Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

12 perce, daykiller írta:

Jellemzően a négyes hengernél ég át a tömítés, mert ott eléggé vékony az olaj és vízjárat közötti rész. Meg úgy mindenfele. Arra sok a lyuk egymás mellett.

Meg annak a hengernek a legrosszabb a hűtése. Azért van ott nagyobb kivágás a hf tömítésen, a többinél meg csak egy kicsi furat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nade hogy áll a Vectra? Kész van? 

Melyik? :D Jelenleg kettő is épül. De a sajátommal majd csak olyan februártól fogok tudni foglalkozni. Igazából pár dolog van hátra, és mehetne a festőhöz, (meg mennie is kéne mert megint elkezdett rozsdállni ahol nyers lemez) aztán meg gyakorlatilag egy szélvédő, és össze kell csavarozni. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Melyik? :D Jelenleg kettő is épül. De a sajátommal majd csak olyan februártól fogok tudni foglalkozni. Igazából pár dolog van hátra, és mehetne a festőhöz, (meg mennie is kéne mert megint elkezdett rozsdállni ahol nyers lemez) aztán meg gyakorlatilag egy szélvédő, és össze kell csavarozni. 

Küszöböt kéne cserélnem az idén.....ősszel gumicserekor már hajlott a lemez.

Link to comment
Megosztás:

Az baj. Mert akkor ott már a belső küszöb, ami effektive a teherviselő elem, is el van rohadva. 

 

A lilán most nem basztattuk a küszöböket, mert gyakorlatilag hibátlanok voltak, endoszkóppal is benéztünk:
16195427_919701241500435_663543332421629

 

16298875_919701238167102_787272736659454

(igen, ez nyilván nem az endoszkópos kép, mer' az nekem nincs meg :D )

Link to comment
Megosztás:

55 perce, wookie írta:

Az baj. Mert akkor ott már a belső küszöb, ami effektive a teherviselő elem, is el van rohadva. 

 

A lilán most nem basztattuk a küszöböket, mert gyakorlatilag hibátlanok voltak, endoszkóppal is benéztünk:

 

 

(igen, ez nyilván nem az endoszkópos kép, mer' az nekem nincs meg :D )

A legjobb feltárás nekem ez:

2452507-20170124-j9rCdI.jpg

Nem recseg-ropog amikor feltekerem, de szemmel láthatólag benyomódott az emelési pont. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Módosítva : Tomika2015
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Tomika2015 írta:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Első körben talán alapjárati motor, fojtószelepház takarítást lehet csinálni. A vákumcsöveket átnézni, repedt, lecsúszott csövet keresni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 01. 25. at 18:32, Tomika2015 írta:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Megoldódott??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Megpróbáltam leszedni F astráról az alapjárati motort, a bal oldali csavar szépen ki jött de a jobbról letört a feje, pár mm-t kilóg a csavar menete, de viszont ebbe az alkatrészbe van nyomás? Végül is nyilván az lenne a jó ha ki tudnánk szedni, de ha véletlen nem jön ki, vagy a szerelő épp most nem ér rá, akkor az 1 csavarral is meg lehetne fogatni, hogy ne legyen nagyobb baj? 

 

Módosítva : Bandymnc
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 11:01, Kriza írta:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat!

Most, hogy mondod, észrevettem, hogy motorféknél néha fura hangot ad 1-2 hete. Nem tudtam eldönteni, hogy honnan jön a hang, de a motor nem zárható ki. Pont a műszaki napján jött elő először a hang, szerencsére akkor nem világított a motorlámpa, meg azóta is csak ritkán és kis időre.

Még egyszer köszönöm szépen!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Astra x14NZ -ben még az eredeti fagyálló folyadék van. Milyent öntsek utánna,Gm pirosat ? Vagy milyent ajánlotok,mert a Forumon valaki azt irja hogy rózsaszint nem szabad, mert attól turósodik a bentlévő. Azt tudom hogy az aluminium hengerfej miatt  Nitrit-aminfoszfát és szilikátmentes kell legyen a fagyálló. A bentlévő fagyállót szintelennek látom. Köszi a segitséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

A DIS kocka csak oda van biggyesztve a hengerfej jobb oldalára igaz? Nincs kihajtása mint a rotoros gyújtásnak. Tehát ha én át akarom alakítani a rotoros gyújtást DIS-re akkor csak leveszem az egész elosztót, felteszem a helyére a DIS kockát, illetve lent beszerelem a főtengely jeladót, a hozzá tartozó szíjtárcsával? Nyilván motorvezérlőt, és kábelköteget is cserélek. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

A DIS kocka csak oda van biggyesztve a hengerfej jobb oldalára igaz? Nincs kihajtása mint a rotoros gyújtásnak. Tehát ha én át akarom alakítani a rotoros gyújtást DIS-re akkor csak leveszem az egész elosztót, felteszem a helyére a DIS kockát, illetve lent beszerelem a főtengely jeladót, a hozzá tartozó szíjtárcsával? Nyilván motorvezérlőt, és kábelköteget is cserélek. 

Valami olyasmi. Talán a dis alatt is van gumigyűrű mint az elosztó alatt.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Bundee írta:

Valami olyasmi. Talán a dis alatt is van gumigyűrű mint az elosztó alatt.

Aha kösz,,,mert úgy néz ki hozzájutok egy DIS-es SE szetthez, de most nincs kedvem a hengerfejet levenni, amit veszek azt amúgy is fel akarom újítani. De persze nem bírok várni, így arra gondoltam próbaképpen rárakom az NZ hengerfejre az injektorsoros szívócsonkot. Nyilván lesz némi áramlástani problémám, az eltérő szívóoldali nyílások miatt, de remélem a szívócsonk vízjárata ugyanott megy át a hengerfejbe. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.