Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kuplung oldali főtengely szimmering cseréhez le kell venni a váltót, vagy a szerelő ablakon keresztül ki lehet cserélni mint a kuplungot?

Már egy éve eléggé csöpög, és tiszta olaj az alja, a féltengely is a menetszél miatt kap belőle, és szétfröcsköli.

Először olajteknő tömítést cseréltem mert azt hittem onnan jön, de a szerelőnyílásból jön. Gondoltam váltó olajra is, hátha a féltengelynél a kihajtásnál a váltó szimmeringnél

enged. De akkor nem lenne merő olaj a kuplungház alja.

Szóval nagyon úgy néz ki hogy a kuplungházból folyik le szépen.

A kuplungom mondjuk nem csúszik.

Ha van esetleg rajz a célszerszámról, amivel ki lehet húzni a váltó belét a kuplung cseréhez, azt is megköszönném, mert nekem nincs még ilyenem, de csinálnék akkor.

Lassan 300E felé érik a kuplung cserém is, a kinyomó csapágynak is van már hangja, szóval megcsinálnám egyszerre az egészet.

Továbbá az astrával olyan gond lenne, hogy néha menet közben egyszer csak elkezd rángatni meg fulladni, van hogy meg is áll. Szerencsére még nem napi rendszerességű. Hibakód nincs.

Ez lehet EGR kezdődő elhalálozás?

Köszi a segítségeket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kuplung oldali főtengely szimmering cseréhez le kell venni a váltót, vagy a szerelő ablakon keresztül ki lehet cserélni mint a kuplungot?

Már egy éve eléggé csöpög, és tiszta olaj az alja, a féltengely is a menetszél miatt kap belőle, és szétfröcsköli.

Először olajteknő tömítést cseréltem mert azt hittem onnan jön, de a szerelőnyílásból jön. Gondoltam váltó olajra is, hátha a féltengelynél a kihajtásnál a váltó szimmeringnél

enged. De akkor nem lenne merő olaj a kuplungház alja.

Szóval nagyon úgy néz ki hogy a kuplungházból folyik le szépen.

A kuplungom mondjuk nem csúszik.

Ha van esetleg rajz a célszerszámról, amivel ki lehet húzni a váltó belét a kuplung cseréhez, azt is megköszönném, mert nekem nincs még ilyenem, de csinálnék akkor.

Lassan 300E felé érik a kuplung cserém is, a kinyomó csapágynak is van már hangja, szóval megcsinálnám egyszerre az egészet.

Továbbá az astrával olyan gond lenne, hogy néha menet közben egyszer csak elkezd rángatni meg fulladni, van hogy meg is áll. Szerencsére még nem napi rendszerességű. Hibakód nincs.

Ez lehet EGR kezdődő elhalálozás?

Köszi a segítségeket.

ha van szerelőnyílásod, akkor hátrafelé ki is tudod húzni a nyelestengelyt.

ha hozzáférsz a lengkerék csavarjaihoz, akkor szerintem megoldató aknából anélkül is, hogy le kellene venni a váltót.

célszerszám... nemtudom kell e hozzá, de még a szimeringhez se kell szerelőhüvely, mivel nincsen ékelés, és csak simán be kell tolni.

a másik hiba meg lehet több dolog miatt is..

szerintem

Link to comment
Megosztás:

ha van szerelőnyílásod, akkor hátrafelé ki is tudod húzni a nyelestengelyt.

ha hozzáférsz a lengkerék csavarjaihoz, akkor szerintem megoldató aknából anélkül is, hogy le kellene venni a váltót.

célszerszám... nemtudom kell e hozzá, de még a szimeringhez se kell szerelőhüvely, mivel nincsen ékelés, és csak simán be kell tolni.

a másik hiba meg lehet több dolog miatt is..

szerintem

Köszi, akkor előbb megpróbálom a nyíláson keresztül kicserélni a cuccokat.

A nyelestengely kihúzáshoz tudom hogy kell valami kihúzó célszerszám.

Link to comment
Megosztás:

Ablakos váltón sem lehet cserélni levétel nélkül,mivel nem férsz hozzá rendessen,hogy beüsd a szimeringet.

Én hétvégén cserélem,mert a gyári szimering hibás,nemrég volt cserélve és ereszt.

nem a szimering hibás, hanem a főtengely van megkopva a szimering alatt :)

nézz be az omegás topicba, ott már volt megoldás erre a gondra :)

Link to comment
Megosztás:

nem a szimering hibás, hanem a főtengely van megkopva a szimering alatt :lol:

nézz be az omegás topicba, ott már volt megoldás erre a gondra :lol:

micsoda? :)

a főtengely megkopik a szimering alatt? :D

ennyire puha anyagból van az az egész motor? :)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom azért a főtengely jópár szimeringet elfogyaszt élete során de közben az is kopik.

szerintem meg ez a főteng nem fogyasztott még jópárat

átnéztem a B omegát, de konkrét megoldást én nem találtam..

annyit, hogy van vmi szalag, amit rátekernek...

rem amiénknek nem ez a baja, hanem csak a szimering adta meg magát... legalábbis remélem.

Link to comment
Megosztás:

Én hétvégén cserélem,mert a gyári szimering hibás,nemrég volt cserélve és ereszt.

Adj neki egy kis időt, az is lehet hogy kibékülnek egymással. Tapasztaltaltam már pár esetben, hogy az ilyen friss összerakás után kis idővel elkezd szivárogni az olaj, de utána (1-2ezer km) magától megszűnt. Nem biztos, de lehet...

A főtengely szimering-futófelületei voltak-e palástköszörülve beszerelés előtt?

nem a szimering hibás, hanem a főtengely van megkopva a szimering alatt :)

nézz be az omegás topicba, ott már volt megoldás erre a gondra :)

szerintem meg ez a főteng nem fogyasztott még jópárat

átnéztem a B omegát, de konkrét megoldást én nem találtam..

annyit, hogy van vmi szalag, amit rátekernek...

rem amiénknek nem ez a baja, hanem csak a szimering adta meg magát... legalábbis remélem.

Előbb-utóbb a szimering mély hornyot koptat a tengelybe (azért a szimering tömítőfelülete is kemény, ráadásul a rugó még rá is feszíti - bár elviekben olajréteg van a két felület között, de ez csak ideális körülmények között valósul meg).

Ha csak szimering cserélsz, azt meg lehet tenni, hogy az újat nem pont ugyan oda ütöd be (1-2mm bőven elég), egy darabig nem lesz vele gondod. A következőnél már úgy is köszörülni kell a tengelyt.

Link to comment
Megosztás:

Adj neki egy kis időt, az is lehet hogy kibékülnek egymással. Tapasztaltaltam már pár esetben, hogy az ilyen friss összerakás után kis idővel elkezd szivárogni az olaj, de utána (1-2ezer km) magától megszűnt. Nem biztos, de lehet...

A főtengely szimering-futófelületei voltak-e palástköszörülve beszerelés előtt?

Előbb-utóbb a szimering mély hornyot koptat a tengelybe (azért a szimering tömítőfelülete is kemény, ráadásul a rugó még rá is feszíti - bár elviekben olajréteg van a két felület között, de ez csak ideális körülmények között valósul meg).

Ha csak szimering cserélsz, azt meg lehet tenni, hogy az újat nem pont ugyan oda ütöd be (1-2mm bőven elég), egy darabig nem lesz vele gondod. A következőnél már úgy is köszörülni kell a tengelyt.

:)

de ez mennyi időköznként???

mondjk km ben?

kb?

csak azé kérdezem, mert nekem nincs 100e a mociban, és bizony csepeg a szimeringnél...

ha ennyi km alatt kikopik akkor ki is baszom a f@szba az egészet

gondolom azért egy két szimeringet lehet cserélni, mielőtt kikopna a főtengely nem?

Link to comment
Megosztás:

:)

de ez mennyi időköznként???

mondjk km ben?

kb?

csak azé kérdezem, mert nekem nincs 100e a mociban, és bizony csepeg a szimeringnél...

ha ennyi km alatt kikopik akkor ki is baszom a f@szba az egészet

gondolom azért egy két szimeringet lehet cserélni, mielőtt kikopna a főtengely nem?

Ezek nagyjából 2-3százezer km után jönnek elő, de hogy spec opel astránál mikor, azt nem tudom. Az is késlelteti a folyamatot, hogy főtengelynél a sok kuplungolás miatt kopik a tengelyirányú hézagolás (magyarán ha megrángatod a lendkereket tengelyirányban mozog egy kicsit - ha még nem, majd idővel...), ezért a szimering tömítőfelülete nem mindig ugyan abban a síkban koptatja a tengelyt.

Ha tényleg nincs benne 100ekm, akkor ez nagyon csúnya dolog tőle. Én már lassan 140-nél tartok, de lekopogom (kopp-kopp) semelyik szimering nem ereszt, és csak a gy.elosztó o-gyűrűjénél szivárog minimálisan az olaj. Na majd, ami késik, nem múlik... Mindegyik szim. és tömítés még eredeti.

(Egy vw-nél a váltóban 400ekm-nél cseréltem a féltengelykihajtásokat mert a szimering csere önmagában kevés volt.)

Ne izgulj, nem lesz gond vele. Azért furcsa ez, mert ezeknek elvileg ki kellene bírni a motorgenerálig (jelentősebb folyás nélkül). Utána föteng.köszörülés (a szimering felfekvő palástfelületet is!) és mehetnek a javító méretű cuccok. Persze a köszörülés csak akkor lehetséges, ha elég vastag a gyári felületkezelt réteg.

Link to comment
Megosztás:

Ezek nagyjából 2-3százezer km után jönnek elő, de hogy spec opel astránál mikor, azt nem tudom. Az is késlelteti a folyamatot, hogy főtengelynél a sok kuplungolás miatt kopik a tengelyirányú hézagolás (magyarán ha megrángatod a lendkereket tengelyirányban mozog egy kicsit - ha még nem, majd idővel...), ezért a szimering tömítőfelülete nem mindig ugyan abban a síkban koptatja a tengelyt.

Ha tényleg nincs benne 100ekm, akkor ez nagyon csúnya dolog tőle. Én már lassan 140-nél tartok, de lekopogom (kopp-kopp) semelyik szimering nem ereszt, és csak a gy.elosztó o-gyűrűjénél szivárog minimálisan az olaj. Na majd, ami késik, nem múlik... Mindegyik szim. és tömítés még eredeti.

(Egy vw-nél a váltóban 400ekm-nél cseréltem a féltengelykihajtásokat mert a szimering csere önmagában kevés volt.)

Ne izgulj, nem lesz gond vele. Azért furcsa ez, mert ezeknek elvileg ki kellene bírni a motorgenerálig (jelentősebb folyás nélkül). Utána föteng.köszörülés (a szimering felfekvő palástfelületet is!) és mehetnek a javító méretű cuccok. Persze a köszörülés csak akkor lehetséges, ha elég vastag a gyári felületkezelt réteg.

nem ömlik, de sajna látszik, hogy ereszt.

vettem hozzá egyet már, ha kuplungos lesz akkor kicseréljük azt is... aztán ha sikerül akkor örülés, ha nem akkor úgymarad, ennyiért nem lesz szétbontva az egész blokk...

Link to comment
Megosztás:

Ne izgulj, nem lesz gond vele. Azért furcsa ez, mert ezeknek elvileg ki kellene bírni a motorgenerálig (jelentősebb folyás nélkül). Utána föteng.köszörülés (a szimering felfekvő palástfelületet is!) és mehetnek a javító méretű cuccok. Persze a köszörülés csak akkor lehetséges, ha elég vastag a gyári felületkezelt réteg.

Én meg azon tűnödök, ha eljön az idő a nagygenerálhoz akkor inkább motort cserélek. Valmi karamboosból kiveszek egy 100-150 ezret futottat. :) Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Én meg azon tűnödök, ha eljön az idő a nagygenerálhoz akkor inkább motort cserélek. Valmi karamboosból kiveszek egy 100-150 ezret futottat. :) Szerintem.

Sőt Te még elég jó helyen is laksz az ilyen beszerzésekhez. Nyugat-, és észak Mo. a használt autóalkatrészek fellegvára.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint úgy érzem nem úszom meg a váltó levételt, mindegy mert így legalább jobban hozzáférek a kuplung cseréhez, meg nem kell kihúzni a váltó belét, és kint a váltó rudazat szimeringet is könnyebben kicserélem.

Röviden főbb vonalakban valaki leírná hogy kell a váltót levenni?

Miket kell hozzá levenni/kivenni?

Link to comment
Megosztás:

:)

de ez mennyi időköznként???

mondjk km ben?

kb?

csak azé kérdezem, mert nekem nincs 100e a mociban, és bizony csepeg a szimeringnél...

ha ennyi km alatt kikopik akkor ki is baszom a f@szba az egészet

gondolom azért egy két szimeringet lehet cserélni, mielőtt kikopna a főtengely nem?

100 ezer km nem indokolná a szimering cserét az biztos. Azonban előfordulhat kedvezőtlen eset amitől meghibásodik. Pl: a motorkopásból eredő apró fémrészek bekerülnek a szimering és a fém közé és sérül a szimering, vagy rosszabb esetben a forgattyús tengely tömítő felülete. Ugyanilyen koptató anyagok miatt bár az acél keményebb mint a műanyag, mégis kopik a forgattyús tengely is a szimeringgel érintkező felületén. Tehát motorgenerál esetén nem árt ezt a felületet is átköszörülni. Ha a kopás olyan mély, hogy a köszörülés méret problémát okozhat, akkor jöhet a fémszórásos technológia. Csak arra kell ügyelni, hogy olyan köszörülő szakműhely végezze a javítást, ahol ismerik a fémszórt felület sajátosságait. (Én tudok ilyet Budafokon.) Különben nem egy drága technológia, nekem kismotornál a szórás és a köszörülés együtt pár ezer forintos tétel volt.

Link to comment
Megosztás:

nem ömlik, de sajna látszik, hogy ereszt.

vettem hozzá egyet már, ha kuplungos lesz akkor kicseréljük azt is... aztán ha sikerül akkor örülés, ha nem akkor úgymarad, ennyiért nem lesz szétbontva az egész blokk...

Azért én igyekeznék vele mert nem mindennek tesz jót az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.