Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Javaslom a menetjavító spirált HELICOIL. Ezzel még gyertya menetet is tudnak javítani. ÉS nem kell levenni hozzá az olajdeknit, csak vigyázni kell hogy ne kerüljön belülre forgács, de erre megvannak a trükkök :D Amúgy házilag is kivitelezhető csak a szerszámok hozzá nagyon drágák így egy menetért nem érdemes megvenni, inkább vidd el egy helyre ahol csinálnak ilyet vagy ha tudsz kérj kölcsön.

Bezony. Még ladás korszakban csináltam egy gyertyamenet javítást HeliCoillal. Akkor még nagyon új technológia volt. Idegenkedtem is tőle nagyon, mert attól féltem, hogy egyszer csak ki fogja lőni a gyertyát át a motorháztetőn :D De nem. Gyertyacserénél sem volt vele soha gond.

Trükk alatt olyanra gondolsz, mint pl. kompresszorral óvatosan befújni a kartergázcsövön miközben előfúr a spirálnak?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítség kéne...

Barátnőm x16xel motorkódú astrája (1998) szarakodik.

Kezdte azzal, hogy bizonyos időnként kigyulladt a check engine lámpa. Mindenki EGR-ezett, én mondtam lambda szonda, mert az én Si-mben is az gyújtogatta, csere után meg nem. EGR-t pucoltak, hibakódot töröltek-olvastak súlyos pénzekért, végül az autótékától egy 6ezres lambdaszonda megoldotta.

Közben jelentkezett egy másik probélma is, ez már a lambdaszonda csere előtt is megvolt.

Első indításkor (nem kell, hogy hideg legyen, konkrétan tavasszal kezdte) úgy indu, mintha le akarna fulladni. Hamar beröffen, de az alapjárat kb 800 pár mp-ig, aztán felpörög 1500-2000ig, majd ezután áll vissza az alapjárat. Esetenként ezt az autó erős oldalirányú remegése is kíséri.

Gondoltunk már mindenre, járt rengeteg szervízben, hol "nem kompatibilis a computer", hol "nem találtunk hibát", hol "nem produkálta a jelenséget". Mivel csak első indításkor csinálja - illetve nagyon ritkán pár óra állás után is - éjszakára ott kell hagyni a szerelőnél.

Rengeteget olvastunk utána, az én tippen ezek alapján AC pumpa, vagy vmi nyomástartó szelep. Ezt igazolhatja múltkori tesztem. Ugyebár az AC csak az önindítóval együtt megy ezen a típuson is - legalábbis gyújtáskor nem búg, viszont indítózáskor hallgatózva az ecunál kattan a relé -. Legutóbb azt csináltam, hogy elforgattam a kulcsot indító helyzetbe, de csak kicsit. Tehát volt pár mm amikor még nem kontaktolt annyira, hogy megtekerje az önindítót, de már ment az AC hallhatóan. Ezt hagytam egy pár mp-ig hagy pumpáljon, majd indítottam. Láss csodát, nem szenvedett, viszont remegett ismét.

De ezek mind csak találgatások. Beleölt rengeteg pénz, és idő, és nem jutottunk előrébb. Amúgy nagyon ######a állapotban levő kocsiról van szó.

Aki tud javasolni Kiskunhalas közelében korrekt és megbízható szervízt, az kérem segítsen, 2 hét múlva mennénk vele horvátba, ma meg már állítólag alig akart elindulni. Legutolsó ötletként talán elviszik a kecskeméti opelhez, hátha ott drágán de legalább jól megcsinálják, hozzáértők, és nem találomra alkatrészt cserélgetők..

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítség kéne...

Barátnőm x16xel motorkódú astrája (1998) szarakodik.

Első indításkor (nem kell, hogy hideg legyen, konkrétan tavasszal kezdte) úgy indu, mintha le akarna fulladni. Hamar beröffen, de az alapjárat kb 800 pár mp-ig, aztán felpörög 1500-2000ig, majd ezután áll vissza az alapjárat. Esetenként ezt az autó erős oldalirányú remegése is kíséri.

Nekem is hasonlókat produkált, rossz gyertyakábellel, de nekem csak napi elsö inditásnál csinálta ezt, vagy ha teljesen lehült a motor.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonlókat produkált, rossz gyertyakábellel, de nekem csak napi elsö inditásnál csinálta ezt, vagy ha teljesen lehült a motor.

ugyanez a jelenség, ugyan ezekben az időpontokban szenved vele. Neked a gyújtókábel csere megoldotta teljesen?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

végül az autótékától egy 6ezres lambdaszonda megoldotta.

Azért vigyázz az autékás lambdával mert sokan befürödtek már vele.

Első indításkor (nem kell, hogy hideg legyen, konkrétan tavasszal kezdte) úgy indu, mintha le akarna fulladni. Hamar beröffen, de az alapjárat kb 800 pár mp-ig, aztán felpörög 1500-2000ig, majd ezután áll vissza az alapjárat. Esetenként ezt az autó erős oldalirányú remegése is kíséri.

Én az alapjárati szelepre gyanakodnék első körben. Annak egy tisztítás sosem árt, és akkor már látható az állapota is. Írtad, hogy már sokmindent csináltak vele de mit is? Csak hibakódokat olvasgattak vagy konkrétan hozzá is nyúltak valamihez? (jó tudom egr-t tisztítottak)

Link to comment
Megosztás:

Trükk alatt olyanra gondolsz, mint pl. kompresszorral óvatosan befújni a kartergázcsövön miközben előfúr a spirálnak?

Trükk.... biztos van több is, de anno wartburg gyertyafuratot úgy csinálták, hogy betömtek egy rongyot a hengerbe, megfúrták a spirálnak és ahogy a rongyot kihúzták szépen kihozott minden forgácsot. Olajteknőnél azért könnyebb a helyzet mert lefele áll és így inkább ki mint be akar hullani a forgács, meg aztán szerintem nem is okoz akkora galibát ha netán benne marad egy kis alu forgács. Jó eséllyel ott marad a karter fenekén, de ha elindul is vmelyik szűrőn felakad.

Link to comment
Megosztás:

X16XEL tulajok segítsetek, legyetek szívesek.

A vízhűtőről kellene némi infó:

A hőkapcsoló gomba hogy néz ki és milyen csati megy rá? Többsebességű-e a venti? (Azt gyanítom igen) Hogy néz ki az előtét ellenállás rajta, milyen vezetékek mennek oda?

Be lehet-e rakni egy SZR-be egy XEL-hez való komplett vízhűtőt ventivel együtt?

XEL-esek kérlek titeket segítsetek.

Kellene pár fotó a hűtőről, a ventiről, a hőgombáról. Igazából az lenne a legjobb, ha tudnátok méreteket is mondani, csőátmérők, teljes szélesség magasság stb.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 97-es x16sz motorú F astrám. 2 hónapja vettem.

És néha reggelente mikor beindítom és elindulok ránt egyet az autó,és utána semmi. Ja és nem mindig csinálja.

Utána megy rendesen semmi baj. De ez a rántás idegesít nagyon.

Azt már megfigyeltem hogy mielőtt csinálja a kipufogoból ilyen puffogás szerű hang jön ki.Nem tudom hogy van-e köze hozzá?

Városban viszont baromi sokat eszik kb.10-11L/100km. (Ez nem tudom miért ilyen sok???)

Ha valaki tud segítsen!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 97-es x16sz motorú F astrám. 2 hónapja vettem.

És néha reggelente mikor beindítom és elindulok ránt egyet az autó,és utána semmi. Ja és nem mindig csinálja.

Utána megy rendesen semmi baj. De ez a rántás idegesít nagyon.

Azt már megfigyeltem hogy mielőtt csinálja a kipufogoból ilyen puffogás szerű hang jön ki.Nem tudom hogy van-e köze hozzá?

Városban viszont baromi sokat eszik kb.10-11L/100km. (Ez nem tudom miért ilyen sok???)

Ha valaki tud segítsen!

Előre is köszönöm!

fogyasztás növekedés, rángatás lehet lambaszonda miatt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

VAn egy 98as F Astra-m AKI időnként azt csinálja hogy beindítod, és elindulsz vele a garázsból ezután a kapuban megállva üresbe rakva elkezd a motor búgni mintha nyomnám a gázpedált csak persze nem olyan intenzív a hangja mintha valóban a gázt nyomnám, és ezt elfelejti ha leállítom a motort egy percre és utána indítom be ujra! persze ezt nem csinálja minden indításnál általában olyan minden 10. indításnál van ez! Kérlek válaszoljatok miért is csinálhatja ezt, hozzáteszem nem vagyok egy műszaki zseni, de van egy kedves ismerősöm aki megtudja javítani, ha tudom hogy mit mondjak neki!

Várom válaszaitokat!

Üdv.: Elnök

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

VAn egy 98as F Astra-m AKI időnként azt csinálja hogy beindítod, és elindulsz vele a garázsból ezután a kapuban megállva üresbe rakva elkezd a motor búgni mintha nyomnám a gázpedált csak persze nem olyan intenzív a hangja mintha valóban a gázt nyomnám, és ezt elfelejti ha leállítom a motort egy percre és utána indítom be ujra! persze ezt nem csinálja minden indításnál általában olyan minden 10. indításnál van ez! Kérlek válaszoljatok miért is csinálhatja ezt, hozzáteszem nem vagyok egy műszaki zseni, de van egy kedves ismerősöm aki megtudja javítani, ha tudom hogy mit mondjak neki!

Várom válaszaitokat!

Üdv.: Elnök

Érdemes lenne kitakarítani az aalpjárai léptető motort, és a fészkét, mi a motorkódod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

VAn egy 98as F Astra-m AKI időnként azt csinálja hogy beindítod, és elindulsz vele a garázsból ezután a kapuban megállva üresbe rakva elkezd a motor búgni mintha nyomnám a gázpedált csak persze nem olyan intenzív a hangja mintha valóban a gázt nyomnám, és ezt elfelejti ha leállítom a motort egy percre és utána indítom be ujra! persze ezt nem csinálja minden indításnál általában olyan minden 10. indításnál van ez! Kérlek válaszoljatok miért is csinálhatja ezt, hozzáteszem nem vagyok egy műszaki zseni, de van egy kedves ismerősöm aki megtudja javítani, ha tudom hogy mit mondjak neki!

Várom válaszaitokat!

Üdv.: Elnök

Nem valami 16-szelepes motorod van? Lehet, hogy a szekunderlevegő kompresszort hallod, annak van porszívó szerű hangja egy rövid ideig.

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Szerintetek ha kevés már a szervóba az olaj, akkor elég ha piros szinűvel ami benne van utánnatöltöm DOT3-assal vagy mi az, vagy inkább le kellene cserélni az egészet? Mert gondolom a gyári van még benne. Vagy csak utánnatöltsek, mármint kompatibilis? :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Szerintetek ha kevés már a szervóba az olaj, akkor elég ha piros szinűvel ami benne van utánnatöltöm DOT3-assal vagy mi az, vagy inkább le kellene cserélni az egészet? Mert gondolom a gyári van még benne. Vagy csak utánnatöltsek, mármint kompatibilis? :D

automataváltóolajat bele gm dexron II

Link to comment
Megosztás:

X14NZ a moci kódja!

az nagy munka???

Ez a kapubejárónál felpörgés nálam is megvan. Beindítom a garázsban rendes hideg alapjárat. Kigurulok a kapuig, és jócskán felpörög amikor megállok. Majd fokozatosan visszaejti a fordulatot a rendes hideg (emelt) alapjáratra. A szomszéd szerintem hülyének néz, mert azt hiszi hogy én megtaposom üresben miután kiálltam :D . Azután ahogyan melegszik, úgy csökkenti a rendes fordulatra. Viszont utána többet nem csinálja. Mindig csak a napi első elindulásnál. Utána úgy viselkedik, ahogyan kell.

Egy időben még kerestem a hiba okát, de nem lett meg. Fals levegő kizárva, injektorház teljesen szétszedve-takarítva, alapjárati elsőre csak takarítva, azután kipróbáltam egy másikkal is. Most már nem foglalkozok vele. Betudom átmeneti elmezavarnak...

Nem nehéz kipucolni az alapjáratit, katt ide:

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=178542

Ha nem akarod szétborítani az injektorházat, akkor csak a fészkét tudod még ezen kívül kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.