Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem teljesen felesleges méricskélni. Egyrészt azért, mert ahogy npasi is mondja, iszonyú pontatlan lesz a mérés, másrészt pedig egyáltalán nem ugyanaz a hőmérséklet lesz a tartályban, mint a hűtőben a hőkapcsolónál.

Na igen, felszerelkeztem hőmérével meg kesztyüvel (tulnyomást kivédendő) és lementem az autóhoz. De mikor megláttam milyen vékony a cső, amelyik a tartályhoz megy...elment a kedvem. Azon a csövön tényleg nem tud annyira kicserélődni a víz, hogy azonos legyen a hőmérséklet a hütőben levővel. Kösz az észrevételeket.

Link to comment
Megosztás:

Ez mit takar konkrétan?Mert a szerelő szólt, hogy holnap vihetem a paripát kupunggenerálra, és egyúttal kicseréltetem a vezérlést is.A C20NE "korábbi" változatában a szíj feszítette a vízpumpát is.Ebben már nem úgy műxik?Mert ugye ha mégis, akkor nem ártana azt is vinnem hozzá.Szal HELP Please! :!:

SANY0023.JPG

Ilyen, amelyiknél nem a vízpumpa feszít.

Masszív vastagabb burkolat oldalról tégllap alakú burkolat.

A másik vékonyabb, oldalról nézve "látható"hol megy a vezérműszíj.

Más a légtömeg/légmennyiégmérő is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van nekem egy 94es 1.8 16V f caravan astrám és ha bemelegszik a motor akkor 10mp után leáll az autó.tudnátok segíteni hogy mitöl van ez!

Ezt így nem lehet megmondani, el kell vinni egy márkaszervízbe, vagy egy hozzáértő szerelőhöz, akinek van Tech műszere hozzá. De emellet nagyon fontos a tapasztalat is, ugyanis ezt nagyon sok minden okozhatja és egy kókler lehet hogy kicserél neked egy halom alaktrészt és még mindig rossz lesz...

Link to comment
Megosztás:

Ma egy igen érdekes következtetésre jutottam. Lezártam az AGR szelepet (már egy éve nem jelzett, csak azért zártam le, hogy ne is jelezzen többé :P ) De a tesztút vége felé egy hosszú lejten motorféküzemben kivillant kedvenc sárga lámpánk :D

Hazajövök, villogtatás : 0400 - Ez pedig AGR szelep, DE nem a tavalyi 1405 ami attól volt, hogy elkoszosodott.

Szóval az a nagy helyzet szerintem, hogy ezek az újabb négyszámjegyű kódot villogó ECU-k nem engedik lezárni - valszeg nézik a lambda jelét szerintem.

Konzultáltam Bszemethy cartárssal is és neki is ugyanez a helyzet - ugyanilyen ECU ugyanilyen helyzetben ugyanezt villogja. Viszont ő eddig arra gyanakodott, hogy azért mert az övé már el van kopva... viszont az enyém még nincs, mert a tisztíztás óta már egy éve nem jelzett.

Mellesleg igaz, hogy kicsit jobban, egyenletesebben húzott lentről, de nem éreztem nagy különbséget - a Protec kezelés óta eleve nagyon jól húz lentről :D

Link to comment
Megosztás:

Ma egy igen érdekes következtetésre jutottam. Lezártam az AGR szelepet (már egy éve nem jelzett, csak azért zártam le, hogy ne is jelezzen többé :P ) De a tesztút vége felé egy hosszú lejten motorféküzemben kivillant kedvenc sárga lámpánk :D

Hazajövök, villogtatás : 0400 - Ez pedig AGR szelep, DE nem a tavalyi 1405 ami attól volt, hogy elkoszosodott.

Szóval az a nagy helyzet szerintem, hogy ezek az újabb négyszámjegyű kódot villogó ECU-k nem engedik lezárni - valszeg nézik a lambda jelét szerintem.

Konzultáltam Bszemethy cartárssal is és neki is ugyanez a helyzet - ugyanilyen ECU ugyanilyen helyzetben ugyanezt villogja. Viszont ő eddig arra gyanakodott, hogy azért mert az övé már el van kopva... viszont az enyém még nincs, mert a tisztíztás óta már egy éve nem jelzett.

Mellesleg igaz, hogy kicsit jobban, egyenletesebben húzott lentről, de nem éreztem nagy különbséget - a Protec kezelés óta eleve nagyon jól húz lentről :P

Ez azért van mert az elektronika csinál öntesztet az agr szeleppel és szerintem ezt hosszú motorfék alkalmával teszi.

Lényege, hogy nyitogatja a szelepet és figyeli a nyomásváltozást a szívócsonkban. Ha nem változik a nyomás ebből arra következtet, hogy nem működik a kipuf gáz visszavezetés (persze hiszen lezártuk :D ) és jön a sárga lámpa.

Nem kell aggódni ekkor egyszerűen kikapcsolja az elektronik a kipuf visszavezetést azaz nem bazgatja többet a szelepet de lehet minden gond nélkül tovább menni.

Ezzel együtt kell élni ha lezártad.

Nekem egyébként csak nagy fordulattal motorfék estén szokott előjönni pl autópálya. Városban soha.

Nálam még kétjegyű kód van és ennek a kódja a 43.

Itt az angol leírás a TIS-ből:

http://img.tar.hu/wzsolt/img/14723541.jpg#3

Link to comment
Megosztás:

Valszeg igazad lesz, mert tényleg pörgetés utáni hosszabb motorfék volt, de a kérdés az, hogy ilyenkor csak az AGR-t kapcsolja-e ki (a leírásból ez jön) vagy teljesen átvált vészprogramra ? (én úgy tudtam, hogy sárga lámpa esetén vészprogram van mindig).

Az igaz, hogy nem vettem észre, hogy nagyon másképp menne, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a lámpa kigyulladáa után 2km-t mentem vele csak.

Link to comment
Megosztás:

"viszont az enyém még nincs, mert a tisztíztás óta már egy éve nem jelzett. "

Ebből nem következik, hogy nincs halálba kopva, és éppen mostanság adja meg magát.

Nekem is négyjegyű kódos multec-em van, és sosem pofázott vissza a lezárás után. :P

De utána visszaraktam a gyári lemezt - mentem vele 70km-et és nem jelzett. Utánanéztem a 0400-ra ugyanazt írja a TIS, mint a wzsolt által említett 43-ra... azaz, hogy egyfajta teszt és ha az bukta akkor kikapcsolja az AGR szelepet.

Viszont azt nem tudom, hogy ilyenkor csak azt kapcsolja-e ki vagy full vészprogramra vált...

Link to comment
Megosztás:

Hello

egy kérdésem lenne a hozzáértőktöl 92 es corsa 1,2 es (a család tartalékosa)

most a hidegben rakoncátlankodik...beindul-megáll rángat...melegen csak az alapjárat ingadozott föleg túl magas volt...én az alapjárati motorra gondolok..lehet csere vagy csak pucolni kellene? nincs valakinek hasonlo ta

Link to comment
Megosztás:

Adok neked egy linket: http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Ott megtalálod, hogy melyik lábakat kell összekötni, ill. hogy melyik motortipusnak mik a hibakódjai :wink:

A motorhőmérséklet-érzékelőt is meg tudod nézni, egy ellenállásmérő kell hozzá, a megfelelő értékeket megtalálod itt: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?p=13...ghlight=#134026 , knight jóvoltából.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nekem F astrám van kb 2-3 km után világít az abs visszajelzöm,és nem is kapcsol ha fékezek.de ha alászedem a kormányt és ugy fékezek akkor meg bekapcsol tehát akkor meg jól mükszik.lehet hogy szar az ABS a kocsiban???

az gáz mert az nem hiszem hpogy occcó!Segítsetek.mit tegyek!

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Nekem F astrám van kb 2-3 km után világít az abs visszajelzöm,és nem is kapcsol ha fékezek.de ha alászedem a kormányt és ugy fékezek akkor meg bekapcsol tehát akkor meg jól mükszik.lehet hogy szar az ABS a kocsiban???

az gáz mert az nem hiszem hpogy occcó!Segítsetek.mit tegyek!

előre is köszi!

Hmm.. most nincs elöttem hogy is néz ki a jeladó, de a fent említett jelenség szerintem vmi kontakthibát feltételez.....

Nézz be az alső kerekek mögé, nincs-e láthatóan megsérülve a vezetéke..

Link to comment
Megosztás:

szmaca írta:

Sziasztok!!

Nekem F astrám van kb 2-3 km után világít az abs visszajelzöm,és nem is kapcsol ha fékezek.de ha alászedem a kormányt és ugy fékezek akkor meg bekapcsol tehát akkor meg jól mükszik.lehet hogy szar az ABS a kocsiban???

az gáz mert az nem hiszem hpogy occcó!Segítsetek.mit tegyek!

előre is köszi!

Hmm.. most nincs elöttem hogy is néz ki a jeladó, de a fent említett jelenség szerintem vmi kontakthibát feltételez.....

Nézz be az alső kerekek mögé, nincs-e láthatóan megsérülve a vezetéke..

_________________

Üdv: Laci4 Astra Gsi C20xe a'la '96

Kösz!ránézek majd !!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis help.

Tegnap cseréztem gumit, és érdekes hiba keletkezett. Menet közben kivillan az etc lampicsku, utánna meg villog is folyamatosan, a motor teljesítménye meg leesik. Az etc kikapcsolása után meg megindul a motor, mintha semmi baja nem lenne. :? Ez mi lehet? Alapjárati motor? Az hun van pontosan? c20xe a motor.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.