Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Götze sztem nyerő, ha eredetit veszel.

Ks- termékektől inkább tartózkodnék, lévén ök követték el xe-re a csodás repedős hengerfejet.

Hát az az igazság hogy hallottam már sok rosszat én is a ks fejtől, de az enyémen is ez van. Ennek az motornak az előéletéről meg inkább nem írok semmit.. :) De lekopogom(kopp-kopp) semmi probléma nincs vele! Most úgy vagyok, hogy szereztem egy bontatlan gyári xe-t, azt szeretném felújítani(fúráson kívül teljesen) és most úgy vagyok vele hogy ennek már nem számít(nagyon zörög már..) hidegen is néha meggyapálom, és semmi összefolyásnak nincsen nyoma! Szerintem ez változó volt. De a lényeg hogy gyűrűszettnél maradok a Göetze márkánál. Hajtókar-főtengely csapágy meg a Glyco ami szimpatikusnak tűnik perpill! De esetleg ha valakinek több tapasztalata van e téren, javítson ki! :)

Link to comment
Megosztás:

Az xe rotoros, és még sehogy, egyelőre csak be van csavarozva:

10683431_540090239461539_316225509983625

Eddig bátyám sz-jébe építettük át az én SE-met, meg a kadettba tettük vissza a saját 14nv-jét(abban volt az xe). Az enyém az utolsó. Holnap lebilincselem a vízcsöveket, behúzom a kábelezést a kaszniba, beteszem a hűtőventit, kicserélem a döglött ac-t meg valami kipufogót kell rá szerkesszek. De a kadettban kielégítően működött. VIszont ami nekem fura, hogy nincs rajta olajhűtő. Vagy az opcionális?
Amúgy ha már itt tartunk, az xe milyen olajat szeret? Viszkozitás, gyártó?

Illetve akinek xe-je van, kérdezném, hogy gyárilag ott végig 8-as a benzincső? Vagy el van a kisebbel is, ami a többi motorhoz van? Csak mert az xe-n a bemeneti ág sokkal vastagabb mint az én gyári benzincsöveim, ami eddig mindegyik motorhoz tartozott amit láttam az xe-n kívül.

Más:
Karbis motor hűtésének légtelenítése is automatikus? Csak mert Róóóbi elindult haza az nv-vel, de elkezdte felnyomni a vizet, (pedig előtte már volt üzemmeleg a motor, és mentünk is vele egy keveset) aztán buggyant párszor, és végül jó lett. Csak azért merült fel bennem, mert ezen kicsit több kesze kusza vízcső van,mint a befecsiseken.

Link to comment
Megosztás:

Ez micsoda? Én fűnyírót szerelek... :icon1:

Nagy a fű? :D Hosszbordás szíjfeszítő. Már halottam vmi nem odavaló zajt kb. 1,5 hete, csak imádkoztam, hogy bírja ki ősökig, mert itt van lehetőség cserére. Hajdúböszörményből Szigetszentmiklósra jövet Gyöngyös környékén volt egy reccs, azután katkatkatkat egy kis égett gumi szaggal, de töltés és szervó maradt, így nem álltam meg. A katkatkat a csapágygolyók voltak, ahogy kiröpültek a fészekből.

Link to comment
Megosztás:

üdv!

lassan csere érett lesz a vezérműszíj az x14xe-n

a hosszbordás szíja is kell ilyen kor cserélni?

teljesen jónak néz ki

ha cserélve van a hosszbordás annak is kell a feszítőjét?

amikor megvettük cserélve lett a hosszbordás szíj azóta egyszer lett cserélve de amit levettünk kb úgy nézett ki mint az új egy minimálisan volt felületileg repedezett

Link to comment
Megosztás:

Nagy a fű? :D Hosszbordás szíjfeszítő. Már halottam vmi nem odavaló zajt kb. 1,5 hete, csak imádkoztam, hogy bírja ki ősökig, mert itt van lehetőség cserére. Hajdúböszörményből Szigetszentmiklósra jövet Gyöngyös környékén volt egy reccs, azután katkatkatkat egy kis égett gumi szaggal, de töltés és szervó maradt, így nem álltam meg. A katkatkat a csapágygolyók voltak, ahogy kiröpültek a fészekből.

Hát ha megy análkül is akkor nem is fontos rá nem? :D

üdv!

lassan csere érett lesz a vezérműszíj az x14xe-n

a hosszbordás szíja is kell ilyen kor cserélni?

teljesen jónak néz ki

ha cserélve van a hosszbordás annak is kell a feszítőjét?

amikor megvettük cserélve lett a hosszbordás szíj azóta egyszer lett cserélve de amit levettünk kb úgy nézett ki mint az új egy minimálisan volt felületileg repedezett

A hosszbordás szíj a generátort meg a szervót hajtja nem? Azt csak akkor szoktam cserélni ha elszakad. A vezérműszíjnál inkább a saját feszítőjében és a vízpumpában gondolkodj...azokat nem árt vele cserélni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát ha megy análkül is akkor nem is fontos rá nem? :D

A hosszbordás szíj a generátort meg a szervót hajtja nem? Azt csak akkor szoktam cserélni ha elszakad. A vezérműszíjnál inkább a saját feszítőjében és a vízpumpában gondolkodj...azokat nem árt vele cserélni.

a vezérlés rendben van, ott tudom mit kell cserélni, van még 2 támasztógörgő is, csak hogy ne legyen olcsó a dolog

akkor csak rendelek egyet de nem kínlódok vele, jobban utálom cserélni mint a vezérlést

Link to comment
Megosztás:

a vezérlés rendben van, ott tudom mit kell cserélni, van még 2 támasztógörgő is, csak hogy ne legyen olcsó a dolog

akkor csak rendelek egyet de nem kínlódok vele, jobban utálom cserélni mint a vezérlést

Ugye nekem nem hosszbordás hanem sima ékszijam van néha ránézek aztán ha nagyon rongyolódik akkor kicserélem, meg alapból van egy plusszban a csomagtartóban.

Link to comment
Megosztás:

szóval azért illene kicserélni......de töltés nélkül haza tud az ember jönni

gondolom a leghosszabb szíj kell ha van szervo meg légkondi

Nézz rá, hogy nem kezd-e az oldala rojtosodni, keresztbe nincs-e repedés rajta, meg a feszítőnek van-e hangja. Ha nincs, akkor felesleges cserélni. Ha van hangja a feszítőnek, akkor elég csak a görgőt (csapágyat) cserélni, nem kell az egészet.

Nem a töltéssel van a legnagyobb baj, hanem a szervoval. Próbáld ki, vedd le a szíjat, és csapj egy kört. ;)

Igen, a leghosszabb kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, elérkeztünk az egy hetes maratoni szerelés "végére", mind3 autó megy, önerőből. Bent az xe, múkod is, csak éppen van benne hiba. Volt már a kadettben is,m de ott nem villogtattuk ki, viszont ment.

Most viszont nem megy. Úgy húz mint az se.

16- kopogásérzékelő, és 31- nincs fordulatszámjel a két hibakód.

Megnéztem neten a hibaleírást, és passzol is, elveszi a gyújtást, és vészüzembe áll, azért nincs teljesítmény.

Első körben arra gyanakszom, hogy mivel a kadettben kicsit kókány módon voltak elvezetve mindenfelé a kábelek, és rendesen meg lett bolygatva a köteg, plusz a konkrét két csati volt is széthúzva, így valami kontakt hiba lehet. De ezt most nem volt időm ellenőrizni. Viszont ha nem az, akkor merre tovább? Szerencsére másik kopogásérzékelőm van itthon bátyám sz-éről, opeléket ismerve gondolom tökugyanaz mint az xe-é.

A fordulatszámjel viszont vicces, mert a fordulatszámmérő meg működik. (bár szerintem alaposan fölémér)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.