Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hol vannak a C14SE-ben ezek?

Látom keverednek a dolgok. :D A prizmás megoldás az a sebességjel a műszercsoportban, mint megtudtuk FPepé-től. A fordulatszámot az ECU "tudja" a főtengely jeladótól. Persze ez is lehet rossz.

A rángatás sok mindentől lehet: gyertya, gyertyakábel, fojtószelep potméter, elosztófedél, rotor, ECU, sebességjeladó (utóbbi kettőre jellemző általában a sárga lámpa). A helyedben én biztos annak járnék utána mi kell ahhoz, hogy átalakítsátok a gyújtásodat DIS kockásra. Egyből az összes elosztóval kapcsolatos hibaforrás (párásodás, rotor, rotorban levő szén rudacska) megszűnne létezni.

Általánosságban értettem de speciel az IAT a közös szívótorok végébe van betekerve a fékrásegítő felöl.

Ezek kivételével mindent cseréltem + üa szűrő, gyujtótrafó, az összes vákuumcső, vettem bele protec-es szert, hőgombát meg amire már nem emléxem...

A DIS-en én is agyaltam csak félek nem oldaná meg a rángatást (meg nem olcsó).

Kösz a a részletes választ!!!

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszámot talán az órában méri? Hallottam, hogy valamilyen prizmás megoldással... Az kompakt v szerelhető esetleg képes tönkre menni? Bár Murphy szerint minden.... De mégis jellemző az opelre a fordulatszám "jéladó" tönkremenetele? (Úgy érzem közeledek a megoldáshoz ugyan is egy bizonyos ford-szám tartományban "rángatózik") :D

Nekem kétszer volt rángatózásos gondom. Először alapjárat közeli fordulatszámon volt, akkor a holtpont jeladó (fordulatszám jeladó) volt a bűnös. De csak meg kellett takarítani.

Másodszorra pedig a levegőszűrő volt a bűnös. Akkor alacsonyabb fordulaton rángatott. Elég jó fordulaton kellett járni az autóval hogy ne rángasson. Ja és azt hozzáteszem, hogy nem a levegőszűrő csere elmulasztása volt a gond, mert kb. 3-4 hónapos levegőszűrő volt benne. Debrecenbe voltam pont és már nagyon rángatott. 60-al nem tudtam menni negyedikkel, hanem csak harmadikkal. Annyi volt a szerencsém, hogy a csomagtartóba, ott volt még a régi levegőszűrő, és mondom kicserélem hátha az lesz a gond. Kicseréltem és attól a pillanattól megszűnt a rángatás. De azt hozzá teszem, hogy ez a rángatás már egy jó pár napja megvolt. Keresgéltem a hibát, átnéztem a vákuumcsöveket, cseréltem benzinszűrőt is, gyertyákat is cseréltem, kaptam kölcsönbe gyertya kábeleket is próbára.

Link to comment
Megosztás:

Egyből az összes elosztóval kapcsolatos hibaforrás (párásodás, rotor, rotorban levő szén rudacska) megszűnne létezni.

Hát én nyugodtabb vagyok, hogy elosztós-rotoros, a két alkatrész összesen nem kerül 4ezer forintba, nem nagyon mennek tönkre a páralecsapódás meg kontaktsprével megelőzhető, egyszer volt ilyen, akkor is kábé 2 percig 3 hengerezett aztán már jó volt. Szerintem nem csak olyan átrakom móka az átszerelés, nem tudom az ECU tudna-e mit kezdeni a DIS-kockával ha beleraknám a rotoros gyujtás után.

Link to comment
Megosztás:

Hát én nyugodtabb vagyok, hogy elosztós-rotoros, a két alkatrész összesen nem kerül 4ezer forintba, nem nagyon mennek tönkre a páralecsapódás meg kontaktsprével megelőzhető, egyszer volt ilyen, akkor is kábé 2 percig 3 hengerezett aztán már jó volt. Szerintem nem csak olyan átrakom móka az átszerelés, nem tudom az ECU tudna-e mit kezdeni a DIS-kockával ha beleraknám a rotoros gyujtás után.

Motortéri kábelköteget tuti cserélni kéne, meg lehet az ECU is más azokban.

Link to comment
Megosztás:

Sztem inkább vákuumrendszeri dolog lehet, az enyémnél azt figyeltem meg, hogy akkor csinálja, ha fékezek is.

Azt mindegyiknél így van mert a rásegítő a rá van kötve a hengerre! De ez más, ha járó autónál kidobom üresbe nem ejti vissza a fordulatot hanem megáll 1500-nál és ingadozik 1800-ig! Addig csinálja még meg nem áll az autó!

Piros lámpához gurulva kicsit néznek hülyének a járókelők! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor rendbe van. Csak néha amikor felfigyelek rá, akkor egy leheletnyit bosszant. De ha valamilyen szinten normális jelenség, akkor nem bosszankodok rajta.

Persze mert olyankor nem csak a benzin-levegő keveréket szívja be hanem a vákumdobból a levegőt is, abban meg ugye nincs benya. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Óriási segítségre lenne szükségem. Most újítottuk fel egy szerelő haver segítségével az Astra motorom(C14NZ).

Amikből újat tettünk be:

-dugattyú gyűrűk

-hajtókarcsapágyak

-kipuff-szívosor-hengerfej-szelepfedél-olajdekni tömítés

-hidrotőkék

-új hengerfej csavarok

-vezérműszíj,feszítő,vízpumpa

Összeraktuk a motort, beállítottuk a vezérlést, mindent úgy tettünk vissza ahogy az volt előtte elvileg.

Eredmény:

Nehezen indul, még melegen is. Most nagyon csúnyán jár a motor. Rángat alapjáraton, és menet közben is elég erősen néha, füstölget is kicsit, feketén asszem. de nem kéken.

És ami a legdurvább leállításnál, miután eltekertem a kulcsot, még be-be robban nagy rángatással, fordul még 4-et 5-öt a motor, és utána áll le.

Egyéb észrevételem: alapjáraton ha oldalról melökdösöm a verdát akkor az befolyásolja az alapjáratot, és vissza-vissza csökken egy egy lökés hatására.

Nem tudom mi lehet a baj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.