Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem világít

Akkor lehet, hogy tök egyszerű a gond: van egy csati (szemből nézve) a gyújtáselosztó mögött, egy lemez tartja, 2 vezeték megy bele felülről, 2 megy ki alul, azon keresztül kapja a motorvezérlő (ECU) a villanyt, azt húzd szét (levett gyújtásnál!) , és pucold meg tűreszelővel az érintkezőit (nekem jó oxidos volt), ill. nyomkodd össze a csatlakozó anyarészének érintkezőit. Nekem volt ezzel gondom, az enyém is hol indult, hol nem, egyszer menet közben is megállt az autó miatta.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet, hogy tök egyszerű a gond: van egy csati (szemből nézve) a gyújtáselosztó mögött, egy lemez tartja, 2 vezeték megy bele felülről, 2 megy ki alul, azon keresztül kapja a motorvezérlő (ECU) a villanyt, azt húzd szét (levett gyújtásnál!) , és pucold meg tűreszelővel az érintkezőit (nekem jó oxidos volt), ill. nyomkodd össze a csatlakozó anyarészének érintkezőit. Nekem volt ezzel gondom, az enyém is hol indult, hol nem, egyszer menet közben is megállt az autó miatta.

Köszönöm a segítséget, megpróbálom azt is.

Lehet, hogy még elfelejtettem mondani, de ez a jelenség külső hőmérséglet függő nálam.

Most hoztam az asszonyt 5:30-ra dolgozni, és utána próbálgattam, de egyszer sem produkált hasonló dolgokat, pedig nem kevésszer próbáltam. Nappal melegben elég egyszer leállítani az autót, akkor onnan 1 órán belül nem kell elmennem...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, megpróbálom azt is.

Lehet, hogy még elfelejtettem mondani, de ez a jelenség külső hőmérséglet függő nálam.

Próbáld meg, ártani nem árthat. Esetleg úgy is megpróbálhatod, hogy alapjáraton ketyegő motornál megmozgatod azt a csatit, ha leáll az autó, egyértelműen az a baja (én így találtam meg).

Írtad, hogy már sokminden cserélve volt, le tudod írni, hogy konkrétan mik voltak cserélve, hogy mégegyszer ne tippeljünk arra?

Meg lehetne még próbálni kivillogtatni a hibakódokat, leírást itt találsz hozzá: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

Itt le van írva, hogy levett gyújtásnál a diagnóziscsatinak melyik lábait kell összezárni, aztán gyújtást ráadod, és sasolod a sárga lámpát, elvillogja neked a hibakódokat, ha van benne :blink:

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg, ártani nem árthat. Esetleg úgy is megpróbálhatod, hogy alapjáraton ketyegő motornál megmozgatod azt a csatit, ha leáll az autó, egyértelműen az a baja (én így találtam meg).

Írtad, hogy már sokminden cserélve volt, le tudod írni, hogy konkrétan mik voltak cserélve, hogy mégegyszer ne tippeljünk arra?

Meg lehetne még próbálni kivillogtatni a hibakódokat, leírást itt találsz hozzá: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

Itt le van írva, hogy levett gyújtásnál a diagnóziscsatinak melyik lábait kell összezárni, aztán gyújtást ráadod, és sasolod a sárga lámpát, elvillogja neked a hibakódokat, ha van benne B)

Szia!

Hibakódot sosem tuttak kiolvasni. Én ezért gyanakszom computer hibára, vagy valami nagyon alpári szivatásra.

AC pumpa, gyujtás elektronika, majd komplett önindító, olaj pumpa, benzin szűrő, gyertyák, majd komplett generátor és még sok minden más. Jó lenne ha hamar megoldódna, mert már a benzinkútnál is gúnyos kacajjal fogadnak ha megjelenek, :blink: tudják tolni kell...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hibakódot sosem tuttak kiolvasni. Én ezért gyanakszom computer hibára, vagy valami nagyon alpári szivatásra.

AC pumpa, gyujtás elektronika, majd komplett önindító, olaj pumpa, benzin szűrő, gyertyák, majd komplett generátor és még sok minden más. Jó lenne ha hamar megoldódna, mert már a benzinkútnál is gúnyos kacajjal fogadnak ha megjelenek, :blink: tudják tolni kell...

Szia!

A mocivezérlő csak az olyan hibakódokat tárolja le ami tartósan fenáll azaz 10-12 indítás után is, nekem sem tudtak semmit kiolvasni belőle. Hidegen a mocivezérlő előre beállított paraméterek szerint dúsít, mikor eléri az üzemi hőfokot akkor kezdi figyelni a "jeladókat" és kezdi hozzávezérelni a gyújtást is stb. Ha melegen amikor a hiba jelentkezik rövidre zárod a diagnosztikai csatlakozó A+B érinkezőjét és úgy indítod be a motort akkor a gyújtás az előre beállított fix értékekkel fog működni, ha így beindul akkor a gyújtást kell beállítanod. Hivatolasan ezt úgy kellene csinálni, hogy A+B érinkezőt összezárod és figyeled a főtengely ékszíjtárcsán lévő jelzést sztroboszkóp lámpával és közben a gyújtáselosztót beállítod. Érdemes lenne a gyújtáselosztó fedelet, rotort is megnézni, gyújtáskábeleket is megmérni nem-e ezeket is cserére szorulnak.

FPepe által belinkelt weboldalon megtalálsz mindent ezért nem küldök képet a diagnosztikai csatiról.

Ha kell tudok segíteni van egy rakás alkatrészem C14NZ-hez amiket tévedésből cseréltettek ki velem, tudok computert is adni akár kipróbálásra is ha kell PÜ-ben keress meg, igazából látni kellene a kocsit így látatlanban ennyi jutott eszembe...

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata STP szeleptisztító adalékkal? (Egy tank benzinbe kell beönteni 0,25 litert.) Azt írja, hogy 16-20-24 szelepes motorokhoz ajánlott, leszedi a lerakódásokat a szívó szelepekről. Érdekelne. :blink:

Én már használtam, de nálam valószínűleg nem sok lerakódás volt. B)

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata STP szeleptisztító adalékkal? (Egy tank benzinbe kell beönteni 0,25 litert.) Azt írja, hogy 16-20-24 szelepes motorokhoz ajánlott, leszedi a lerakódásokat a szívó szelepekről. Érdekelne. :blink:

Néha öntök bele, olyankor egy fél literrel többet eszik a gép, más hatását nem érzem.

Legközelebb Protec lesz, az már bizonyított. B)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréztük a termosztátot a gépsasban.7990ft-ért sikerült megvennem hozzá azt, ami belevaló, a csere ideje pedig kb. 12 perc volt.+Fagyálló visszatöltése.Alig-alig folyt el belőle v.mi.

Az előzőn gyakorlatilag nem látszott semmi, valszeg elfáradt.Az utána köv. teszten gyorsan megvolt a motorhőfok olyan 93-94 körül,és nem mozgott olyan szélsőségesen, mint előtte.

Egy gondal kevesebb. :blink: Más meg egyelőre nincs B)

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata STP szeleptisztító adalékkal? (Egy tank benzinbe kell beönteni 0,25 litert.) Azt írja, hogy 16-20-24 szelepes motorokhoz ajánlott, leszedi a lerakódásokat a szívó szelepekről. Érdekelne. :blink:

Minden harmadik tankoláskor raktam korábban. Végül három egymásutáni tankolásba tettem. B)

Ezek mellett teljesen problémás volt a motorom.

Szerelő megbontotta, mert minden más rendben volt és a 3-4 hengerek mégsem jártak rendesen.

Hát a szelepeken annyi lerakódás volt, hogy amiatt nem záródtak rendesen.

Protecet még nem próbáltam, de az itt olvasottakat követve nem lehet rossz. :D

Link to comment
Megosztás:

A szeleplerakódásokat a protec sem oldja. Azt utólagosan már nem lehet ilyen egyszerűen kezelni

sajnos. Megelőzéssel viszont sokat lehet segíteni. Erre való pl. a Metabondnak a Megalene (vagy

dízel autóknál a Megasel) üzemanyagadaléka. Ez az üzemanyagrendszer tisztítás és karbantartás

mellett az olajsárképződést (kartergázvisszavezetés) és a szeleplerakódást is gátolja.

Leírás: http://www.opel16v.hu/metabond/megalene.htm

Link to comment
Megosztás:

Komplett hengerfejfelújítás... szelepfészkek marrása, szelepek becsiszolása... ezzel együtt

szimmering cserék (szelepszárak és vezérműtengelyek is), és síkolás is... aztán már csak

új tömítések és hengerfejcsavarok kellenek az összeszereléshez. :blink:

Szuromi 20-40e Ft között vállalja, ha kézbe adod neki a hengerfejet.

Ő ki is pucolja az olajjáratokat és a hidrotőkéket is.

Link to comment
Megosztás:

Komplett hengerfejfelújítás... szelepfészkek marrása, szelepek becsiszolása... ezzel együtt

szimmering cserék (szelepszárak és vezérműtengelyek is), és síkolás is... aztán már csak

új tömítések és hengerfejcsavarok kellenek az összeszereléshez. :D

Szuromi 20-40e Ft között vállalja, ha kézbe adod neki a hengerfejet.

Ő ki is pucolja az olajjáratokat és a hidrotőkéket is.

Hát igen. Azt értem, hogy a hengerfej megbontása után új tömítés és csavar kell. :D

De ezek a lerakódások csak marással jönnek le? :blink:

Nem a kartergáz és benzinsár lerakódásról van szó? Azt hittem az csak rátapadt kosz, ami valamivel leoldható! B)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Azt értem, hogy a hengerfej megbontása után új tömítés és csavar kell. :D

De ezek a lerakódások csak marással jönnek le? :blink:

Nem a kartergáz és benzinsár lerakódásról van szó? Azt hittem az csak rátapadt kosz, ami valamivel leoldható! B)

Én lada motorgenerálnál pici drótkoronggal(réz) és nagy fordulatú pici fúróval (amivel nyákot szoktak fúrni) pucoltam le. Figyelve arra, hogy ne tévedjek arra a részre ahol már a perselyben mozog a szelep szára.

Link to comment
Megosztás:

Én már használtam, de nálam valószínűleg nem sok lerakódás volt. :blink:

Nagyon köszönöm az STP szeleptisztítóval kapcsolatos kérdésemre és az annak folytatásaként felmerült kérdés és válasz sorozatra beírtakat Tomnak, leslienek, Szauter 74nek, wzsolt 1,6 16Vnek és főleg opel 16vnek. Nagyon tanulságos volt számomra. Számomra az a jó jele bármilyen hasonló anyag használatának, ha nem történik drámai változás a motor viselkedésében, ugyanis a motorom csak normális mértékben fogyaszt benzint, olajat, a teljesítménye mérés szerint a gyári értéket meghaladja (tuning nélkül), szépen jár és jól húz. Tehát feltehetőleg tiszták a szelepjeim és az üzemanyag rendszer is, ezért azt nem kell drasztikusan kitisztítani, csak karbantartani. Erre is kaptam tanácsot opel 16vtől. Elégedettnek kell lennem a tavaly 13 éves korában vásárolt autómmal. Másoknak is hasonlókat kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén érdekes jelenségre lettem figyelmes:

Csörög a motorom!

A jelenség akkor jelentkezett amikor kis terheléssel 2000 elá esett a fordulat. Ez a tipikus öngyulladásos csörgés mint trabant,wartburgoknál gyakran hallható.

Tudom nem szabad ilyen alacsony fordulaton terhelni (nem is padlózom)... de pl amikor az ember lassan poroszkál 2. fokoratban és csak egy ici-picit akar gyorsítani és tényleg picit megnyomja a pedált akkor csak nem rakom vissza 20-nál egyesbe. Na de ilyenkor is csörög azaz csörgött hétvégén vidéken.

Azóta figyelem de a Pesti forgalomban nem hallottam azóta.

Gondolom első ötlet gyertya. Hát tényleg nem gyári a gyertya de itt a második legjobbnak mondott japán NGK és eddig nem is volt vele gondom.(vagy csak fehúzott ablakkal nem hallottam a csörgést)

Kérdésem: rögtön cseréljem gyárira a gyertyákat vagy várjam meg a következő tankolást hátha a benzin volt szar?

DIS gyújtásos a rendszer. Nem kellene ezt éreznie a kopogásérzékelőnek és visszavenni ilyenkor az előgyújásból?

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén érdekes jelenségre lettem figyelmes:

Csörög a motorom!....

Szerintem első körben a benzin szarságát kéne kizárni, bár a 4 db gyári gyertya sem túl nagy összeg.

Az előgyujtás csak egy bizonyos tartományon belül állítható. :blink:

Link to comment
Megosztás:

"Csörög a motorom!

A jelenség akkor jelentkezett amikor kis terheléssel 2000 elá esett a fordulat. Ez a tipikus öngyulladásos csörgés mint trabant,wartburgoknál gyakran hallható.

Azóta figyelem de a Pesti forgalomban nem hallottam azóta.

Hát tényleg nem gyári a gyertya de itt a második legjobbnak mondott japán NGK és eddig nem is volt vele gondom"

Most írtam az elektromos rovatba, hogy nekem Bosch van és 10000 km óta nincs gondom vele, pedig a pesti forgalomban sokszor 1000-es fordulattal araszolok. 1500-tól már húz is a motor, igaz ugyan, hogy 2 literes.

A másik megoldás neked: csak Pesten járj! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek 93-as c14se motorhoz menyiért lehet hengerfejet venni és hol érdemes megkérdezni?

Szerintem első körben nézz körül a duen-en, vatera-n, ilyen helyeken olcsón lehet akár komplett motort venni. Egyébként bontókban érdemes még érdeklődni.

Ui: duen-en most is hirdetnek egy komplett motort tuning vezérműtengellyel és chippel :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.