Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet brutális módon csavarhúzóval vagy egy kis szelep leszorító szerkezettel .Küldenék képet is de nem tudok mert még nincsen kép de csinálok nemsokára .

Szia!

A vectra a fórumon le írtam hogy kell csinálni és ott van a speckos célszerszám is hozzá házilag elkészíthető!

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok ha az autót sebességben hagyom és előre hátra mozgatom(tolom) normális ha hallok egy kottyanó hangot?

Ahogy EPK is írta előttem a használat alatt minden alkatrésze kopik a hajtásláncnak. Amikor így mozgatod ennyi idősen, az összes alkatrészen lévő kopás összeadódik és így már lesz kotyogás bőven. Egyébként elég nagy részben javul a féltengelyek cseréjével, eltűnni nem fog, de a kotyogás jelentős része általában hozzá köthető. Ettől függetlenül, amíg kitekert kormánynál elindulva nem kattog, fölösleges foglalkozni vele ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a dologgal mi lenne a célod? Ha teljesítményt szeretnél növelni, akkor inkább 1.4-es hengerenkénti injektoros (C14SE) hengerfejet tegyél rá a sallangjaival együtt, azzal nyerhetsz több, mint 10 lovat.

Helló!

Nem teljesítményt akarok növelni, csak simán cserélni. Az 1.6-os fejet akarom teljesen felújítani és majd lecserélni az 1.4-re, hogy 1-2 óra alatt meglegyen a mutatvány. Mivel az már kicsit odavan. Ezért gondolkoztam az 1.6-ban.

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Van nekem egy 1994-es Opel Astra F-em C14NZ motorkódú 8 szelepes kisautóm. Olyan problámával küzdök már legalább fél éve, hogy az alapjáratom valamikor megüti még a 3-4 ezret is. Kicsit kellemetlen és dühítő is olyankor. :S Már nem 1 szerelőnél voltam és olvasgattam fórumokat is és mindent megcsináltam rajta amit írtak és javasoltak. Kitisztítottam az alajárati motor fészkét és maga az alkatrészt is. Kicsit javult, de egy idő után újra kezdte. Vettem egy új alajárati-t és azzal is azt csinálja. Mi lehet a gond?

Kérlek segítsetek, mert szeretem ezt a kis autót és nem szeretném lecserélni, meg hát pénzem sincs rá, hogy leváltsam.

Előre is köszi

Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Van nekem egy 1994-es Opel Astra F-em C14NZ motorkódú 8 szelepes kisautóm. Olyan problámával küzdök már legalább fél éve, hogy az alapjáratom valamikor megüti még a 3-4 ezret is. Kicsit kellemetlen és dühítő is olyankor. :S Már nem 1 szerelőnél voltam és olvasgattam fórumokat is és mindent megcsináltam rajta amit írtak és javasoltak. Kitisztítottam az alajárati motor fészkét és maga az alkatrészt is. Kicsit javult, de egy idő után újra kezdte. Vettem egy új alajárati-t és azzal is azt csinálja. Mi lehet a gond?

Kérlek segítsetek, mert szeretem ezt a kis autót és nem szeretném lecserélni, meg hát pénzem sincs rá, hogy leváltsam.

Előre is köszi

Gergő

vegyél egy flakon féktisztitót, és alapjáraton járatva, kezdd el fújkálni a vákumcsöveket. Ha valahol felpörög, akkor ott falsot szív.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Azt fogom tenni, és beszámolok az eredményről.

Azt tettem amit mondott, még szerencse, hogy még délelőtt folyamán be tudtam szerezni egy flakkon féktisztítót. Ahogyan mondta alapjáraton járattam, és elkezdtem fújkálni a vákumcsöveket. Nem volt semmi változás, majd csak 1-2 perc elteltével beállt az alapjáratom. De, ha már felpattintottam a motorháztetőt kiszedtem az alapjárati motort és újra megtisztítottam a féktisztítóval és íme az eredmény: gyújtás rá és -levételre szépen mozog a kis tengely az alkatrészen. Beállt az alapjárat, igaz most meg nagyon alacsonyvolt, de egy kis gázadásra beállt, de a hibajelző lámpa felvillant, majd miután 900-as alapjáratra beállt kialudt a motorcheck lámpa. Most működik tökéletesen, majd kiderül.

Köszönöm mégegyszer a segítő hozzászólást.

ui: Ha így sem szűnik meg a probléma, lehetséges, hogy a tömítés a hiba forrása?

üdvözlettel:

Gergő(Szenes87)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete HF felúításon, gyűrűzésen és hajtókarcsapágy cserén esett át a gépezet. Azóta hidegen minden szép és jó, majd ahogy bemelegszik az olaj úgy fogy az olajnyomás, először csak vibrál, majd fokozatosan elkezd égni az olajnyomás lámpa. Csak alapjáraton ég a visszajelző, gázadásra elalszik. Menet közben ha felengedem a gázt és motorfékezni kezdek, egy ideig szelepcsattogás hallatszik. A lámpa a szelephang ritmusát követve villog. Kimostam az olajteknőt és lepucoltam a szívókosarat, azóta kicsit javult a dolog: alapjáratra visszaállás után 15-20 mp az első villanás. A túlnyomásszelepet kipucoltam, semmi nem változott, a hidrotőkék hidegen-melegen kőkemények. A motorszétszedés óta hidegindításkor 2-3 mp-ig hangos csapágy és szelephang van. Olaj+szűrő frissen cserélve.

Van valakinek valami ötlete? Elromlott volna a pumpa? De miért pont a motorgenerállal egyidőben??

Esetleg elengedi melegen valamelyik tőke a nyomást? Hogyan tudnám ezt tesztelni?

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen nézd ,meg manuális órával az olaj nyomást! Esetleg az olajpumpánál a nyomástartó szelepet nézd meg a rugót ill a hüvelyét hogy minden rendben van! Ha ez nem oldja meg a problémát.én inkább arra gyanakodnék hogy valahol a főtengelykörnyékén megy el a nyomás!

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen nézd ,meg manuális órával az olaj nyomást! Esetleg az olajpumpánál a nyomástartó szelepet nézd meg a rugót ill a hüvelyét hogy minden rendben van! Ha ez nem oldja meg a problémát.én inkább arra gyanakodnék hogy valahol a főtengelykörnyékén megy el a nyomás!

Ezt már megnézte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!! :) Mit csináljak, hogy a C14Se motorkodú F Astrám jobban menjen, mit lehetne rajta bütykölni???

Hát úgy nagyjából semmit...lehet próbálkozni, direktszűrő, sportdob....de ezek nem hoznak nagy eredményt....legális megoldás az autócsere, ilegális a motorcsere......a tied 82 ló egy 2 literes 16 szelepes meg 150, de most őszintén van értelme kihegyezni a motort ha van olyan ami alapból majdnem kétszer olyan erős? Persze volt már rá példa hogy a 60 lóból kihoztak 110-et vagy többet, de ez rengeteg munka és pénz. Mennyit akarsz rászánni?

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy nagyjából semmit...lehet próbálkozni, direktszűrő, sportdob....de ezek nem hoznak nagy eredményt....legális megoldás az autócsere, ilegális a motorcsere......a tied 82 ló egy 2 literes 16 szelepes meg 150, de most őszintén van értelme kihegyezni a motort ha van olyan ami alapból majdnem kétszer olyan erős? Persze volt már rá példa hogy a 60 lóból kihoztak 110-et vagy többet, de ez rengeteg munka és pénz. Mennyit akarsz rászánni?

Gondolkoztam motor cserén C20ne motrot bele tenni de félek ha veszek egy komplett motrot bontóba h be fog okádni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én teljesen laikusként fordulok Hozzátok, ugyanis heves vita alakult ki a családban..

Van egy 97-es 1.4-es X14NZ motorkódú Opel Astra F. kocsink. Kb. 2 hónapja érdekes hangokat hallottunk a motorból, ami időnként abbamaradt. Ejtettünk egy soron kívüli olajcserét motoröblítéssel (sosem volt öblítve, csak sima csere időben). 2 nap múlva hatalmas csattanással megszorult a vezérműtengely. A szerelő szétszedte, azt mondta azért, mert a tömítésről levált egy pici darab, ami elállta az olaj útját és a vezérműtengelyhez nem jött fel rendesen az olaj. Kicseréltek benne pár szelepet, a tengely némi csiszolás után vissza lett téve azzal, hogy meglátjuk mit csinál. (annyira megszorult, hogy szét kellett ütni, és belemart a házba is). A napokban elkezdett "csühögni", nem tudom másképpen írni, mint egy traktor. Azonnal leálltam vele, irány a szerelő. Azt mondta vegyünk új tengelyt, meg házat. (jelenleg nem járok vele, de hozzátenném, hogy nem állandó a zaj, időnként abbahagyja, főleg még hideg motornál)

A vita tárgya az, hogy állítólag így jó lesz, a hiba elhárul. A másik variáció az, hogy a korábbi tengely megszorulást sem dugulás okozta, hanem valami lentebbi probléma, például hajtókarcsapágy, vagy egyéb nem jól működő dolog. Lehetséges e az utóbbi, vagy nyugodtan bele lehet tenni az új tengelyt, illetve a himbákat szerintetek? Nem szeretnék újabb vagyonokat költeni rá.. Igazából bízok én a szerelőben, csak mivel ilyen viták alakultak ki, szeretnék inkább tapasztaltabbaktól is véleményeket olvasni, ha ennyi információ alapján ez ehetséges.

Ja, az olajnyomás visszajelző lámpa nem villog, nem ég, normális állapotot mutat.

Köszönöm előre is válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.