láttam.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Na megtörtént szétvágtam a gyárit és kiöntöttem belőle a szént és összeragasztottam. Továbra is szarakszik az alapjárat. Gurulok és majdnem lefullad. Megállok és akkor jó. És érzem a benzinszagot is.. Na mindegy.. mire mentem haza megjavult. De máskor is szokott megjavulni néha magától. Már minden kilőve csak az alapjárati motor nem.. nem értem az összefüggést de vennem kell mostmár egyet.. hátha.. 

 

Egyébként mindíg melegedett nagyon a kocsi ventivel is 100 fok felett szokott lenni. Most vettem észre itt ez a fekete takaró. Lepattintottam ez nem véletlen valami téli kiegészítő? Mert semmi menetszelet nemkapott így a hűtő úgy láttam.

Nekem is évek óta csinálja azt hogy ha a melóhelyen indítók és azonnal kigurulok a sorompóig akkor 3000-en pörög a portás meg azt hiszi őt szivatom.  De ha otthon elindítom, kiszállok, kinyitom a kaput és fél perc alapjáraton járatás után indulok el, majd megállok becsukni a kaput akkor semmi nincs tök normális az alapjárat. Cseréltem , megnéztem már minden nem jövök rá mi a baja. Szerintem ez már így marad.

De igen téli takaró, nem túl gyakori, örülj neki.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nekem is évek óta csinálja azt hogy ha a melóhelyen indítók és azonnal kigurulok a sorompóig akkor 3000-en pörög a portás meg azt hiszi őt szivatom.  De ha otthon elindítom, kiszállok, kinyitom a kaput és fél perc alapjáraton járatás után indulok el, majd megállok becsukni a kaput akkor semmi nincs tök normális az alapjárat. Cseréltem , megnéztem már minden nem jövök rá mi a baja. Szerintem ez már így marad.

De igen téli takaró, nem túl gyakori, örülj neki.

Szegény összevissza van már törve meg ragasztva. Kiszedéskor én is eltörtem egy helyen. De ha ritka akkor össgeragasztom meg hátha kell majd télen. Alapjárati motorba jó az utángyártott is ügye? Mert nekem mondták csak gyárit de 40 ezrekért nem fogok venni. Persze nem a legolcsóbra gondoltam. Kovács autónál a legnépszerűbb meat & Doria 9 ezer ft bárdiba 16. Talán az jó lesz remélem.

Szerk: Apropó aht hiszem rájöttem miért van benzinszag. Járó motornál felnyitott mocitetővel észrevettem halvány füst száll fel a motortól és beleszagolva erős benzinszaga volt. Motor mögött tiszta olaj minden és az füstől. Valszeg a karter csőnél ereszt kikéne cserélnem csak nemtudom hogyan férek hozzá.. marha fos helyen van..

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Szegény összevissza van már törve meg ragasztva. Kiszedéskor én is eltörtem egy helyen. De ha ritka akkor össgeragasztom meg hátha kell majd télen. Alapjárati motorba jó az utángyártott is ügye? Mert nekem mondták csak gyárit de 40 ezrekért nem fogok venni. Persze nem a legolcsóbra gondoltam. Kovács autónál a legnépszerűbb meat & Doria 9 ezer ft bárdiba 16. Talán az jó lesz remélem.

Szerk: Apropó aht hiszem rájöttem miért van benzinszag. Járó motornál felnyitott mocitetővel észrevettem halvány füst száll fel a motortól és beleszagolva erős benzinszaga volt. Motor mögött tiszta olaj minden és az füstől. Valszeg a karter csőnél ereszt kikéne cserélnem csak nemtudom hogyan férek hozzá.. marha fos helyen van..

Én úgy rémlik talán 3500-ért vettem alapjárati motort, több pénzt én nem adok érte, amúgy sem hiszem hogy sokkal jobb a drágább, egy kis motor mozgatja a kúpot, ennyi az egész.

Hát ott nekem is van olyan, de ritka s*ar helyen van még nem szántam rá magam. Amúgy is van valami tömítés alatta, nem akarok úgy járni hogy leszedem, elszakad és nincs másik. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, adamoka15 írta:

Olyan kérdésem volna, hogy ez a vezeték milyen vezeték? Honnan hová megy?  Az idő egy kicsit megette és eltört. 

https://kephost.com/image/04Cw
https://kephost.com/image/04Cv

Illetve erre milyen tömítés kellene, hogy ne fojjon ott az olaj? Már minden tiszta olaj tőle. 
https://kephost.com/image/04CB

1.Az "ufó" szelep a tankszellőztetés része, annak a vákumcsövét látom ha jól látom.

2. Ott nincs igazából motorolaj direktben csak a motorba be van vezetve a kartergáz az lecsapódik a pillangó szelepházban mert ugye az hidegebb és ott meg kifolyik. Ki kell takarítani akkor egy darabig nem lesz. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

1.Az "ufó" szelep a tankszellőztetés része, annak a vákumcsövét látom ha jól látom.

2. Ott nincs igazából motorolaj direktben csak a motorba be van vezetve a kartergáz az lecsapódik a pillangó szelepházban mert ugye az hidegebb és ott meg kifolyik. Ki kell takarítani akkor egy darabig nem lesz. 

 

 

Hogyan és mivel tudnám ezt kitakarítani?

Illetve próbálkozzak betenni egy kartelgáz lecsapatót?

Módosítva : adamoka15
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.