Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

3 perce, HaPetya írta:

Mert a töltetcsere a lényeg. A szívórendszer, a kipufogórendszer, a befecskendezés és a vezérlés.

Hát átteszem azt is, de egyenlőre a hengerfejet nem veszem le, ha bele tudom tenni az oldalsó fagydugóba a kétvezetékes jeladót. Még Dis kockám az nincs. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Hát átteszem azt is, de egyenlőre a hengerfejet nem veszem le, ha bele tudom tenni az oldalsó fagydugóba a kétvezetékes jeladót. Még Dis kockám az nincs. 

Hengerfejben illetve a szívócsonk és kipufogó leömlő csatornák stimmeljenek. Hengeres a hengereshez, négyzetes a négyzeteshez.

Ezek szerint NZ hengerfejhez SE cuccokat pakolsz?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, HaPetya írta:

Hengerfejben illetve a szívócsonk és kipufogó leömlő csatornák stimmeljenek. Hengeres a hengereshez, négyzetes a négyzeteshez.

Ezek szerint NZ hengerfejhez SE cuccokat pakolsz?

Egyenlőre igen. Amit veszek azt lehet elcserélem Wookieval, de ha nem akkor is előbb felújítom, és tuti nem bírok addíg várni hogy ki ne próbáljam.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Hátrább kerül a szonda, fűtöttet teszel be? 

Muszáj lesz. De hát nem áll semmiből. 

2 órája, zotya975 írta:

Küldik, de az miért lényeg? Végülis áttehetem nem tart semeddig sem.

Mert az a lelke. Attól lesz 82 ló, meg a nagypumpától, a többi csak mellékes sallang. 
Van dis kockám is. :D 

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

56 perce, wookie írta:

Muszáj lesz. De hát nem áll semmiből. 

Mert az a lelke. Attól lesz 82 ló, meg a nagypumpától, a többi csak mellékes sallang. 
Van dis kockám is. :D 

Oks, átteszem, pumpa kell az alap, a Dis kocka érdekel. Megvárom hogy megjön a cumó, aztán bótolunk.:happy:

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

a nagyobb baj hogy a corsa nem a motorterből adja a tápot az ecunak mint az astra/vectRa hanem a műszerfali csatiból.

engem érdekelne az a leomlő. Képet árat dobsz?

FB-n küldöm, ott egyszerűbb a képekkel. :)

1 óra, wookie írta:

Muszáj lesz. De hát nem áll semmiből. 

Mert az a lelke. Attól lesz 82 ló, meg a nagypumpától, a többi csak mellékes sallang. 
Van dis kockám is. :D 

Nem kötelező, ezen van az első ipszilonnál is, ahova jó az eredeti szonda. Nyilván ez csak 2 hengerről ad infót.

Aztán mivel ecu programozásra is használták, van a közös csőben hátrébb is szondafoglalat ledugózva. Szóval szabadon választott. :wink:

Enyém, ahogy az előző képen látszik, csak 2 hengert figyel és semmi gond nincs vele. De van itt róla kép amikor készült:

gallery_5473_225_43127.jpg

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Tiu írta:

 

Nem kötelező, ezen van az első ipszilonnál is, ahova jó az eredeti szonda. Nyilván ez csak 2 hengerről ad infót.

Aztán mivel ecu programozásra is használták, van a közös csőben hátrébb is szondafoglalat ledugózva. Szóval szabadon választott. :wink:

Enyém, ahogy az előző képen látszik, csak 2 hengert figyel és semmi gond nincs vele. De van itt róla kép amikor készült:

A gyári SE öntvényben is szinte csak érinti a gáz a szondát, igaz ott mindkét ágból. 

Amúgy az SE leömlő önmagában érezhetően javít az NZ-n.

Teljesen igazat adok Wookinak, hiába locsolja bele az ember a benzint, ha nincs egy jó vezérműtengő. Persze nem elhanyagolható a többi dolog sem.

Egyébként kényes téma ez, innentől mindig lesz valami ami nem lesz jó a kocsin :cool:

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Bundee írta:

A gyári SE öntvényben is szinte csak érinti a gáz a szondát, igaz ott mindkét ágból. 

Amúgy az SE leömlő önmagában érezhetően javít az NZ-n.

Teljesen igazat adok Wookinak, hiába locsolja bele az ember a benzint, ha nincs egy jó vezérműtengő. Persze nem elhanyagolható a többi dolog sem.

Egyébként kényes téma ez, innentől mindig lesz valami ami nem lesz jó a kocsin :cool:

Pontosítva: nem lesz elég jó a kocsin. :-) Nem mindegy. :wink:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Bundee írta:

A gyári SE öntvényben is szinte csak érinti a gáz a szondát, igaz ott mindkét ágból. 

Amúgy az SE leömlő önmagában érezhetően javít az NZ-n.

Teljesen igazat adok Wookinak, hiába locsolja bele az ember a benzint, ha nincs egy jó vezérműtengő. Persze nem elhanyagolható a többi dolog sem.

Egyébként kényes téma ez, innentől mindig lesz valami ami nem lesz jó a kocsin :cool:

Évek óta unatkozom...:-) Szinte várom a küszöbcserét is.:hehe: De ezért is marad egyenlőre a hengerfej, neme akarom egyszerre maradandóan átalakítani. 

Link to comment
Megosztás:

Srácok megpróbáltam kimérni a kétvezetékes hőfokjeladót de nem sikerült, gyújtás nélkül kell mérni? 

A másik kiolvastam a hibakódokat és kivillogtatta a 

15 Hűtőközeg hőszenzor – feszültség túl magas

ez most melyik alkatrész? E miatt lehet magasabb meg ingadozó az alapjáratom?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Lajos12 írta:

Srácok megpróbáltam kimérni a kétvezetékes hőfokjeladót de nem sikerült, gyújtás nélkül kell mérni? 

A másik kiolvastam a hibakódokat és kivillogtatta a 

15 Hűtőközeg hőszenzor – feszültség túl magas

ez most melyik alkatrész? E miatt lehet magasabb meg ingadozó az alapjáratom?

Mindegy hogyan méred, hiszen úgyis le kell hozzá húzni a csatiját és akkor nem kap áramot. Megméred hideg motornál, ami most olyan 15-20 fokot jelent, meg amikor egy hosszabb út után megállsz, csak ne égesd meg magad. Ez meg ugye kábé 90 fokot jelent.  Milyen motorkód, és mi volt a villogás? 1x és 5X? 

Link to comment
Megosztás:

C14NZ. Hideg motornál próbáltam, lehúztam a csatit hozzáérintettem a multimétert de csak megvillant egy érték, olyan mintha véletlenszerű számok lettek volna. Először a 1,2. Ez 3szor, majd utána a 1 villogás majd 5 villogás. Ez is 3szor majd megint a 12es.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Lajos12 írta:

C14NZ. Hideg motornál próbáltam, lehúztam a csatit hozzáérintettem a multimétert de csak megvillant egy érték, olyan mintha véletlenszerű számok lettek volna. Először a 1,2. Ez 3szor, majd utána a 1 villogás majd 5 villogás. Ez is 3szor majd megint a 12es.

Ha feszültség magast reklamál a hűtőközeg hőérzékelőre, akkor vagy a gomba rossz vagy a vezetéke. Tehát szakadt az áramkör. Vagy egyszer nem dugtad rá és úgy adtál rá gyújtást és bent maradt még az agyában.

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

15 órája, daykiller írta:

Ha feszültség magast reklamál a hűtőközeg hőérzékelőre, akkor vagy a gomba rossz vagy a vezetéke. Tehát szakadt az áramkör. Vagy egyszer nem dugtad rá és úgy adtál rá gyújtást és bent maradt még az agyában.

Ahogy írta a mérést, szakadt vagy legalábbis kontaktos lesz az. 

Még annyit kilehet próbálni, hogy csati lehúz, gyújtás ráad és a csatin 5V-ot kell mérni ha nem szakadt semmi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.