Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha csak rövid utakra használod így télen akkor ez még akár természetes is lehet. Ha nem melegszik fel kellően a motor akkor a kartergázból kicsapódó pára keveredve az olajjal pont ilyen trutyit képes csinálni.

Off ladánál ha ez a trutyi a karter visszavezetés lecsapatójában összegyűlt és befagyott akkor a nívópálcát szokta kilőni föld körüli pályára :)

Viszont a vez tengelyeknél is elég fekete minden. Nekem amióta jó olaj van benne szinte fémtiszta minden a szelepfedél alatt. Igaz én rövidtávra nem szoktam használni a kocsit.

Nem csak rövidtávok vannak, de azért van az is. Utálom a telet. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Off ladánál ha ez a trutyi a karter visszavezetés lecsapatójában összegyűlt és befagyott akkor a nívópálcát szokta kilőni föld körüli pályára :blink:

ez a jobbik eset, nekem annak idején nem tudta kilőni, igy a főtengely mellett lőtte ki a tömítést... olajjal együtt természetesen

Link to comment
Megosztás:

Nekem jó a termosztátom, mégis jól esik a gépnek, h le van takarva a hűtő fele.

Csak kicsit gondolj bele, ezeket úgy méretezik, h nyáron 40 fokban is elégnek kell lennie. De most ennél 40 fokkal hidegebb van!

Amíg a motor nem éri el az üzemi hőfokot addig a termosz teljesen le van zárva (már ha jó) tehát nincs nyitva a nagy hűtőkör. Ezzel együtt elhiszem, hogy kicsit hamarabb melegszik be a motor - mivel azt sem éri annyira a menetszél, de azt nem hiszem, hogy sokkal. De érdekelne egy ilyen mérés, hogy mennyivel éri el hamarabb az üzemi hőfokot így.

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb hidegben még nagy sebességnél sem szabad, hogy visszahüljön 1-2 foknál többet, mert az azt jelenti, hogy rossz a termosztát. Szerintem nem jó ötlet kitakarni, mert bármikor kerülhet az ember nagy dugóba, ott pedig télen is még a ventilátornak kell visszahűtenie a motort.

Ha indítás után 1-2 km múlva már meleget kezd fújni akkor jó mert biztosan nincs teljesen nyitva a termosz.

Nagyon sokszor csak a műszer hőfokjeladója adja be az unalmast, amit egy ellenállásmérővel lehet ellenőrizni ez alapján.

dugóban felmegy 90 fölé is egy kicsit. elég lassan melegszik be. ha csak gurulok, akkor kb 6km kell neki, hogy felmenjen normálra. ha egyből dugóval kezdek, akkor kevesebb is elég. pár éve szar volt a termosztátom(végig nyitva volt), akkor egy pest egyikvége-másik vége dugóban se ment ki a kékből a mutató. most azért nem igy van. de a fütés nem az Fastra erőssége. :D

az a másik, hogy szerintem nekem az elbaxott szériás höfokmérő van, mer 90re csak nyár ezer fok dugóban megy fel, de valaki azt mondta, hogy amire 90 van irva osztás, az igazából 100, és az alatta levő a 90. nekem az alatta levőre szokott felmenni. :) hol az igazság?

Link to comment
Megosztás:

az a másik, hogy szerintem nekem az elbaxott szériás höfokmérő van, mer 90re csak nyár ezer fok dugóban megy fel, de valaki azt mondta, hogy amire 90 van irva osztás, az igazából 100, és az alatta levő a 90. nekem az alatta levőre szokott felmenni. :) hol az igazság?

Nálam a BC szerint ha 1mm-re van a mutató a legelső fehér (90fokos) csík alatt, akkor 82 fok. Gabi szerint itt már elég pontos a jeladó, sztem a műszer mutat hülyén. Amikor kék közepén van a mutató, akkor már 60 fok körüli a vizem.

Link to comment
Megosztás:

az a másik, hogy szerintem nekem az elbaxott szériás höfokmérő van, mer 90re csak nyár ezer fok dugóban megy fel, de valaki azt mondta, hogy amire 90 van irva osztás, az igazából 100, és az alatta levő a 90. nekem az alatta levőre szokott felmenni. :) hol az igazság?

Az a valaki ezt elég rosszul mondta. Nekem a gyári műszeregység az új jeladóval full pontos volt, 92 fok volt az üzemi hőfok beton-stabilan, 96-97 körül pedig kapcsolt a venti.

A jeladó értékeket az előző oldalon linkeltem az alapján meg tudod mérni.

Az persze más kérdés ha a műszer is csal - ez is előfordul bár ritkábban. Nekem pl. olyan az 'új' műszer, hogy 4 fokkal mindig többet mutat - kicsit furi, de igazából nem zavar.

Link to comment
Megosztás:

Az a valaki ezt elég rosszul mondta. Nekem a gyári műszeregység az új jeladóval full pontos volt, 92 fok volt az üzemi hőfok beton-stabilan, 96-97 körül pedig kapcsolt a venti.

A jeladó értékeket az előző oldalon linkeltem az alapján meg tudod mérni.

Az persze más kérdés ha a műszer is csal - ez is előfordul bár ritkábban. Nekem pl. olyan az 'új' műszer, hogy 4 fokkal mindig többet mutat - kicsit furi, de igazából nem zavar.

csinálok egy fotót hogy melyik fajta, és meddig megy fel.

Link to comment
Megosztás:

A hőmérséklet mérő és a tankszintmérő analóg műszere egy 100 éves technológián alapul,

vagyis abszolút egyénileg pontatlan tud lenni. A működési elve szerint egy bimetál szálra

rá van tekerve pár menet ellenálláshuzal, ez pedig eléggé szórt pontosságú mérést biztosít,

ami eléggé függ pl. a környezeti hőmérséklettől is, és eléggé rossz a linearitása. :D

Tehát csakis viszonyítási alapot tud adni, persze előfordul sok esetben, hogy elég pontos is

tud lenni. :)

Link to comment
Megosztás:

A hőmérséklet mérő és a tankszintmérő analóg műszere egy 100 éves technológián alapul,

vagyis abszolút egyénileg pontatlan tud lenni. A működési elve szerint egy bimetál szálra

rá van tekerve pár menet ellenálláshuzal, ez pedig eléggé szórt pontosságú mérést biztosít,

ami eléggé függ pl. a környezeti hőmérséklettől is, és eléggé rossz a linearitása. :P

Tehát csakis viszonyítási alapot tud adni, persze előfordul sok esetben, hogy elég pontos is

tud lenni. ;)

itt a müszerfal:

p1161036_kicsi.jpg

ezen a 90 alatti csikig szokott felmenni a mutató. a fölé csak nyáron, és nagy dugóban. de akkor is ha eléri a 90es osztást, egyből visszahüti az alatta levő osztásra, ha jár 2 percet alapjáraton, vagy elkezdek menni pályán.

jav:

nektek se jön be a kép? de miért? :) ;) :D

itt a link rá:

müszerfal

Link to comment
Megosztás:

naszoval sráccok

ha kékből kimegy akkor már gond nincs

oks köszi

amugy kékbe csak eccer ment vissza

lejtőn gurulásban lefele és minuszban

amugy haveré is ez volt motorilag

nem tom lustaságra gyanakszom 55ezer van benne ami nem is sok nem is kevés már

meg lehet hogy hozzászoktam a gyorsuláshoz is miota én is vezetek?? nem tom de nekem lustának tűnik

Link to comment
Megosztás:

ezen a 90 alatti csikig szokott felmenni a mutató. a fölé csak nyáron, és nagy dugóban. de akkor is ha eléri a 90es osztást, egyből visszahüti az alatta levő osztásra, ha jár 2 percet alapjáraton, vagy elkezdek menni pályán.

Nálam is ugyanaz a helyzet, nem zavar, mindig hozzáadok még 10-et a mért értékhez és OK. Tapogatásból tudom, hogy a termosztát jó és igy nem idegesítem magam

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ugyanaz a helyzet, nem zavar, mindig hozzáadok még 10-et a mért értékhez és OK. Tapogatásból tudom, hogy a termosztát jó és igy nem idegesítem magam

mondom, nekem azt mondtak tobben is, hogy ez a fajta muszerfal el van skalazva, es igazabol nem is az a 90 ahova irva van, hanem alatta egyel.

Link to comment
Megosztás:

Parafa szelepfedél tömítésem már megint nincs a helyzet magaslatán :) 3 év alatt ez már a második. Ha emlékeim nem csalnak, létezik gumi alapanyagú is. Vagy nem jól tudom?

Lehet hogy a kartergázelvezetés van kicsit eldugulva, és a nagy kartergáznyomás nyomja ki.

Érdemes megvizslatni. :D

Amúgy van gumi is, de motortípushoz fűződik, melyikhez milyet szoktak adni.

(Nekem X20SE mocin az van)

"mondom, nekem azt mondtak tobben is, hogy ez a fajta muszerfal el van skalazva, es igazabol nem is az a 90 ahova irva van, hanem alatta egyel."

Ez hülyeség. Szimplán csal az óra lefelé. Vagy a jeladó. ;)

Ha egy fokozatú, akkor 96 foknál kapcsol a hűtőventi, ahhoz hozzá tudod lőni, hogy mennyit csal. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is észleltem a lecsapatóban 2 hete nagyobb menyiségű folyadékot, meglestem a víztartályt, nem hiányzott belőle észrevehető mennyiség, pedig ami a csapatóban összegyült az nagy volt. Kiszereltem ürítés céljából és lám... az általatok is említett trutymó :) no gyorsan kiürítettem, kitisztítottam, és persze mivel én is vízre gondoltam gyorsan ellenőrzés. Nívópálca tiszta, betöltő kupak pici jelenség, + kicsit olajsár kb 1 cm (nem vastagság, hanem "fojás") a szelepfedél tömítésnél. Megnéztem az elvezetéls csövét, hát volt benne jócskán trutyi. kipucoltam, és azóta nincs ujabb trutyi, csak a megnövekedett víz a lecsapatóban, de nem a hűtőből jön, mert ammól nem fogy a nedü.

Elsiettem szakihoz és mondta, hogy valszeg a nagy hideg meg a sok városi rövidtáv, amig nem megy fel üzemi hőfokra, az okozza a kicsapódást.

Tény, hogy mióta nagy hideg van azóta csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Én is észleltem a lecsapatóban 2 hete nagyobb menyiségű folyadékot, meglestem a víztartályt, nem hiányzott belőle észrevehető mennyiség, pedig ami a csapatóban összegyült az nagy volt. Kiszereltem ürítés céljából és lám... az általatok is említett trutymó :) no gyorsan kiürítettem, kitisztítottam, és persze mivel én is vízre gondoltam gyorsan ellenőrzés. Nívópálca tiszta, betöltő kupak pici jelenség, + kicsit olajsár kb 1 cm (nem vastagság, hanem "fojás") a szelepfedél tömítésnél. Megnéztem az elvezetéls csövét, hát volt benne jócskán trutyi. kipucoltam, és azóta nincs ujabb trutyi, csak a megnövekedett víz a lecsapatóban, de nem a hűtőből jön, mert ammól nem fogy a nedü.

Elsiettem szakihoz és mondta, hogy valszeg a nagy hideg meg a sok városi rövidtáv, amig nem megy fel üzemi hőfokra, az okozza a kicsapódást.

Tény, hogy mióta nagy hideg van azóta csinálja.

Huh, akkor kicsit megnyugodtam most már én is.

Link to comment
Megosztás:

Huh, akkor kicsit megnyugodtam most már én is.

Kicsit én is, de azért bosszant is, meg jön a ?, hogy amíg nem vezettem el a kartergázt, akkor is volt trutyi csak nem láttam? Ez magyarázná, hogy miért kellett nekem is minden tél után szelepfedél tömítést cserélnem, nyáron meg amikor többet is mentem, semmi szivárgás

na jó a minden tél az tulzás, de 3 télből 2 után cseréltem

az viszont lehet, hogy karter elvezetés után nő a kompreszió?

Mert megmértem vagy 2 hónapja, és a legkevesebb is 10,4 volt, a legtöbb meg 10,9, viszont a gyári adat az 9,6 ha jól rémlik

tévedés!!! az haver golfja, most néztem a táblázatom, 10,8 volt, a legtöbb meg 11,4

Link to comment
Megosztás:

az viszont lehet, hogy karter elvezetés után nő a kompreszió?

Mert megmértem vagy 2 hónapja, és a legkevesebb is 10,4 volt, a legtöbb meg 10,9, viszont a gyári adat az 9,6 ha jól rémlik

tévedés!!! az haver golfja, most néztem a táblázatom, 10,8 volt, a legtöbb meg 11,4

Nem valószínű.

N-es motornál 9-9,5 S-esnál 9,5-10 ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.