Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Visszatérve a hűtésre szerintem, ha átkötném a ventit, hogy álló motornál is pörögjön ha magas a höfok nem sokra mennék vele, mert ha nem megy a motor akkor a pumpa se és a hűtött víz pont oda nem jutna el ahova kéne: a motorba. Azzal hogy a hűtőt hűtöm, meg nem sokra megyek. Vagy rosszul gondolom? Akkor meg a Golfnál miért ugy mükszik?

Jól látod a dolgok lényegét!

Lehet, hogy a Golfnál megspóroltak evvel egy pár vezetéket és kész...

Link to comment
Megosztás:

4 honap alatt másodszor jártam ugy, hogy nem indult az autó. Gyujtást ráad, továbbforditt, és...semmi. Kocsi bezár(otthon voltam) irány a net 10perc böngészés mindent leelenöriz aksi kábelek...bendix elakadt.( vagy beakadt?). Kalapács kocogatás, indul. Most nem tom mit csináljak, cseréljem, vagy kivegyem megberhelni, vagy tartsak kalapácsot a kocsiban? Csak szar hozzáférni mert egyik csavar lent van akna meg nincs. Vagy 94-es géptől nem is olyan rossz ha 4 havonta kalapálni kell?

Link to comment
Megosztás:

Az erdekelne hogy injektor tisztitot folyadekot (benzintatarlyba onteni) akor erdemes ha az autonak mar vannak tunetei vagy ha nincs semmi baja akor se art neha tenni bele? ha lehet beletenni megelozesi szempontbol is akor milyen markaju a jo? es jolhalottam h fel tankhoz kel rakni?

Link to comment
Megosztás:

4 honap alatt másodszor jártam ugy, hogy nem indult az autó. Gyujtást ráad, továbbforditt, és...semmi. Kocsi bezár(otthon voltam) irány a net 10perc böngészés mindent leelenöriz aksi kábelek...bendix elakadt.( vagy beakadt?). Kalapács kocogatás, indul. Most nem tom mit csináljak, cseréljem, vagy kivegyem megberhelni, vagy tartsak kalapácsot a kocsiban? Csak szar hozzáférni mert egyik csavar lent van akna meg nincs. Vagy 94-es géptől nem is olyan rossz ha 4 havonta kalapálni kell?

Ezeket a kocsikat max tíz évre méretezték. Ehhez képest nem is rossz, hogy eddíg bírta. Szerintem szedd ki, és cseréld ki a szükséges alkatrészeket, ha kell, perselyezni, bronzkefét csrélni, behúzómágnest kitakarítani, érintkezőket tisztítani /prsze a kábeleken is/, testelést ellenőrizni. Vagy vidd el egy szakihoz és megcsinálja, (perszeEzSzerintem SokPénzbeKerül).

Link to comment
Megosztás:

Az erdekelne hogy injektor tisztitot folyadekot (benzintatarlyba onteni) akor erdemes ha az autonak mar vannak tunetei vagy ha nincs semmi baja akor se art neha tenni bele? ha lehet beletenni megelozesi szempontbol is akor milyen markaju a jo? es jolhalottam h fel tankhoz kel rakni?

Ártani nem fog, (protek v. protech) löttyöt ajánlanak erre a célra, de majd a tapasztal benzinesek pontosítanak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor már nem egyszerűbb, ha visszaküldöm a lecsapató után a mociba a szűrt levegőt?

Ez kb milyen szűrő, hol kapok?

Ha visszavezeted akkor nem kell külön szűrő csak lecsapató (ami persze szűr is :lol: ), mivel a légszűrő után van és zárt a rendszer, kosz nem tud bekerülni. De ha visszavezeted akkor csak lassítod az elkoszolódást, mert 100%-osan úgysem tudod megszűrni a kartergázt.

Link to comment
Megosztás:

Az erdekelne hogy injektor tisztitot folyadekot (benzintatarlyba onteni) akor erdemes ha az autonak mar vannak tunetei vagy ha nincs semmi baja akor se art neha tenni bele? ha lehet beletenni megelozesi szempontbol is akor milyen markaju a jo? es jolhalottam h fel tankhoz kel rakni?

Nem lesz tőle jobb semmi. Rajta van a dobozon az adagolás módja. Központi befecsisen amúgysem számít annyira szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Itt már ki lett találva ez 4-5 éve, és ment a külvilágba, de a részletekre nem emléxem. Nem baj, majd apránként kiszedem az infót a szakikból. :lol:

Igen, mehet a külvilágba is, ha le van csapatva és rajta a szűrő. Nálam is így működik. Valamint vissza lehet kötni a szívósorba is, a szűrő után.

De önmagába sosem, mert a kartergáznyomás szétnyomja a tömítéseket!

4 honap alatt másodszor jártam ugy, hogy nem indult az autó. Gyujtást ráad, továbbforditt, és...semmi. Kocsi bezár(otthon voltam) irány a net 10perc böngészés mindent leelenöriz aksi kábelek...bendix elakadt.( vagy beakadt?). Kalapács kocogatás, indul. Most nem tom mit csináljak, cseréljem, vagy kivegyem megberhelni, vagy tartsak kalapácsot a kocsiban? Csak szar hozzáférni mert egyik csavar lent van akna meg nincs. Vagy 94-es géptől nem is olyan rossz ha 4 havonta kalapálni kell?

Önindító kivesz, blendix szétszed, megtisztít. :lol: Jó esetben csak ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy 95ös 1.6 16v F-Astra probléma... ha valaki ki tud segíteni..

Most vettem, Német o-ból hazaautóztam vele 1400km-t, és 4-5órányi pihenés után itthon nem akar visszaindulni.

Önindító hajt, motor meg nem gyujt... Gőzöm nincs mi történt vele. :lol:

Azonnal szervíz vagy van valami trükk is?

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy 95ös 1.6 16v F-Astra probléma... ha valaki ki tud segíteni..

Most vettem, Német o-ból hazaautóztam vele 1400km-t, és 4-5órányi pihenés után itthon nem akar visszaindulni.

Önindító hajt, motor meg nem gyujt... Gőzöm nincs mi történt vele. :lol:

Azonnal szervíz vagy van valami trükk is?

Előre is köszi a választ.

Hali :lol:

Meg kéne nézni, hogy mi nincs. Szikra vagy benzin? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali :lol:

Meg kéne nézni, hogy mi nincs. Szikra vagy benzin? :lol:

Igazából láttam még autót, sőt vezettem is :lol: ... de szerelő azért nem vagyok...

Benzin szinte full, a szikrát meg.. majd elmondod biztos hogy kell megnézni..

Kösziiiiiiiiiiiiiii

Link to comment
Megosztás:

Igazából láttam még autót, sőt vezettem is :lol: ... de szerelő azért nem vagyok...

Benzin szinte full, a szikrát meg.. majd elmondod biztos hogy kell megnézni..

Kösziiiiiiiiiiiiiii

Szerintem vidd el egy szerelőhöz, de ne szakszervízbe mert ott lehet kicseréltetik veled a fél autót mire meglesz a hiba. (nem megfelelő szerelőnél is előfordulhat)

Harmadik megoldás, hogy meg leszel tanítva autót szerelni, de ez valószínű hosszabb időt vesz majd igénybe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.