Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Igen kacskaringós. :lol: De mi van ha leveszem azt a kacskaringóst. Multkor szervizben levették... nem tűnt bonyolultnak és akkor már szabad az út a folytószelepházhoz.

Hali.

Ha ezt a müveletet magad fogod csinálni, irhatnál majd róla egy pár sort, hogy mit hogyan szedtél le illetve szét.

Néztem én is hogy nem sok hely van ott valamit is szerelgetni.

Elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

megvettem ma a protecet, márkakereskedésben 2400 pezóba került.

Ma bele is öntöm az autóba, de előtte lenne egy kis észrevételem.

Úgy vettem észre, hogy mikor az autóm berángat, főleg hirtelen gázadásra, nem megy, csak 3 henger ( esetleg még annál is kevesebb ). 2-esben 55öt tud menni ilyenkor, de a hangja borzasztóan egyenetlen, és ráz az autó... Ha kinyomom a kuplungot, adok egy gázfröccsöt, minden helyrejön, és szépen megy tovább.

Nem lehet, hogy gyertya, gyertyakábel, vagy gyújtáselosztó gond ez ?? Ettől függetlenül ma belemegy a Protec.

komolyabb gondokra ( injektor stb ) nem is akarok gondolni.

köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

szerintem a gyújtás környékén van az eb elhantolva . . .

Szerintem is, főleg ha központi injektoros az autó, az nem tud olyat csinálni, hogy egyik hengernek nem ad anyagot, csak a gyújtás képes rá. Ha hagyományos elosztós a gyújtás, esetleg az elosztófedél és a rotor lehet még gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is, főleg ha központi injektoros az autó, az nem tud olyat csinálni, hogy egyik hengernek nem ad anyagot, csak a gyújtás képes rá. Ha hagyományos elosztós a gyújtás, esetleg az elosztófedél és a rotor lehet még gyanús.

Hello,

az autó 1.6 16V ecotec, x16xel. ez hengerenkénti injektoros, én úgy tudom.

na szóval jöttem 220km-t már proteces benzinnel, kicsit mintha javult volna a helyzet, de bármelyik fokozatban, 3ezres fordulat alatt verek egy padlót, akkor bizony érezni a megtorpanást :lol:

sőt, ha áll az autó, zümmög alapjáraton, és nyomok egy gázfröccsöt, nem olyan szépen pörög fel az autó, hanem zakatolva/dörmögve.

holnap elszaladok villamossági emberhez, de szerintem gyertyacsere ( sajnos nem tudom, milyen van most benne ) az tuti, sőt, ha nem javul a helyzet, akkor kábel + esetleg elosztó.. vagy trafó. vagy nemtudom :lol:

apropó, gyertya gyári GM kétpólusú ?

szerkesztés : azt elfelejtettem mondani, hogy kb 10.000km-rel ezelőtt bele lett nyúlva az autó motorjába. azóta ( előtte sohasem ) van ez a rángatás, sőt, indításkor 10ből 9 esetben beindul ugyan szépen az autó, de kb 6-7 másodpercig ingadozik az alapjárat, 500 és 1500 között... hol majdnem lefullad, hol felpörög. ennyi jutott még eszembe, de kezdek lassan tanácstalan lenni...

köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

mi lett csinálva benne?

hengerfej-síkoltatás, szelepszár-szimmering csere, szívósortömítés csere, szelepfedéltömítés csere, termosztát csere.

update : tegnap megérkeztem nagy útról ( 250 km ) proteces benzinnel, jobb lett a helyzet, de reggelre még jobb lett a helyzet. azért elmentem vele villamosági emberhez, kiszedte a gyertyákat ( kétpólusú NGK ) elég feketék voltak :lol:

kiégette őket, megdrótkefézte, visszarakta, most gyönyörűen, rángatás nélkül muzsikál az autó :lol:))

gondolkodásra már csak az ad okot, hogy 24ezer km-es gyertyák mitől néznek ki szinte feketén, és nem szép őzbarnán...

GM kellene bele ? 24ezer km már sok egy mai gyertyának ?

mindenesetre az autó hiperkafa :lol:) köszi a hozzászólásokat, majd a benzinszűrőcsere után ( protec miatt ) ismét beszámolok a tapasztalatokról ( remélem, addig nem lesz semmi gikszer )

köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

...gondolkodásra már csak az ad okot, hogy 24ezer km-es gyertyák mitől néznek ki szinte feketén, és nem szép őzbarnán...

pl. mert nem megfelelő hőértékű az autódhoz (túl nagy), vagy sok rövid távot mentél, amitőn nem tudott rendesen felmelegedni. GM gyertyát vehetsz bele, de mostanában már abból is felbukkant kínai gyártmány, annak a minősége neme tudom, milyen.

Link to comment
Megosztás:

pl. mert nem megfelelő hőértékű az autódhoz (túl nagy), vagy sok rövid távot mentél, amitőn nem tudott rendesen felmelegedni. GM gyertyát vehetsz bele, de mostanában már abból is felbukkant kínai gyártmány, annak a minősége neme tudom, milyen.

Nemrég beszéltem egy calibrással, aki azt mondta, hogy az elmúlt esztendőben háromszor találkozott olyan esettel, hogy a Kínában gyártott GM gyertyából kiesett az elektróda, és komoly motorkárosodást okozott. Két héttel ezelőtt a Csergőben rákérdeztem erre, ők nem tagadták, hogy hallottak ezekről a problémákról, de azt mondták, hogy szerintük azok "hamisított" gyertyák voltak. Jómagam hajlok arra, hogy megvegyem a megegyező hőértékű Bosch gyertyát.

Link to comment
Megosztás:

Itt egy régi cikk, ebben is írnak arról, hogy a gyertyákat hamisítják. Magyarországon miért változott volna bármi is e téren?

http://totalcar.hu/magazin/szotar/gyertya!1

Elolvastam a cikket, meg megtaláltam az indexen azt a calibrás kolléga hozzászólását is, aki a kínai gm gyertyákra panaszkodott...

igazság szerint, ha megnézed, szinte már majdnem mindenki kínában gyártat. én úgy hallottam ( szeretem ezeket a legendákat :lol: ), hogy a Bosch sem már a régi Bosch, mivel az Indiában szereltet ( remélem, nem tévedtem ).

szóval...

más, a totalcaros oldalon volt, hogy gyertyacsere előtt hagyjuk lehűlni az autót. miért, hogy a gyertya ne égesse szét az ember kezét ? :lol:

üdv

Link to comment
Megosztás:

más, a totalcaros oldalon volt, hogy gyertyacsere előtt hagyjuk lehűlni az autót. miért, hogy a gyertya ne égesse szét az ember kezét ? :lol:

Nem, hanem hogy a hőtágulás miatt ne szorítsa a menetet az alu hengerfejben, mert ez könnyű

útja a menet végleges elbaszásának :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ki se akart jönni az a roh@dt gyertya amíg vissza nem hűlt a motorblokk... pedig nem sokat mentem vele, csak 2-3km oda-vissza az autósboltig ahol a gyertyát vettem, mégis várnom kellett majd egy órát utána mire ki tudtam cserélni.

jaah, értem.

hőtágulás.

ilyen mértékű lenne ?

enyémben a szerelők ki tudták venni, mondjuk kicsit küzdöttek vele. remélem, nem barmoltak szét vele semmit, semmi menetet, semmit.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Nem, hanem hogy a hőtágulás miatt ne szorítsa a menetet az alu hengerfejben, mert ez könnyű

útja a menet végleges elbaszásának :lol:

aha. ezt a hozzászólást kellett volna előbb elolvasnom, bocs a dupláért :lol:

szerkesztés : tényleg, és ilyenkor mi a teendő ? ( bár a jóisten őrizzen meg mindenkit ettől )

új hengerfej ? vagy lehet valahogy új menetet varázsolni rá ?

mibe kerülnek ezek a dolgok ?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Ma megijesztett a gép. Jöttem hazafelé este Szfvárról, és az egyik piros lámpánál várakoztam, mikor egyszer csak leállt a motor. Próbáltam újraindítani, önindító pörgetett rendesen, de semmi. Adtam neki kis gázt is, hátha csak az alapjárati motor hülyéskedik, de így se volt semmi reakció. Már azon gondolkodtam, hogy fogom kitolni a kereszteződésből (egyedül voltam), közben váltott a lámpa, dudáltak stb. Arra jutottam, hogy egyesben az önindítóval átgurulok a kereszteződésen és félreállok. Amint az autó megmozdult (talán 10cm-t mehetett) beindult a motor. Onnantól simán hazajöttem vele. Azt korábban már többször is tapasztaltam, hogy menet közben néha rántott egyet, mintha kimaradt volna pár ütem, csak akkor a lendület gondolom átsegítette a dolgon. Hazaérve átnéztem a kábeleket kontakthibát keresve, de semmi. Kérdőre vontam az ECU-t, de csak 12-ket villogott. Szerintetek mi lehetett? Az biztos, hogy kapcsolatban van az autó mozgásával a dolog, mert amint elmozdult álló helyzetből a kocsi, beindult a motor.

Egyetlen dolog jutott eszembe, ami kapcsolatban van az autó mozgásával: a sebességjel (útszakasz-jel), amit a kilométeróra állít elő. Lehet, hogy az a vezeték kontakthibás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.