Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ha ezek az én írásomra jöttek :D én langtól rendelek, mivel ott van nagy céges kedvezményem. Valeo és Graf között gondolkozom.most Starlin van benne

Starline-al az a baj, hogy nem tudod ki gyártja :D Amúgy Graf az jó, de most mit mondjon az ember, én megvettem pl. a wahler termosztátot és 2 hónap alatt rottyra ment.

más:

ez a 100as sem százas szerintem:D Azért kivillogtattam a kódot, de csak a 12-őt ismételte. Kimentem vele most este talán egy fokkal jobb lett de még mindig megtorpan, ha oda lépek neki, aztán magas fordulaton meglódul. Viszont szép finoman gyorsítva lehet vele haladni. Álló helyben nagyon jól veszi a fordulatot, szép az alapjárat is, jól le forog. Egyszerűen nem értem, mindent nem akarok kicserélni azért. Mégis lehet AC lesz vagy valami légmennyiség mérő:S

Link to comment
Megosztás:

Starline-al az a baj, hogy nem tudod ki gyártja :D Amúgy Graf az jó, de most mit mondjon az ember, én megvettem pl. a wahler termosztátot és 2 hónap alatt rottyra ment.

más:

ez a 100as sem százas szerintem:D Azért kivillogtattam a kódot, de csak a 12-őt ismételte. Kimentem vele most este talán egy fokkal jobb lett de még mindig megtorpan, ha oda lépek neki, aztán magas fordulaton meglódul. Viszont szép finoman gyorsítva lehet vele haladni. Álló helyben nagyon jól veszi a fordulatot, szép az alapjárat is, jól le forog. Egyszerűen nem értem, mindent nem akarok kicserélni azért. Mégis lehet AC lesz vagy valami légmennyiség mérő:S

A rövid ideig fenálló hibákat berángatás, torpanás pölö sajna nem tárolja.

Link to comment
Megosztás:

Starline-al az a baj, hogy nem tudod ki gyártja :D Amúgy Graf az jó, de most mit mondjon az ember, én megvettem pl. a wahler termosztátot és 2 hónap alatt rottyra ment.

más:

ez a 100as sem százas szerintem:D Azért kivillogtattam a kódot, de csak a 12-őt ismételte. Kimentem vele most este talán egy fokkal jobb lett de még mindig megtorpan, ha oda lépek neki, aztán magas fordulaton meglódul. Viszont szép finoman gyorsítva lehet vele haladni. Álló helyben nagyon jól veszi a fordulatot, szép az alapjárat is, jól le forog. Egyszerűen nem értem, mindent nem akarok kicserélni azért. Mégis lehet AC lesz vagy valami légmennyiség mérő:S

Ebben nincs levegőmennyiség mérő! A MAP szenzort nem szabad összetéveszteni a MAF szenzorral!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma kibuheráltam az agr-t...hát akkorát sz..ptam vele, hogy csak na! Még kiszedni hagyján, de visszatenni volt a macerás.Volt megint Opel mérnököknek csuklás de rendesen.Viszont a hiba maradt. Dadog alapjáraton. Az agr nem volt vészes, simán járt. nem volt retkes, csak kicsit kormos.Féktisztító megoldotta. Akkor nem vágom, mi lehet.Talán az alapjárati motor? Kerestem ezerrel, de nem találtam.Biztos valami eldugott helyen van, tudja valaki hol? Esetleg mit kellene még megnézegetnem, kitakarítanom?

Link to comment
Megosztás:

Az a MAP szenzor.

Hogy tudom ellenőrizni, hogy jó-e a MAP? Féktisztítóval érdemes kipucolni?

Fogalmam nincs mi lehet a gond, már olyanok merültek fel bennem, hogy mivel hengerfejezték nem túl rég, nem-e az 1.6-os hengerfejét rakták rá és azzal van a gond, de viszont ellent mond talán ennek az, hogy magas fordulaton megy. Mivel hf-ték talán a kipufogó szelepek nincsenek beégve.

Link to comment
Megosztás:

AGR kipucolva, de a motor továbbra is bedadog hidegen, melegen jó. Amit még tapasztaltam, hogy minnél hidegebb van reggel, annál jobban csinálja. Amikor -4-5 fokok voltak, akkor rendszeresen meg is állt gázelvételkor. Most, hogy melegebb az idő már nem áll le, csak dadog. Mégiscsak a rossz minőségű vizes benzin lenne a baja? Azóta már rátankoltam 4-5x, benzinszűrő csere is megvolt, de többen mondták, hogy sok idő, mire kimegy a víz a rendszerből. Esetleg valami ötlet? Használjam, aztán majd egyszer megjavul, vagy valami más baj van?

Link to comment
Megosztás:

AGR kipucolva, de a motor továbbra is bedadog hidegen, melegen jó. Amit még tapasztaltam, hogy minnél hidegebb van reggel, annál jobban csinálja. Amikor -4-5 fokok voltak, akkor rendszeresen meg is állt gázelvételkor. Most, hogy melegebb az idő már nem áll le, csak dadog. Mégiscsak a rossz minőségű vizes benzin lenne a baja? Azóta már rátankoltam 4-5x, benzinszűrő csere is megvolt, de többen mondták, hogy sok idő, mire kimegy a víz a rendszerből. Esetleg valami ötlet? Használjam, aztán majd egyszer megjavul, vagy valami más baj van?

Ha vizes lenne a benzined (amit nem tartok valószínűnek) tölts a benzintankba fél liter denaturált szeszt és az feloldja a vizet és a motor "megeszi" gond nélkül.

Ezzel ezt a hibát kizártad.

Link to comment
Megosztás:

AGR kipucolva, de a motor továbbra is bedadog hidegen, melegen jó. Amit még tapasztaltam, hogy minnél hidegebb van reggel, annál jobban csinálja. Amikor -4-5 fokok voltak, akkor rendszeresen meg is állt gázelvételkor. Most, hogy melegebb az idő már nem áll le, csak dadog. Mégiscsak a rossz minőségű vizes benzin lenne a baja? Azóta már rátankoltam 4-5x, benzinszűrő csere is megvolt, de többen mondták, hogy sok idő, mire kimegy a víz a rendszerből. Esetleg valami ötlet? Használjam, aztán majd egyszer megjavul, vagy valami más baj van?

Nálam is ez a probléma, csak épp fordítva.Amikor hideg a motor akkor nem rángat, szépen jár.De ha bemelegszik, akkor érezni pl. egy lámpánál, hogy rázza a kasznit a motor.Gáz elvételnél is csinálja, de akkor már rángat rendesen. Agr tiszta, nem volt retkes, úgyhogy nem értem. Vákum csövek esetleg, de az alapjárati motort senki nem mondja meg hogy hol van, hiába teszem fel a kérdést...majd szétbontom és kitotózom

Link to comment
Megosztás:

Ha vizes lenne a benzined (amit nem tartok valószínűnek) tölts a benzintankba fél liter denaturált szeszt és az feloldja a vizet és a motor "megeszi" gond nélkül.

Ezzel ezt a hibát kizártad.

Ezt még kipróbálom. Gyújtás modult mondták még, hogy lehet halódik, de az az érdekes, hogy melegen meg semmi baj nincs vele. Azért gondoltam először az üzemanyagra, mert utána kezdte el csinálni, amikor a nem megszokott mol kúton, hanem egy magán kúton tankoltam, bár lehet ez csak véletlen egybeesés.

Link to comment
Megosztás:

AGR kipucolva, de a motor továbbra is bedadog hidegen, melegen jó. Amit még tapasztaltam, hogy minnél hidegebb van reggel, annál jobban csinálja. Amikor -4-5 fokok voltak, akkor rendszeresen meg is állt gázelvételkor. Most, hogy melegebb az idő már nem áll le, csak dadog. Mégiscsak a rossz minőségű vizes benzin lenne a baja? Azóta már rátankoltam 4-5x, benzinszűrő csere is megvolt, de többen mondták, hogy sok idő, mire kimegy a víz a rendszerből. Esetleg valami ötlet? Használjam, aztán majd egyszer megjavul, vagy valami más baj van?

Esetleg hőfok-gomba? Hidegen melegen érdemes kimérni az ellenállását vagy ha amúgy is régi már benne,akkor kemény 2800ft az új febi.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez a probléma, csak épp fordítva.Amikor hideg a motor akkor nem rángat, szépen jár.De ha bemelegszik, akkor érezni pl. egy lámpánál, hogy rázza a kasznit a motor.Gáz elvételnél is csinálja, de akkor már rángat rendesen. Agr tiszta, nem volt retkes, úgyhogy nem értem. Vákum csövek esetleg, de az alapjárati motort senki nem mondja meg hogy hol van, hiába teszem fel a kérdést...majd szétbontom és kitotózom

injektorház oldalán, kis fekete műanyag, megy rá kábel is. 2db torx csavar fogja gyárilag.

képem nincs róla, de ha googleba beírod hogy opel alapjárati motor, tuti kidob több 100 találatot

Link to comment
Megosztás:

Kb 1 éve lett cserélve. Márkára már nem emlékszem, de direkt nem olcsó gagyi került bele. Majd rámérek arra is.

Hali:

Pedig nekünk az EGR tísztíttás után jó lett akkor ott más lesz de a gyújtásmodul az jó ötlet!

vagy még esetleg a vezérlés is át nézni

de télleg érdekes amúgy

Link to comment
Megosztás:

Hali:

Pedig nekünk az EGR tísztíttás után jó lett akkor ott más lesz de a gyújtásmodul az jó ötlet!

vagy még esetleg a vezérlés is át nézni

de télleg érdekes amúgy

Vezérlést nem hinném, 2 éve lett cserélve. Gates szettet kapott meg Graf vízpumpát, sosem volt vele gond. Még esetleg ránézek a gyertyákra, bár azok is cserélve lettek 2 éve a vezérléssel együtt. Gyári 2 pólusú GM gyertyákat kapott, azóta 16 ezret mentem vele, bár elképzelhető, hogy télen a sok rövidtávtól leretkelődtek.

Link to comment
Megosztás:

Vezérlést nem hinném, 2 éve lett cserélve. Gates szettet kapott meg Graf vízpumpát, sosem volt vele gond. Még esetleg ránézek a gyertyákra, bár azok is cserélve lettek 2 éve a vezérléssel együtt. Gyári 2 pólusú GM gyertyákat kapott, azóta 16 ezret mentem vele, bár elképzelhető, hogy télen a sok rövidtávtól leretkelődtek.

Nem hinném hogy a GM gyertyák meghalnának. Enyémek 92 ezer kilométer után lettek cserélve, úgy hogy még jók voltak, csak autószerelőm kidobta őket 2 éve a generálnál... -_-

Link to comment
Megosztás:

Vezérlést nem hinném, 2 éve lett cserélve. Gates szettet kapott meg Graf vízpumpát, sosem volt vele gond. Még esetleg ránézek a gyertyákra, bár azok is cserélve lettek 2 éve a vezérléssel együtt. Gyári 2 pólusú GM gyertyákat kapott, azóta 16 ezret mentem vele, bár elképzelhető, hogy télen a sok rövidtávtól leretkelődtek.

Értem akkor marad a gyújtásmodul

a gyertyák szerintem se azok nekünk is sokat elmentek a gyári ment mindig bele

vagy hidegen nem kaphat sokat és nem birja eldolgozni és leáll!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Indítózás után rögtön leállt a kocsim hidegen. Villant a motorvez. lámpa is. Gyújtás le, indítózás újra és megy. Melegen mindig indult jól.

Kiolvastam hibakódot Gy.I.K. szerint: 84-es. Magyar leírásban "befecs. szelep 4 - alacsony feszültség".

tobbbuzz.co.uk honlap szerint C14SE '95 motornál - GM Multec MPi - és ez a kód "immobilizer jel nincs". Melyik a jó?

Kulcs gyári, lehet hogy elromlott és csak néha jelentkezik a hiba?

Kérek szépen pár tippet a hibajelenségre!

Köszönöm!

Üdv

DP@i

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Indítózás után rögtön leállt a kocsim hidegen. Villant a motorvez. lámpa is. Gyújtás le, indítózás újra és megy. Melegen mindig indult jól.

Kiolvastam hibakódot Gy.I.K. szerint: 84-es. Magyar leírásban "befecs. szelep 4 - alacsony feszültség".

tobbbuzz.co.uk honlap szerint C14SE '95 motornál - GM Multec MPi - és ez a kód "immobilizer jel nincs". Melyik a jó?

Kulcs gyári, lehet hogy elromlott és csak néha jelentkezik a hiba?

Kérek szépen pár tippet a hibajelenségre!

Köszönöm!

Üdv

DP@i

Hát szerintem egy henger befecsi szelep hiba miatta nem áll le a motor csak 3 hengerezik. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem egy henger befecsi szelep hiba miatta nem áll le a motor csak 3 hengerezik. :icon1:

Igen, ez jogos.

Nekem is feltűnt, hogy szépen forog vagy hármat, de alapjáratra állás helyett rögtön leáll. Se tanakodás, sá háromhengerezés, alapjárat tartás (vagy legalább próbálkozás), semmi.

Próbálgatom majd a másik kulcsával, hátha akkor nem csinál ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.