Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Értem akkor marad a gyújtásmodul

a gyertyák szerintem se azok nekünk is sokat elmentek a gyári ment mindig bele

vagy hidegen nem kaphat sokat és nem birja eldolgozni és leáll!

Hát a fene se tudja. Minden esetre örülnék ha nem kellene vagy 30 ezerért gyújtás modult vennem. Remélem, hogy más gond lesz. Szerelőm is mondta, hogy az is lehet, hogy valamiért túl sok üzemanyagot kap hidegen és azért dadog. Motorhőfok jeladó cserélve lett jó minőségűre egy éve, szóval az elvileg nem lehet, de majd rámérek. Esetleg lambda? De ha lambda, akkor sárgalámpáznia kellene nem? Viszont nincs sárga lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Hát a fene se tudja. Minden esetre örülnék ha nem kellene vagy 30 ezerért gyújtás modult vennem. Remélem, hogy más gond lesz. Szerelőm is mondta, hogy az is lehet, hogy valamiért túl sok üzemanyagot kap hidegen és azért dadog. Motorhőfok jeladó cserélve lett jó minőségűre egy éve, szóval az elvileg nem lehet, de majd rámérek. Esetleg lambda? De ha lambda, akkor sárgalámpáznia kellene nem? Viszont nincs sárga lámpa.

A lambda hidegen nem figyel, amúgy meg csak akkor szokta jelezni a hibalámpa ha már nagyon kuka.

Link to comment
Megosztás:

Ha vizes lenne a benzined (amit nem tartok valószínűnek) tölts a benzintankba fél liter denaturált szeszt és az feloldja a vizet és a motor "megeszi" gond nélkül.

Ezzel ezt a hibát kizártad.

Mit csinál?! :lol: :lol:

Amúgy ez egy visszatérő téma, de én pl sose értettem hogy lehet bevizezni a benzint, ha egyszer nem keveredik egymással...

Link to comment
Megosztás:

Mit csinál?! :lol: :lol:

Amúgy ez egy visszatérő téma, de én pl sose értettem hogy lehet bevizezni a benzint, ha egyszer nem keveredik egymással...

A den-szesz korlátlan mennyiségben elegyedik vízzel így meg tudod etetni a motorral. A benzin vizezést én sem értem. Minthogy azt sem hogy sokan azért félnek a tank kiürülésétől mert akkor felszívja a koszt. A pumpa amúgy is mindig alulról szív.

Link to comment
Megosztás:

Most már szétver az ideg, szereztem egy rötyóból egy map-ot beraktam, gondoltam kipróbálom, erre indítok olajnyomás vissza jelző nem alszik ki, hanem halványan világít, hangsúly a halványon. Azt hozzá teszem tegnap este lemostam a motort, lehet ezért van valami beázott, látom hiba volt, ez nem öreg dezső:S Esetleg valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Most már szétver az ideg, szereztem egy rötyóból egy map-ot beraktam, gondoltam kipróbálom, erre indítok olajnyomás vissza jelző nem alszik ki, hanem halványan világít, hangsúly a halványon. Azt hozzá teszem tegnap este lemostam a motort, lehet ezért van valami beázott, látom hiba volt, ez nem öreg dezső:S Esetleg valakinek valami ötlet?

Akkor azt hiszem meg is vagyunk.

Hagyd kiszáradni.

Link to comment
Megosztás:

Most már szétver az ideg, szereztem egy rötyóból egy map-ot beraktam, gondoltam kipróbálom, erre indítok olajnyomás vissza jelző nem alszik ki, hanem halványan világít, hangsúly a halványon. Azt hozzá teszem tegnap este lemostam a motort, lehet ezért van valami beázott, látom hiba volt, ez nem öreg dezső:S Esetleg valakinek valami ötlet?

Húzd le az olajgombáról a csatit száritsd ki, bár én rendszeresen mosom a motort és nem volt még gond vele.

Link to comment
Megosztás:

Hát a fene se tudja. Minden esetre örülnék ha nem kellene vagy 30 ezerért gyújtás modult vennem. Remélem, hogy más gond lesz. Szerelőm is mondta, hogy az is lehet, hogy valamiért túl sok üzemanyagot kap hidegen és azért dadog. Motorhőfok jeladó cserélve lett jó minőségűre egy éve, szóval az elvileg nem lehet, de majd rámérek. Esetleg lambda? De ha lambda, akkor sárgalámpáznia kellene nem? Viszont nincs sárga lámpa.

Hát igen az azért húzós!

mérj meg nézz át mindent amit csak tudsz az csak meg lesz a hiba.

igen akkor dobja a lámpát én is ugy tudom

a szívatót az hallod mikor vissza engedi mer én szoktam hallani!:)

Link to comment
Megosztás:

Örvendve látom, hogy kereső jól működik, immobiliser hibát jósolva hasznos dolgokat olvasok.

Nyilván nem monitor előtt ülve lesz meg a hiba, de hasznos ha mások hibáiból tanul az ember gyereke. :icon1:

Kezdem azt érezni (ill. feltételezni), hogy fárad megfele az immo kormányoszlopon lévő része. Néha jól veszi az adást a kulcstól, néha nem. Kérdésem adódik, amire nem találtam még választ: immo csak indításnál azonosítja a kulcsot, haladás közben már nem avatkozik be? (Míg halódik, elnézem neki, hogy nem elsőre indul be a motor, de az nem esne jól, ha letiltana működést a forgalmi helyzetben!)

Tud valaki választ?

Link to comment
Megosztás:

Akkor amikor vissza engedi a alapjáratra a fordulatot!! :)

Nincsen, ismétlem, _nincsen_ szívató egy injektoros motorban. A motorvezérlő engedi vissza a fordulatot, de csak az alapjárathoz közel kezd el beleszólni a fordulatszám esésébe és egy léptetőmotorral állítja az alapjárati levegőt beáramlást.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi fajta jeladó van a c14nz-ben? Elsősorban a hőmérsékletes jeladókra gondolok, mert neten (bardi) nézem ír:

1. beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt

2. hűtővíz hőmérséklet jeladót

3. vízhőmérséklet jeladót

4. vízhőmérsékledmérő jeladót

Link to comment
Megosztás:

Mit csinál?! :lol: :lol:

Amúgy ez egy visszatérő téma, de én pl sose értettem hogy lehet bevizezni a benzint, ha egyszer nem keveredik egymással...

FELOLGGYAAA! Érthető vagyok? :devlish:

Én sem találkoztam még vizes benzinnel, de ezt jobb azoktól megkérdezni, akik faluvégi noname kútnál tankolnak.

Azok a kutasok értik a módját, hogy hogyan lehet összekeverni a vizet a benzinnel.... :ninja:

Link to comment
Megosztás:

Megvan, de nem tudom hol lehet.Majdnem ugyan az mint a c14se motorosba, de hogy ez merre van....valami hasonlót láttam a pillangószelep közelében a gyújtáselosztónál, de nem hittem, hogy az lenne az, mert olyan retkes, kivehetetlen forma hogy el is vetettem a lehetőségét...na majd holnap megnézegetem, és lehet dokumentálom is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.