Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello. Nekem olyan gondom lenne, hogy eddig is volt hidrotöke kattogásom. De tegnap valami beütött.. Délután mentem vele nem volt gond. Lemostam aztán este kb félúton menetközbe iszonyatos hangja lett, valami csapágyra gyanakszok mert alapjáraton is recseg ropog. Haza jöttem vele. Nem érződött hogy valami szorulna vagy gyengébb lenne a motorja. Szerintetek mi lehet a bűnös?
Lenne még 1 kérdésem. Valakinek tapasztalata 1.6si(101ló) vagy 2.0 16v(150ló) gondolok itt a fogyasztására megbízhatóságára stb.

Link to comment
Megosztás:

ez alapján csináltam, mondjuk nekem nem pont ilyen a csatlakozóm, mert több csatlakozóhely van rajta, de ugyanúgy a szúrtam be ahogy a kép mutatja.

http://www.opel-magazin.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=427&Itemid=105

Akkor Neked nyilván újabb fajtájú OBD csatid van, mint pl nekem is... Annál szerintem másik két lábat kell összekötni. Majd a jobban hozzáértők megmondják melyik kettőt pontosan...

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez az X16XEL csak kifog rajtam. Az AGR szelepet teljesen leszedtem és a szó szoros értelemben ledugóztam. (csavarokat raktam a furatokba:) a szelepet gyorskötözővel rögzítettem) Most ugyan kevésbé rángat, épp csak észrevehető, viszont a motor most is leáll miután kigyulladt a motor lámpa. Még egy jelenség, váltásnál, akár gyorsan, akár, relatíve hosszabb időt (1-2 mp) várok, a gázelvétel után, (mondhatni szinte motorfék üzemmód) a kuplung kinyomását követően, nem esik le azonnal, inkább ellenkezően, picit felugrik a fordulat. Most úgy tűnik mintha megnőtt volna a fogyasztás is, bár nem mértem. (műszerből következtetek)

(Az AGR szelepet megtisztítottam, könnyen jár, de szerintem nem működik, mivel a fordulat növelésével nem nyit ki a szelep. Ha benyomom a szelepet, érzékeli a vezérlés, mert a motor hangja változik, bár a fordulat szinte azonnal visszaáll.) plz help:)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez az X16XEL csak kifog rajtam. Az AGR szelepet teljesen leszedtem és a szó szoros értelemben ledugóztam. (csavarokat raktam a furatokba:) a szelepet gyorskötözővel rögzítettem) Most ugyan kevésbé rángat, épp csak észrevehető, viszont a motor most is leáll miután kigyulladt a motor lámpa. Még egy jelenség, váltásnál, akár gyorsan, akár, relatíve hosszabb időt (1-2 mp) várok, a gázelvétel után, (mondhatni szinte motorfék üzemmód) a kuplung kinyomását követően, nem esik le azonnal, inkább ellenkezően, picit felugrik a fordulat. Most úgy tűnik mintha megnőtt volna a fogyasztás is, bár nem mértem. (műszerből következtetek)

(Az AGR szelepet megtisztítottam, könnyen jár, de szerintem nem működik, mivel a fordulat növelésével nem nyit ki a szelep. Ha benyomom a szelepet, érzékeli a vezérlés, mert a motor hangja változik, bár a fordulat szinte azonnal visszaáll.) plz help:)

Falsot szív...

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez az X16XEL csak kifog rajtam. Az AGR szelepet teljesen leszedtem és a szó szoros értelemben ledugóztam. (csavarokat raktam a furatokba:) a szelepet gyorskötözővel rögzítettem) Most ugyan kevésbé rángat, épp csak észrevehető, viszont a motor most is leáll miután kigyulladt a motor lámpa. Még egy jelenség, váltásnál, akár gyorsan, akár, relatíve hosszabb időt (1-2 mp) várok, a gázelvétel után, (mondhatni szinte motorfék üzemmód) a kuplung kinyomását követően, nem esik le azonnal, inkább ellenkezően, picit felugrik a fordulat. Most úgy tűnik mintha megnőtt volna a fogyasztás is, bár nem mértem. (műszerből következtetek)

(Az AGR szelepet megtisztítottam, könnyen jár, de szerintem nem működik, mivel a fordulat növelésével nem nyit ki a szelep. Ha benyomom a szelepet, érzékeli a vezérlés, mert a motor hangja változik, bár a fordulat szinte azonnal visszaáll.) plz help:)

Milyen évjáratú a paripa?

Link to comment
Megosztás:

Egy c20ne külső ac-t lehet belsőnek használni?

A tankon bellüli AC-k benzinben úsznak a forgórészt, a kommutátort és minden egyebet átjár az üzemanyag. Ha a külső pumpánál is így van akkor szerintem mehet a tankba ha ott külön van választva a pumpa és a motor rész akkor meg nem.

Link to comment
Megosztás:

1035270-20130519-CTLw7j.jpg

5-6

Igen ilyen az enyém!

és így már ki is villogta a hibakódot, ami a "25"-ös, ezek szerint az alapjárati vezérlőszeleppel van a gond.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

Amúgy ez a bizonyos szelep, az a kis fekete motor lenne a befecskendező oldalán?

ő az?

300905700869_1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen az enyém!

és így már ki is villogta a hibakódot, ami a "25"-ös, ezek szerint az alapjárati vezérlőszeleppel van a gond.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

Amúgy ez a bizonyos szelep, az a kis fekete motor lenne a befecskendező oldalán?

ő az?

Talált, süllyedt. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor semmi köze az egérnek-nek hozzá.

http://topel.hupont.hu/11/

Itt is leírja a srác, hogy mit okoz a szakadt összekötő gumicső. Nálam is megemelte a fordulatot, és nem ment, meg torpant, fogyasztott, mint állat... gázból 11-12 litert.

Megnézem bár a konkrétan az általad leír hibajelenség ilyen összetételben nem jelentkezik. Azt meg tudod mondani hol keressem ezt a gumicsövet? Milyen keresztmetszetű, honnan hova csatlakozik stb. Ez az ecotec nem túl átlátható motor, tele van minden vezetékekkel, csövekkel...

Link to comment
Megosztás:

Megnézem bár a konkrétan az általad leír hibajelenség ilyen összetételben nem jelentkezik. Azt meg tudod mondani hol keressem ezt a gumicsövet? Milyen keresztmetszetű, honnan hova csatlakozik stb. Ez az ecotec nem túl átlátható motor, tele van minden vezetékekkel, csövekkel...

ott van ahol a pillangószelep. Oda megy gázbowden, és a pillangószelep fölötti gumicső köti össze azt a bordázott valamit ami hátra viszi a levegőt az injektorokhoz.

Link to comment
Megosztás:

ott van ahol a pillangószelep. Oda megy gázbowden, és a pillangószelep fölötti gumicső köti össze azt a bordázott valamit ami hátra viszi a levegőt az injektorokhoz.

Bocs, h. ennyire értetlenkedek, de nem vagyok járatos autószerelésben. Emlékeim szerint a piros nyíl környékén van a gázbovden. Akkor a piros, vagy a sárga kör környékén keressem ezt a gumicsövet? És azt az alumíniumból készült bordás valamit is le kell szedni vajon?

IMG_2094_a.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az aluminium valamit szívóoldalnak szokás nevezni, sajnos csak az angol megfelelőjét tudom én is pontosan: inlet manifold.

Ezt pár csavar tartja a helyén és a pillangószelep házával egy gumicső köti össze. Ha jól emléxem 67mm a gumicső átmérője és kb 5cm hosszú.

A gyári cső elszokott öregedni és hajszálrepedések keletkeznek rajta, amin keresztül a motor fals levegőt szív.

A csövet nem érdemes gyári újra cserélni, egyrészt elég gyenge a gyári cső, másrészt elég drága.

Kamionos vagy autós boltban kell venni 70mm-es olajálló csőből egy darabot és azt a helyére rakni két rendes awab bilinccsel.

Szerintem ha ennyire nem világos mit is kell keresni és hol, inkább vidd el szerelőhöz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Talán megoldódni látszik az ügy, kicseréltem a motorvezérlőt és eddig nem jött elő a jelenség, de nem kiabálom el. Viszont ért egy meglepi is, mintha bele pakoltak volna plusz 10 pacit a kis nz-be:D + eltűnt a pici torpanás is, oda lépek neki egyből veszi a lapot, mindegy milyen sebességben van. Nem tudom, hogy ezt még a betanulási fázisnak tulajdonítsam-e, lehet több naftát kap vagy nagyon nem tanulnak ezek a vezérlők? Mondjuk a fogyasztásból majd kiderül:D

Ilyen került bele, előtte pedig valami ND vagy NL (nincs előttem most) kódú volt az UE helyett és a szám is más volt.

Eltelt pár nap és a tapasztalat, már nem csinálja olyan sokszor mint eddig, de még meg van a jelenség. Hűtőfolyadék gombára esett a sor, hogy kicserélem, most már úgyis mindegy, lassan minden új lesz:) Lehetséges az, hogy mikor bemelegszik a motor, akkor is hidegnek érzékeli néha az ecu? Hangsúly a néhán, mert van mikor egész nap nem csinálja, pedig eléri az üzemi hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

"Hűtőfolyadék hőmérséklet érzékelő" cserélve újra, hibát már ma tapasztaltam is, haladok vele, gondoltam kidobom üresbe, erre csak pörög vagy 1500-2000 környékén, megálltam, pár másodperc és beállt rendesre. Tanácstalan vagyok most már. Valakinek esetleg tipp, amin átsiklottam volna?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát srácok az elmúlt időszakban akadtak problémáim bőven a verdával,katalizátor+üzemanyagrendszer dugulás stb...ezeket már megoldottam,DE....még van egy amit már nagyon régóta nem tudok orvosolni...a gyorsításkori megtorpanást!!!! Hall jeladó cserélve a komplett gyújtásrésszel(bontott)trafó cserélve(új)gyújtásmodul cserélve(bontott),motorhőfok jeladó cserélve(új)gyújtáskábelszett cserélve(új)gyertyák cserélve(újak)lambda cserélve(új),és még mindig néha rájön ez a hülyeség hogy másodikban odalépek neki vagy harmadikban és megtorpan...úgy vettem észre hogy csak meleg motornál csinálja!Mi a franc okozhatja még ezt a bosszantó hibát???Mert nem okoz üzemképtelenséget de azért főleg előzésnél bosszantó és talán veszélyes is.... :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.