Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Jó napot mindenkinek!az lenne a kérdésem,hogy az injektoroknak lehet-e kattogó,kelepelő hangja?Ha az injektor híd fölé hajolok,akkor hallom ezt a hangot.Astra F 95 májusi,motorkód:C14SE Előre is köszönöm a segítséget.

Igen, lehet.

Próbálj meg egy injektortisztítót. Teli tankhoz egy flakon STP pl.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek nincsen véletlenül F astra caravan x14nz motorszámos?

Érdekelne, hogy a generátor milyen ékszíj megoldásos!?

Nekem sima ékszíjtárcsás, de elég furcsán áll a főtengely tárcsához képest, nem hosszbordás szíj van ezen gyárilag?

Jól gondolom, hogy ennek a cseréjéhez le kellene vennem a vezérmű szíjat i?

Érdekelne, hogy a vezérmű szíjnak a cseréjét hogyan kell csinálni?

Azt tudom, hogy van egy jelölés a főtengely ékszíj tárcsán, és gondolom, hogy a vezérmű tengelyen is kell lennie egynek, de ezt mihez kell hozzánézni? Valamint a szíjat ha felteszem, akkor az a nem feszített ágban csak pontosan a megfelelő fogba tud akadni kifeszítve?

Nekem is x14nz van, létezik 5 hosszbordával ellátott motor is astrához, de az vmi régebbi konstrukció lehet mivel a mienk gyárilag 6 bordás.

A vezérműszíj pár müanyag burkolaton belül van amiből alul kinyúlik a főtengely és azon az ékszíjtárcsa. Ezt egy kb 4 centi hosszú csavar tartja amit légkulcs nélkül esélytelen levenni... Természetesen a vezérműszíj cseréhez ezeknek a lebontásához van szükség. A jelölések a vezérműszíj tárcsáin és a blokk oldalán is meg vannak. Ezeket egybeforgatva vedd csak le a szíjat, ügyelve arra h ne forduljanak el a jelek egymástól! De ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább vedd meg a vezérműszíj készletet, és egy szerelő 5 rugóért kicseréli neked. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is x14nz van, létezik 5 hosszbordával ellátott motor is astrához, de az vmi régebbi konstrukció lehet mivel a mienk gyárilag 6 bordás.

A vezérműszíj pár müanyag burkolaton belül van amiből alul kinyúlik a főtengely és azon az ékszíjtárcsa. Ezt egy kb 4 centi hosszú csavar tartja amit légkulcs nélkül esélytelen levenni... Természetesen a vezérműszíj cseréhez ezeknek a lebontásához van szükség. A jelölések a vezérműszíj tárcsáin és a blokk oldalán is meg vannak. Ezeket egybeforgatva vedd csak le a szíjat, ügyelve arra h ne forduljanak el a jelek egymástól! De ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább vedd meg a vezérműszíj készletet, és egy szerelő 5 rugóért kicseréli neked. :lol:

Nekem lejött légkulcs nélkül is a szijtárcsa csavarja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is x14nz van, létezik 5 hosszbordával ellátott motor is astrához, de az vmi régebbi konstrukció lehet mivel a mienk gyárilag 6 bordás.

A vezérműszíj pár müanyag burkolaton belül van amiből alul kinyúlik a főtengely és azon az ékszíjtárcsa. Ezt egy kb 4 centi hosszú csavar tartja amit légkulcs nélkül esélytelen levenni... Természetesen a vezérműszíj cseréhez ezeknek a lebontásához van szükség. A jelölések a vezérműszíj tárcsáin és a blokk oldalán is meg vannak. Ezeket egybeforgatva vedd csak le a szíjat, ügyelve arra h ne forduljanak el a jelek egymástól! De ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább vedd meg a vezérműszíj készletet, és egy szerelő 5 rugóért kicseréli neked. :lol:

Mit értesz azon, hogy egybefogva vegyem le?

Szerintem félreértettél a generátorral kapcsolatban!

Nekem nem hosszbordás szíj van rajta, hanem bordázott ékszíj (nem lapos bordás szíj) és az a gondom, hogy nem fut a generátor szíjtárcsája a főtengelyével!

Amit észrevettem, hogy a generátor felfogató része, ami a konzolra megy rá, ezen tud fordulni a generátor, az el volt törve és hegesztették.

Viszont nem vagyok abban biztos, hogy ez ekkora eltérést tudna okozni!

És nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez gyári megoldás e!?

1997-es az autó, és az összes f astra motor képén hosszbordás szíjas megoldást látok.

gener_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem ilyen a generátor, de ilyen szíjtárcsája van, mint ennek:

gener_tor1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a kérdés, hogy mi miatt mit kókányoltak rajta?

Eltört a konzol, és a hegesztés miatt a hosszbordás szíj nem futott rajta, és ezért felraktak a generátorra egy sima ékszíj tárcsát?

Vagy ezen gyárilag ilyen a tárcsa van, és a hegesztés miatt nem fut most rajta a szíj?

Ha ez a gyári, akkor keresek bontóban egy konzolt hozzá, vagy megpróbálom ebben odébb munkálni a furatokat!

Vagy ha ez valami barkács megoldás, akkor veszek egy bordás szíjtárcsát a főtengelyre, és veszek egy olyan generátort, mint az első képen!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is x14nz van, létezik 5 hosszbordával ellátott motor is astrához, de az vmi régebbi konstrukció lehet mivel a mienk gyárilag 6 bordás.

A vezérműszíj pár müanyag burkolaton belül van amiből alul kinyúlik a főtengely és azon az ékszíjtárcsa. Ezt egy kb 4 centi hosszú csavar tartja amit légkulcs nélkül esélytelen levenni... Természetesen a vezérműszíj cseréhez ezeknek a lebontásához van szükség. A jelölések a vezérműszíj tárcsáin és a blokk oldalán is meg vannak. Ezeket egybeforgatva vedd csak le a szíjat, ügyelve arra h ne forduljanak el a jelek egymástól! De ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább vedd meg a vezérműszíj készletet, és egy szerelő 5 rugóért kicseréli neked. :lol:

Mit értesz azon, hogy egybefogva vegyem le?

Szerintem félreértettél a generátorral kapcsolatban!

Nekem nem hosszbordás szíj van rajta, hanem bordázott ékszíj (nem lapos bordás szíj) és az a gondom, hogy nem fut a generátor szíjtárcsája a főtengelyével!

Amit észrevettem, hogy a generátor felfogató része, ami a konzolra megy rá, ezen tud fordulni a generátor, az el volt törve és hegesztették.

Viszont nem vagyok abban biztos, hogy ez ekkora eltérést tudna okozni!

És nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez gyári megoldás e!?

1997-es az autó, és az összes f astra motor képén hosszbordás szíjas megoldást látok.

gener_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem ilyen a generátor mint a fenti képen, de ilyen szíjtárcsája van, mint ennek lent:

gener_tor1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a kérdés, hogy mi miatt mit kókányoltak rajta?

Eltört a konzol, és a hegesztés miatt a hosszbordás szíj nem futott rajta, és ezért felraktak a generátorra egy sima ékszíj tárcsát?

Vagy ezen gyárilag ilyen a tárcsa van, és a hegesztés miatt nem fut most rajta a szíj?

Ha ez a gyári, akkor keresek bontóban egy konzolt hozzá, vagy megpróbálom ebben odébb munkálni a furatokat!

Vagy ha ez valami barkács megoldás, akkor veszek egy bordás szíjtárcsát a főtengelyre, és veszek egy olyan generátort, mint az első képen!

Link to comment
Megosztás:

Igen, az a hosszú csavar lazult fel.Nem, a vezérlés nem ugrott. Csak éppen annyit mozdult a szíjtárcsa, hogy a bordáskeréken lévő kis csapot ledarálja.

Akkor hasonlóan jártál mint én anno...

Azt a csavart kék színű Loctite csavarrögzítővel rakd vissza...nekem is ezt ajénlotta a J0hnny kolléga...

Aha akkor azért nem olyan hatalmas a baj. Venni kell egy bontottat.

A tárcsa új ára 45ezer körül van...úgyhogy csak is bontott!!!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Heló! Le tudná nekem valaki írni, hogy milyen anyagi vonzatai vannak egy hivatalos motorcserének? Tudom hogy le lett már írva, de nem találom.

Előre is köszi.

Del.

Motorcseréhez szükséges dokumentumok, típusazonos motor esetén:

- számla vagy adásvételi szerződés, melyen szerepel, milyen rendszámú gépkocsiból szerelték ki a motorblokkot (két autóban nem szerepelhet ugyanaz a motorszám, tehát az az autó, melyből kiszerelték, forgalomból kivont állapotban legyen vagy abban is motorcsere történjék);

- forgalmi engedély;

- törzskönyv (ha van);

- személyi igazolvány, lakcímigazolvány, adókártya;

- 12000.- okmányokra, csekken fizetve;

- szakszervíz igazolása vagy műszaki vizsgalap;

- hátsó rendszámtábla.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kisebb problémám van, hogy teljesen hideg motornál (általában egy nap egyszer, reggel) inditás után pár másodpercig nagyon alacsony az alapjárat, nem találja a helyét, van hogy le is áll. Utána beáll szépen és más gond sincs. Mi okozhatja? X16XEL

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet abban az esetben, ha én az X14NZ helyett tervezek egy C16SE-t?

Az egy vagyonba kerülne: más tipusú motor esetén hivatalos gépészmérnöki terv kell az átépítéshez, ami kb. a kocsid értékével megegyező tétel...

Valahogy úgy, ahogy FPepe írja. Bár szerintem nem megegyező az összeg, hanem kb kétszerese lenne... :lol:

Mivel erősebb motor, ezért a fékrendszert is átterveznék és hasonló finomságok...

Inkább vegyél a motorodhoz egy SE-szettet, és kb 20 lóval megdobja az erejét. De nem kell papírozgatni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valahogy úgy, ahogy FPepe írja. Bár szerintem nem megegyező az összeg, hanem kb kétszerese lenne... :lol:

Mivel erősebb motor, ezért a fékrendszert is átterveznék és hasonló finomságok...

Inkább vegyél a motorodhoz egy SE-szettet, és kb 20 lóval megdobja az erejét. De nem kell papírozgatni... :D

Nekem van is ilyen szettem, de a kutyának se kell mostanság. :lol: C14SE 82LE. :D

Link to comment
Megosztás:

Teljes szett? Mennyié? :lol:

Nem szett teljes, a motor mindennel együtt igazából. Vettem egy corsát és abból bontottam ki. Hát én olyan 40re tartom a komplett blokkot mindennel együtt. Minden megvan hozzá és DIS-es. De mindenki csak majd megveszem szeptember végén október végén meg mit tudom én mikor várhatok éveket rá. :lol: Volt ez kb augusztus elején. :D Papír nincs hozzá. Mert egy csávó hozta be és külföldi papíros volt engem nem érdekelt a papír, ahogy őt se. :D

Ebbe a 40ben minden benne van.

A váltó

A motor minden cuccával

Kábelköteg

Vezérlő

szenzorok légszűrőház meg minden ami kellhet.

Rengeteg cucc van még.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.