Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem van olyan hőmérő műszerem, ami 110 fokos órában volt, és a 100 fokos gombával nem jót mutatott. B)

Odaadhatom, mert van már két félig jó fordmérős órám, ill. most már egy jó (mivel elromlott a tankszint műszere, kellett egy másik is), viszont ez a műszer nekem nem lesz jó, még tartaléknak sem. :D

ÁÁÁÁÁÁÁÁ ma voltam Kaposváron. :D Miért nem olvastam ezt tegnap? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki legyen szíves mondja meg nekem, hogy X14NZ-nél hol találom a termosztátot.

Problémám a következő: -Sokat fogyaszt, - A vízhőfok mutatóm meg sem moccan, csak állóhelyzetben járó motornál, de ha elindulok lelapul pöcökig. Szerelő tippelt nekem a termosztátra, de ha valaki tud egyebet, szivesen meghallgatom. :lol:

Ha van kép a termosztát helyéről, az sem baj.

Kösziiii.

Del.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki legyen szíves mondja meg nekem, hogy X14NZ-nél hol találom a termosztátot.

Problémám a következő: -Sokat fogyaszt, - A vízhőfok mutatóm meg sem moccan, csak állóhelyzetben járó motornál, de ha elindulok lelapul pöcökig. Szerelő tippelt nekem a termosztátra, de ha valaki tud egyebet, szivesen meghallgatom. :lol:

Ha van kép a termosztát helyéről, az sem baj.

Kösziiii.

Del.

Hát ez tuti termsztát hiba. A rossz hít viszont hogy nálad (ha jól tudom) a motor oldalán a vezérlés alatt/mögött van. Szóval nem kis meló cserlni, de megéri mert nagyon nem tesz jót a hidegen járatás sem a motor élettartamának sem a pénztárcádnak (túlfogyasztás)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki legyen szíves mondja meg nekem, hogy X14NZ-nél hol találom a termosztátot.

Problémám a következő: -Sokat fogyaszt, - A vízhőfok mutatóm meg sem moccan, csak állóhelyzetben járó motornál, de ha elindulok lelapul pöcökig. Szerelő tippelt nekem a termosztátra, de ha valaki tud egyebet, szivesen meghallgatom. :lol:

Ha van kép a termosztát helyéről, az sem baj.

Kösziiii.

Del.

http://pics.coldline.hu/pics/152621-20110110-HUpMsy.jpg

Nem rég cseréltem én is.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki legyen szíves mondja meg nekem, hogy X14NZ-nél hol találom a termosztátot.

Problémám a következő: -Sokat fogyaszt, - A vízhőfok mutatóm meg sem moccan, csak állóhelyzetben járó motornál, de ha elindulok lelapul pöcökig. Szerelő tippelt nekem a termosztátra, de ha valaki tud egyebet, szivesen meghallgatom. :lol:

Ha van kép a termosztát helyéről, az sem baj.

Kösziiii.

Del.

Üdv!

Úgy úgy! Termosztát lesz, nekem is ugyanez volt a hiba egész nyáron meg sem moccant menet közben a mutató. Tél előtt még a szerelő szólt hogy azt ki kellene cserélni, mert nem egészséges hogy mindig nyitva van a termosztát.

Azonban otthon ezt én meg sem próbáltam, ugyanis tényleg szét kell kapni a vezérlést. Legalábbis nekem ezt mondta. Most hogy ki lett cserélve, így 10 perc után (még télen is) a mutató 92-93 fok körül áll.

Link to comment
Megosztás:

hello! segitséget kérnék. olyan kérdésem van hogy nekem a motor állandóan a hideg levegöt szivja, nincs meleg levegö bevezetés a légszüröbe, közvetlenül a menetszelet kapja. ilyenkor télen ha minusz fokos levegöt sziv be ahhoz elméletileg több benya kell, ezért többet eszik a kocsi mintha nyár lenne és 20-30 fokos levegöt szivna be? ez megtudja emelni a fogyit kb 1L-el? (ezt ugy értem hogy most 90-100as egyenletes tempónál kb 1l-el többet eszik mint amikor nyáron mentem 90-100al). müszaki állapota elvileg megfelelö a motornak, kompressziók jók, gyertyák jók, lambda jó, vizhöfok jelado jó, a moci nem rángat,dadog, megy rendesen, csak több lett a fogyim kb 1l-el pedig ugyanugy nyomom országuton mint nyáron (senki ne értsen félre, nem a sok-sok hidegüzem és városi gyorsitások miatt van többlet fogyim, hanem üzemmeleg mocinál országúton)

köszi a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

hello! segitséget kérnék. olyan kérdésem van hogy nekem a motor állandóan a hideg levegöt szivja, nincs meleg levegö bevezetés a légszüröbe, közvetlenül a menetszelet kapja. ilyenkor télen ha minusz fokos levegöt sziv be ahhoz elméletileg több benya kell, ezért többet eszik a kocsi mintha nyár lenne és 20-30 fokos levegöt szivna be? ez megtudja emelni a fogyit kb 1L-el? (ezt ugy értem hogy most 90-100as egyenletes tempónál kb 1l-el többet eszik mint amikor nyáron mentem 90-100al). müszaki állapota elvileg megfelelö a motornak, kompressziók jók, gyertyák jók, lambda jó, vizhöfok jelado jó, a moci nem rángat,dadog, megy rendesen, csak több lett a fogyim kb 1l-el pedig ugyanugy nyomom országuton mint nyáron (senki ne értsen félre, nem a sok-sok hidegüzem és városi gyorsitások miatt van többlet fogyim, hanem üzemmeleg mocinál országúton)

köszi a hozzászólásokat!

Az enyém 7,63-at fogyasztott most nemrégen mértem. Nyáron viszont 6,5-6,7 körül kajál abszolút vegyes használatban. (ebben van országút, Bp, Kecskemét, M0 sorolás 1-es 2-es fokozattal)

Tehát szerintem lehet...

Link to comment
Megosztás:

Enyém is kb fél literrel többet eszik gázból, nézd meg azt a csövet amit feljebb linkkeltem a legalsó cső van keresztbe eléggé porszívó gégecsőnek kinéző. Szerintem az nyomatja a meleget a kipufogó felöl. Bár majd mondják ha netán rosszúl gondolom! :lol:

Link to comment
Megosztás:

hello! segitséget kérnék. olyan kérdésem van hogy nekem a motor állandóan a hideg levegöt szivja, nincs meleg levegö bevezetés a légszüröbe, közvetlenül a menetszelet kapja. ilyenkor télen ha minusz fokos levegöt sziv be ahhoz elméletileg több benya kell, ezért többet eszik a kocsi mintha nyár lenne és 20-30 fokos levegöt szivna be? ez megtudja emelni a fogyit kb 1L-el? (ezt ugy értem hogy most 90-100as egyenletes tempónál kb 1l-el többet eszik mint amikor nyáron mentem 90-100al). müszaki állapota elvileg megfelelö a motornak, kompressziók jók, gyertyák jók, lambda jó, vizhöfok jelado jó, a moci nem rángat,dadog, megy rendesen, csak több lett a fogyim kb 1l-el pedig ugyanugy nyomom országuton mint nyáron (senki ne értsen félre, nem a sok-sok hidegüzem és városi gyorsitások miatt van többlet fogyim, hanem üzemmeleg mocinál országúton)

köszi a hozzászólásokat!

Ahogy írtad, a hidegtől simán lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.