Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet krónikus nálam, de ABS-ed rendben? Csak mert egy kerékcserének sok köze sztem nincs az alapjáratihoz,az ETC-hez.

Viszont mintha rémlene, meg ha belegondolok, az ABS jeladóknak lehet köze hozzá. (szvsz mintha olyan rémlene, hogy azok alapján tudja, hogy elpörgött a kerék vagy sem) Tehát ha nem mükszik az ABS jeladója, akkor ETC se tud, vagy megbolondúl. SZVSZ!!

De lehet nem így működik.

Nos ha pedig így van, lehet hogy a kerékcsere alkalmával vmit megbolygattál ott. (kontakthiba, vezetékszakadás.. hirtelen ilyenre tok gondolni)

Alapjáratinak sztem nem sok köze van hozzá. Hacsak nem azzal szabályozna az ETC.. ezt nem tom. nekem nincs :P

Link to comment
Megosztás:

Laci4 amit Adobo írt hasonló volt nekem is. Mióta ezek a gummák vannak fent! Ami az érdekes,hogy száraz úton egyenletes tempo mellett bekapcsolt ETC-vel 1szer csak elkezd beavatkozni(kocsi lassul) egészen addig míg le nem veszem a lában a gázról 1 picit majd lámpa kialszik és megint jó minden.(mintha csúszna az út) :wink: De! Mindíg úgy járok,hogy kikapcsolom az ETC-t. Ez már amolyan rutin mozdulat.(indítás és ETC off)Azt vettem észre,hogy mikor nem kapcsoltam ki az etc-t és úgy jártam vele akkor ez a "hiba" jelenség kezdett megszünni és sokkal ritkábban csinálta. :wink: Én valami olyasmire gondolok,hogy lehet Adobo is mellőzi az ETC-t csak néha megy úgy,hogy az is üzemel és lehet,hogy vmi lerakódás vagy kosz vagy mittom én mi van a rendszerben amitől így viselkedik az ETC. :P Ezt egész szakszerüen leírtam LOL :D

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudnám letornázni a C20NE alapjáratát 1400-ról 850rpm-re?Mert amúgy megy, halad, de alapon pörög.Aztán a BC meg írja az 1.7L-t.Holott 0.9-nek kellene lennie.

Mossam át újra az alapjáratit?

Hidegen melegen is ennyi? (hőmérséklet jeladó esetleg)....

Link to comment
Megosztás:

Laci4 amit Adobo írt hasonló volt nekem is. Mióta ezek a gummák vannak fent! Ami az érdekes,hogy száraz úton egyenletes tempo mellett bekapcsolt ETC-vel 1szer csak elkezd beavatkozni(kocsi lassul) egészen addig míg le nem veszem a lában a gázról 1 picit majd lámpa kialszik és megint jó minden.(mintha csúszna az út) :wink: De! Mindíg úgy járok,hogy kikapcsolom az ETC-t. Ez már amolyan rutin mozdulat.(indítás és ETC off)Azt vettem észre,hogy mikor nem kapcsoltam ki az etc-t és úgy jártam vele akkor ez a "hiba" jelenség kezdett megszünni és sokkal ritkábban csinálta. :wink: Én valami olyasmire gondolok,hogy lehet Adobo is mellőzi az ETC-t csak néha megy úgy,hogy az is üzemel és lehet,hogy vmi lerakódás vagy kosz vagy mittom én mi van a rendszerben amitől így viselkedik az ETC. :P Ezt egész szakszerüen leírtam LOL :D

Az ETC nekem is viselkedett érdekesen kábé másfél éve. Én bekapcsolva hagyom általában, alaphelyzetben (úgyértem amikor nem vagyok éppen állat) úgysincs miért dolgozna. Tökszáraz nyárias időben akartam indulni egy komolyabbat, bekapcsolt ETC-vel, gondoltam, majd visszafogja.

Hát nem fogta vissza. Lámpa kigyúlt és úgy eltekerte a kereket, mint a huzat.

Azóta sosem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik a teganp délelőtti hozzászólásom a karbantartás áldozata lett ezért újra leírom:

Teljesen kétségbe vagyok esve :roll:

Most, hogy bejöttek a hidegek elkezdett nagyon csúnyán kerepelni kerregni a motorom hidegen. Ha bemelegszik megszűnik vagy elhalkul annyira, hogy nem észrevehető.

Hidrotőke lehet?

Készítettem egy hangfelvételt is de nem tudom hova lehetne feltenni netre hogy akit érdekel meghallgathassa.

Direkt azért vettem keveset futott (60ekm) autót, hogy ne legyenek egy jó darabig problémáim. És tessék!

Link to comment
Megosztás:

Sztem, amíg elhalkul, addíg nincs nagy gáz. Enyémben van 150ekm, de csak indításkor, illetve utána 2-3mp-ig kattog, utána nincs hangja, de ez így logikus is, mert csak utána kapja az olajat.

Nekem sajnos percekig csinálja és a motorhőfok emelkedéssel arányosan csökken a hang.

Attól félek megszorulhatott az egyik (mert a kerregés szaporaságából arra következtetek, hogy csak egy bütyök kalapál).

Ha egyáltalán az kalapál.

Ha nagyon pesszimista lennék mondhatnám, hogy lehet akár hatókarcsapágy, dugattyúcsapszeg, ne adj' Isten gyűrűtörés.

Bár ez utóbbival nem menne olyan jól a kocsi, mert ha meleg akkor semmi baja vígan elpörgethető 5e ig is és húz mint a barom...

Link to comment
Megosztás:

wzsolt_1.6_16V!

Nekem is hasonló a problémám, és a hétvégén majd megpróbálom orvosoltatni a dolgot. Hidegen valami kattogásszerű hangot észlelek a motortér felől, de kb 1 perc után megszűnik. Ja és ez a hang nem fordulatszám függő. Azért nekem elküldhetnéd egy e-mailbe azt a hangfelvételt, hogy hasonlít-e az enyémre. (bár sajna én nem fogok tudni segíteni rajtad)

Link to comment
Megosztás:

wzsolt_1.6_16V!

Nekem is hasonló a problémám, és a hétvégén majd megpróbálom orvosoltatni a dolgot. Hidegen valami kattogásszerű hangot észlelek a motortér felől, de kb 1 perc után megszűnik. Ja és ez a hang nem fordulatszám függő. Azért nekem elküldhetnéd egy e-mailbe azt a hangfelvételt, hogy hasonlít-e az enyémre. (bár sajna én nem fogok tudni segíteni rajtad)

Nekem kimondottan fordulatfűggő igy biztos nem ugyanaz a problema.

De most már itt a link fentebb ahonnan meghallgathatod.

Ja és beillesztettem a hozzászóláshoz mint stream így mindenki a ki menyitja ezt az oldalt most az én kerregő motorhangom fogja hallani. Ez poén :P :D :D

Jó hangszoró vagy fülhallgató kell és vájtfül, hogy ki lehessen venni a kerregést. Élőben azért jobban hallani vagy az emberi fül jobban szelektál!?

Link to comment
Megosztás:

Ha már melegen is kerreg akkor "jó" mert kiszedve a rossz alkatrész simán "összenyomható" mert a rugós szelep már annyira kivan benne.Így könnyű szerrel cserélhető de sajnos ezek az alkatrészek kb. egyforma időt bírnak így érdemes az egészet kicserélni egyben,hogy minnél kevesebbszer legyen megbontva a motor. Szuper adalékok meg egyéb varázs szerek nem segítenek csak a hidrótőke csere. :P

Link to comment
Megosztás:

Hidegen melegen is ennyi? (hőmérséklet jeladó esetleg)....

Hidegen egy kicsit darabosan jár, mint ha nem lenne jó helyen a gyujtás, vagy ilyenek.Ha odalépsz neki, akkor egy kicsit fullad, aztán veszi a lapot.Menet közben, meg mikor megvan az üzemi hőfok, a motor járása "tökéletes", de az alapjárat az egekben van.Hidegen van még olyan produkció, hogy szépen lassan esik az alapjárat, már majdnem leáll, aztán visszaemelődik 1400 környékére.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.