Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ugy is irtam ennyiből jobb volt ;)

wareszon nekünk sose folyt a csap, csak berohadt abovdene meg maga a csap és nem tudtuk niytni...

jah meg a termo abba is szar volt mindig, nyitva maradt, és csak hosszabb távn volt rendes fűtés, de ha elkezdett fűteni, abban is pólóba ültünk minusz 20ba is B)

Link to comment
Megosztás:

Én cseréltem benne egyet, jó is volt míg meg nem váltam tőle. Az tuti, egy alapos rendszermosás (komplett motorfelújítás miatt) után iszonyat meleg tudott benne lenni viszonylag hamar, na annak a fűtőjéből is jött ki olyan pocsolya, hogy az valami gyomorfordító volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már elég rég jelentkeztem(hála isten),olyan gondom lenne az olajambeöntönél ,meg a kartel csőben,nívo pálcánál barna trutyi rakodott le,a hűtővíz viszont nem fogyott a négyes henger gyertyája viszont korom fekete(csere után is).Leállításnál elég erős benzínszagot érezni.Mi lehet a gond?

1.6 16V Ecotec X16XEL

Segítségeteket előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nincs csap, ez nem zsiguli. ;)

A gyári légkondis opelekben mindegyikben van csap, automata.

Nekem is az omiban. És nagyon jól jön mostanában, ugyanis ha fűtéssel indítok,

10km mire bemelegszik a motor, fűtés nélkül 4-5km :blush: Így sokkal hosszabb élettartamot

adok a motornak B)

Akkor hogyan szabályzom a tekerővel a levegő hőfokot?

A radiátoron csap nélkül mindig átfolyik a hűtővíz, egy csappantyú állítja, hogy a radiátoron keresztülmenjen-e

a szellőztető légárama. Ha nem megy rajta keresztül, akkor nem hűtöd vele a hűtővizet, így hamarabb felmelegszik

a motor :D Persze a csap mégjobb ilyen szempontból.

Link to comment
Megosztás:

olyan gondom lenne az olajambeöntönél ,meg a kartel csőben,nívo pálcánál barna trutyi rakodott le,a hűtővíz viszont nem fogyott a négyes henger gyertyája viszont korom fekete(csere után is).Leállításnál elég erős benzínszagot érezni.Mi lehet a gond?

1.6 16V Ecotec X16XEL

A trutyi amiatt van, mert gondolom elég rövid távokat mész az autóval, így nem tud kiforrni az olajból a lecsapódó pára.

A gyertya sok dolog miatt lehet ilyen. Gyújtókábel, injektor, szelepszárszimmering, hf tömítés...

Link to comment
Megosztás:

A gyári légkondis opelekben mindegyikben van csap, automata.

Nekem is az omiban. És nagyon jól jön mostanában, ugyanis ha fűtéssel indítok,

10km mire bemelegszik a motor, fűtés nélkül 4-5km :D Így sokkal hosszabb élettartamot

adok a motornak ;)

Az biztosan úgy van :lol: , de a Zotyáéban nincs légkondi. Ráadásul az Övé nem is omi. B) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már elég rég jelentkeztem(hála isten),olyan gondom lenne az olajambeöntönél ,meg a kartel csőben,nívo pálcánál barna trutyi rakodott le,a hűtővíz viszont nem fogyott a négyes henger gyertyája viszont korom fekete(csere után is).Leállításnál elég erős benzínszagot érezni.Mi lehet a gond?

1.6 16V Ecotec X16XEL

Segítségeteket előre is köszi.

Kartelgáz:

A kartelgáz igazából inkább az, amikor Big Daddy Laci, O.J. Sámson, Steve és persze Döglégy Zolee telefingják a turnébuszt. A kartergáz a forgattyúházban keletkező, elsősorban olajpárát tartalmazó anyag, és maga a szó J. H. Carter angol feltaláló nevéből ered, de nem az angol nyelvterületen. Ott ugyanis a forgattyúházat crankcase-nek hívják.

...és egyéb finomságok:

http://www.totalcar.hu/magazin/szotar/kiejtes1/

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt elindítottam a kocsit, aztán szokás szerint hagytam picit melegedni. Ahogy ott álltam mellette, felfigyeltem a kipufogógázom iszonyatos, erőteljes olajszagára, amilyent még soha nem éreztem ebből. Fehér / kék füstje nem volt, gyanítom ott már komoly gondok lennének B)

2-3 pec után is büdös volt, viszont mikor egy pár kilométeres út után újra elindítottam, már kellemesebbé "illat" jött belőle.

Szerintetek mennyire aggódjak?

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt elindítottam a kocsit, aztán szokás szerint hagytam picit melegedni. Ahogy ott álltam mellette, felfigyeltem a kipufogógázom iszonyatos, erőteljes olajszagára, amilyent még soha nem éreztem ebből. Fehér / kék füstje nem volt, gyanítom ott már komoly gondok lennének B)

2-3 pec után is büdös volt, viszont mikor egy pár kilométeres út után újra elindítottam, már kellemesebbé "illat" jött belőle.

Szerintetek mennyire aggódjak?

Emiatt egyáltalán. Indítás után az ECU benzinben erősen dúsított keveréket produkál. Éppen ezért a lambda szondát sem figyeli ekkor még néhány percig.

Link to comment
Megosztás:

Emiatt egyáltalán. Indítás után az ECU benzinben erősen dúsított keveréket produkál. Éppen ezért a lambda szondát sem figyeli ekkor még néhány percig.

Huh, rendben. Már azt hittem, tényleg kell vennem egy új motort. Csak furcsa volt, mert ilyent még soha nem produkált, még hidegebb időben sem.

Egyébként, mikor másodszor elindultam a Praktiker parkolóból, nem indult elsőre a motor. 3-4 mp-ig tekertettem, majd leáll, másodikra pöccre. Ilyen sem volt még...

Link to comment
Megosztás:

Huh, rendben. Már azt hittem, tényleg kell vennem egy új motort. Csak furcsa volt, mert ilyent még soha nem produkált, még hidegebb időben sem.

Egyébként, mikor másodszor elindultam a Praktiker parkolóból, nem indult elsőre a motor. 3-4 mp-ig tekertettem, majd leáll, másodikra pöccre. Ilyen sem volt még...

Vagy csak eddig nem szaglásztál! ;) Nekem minden alkalommal meg kell állnom a garázsból kijövet a kapunk előtt, amíg az automata kinyitja a kaput (Erszébetnek hívják... B) ). Addig biza olyan büdöset produkál a kipufom, hogy a kutyáim se bírják! Elhúznak onnét.

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak eddig nem szaglásztál! :blush: Nekem minden alkalommal meg kell állnom a garázsból kijövet a kapunk előtt, amíg az automata kinyitja a kaput (Erszébetnek hívják... ;) ). Addig biza olyan büdöset produkál a kipufom, hogy a kutyáim se bírják! Elhúznak onnét.

Mindig körbejárkálom, de eddig nem tűnt fel. De lehet, hogy csak jobban figyelek minden szagra / hangra mióta a fiúk motorcserével ilyesztgettek pénteken B)

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt elindítottam a kocsit, aztán szokás szerint hagytam picit melegedni. Ahogy ott álltam mellette, felfigyeltem a kipufogógázom iszonyatos, erőteljes olajszagára, amilyent még soha nem éreztem ebből. Fehér / kék füstje nem volt, gyanítom ott már komoly gondok lennének B)

2-3 pec után is büdös volt, viszont mikor egy pár kilométeres út után újra elindítottam, már kellemesebbé "illat" jött belőle.

Szerintetek mennyire aggódjak?

Szerintem a katalizátorod érezted... ilyenkor kapja a pofájába a kraftot rendesen, és attól jön a szag ahogy melegszik fel és elég

benne a hidegen lerakódott anyag.

Emiatt egyáltalán. Indítás után az ECU benzinben erősen dúsított keveréket produkál. Éppen ezért a lambda szondát sem figyeli ekkor még néhány percig.

Inkább fordítva. Amíg a lambda nem melegszik fel a kipuff gáztól vagy a saját fűtésétől (amelyiknek van), addig fix keverékaránnyal

üzemelteti a motort az ecu, mert addig nincs használható jele a lambdának ;)

Link to comment
Megosztás:

Inkább fordítva. Amíg a lambda nem melegszik fel a kipuff gáztól vagy a saját fűtésétől (amelyiknek van), addig fix keverékaránnyal

üzemelteti a motort az ecu, mert addig nincs használható jele a lambdának B)

..ám emelt fix "dózissal", vagy rosszul tudom?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a katalizátorod érezted... ilyenkor kapja a pofájába a kraftot rendesen, és attól jön a szag ahogy melegszik fel és elég

benne a hidegen lerakódott anyag.

A katalizátorom már régóta érzem, azt mondták azért, mert szét van hullva. Nyáron elég erőteljes, olyan "savanyú" szaga van.

Legkésőbb nyárig lecseréltetem hátsódobostól a kat.-ot. Egyébként se hiányzik, hogy megint megdorgáljanak zöldkártyán B)

Link to comment
Megosztás:

Az előbb mennem kellett kb. 8 km-et.

Kipróbáltam, hogy teljesen lekapcsolt ventivel hogy melegszik a motor.

Semmivel sem melegedett gyorsabban, mintha már 3-on nyomattam volna a fűtést B)

Hát akkora különbséget azért nem fogsz érezni szerintem. Mint már kitárgyaltuk a radiátorba mindenképp kerül víz, legfeljebb a ventivel hamarabb hül le.

Link to comment
Megosztás:

Az előbb mennem kellett kb. 8 km-et.

Kipróbáltam, hogy teljesen lekapcsolt ventivel hogy melegszik a motor.

Semmivel sem melegedett gyorsabban, mintha már 3-on nyomattam volna a fűtést ;)

Én is kipróbáltam ma és volt hatása. Hamarabb melegedett be. Fűtést levettem tökhidegre, valamint a ventit is lekapcsoltam. Sokkal hamarabb érte el az üzemit. Mikor meg már közeledett a 90-hez, akkor fűtés ráad és venti négyesre mert már nagyon fáztam. :blush: Sőt! Még a 90-en is túlment a vízhőfok és amikor már pörgött a szellőztető is, akkor meg 90 alá ment elég hamar. :D

Szóval hatásos, úgyhogy mostantól így kezelem. B)

Link to comment
Megosztás:

Én is kipróbáltam ma és volt hatása. Hamarabb melegedett be. Fűtést levettem tökhidegre, valamint a ventit is lekapcsoltam. Sokkal hamarabb érte el az üzemit. Mikor meg már közeledett a 90-hez, akkor fűtés ráad és venti négyesre mert már nagyon fáztam. ;) Sőt! Még a 90-en is túlment a vízhőfok és amikor már pörgött a szellőztető is, akkor meg 90 alá ment elég hamar. :blush:

Szóval hatásos, úgyhogy mostantól így kezelem. B)

Én sem szoktam hidegre letekerni, viszont a ventit csak akkor kapcsolom be, mikor a mutató már 90 körül jár. A motornak hosszútávon rosszabb a hidegen járatás, mint nekem.

Link to comment
Megosztás:

Én meg akkor adom rá a ventit mikor a dúsító lekapcsol, akkor is csak 1-es fokozatra és csak a szélvédőre meg a 2 oldalablakra fújatom de csak ha már indulok vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.