Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Just now, zotya975 írta:

Nem törvényszerű hogy az olaj-vízjárat szakad össze, simán csak az égéstér felé is eltűnhet a víz. 

Hát ha nagy a lyuk, akkor akár a dugó mellett is leszivároghat, mikor épp áll az autó és a meleg hűtőfolyadékot a saját nyomása bepréseli a hengerbe.

Ettől tud háromhengerezni indításkor. Ha már kiköpte a kis fagyállót utána beindul az is... ha csak nem kap vízütést...

Link to comment
Megosztás:

5 perce, pszilaj írta:

Hát ha nagy a lyuk, akkor akár a dugó mellett is leszivároghat, mikor épp áll az autó és a meleg hűtőfolyadékot a saját nyomása bepréseli a hengerbe.

Ettől tud háromhengerezni indításkor. Ha már kiköpte a kis fagyállót utána beindul az is... ha csak nem kap vízütést...

Hát ja, variációk egy témára:

2451377-20170123-qlQQYB.jpg

Na és ugye ez csak a hengerfej.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, daykiller írta:

Jellemzően a négyes hengernél ég át a tömítés, mert ott eléggé vékony az olaj és vízjárat közötti rész. Meg úgy mindenfele. Arra sok a lyuk egymás mellett.

Meg annak a hengernek a legrosszabb a hűtése. Azért van ott nagyobb kivágás a hf tömítésen, a többinél meg csak egy kicsi furat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nade hogy áll a Vectra? Kész van? 

Melyik? :D Jelenleg kettő is épül. De a sajátommal majd csak olyan februártól fogok tudni foglalkozni. Igazából pár dolog van hátra, és mehetne a festőhöz, (meg mennie is kéne mert megint elkezdett rozsdállni ahol nyers lemez) aztán meg gyakorlatilag egy szélvédő, és össze kell csavarozni. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Melyik? :D Jelenleg kettő is épül. De a sajátommal majd csak olyan februártól fogok tudni foglalkozni. Igazából pár dolog van hátra, és mehetne a festőhöz, (meg mennie is kéne mert megint elkezdett rozsdállni ahol nyers lemez) aztán meg gyakorlatilag egy szélvédő, és össze kell csavarozni. 

Küszöböt kéne cserélnem az idén.....ősszel gumicserekor már hajlott a lemez.

Link to comment
Megosztás:

Az baj. Mert akkor ott már a belső küszöb, ami effektive a teherviselő elem, is el van rohadva. 

 

A lilán most nem basztattuk a küszöböket, mert gyakorlatilag hibátlanok voltak, endoszkóppal is benéztünk:
16195427_919701241500435_663543332421629

 

16298875_919701238167102_787272736659454

(igen, ez nyilván nem az endoszkópos kép, mer' az nekem nincs meg :D )

Link to comment
Megosztás:

55 perce, wookie írta:

Az baj. Mert akkor ott már a belső küszöb, ami effektive a teherviselő elem, is el van rohadva. 

 

A lilán most nem basztattuk a küszöböket, mert gyakorlatilag hibátlanok voltak, endoszkóppal is benéztünk:

 

 

(igen, ez nyilván nem az endoszkópos kép, mer' az nekem nincs meg :D )

A legjobb feltárás nekem ez:

2452507-20170124-j9rCdI.jpg

Nem recseg-ropog amikor feltekerem, de szemmel láthatólag benyomódott az emelési pont. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Módosítva : Tomika2015
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Tomika2015 írta:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Első körben talán alapjárati motor, fojtószelepház takarítást lehet csinálni. A vákumcsöveket átnézni, repedt, lecsúszott csövet keresni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 01. 25. at 18:32, Tomika2015 írta:

Sziasztok,

 

szükségem lenne egy kis információra. Az utóbbi két hétben kétszer fordult elő, hogy útközben olyan 50-70 km/h között mintha beragadt volna a gázpedál. Miután kiraktam üresbe és benyomtam a kuplungot a fordulat mintha 2000-3000 maradt volna. Utána adtam üresbe gázt és utána már esett a fordulat rendesen. 

 

A motorkód X16XE

A bovdent néztem helyesen működik visszaugratja a rugó is. Az alapjárat tisztán jár. 

Üdv,

Megoldódott??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Megpróbáltam leszedni F astráról az alapjárati motort, a bal oldali csavar szépen ki jött de a jobbról letört a feje, pár mm-t kilóg a csavar menete, de viszont ebbe az alkatrészbe van nyomás? Végül is nyilván az lenne a jó ha ki tudnánk szedni, de ha véletlen nem jön ki, vagy a szerelő épp most nem ér rá, akkor az 1 csavarral is meg lehetne fogatni, hogy ne legyen nagyobb baj? 

 

Módosítva : Bandymnc
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 11:01, Kriza írta:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat!

Most, hogy mondod, észrevettem, hogy motorféknél néha fura hangot ad 1-2 hete. Nem tudtam eldönteni, hogy honnan jön a hang, de a motor nem zárható ki. Pont a műszaki napján jött elő először a hang, szerencsére akkor nem világított a motorlámpa, meg azóta is csak ritkán és kis időre.

Még egyszer köszönöm szépen!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Astra x14NZ -ben még az eredeti fagyálló folyadék van. Milyent öntsek utánna,Gm pirosat ? Vagy milyent ajánlotok,mert a Forumon valaki azt irja hogy rózsaszint nem szabad, mert attól turósodik a bentlévő. Azt tudom hogy az aluminium hengerfej miatt  Nitrit-aminfoszfát és szilikátmentes kell legyen a fagyálló. A bentlévő fagyállót szintelennek látom. Köszi a segitséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

A DIS kocka csak oda van biggyesztve a hengerfej jobb oldalára igaz? Nincs kihajtása mint a rotoros gyújtásnak. Tehát ha én át akarom alakítani a rotoros gyújtást DIS-re akkor csak leveszem az egész elosztót, felteszem a helyére a DIS kockát, illetve lent beszerelem a főtengely jeladót, a hozzá tartozó szíjtárcsával? Nyilván motorvezérlőt, és kábelköteget is cserélek. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.