Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

10 órája, tuskes írta:

Az nem vetemedés, inkább korrozió. A henger felépítéséből adódóan, amit látsz, az alul a víztérben, pont így össze van nyitva, csak a henger teljes magasságában! Tehát, ha ez szépen meg van dolgozva, a hengerfejed is rendben, jó minőségű tömítést veszel, nagykönyv szerint lehúzod, jónak kell lennie! Az hogy éppen a tömítés, és a henger teteje között éppen TALÁN átjár kicsit a víz, pont semmit nem számít. A tömítés nem Zewa Aqua Tube guriga, hogy a víz feloldja. JÓL kell összerakni, ennyi a titok. Zotya is írta, nincs ott nagy nyomás. Oldalirányban a tömítés soha nem megy szét, ilyen széles felületen, mint ami ott van. 

Az a baj hogy az alu és a vas eltérő elektródpotenciálú anyagok, és főleg ha a fagyálló savas volt valamikor mert mondjuk régi volt, akkor megeszik egymást. Ezek szerint az alu a vasat. Gondolom valamennyi szivárgás volt, és ez már elindította a folyamatot. Vízvezeték szerelésnél például nem lehet rézcső után vas idomot bekötni folyásirányban mert a vas ki fog lyukadni. Az emeleti fürdő alatt csináltam ilyen hibát, tudtam róla, de meg kellett duplázni a bekötéseket, mert két mosdó van, a házban rézcsővel szerelték a vizet, én meg nem tudok forrasztani, nincs mivel, így vettem menetes vas csöveket, meg könyököt, ezt 2-3 év alatt megette a folyamat és kilyukadt. Most csak a könyököt cseréltem ki rézre, de majd a csövet is ki kell valahogy. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Cáfolnám. Nekem a bontatlan SE blokkon konkrétan felrozsdásodott a 3-as hengernél a leömlő alatti rész, és folyton könnyezte a fagyállót. 

És az is a 2 vízjárat között volt? Ebben az irányban mint itt? 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Szerintetek hova érdemes pakolászni olajhőfok jeladót meg a nyomásszenzort?

Szendvics-adapterrel az olajszűrő alá, vagy T-idommal az olajgomba helyén? Mindenképpen meg lesz csinálva valamelyik (pszt, nem Astra de majdnem...), csak nem tudom melyik helyen kapok hitelesebb értékeket. Órákat már kinéztem, VW Scirocco/Audi Coupe körökben is népszerű VDO órák lesznek. Igen, drága, de vagy ezek, vagy a kínai szarok, vagy a drága túningracsing, nincs középút.  Kicsit olcsóbb az Equus, de azok szeretnek meghalni.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Róóóbi írta:

Szerintetek hova érdemes pakolászni olajhőfok jeladót meg a nyomásszenzort?

Szendvics-adapterrel az olajszűrő alá, vagy T-idommal az olajgomba helyén? Mindenképpen meg lesz csinálva valamelyik (pszt, nem Astra de majdnem...), csak nem tudom melyik helyen kapok hitelesebb értékeket. Órákat már kinéztem, VW Scirocco/Audi Coupe körökben is népszerű VDO órák lesznek. Igen, drága, de vagy ezek, vagy a kínai szarok, vagy a drága túningracsing, nincs középút.  Kicsit olcsóbb az Equus, de azok szeretnek meghalni.

Az a baj hogy az olajgomba fészkében többnyire szurokszerű valami van, egy idő után biztos átmelegszik, de hogy a nyomást ott mennyire lehet pontosan mérni az kérdéses. Mivel ugye nem vesz részt az áramlásban hanem csak egy zsákfurat. Lehet kapni az olajszűrő alá egy adaptert, talán inkább ott kellene elhelyezni.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Az a baj hogy az olajgomba fészkében többnyire szurokszerű valami van, egy idő után biztos átmelegszik, de hogy a nyomást ott mennyire lehet pontosan mérni az kérdéses. Mivel ugye nem vesz részt az áramlásban hanem csak egy zsákfurat. Lehet kapni az olajszűrő alá egy adaptert, talán inkább ott kellene elhelyezni.

Igen, a szendvics adapterrel arra gondoltam. Az biztos nincs útban semminek, és ugyanúgy van 2 vagy 4 kivezetése. Nyomásmérős olajgomba már bent van a gyári helyén, amíg GSi LCD-m volt bent rendesen mért. Igazából az adapterre az olajhőfok szonda miatt lesz szükség, nem találtam olyan részt ahová be lehetne fúrni. Nyomásszenzort meg, ahol hitelesebb értékeket kapok, oda teszem. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Nekem ha olyan ambícióim lennének, h olaj hőfokot akarok mérni tuti a teknőt fúrnám meg a leeresztő felett kicsivel és hegesztenék egy olyan anyát rá ami passzol a szenzor menetéhez. 

Az a baj, hogy bentről nem látsz rá a leeresztőre sem, ha leveszed, nem tudni pontosan mekkora hely van ott mellette. Az meg gáz ha akkor derül ki hogy nem fér el ha már ott a lyuk.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Az a baj, hogy bentről nem látsz rá a leeresztőre sem, ha leveszed, nem tudni pontosan mekkora hely van ott mellette. Az meg gáz ha akkor derül ki hogy nem fér el ha már ott a lyuk.

Szedtem már le a teknőt tömítés csere miatt és az olajszivattyúhoz menő előszűrős cső az ami a legmélyebbre nyúlik az is a teknő közepére, ezért gondoltam h ott simán jó lenne a szenzor mivel max 2-3 centire nyúlik be az olajba.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Gergőőő írta:

Nekem ha olyan ambícióim lennének, h olaj hőfokot akarok mérni tuti a teknőt fúrnám meg a leeresztő felett kicsivel és hegesztenék egy olyan anyát rá ami passzol a szenzor menetéhez. 

A teknő nálam nem játszik, mert oda megy a CheckControl szintjelzője. De előtte már eljátszottam a gondolattal.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Gergőőő írta:

Szedtem már le a teknőt tömítés csere miatt és az olajszivattyúhoz menő előszűrős cső az ami a legmélyebbre nyúlik az is a teknő közepére, ezért gondoltam h ott simán jó lenne a szenzor mivel max 2-3 centire nyúlik be az olajba.

Lehet hogy jó, sőt valószinűleg elfér, csak a lemeztől nem látni pontosan ezt a részt, én meg úgy nem merném megfúrni. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Lehet hogy jó, sőt valószinűleg elfér, csak a lemeztől nem látni pontosan ezt a részt, én meg úgy nem merném megfúrni. 

Egyik, a másik meg, ez olyan lenne, mintha a vízhőfok jeladóját a tágulási tartályba tenném. Legyen csak az a szonda az olajkörben, ne pedig ott, ahol összegyűlik.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, aholy írta:

És mekkora jelentősége van egy utcai f astránál az olaj hőmérsékletnek? Vagy hogy 5-10fokkal kevesebbet mutat az ora mint a valóság?

Maradjunk annyiban, hogy nekem fontos. Nem az Astra, de a szíve többé-kevésbé ugyanaz, ez a játszós umbau-verda lesz. Olajnyomás, olajhőfok és töltés, három analóg órával a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Róóóbi írta:

Maradjunk annyiban, hogy nekem fontos. Nem az Astra, de a szíve többé-kevésbé ugyanaz, ez a játszós umbau-verda lesz. Olajnyomás, olajhőfok és töltés, három analóg órával a műszerfalon.

Úgy már részben értem.

Sokkal nemhinném hogy hidegebb lenne a teknőben mint mashol. Folyamatosan cserélődik úgyis az olaj benne, nemigen van ideje lehűlni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor télen simán nincs meg az üzemi olajhőmérséklet, ami a kívánt. Legalábbis főúton 90-nel haladva biztos nincs meg. Baja nem lesz tőle a motornak, de tiltáson hajtani ilyenkor nem célszerű. G-be majd én is akarok olajnyomás, olajhőmérséklet jelzéseket, mert azért ennek már nem mindegy.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

49 perce, Barret írta:

Üdv,

Olyan kérdésem lenne hogy F-astránál , (benzin)  2 cső megy a fűtő radiátorra, abból mind 2 nek forrónak kell lennie ? 
(gondom a gyenge fűtés,kartonlap van a hűtő előtt ja és nem rég lett meg hf-ezve )

Gondolom igen, mert ugye az is elvileg egy körfolyamat. Teljesen nem hül le a visszafelé áramló folyadék sem, így lehet meleg a cső. De majd a hozzáértők megmondják. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Barret írta:

Üdv,

Olyan kérdésem lenne hogy F-astránál , (benzin)  2 cső megy a fűtő radiátorra, abból mind 2 nek forrónak kell lennie ? 
(gondom a gyenge fűtés,kartonlap van a hűtő előtt ja és nem rég lett meg hf-ezve )

 

4 órája, tuskes írta:

Gondolom igen, mert ugye az is elvileg egy körfolyamat. Teljesen nem hül le a visszafelé áramló folyadék sem, így lehet meleg a cső. De majd a hozzáértők megmondják. 

Igen mindegyiknek melegnek kell lennie a kijövő annyival hidegebb amennyi hőt lead a radiátor tehát nem sokkal. A leggyakoribb fűtésgondot ami kartonpapírral meg lehet javítani ideiglenesen nyitva maradt termosztát szokta okozni. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

 

Igen mindegyiknek melegnek kell lennie a kijövő annyival hidegebb amennyi hőt lead a radiátor tehát nem sokkal. A leggyakoribb fűtésgondot ami kartonpapírral meg lehet javítani ideiglenesen nyitva maradt termosztát szokta okozni. 

Hát a termo az nyit, de bükk be kartonlappal tolva neki se fújta a meleget,csak langyos levegőt , régen nem ilyen volt akkor fele távon pulcsiba tekertem lejjebb 1-es fokozaton a fütést h meg maradjak  , ja igen az egyik fütéscső " szinte hideg " 

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Barret írta:

Hát a termo az nyit, de bükk be kartonlappal tolva neki se fújta a meleget,csak langyos levegőt , régen nem ilyen volt akkor fele távon pulcsiba tekertem lejjebb 1-es fokozaton a fütést h meg maradjak  , ja igen az egyik fütéscső " szinte hideg " 

 

Akkor a fűtőradiátor jól eldugult...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.