Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Egy kollegámnak 96-os opel vectája van x20xev motorral. Szeretné a hibakódot kiolvasni. A 16polusu csatlakozó meg is van a kzifék környékén, de az 5-6pont rövidrezárásra nem csinál semmit. Csak egyszer felvillan és elalszik a motorhiba lámpa.

Hogyan tudja ő kivillogtatni a hibakódokat?

Jó pineket zár össze?

Aláírásomban van egy link, ott meg tudod nézni melyiket kell.

Link to comment
Megosztás:

Nakérem...

Járattam a motort, kb. 10 perc után fel is kúszott az első vonal közelébe a vízhőfok, ekkor megfogtam a radiátort, s szupermeleg volt.

Úgy néz ki, hogy a termosztát a ludas. Már nyáron is gyanús volt, hogy szinte soha nem ment fel 90-ig a hőfok B)

Bementem Opelboltba, persze pont nem volt nekik, úgyhogy holnap visszalépek majd. 3500 - 4000 Ft-ot mondtak az árára, mert hogy házzal együtt van az enyémhez. A "ház" kifejezés nem tudom, melyik részeket takarja, de majd rá fogok jönni, amint meglátom. Kérdeztem, hogy ez gyári-e, a srác erre össze-vissza kezdett beszélni, hogy mikor milyen jön, meg többfajta van, stb... Így hát nem erőltettem a további kommunikációt, túl fáradt voltam hozzá... Ha jól emlékszem, valaki panaszkodott (talán Karcsi ?), hogy nem sokat húzott le nála a nem GM-es.

De ha már ott voltam, vettem egy külső hőmérséklet jeladót. Már csak a kábelét kéne megtalálnom ott az orrban ;)

Link to comment
Megosztás:

Nakérem...

Járattam a motort, kb. 10 perc után fel is kúszott az első vonal közelébe a vízhőfok, ekkor megfogtam a radiátort, s szupermeleg volt.

Úgy néz ki, hogy a termosztát a ludas. Már nyáron is gyanús volt, hogy szinte soha nem ment fel 90-ig a hőfok B)

Bementem Opelboltba, persze pont nem volt nekik, úgyhogy holnap visszalépek majd. 3500 - 4000 Ft-ot mondtak az árára, mert hogy házzal együtt van az enyémhez. A "ház" kifejezés nem tudom, melyik részeket takarja, de majd rá fogok jönni, amint meglátom. Kérdeztem, hogy ez gyári-e, a srác erre össze-vissza kezdett beszélni, hogy mikor milyen jön, meg többfajta van, stb... Így hát nem erőltettem a további kommunikációt, túl fáradt voltam hozzá... Ha jól emlékszem, valaki panaszkodott (talán Karcsi ?), hogy nem sokat húzott le nála a nem GM-es.

De ha már ott voltam, vettem egy külső hőmérséklet jeladót. Már csak a kábelét kéne megtalálnom ott az orrban ;)

Ha aláfekszel könnyen megtalálod, ott van a lik a bal eleján. Ha szembeállsz akkor a jobb. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ha aláfekszel könnyen megtalálod, ott van a lik a bal eleján. Ha szembeállsz akkor a jobb. ;)

Azt tudom, hogy hol a helye :blush: Csakhogy azt a kábelt a csatlakozóval, ill. a régi érintkezővel együtt eltűrtem valahova (talán a hűtő mögé), mert útban volt, mikor húztam a riasztó szirénájának a gégecsövet arrafelé. Akkor sem volt már a helyén, anno az Alfa hátfalának lerobbantásakor hullhatott ki B)

Link to comment
Megosztás:

Igaz.

"Az Opelnél Ecoflexnek hívják a kevés károsanyag-kibocsátású és alacsony fogyasztásra ítélt környezetkímélő sorozatot."

Kevertem ezzel:

"Európában a Ford az egyik első gyártó, amely Flexifuel (FFV = Flexifuel Vehicle) technológiával felszerelt, sorozatgyártott személygépkocsikat kínál. A Flexifuel autók a választás szabadságát kínálják, hiszen akár benzinnel, akár E85 üzemanyaggal (melynek 85%-a bioetanol, 15%-a pedig ólmozatlan benzin), akár e kettő tetszés szerinti keverékével feltölthetők egyazon tartályban."

Hülye nevek. B)

;) Hát ja nem mind1 :lol: nem baj értem és köszi a felvilágosítást :blush: további szép napot :D

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy hol a helye :D Csakhogy azt a kábelt a csatlakozóval, ill. a régi érintkezővel együtt eltűrtem valahova (talán a hűtő mögé), mert útban volt, mikor húztam a riasztó szirénájának a gégecsövet arrafelé. Akkor sem volt már a helyén, anno az Alfa hátfalának lerobbantásakor hullhatott ki ;)

Ja értem, te Alfákkal is foglalkozol? B) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy motorféknél furcsa "morgás" szerű hangot ad a motor! Ez a hang most jelentkezet télen...idáig nem volt semmi ilyesmi B)

van valami ötlet?

Szia szomszéd. ;)

Ez a zöld sedan a tiéd? Az avatarodon szépen mutat.

A morgásra nincs ötletem. Majd valaki csak tudja.

Link to comment
Megosztás:

Szia szomszéd. B)

Ez a zöld sedan a tiéd? Az avatarodon szépen mutat.

A morgásra nincs ötletem. Majd valaki csak tudja.

Igen az avataron lévő sedan az enyém! Köszönöm a dicséretet ;)

a szomszéd dolgot mire érted?....

Remélem, hogy lesz valami ötlet a morgásról, mert nagyon zavar....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy motorféknél furcsa "morgás" szerű hangot ad a motor! Ez a hang most jelentkezet télen...idáig nem volt semmi ilyesmi B)

van valami ötlet?

Lehet rezonancia, vagy rohadó kipuf dob, vagy mindkettő.

Nekem kezdettől (3 éve) morog motorféknél nem kicsit. Pedig nem buherált, nem lukas a kipufom. Olyan "férfias" dörmögő hangot ad. Szerintem a kipufcső rezonál nálam.

Link to comment
Megosztás:

Lehet rezonancia, vagy rohadó kipuf dob, vagy mindkettő.

Nekem kezdettől (3 éve) morog motorféknél nem kicsit. Pedig nem buherált, nem lukas a kipufom. Olyan "férfias" dörmögő hangot ad. Szerintem a kipufcső rezonál nálam.

Hát..a kipufogó most lett megnézetve, és semmi baja. Rezonancia?

Lehet hogy megkell barátkoznom vele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.