Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok Opel tulajdonosok és hozzáértők!

Segítségetekre lenne szükségem.

Röviden hogy ne húzzam az időtöket.

Vettem egy Opel Astra f versenyautót és szeretnék belerakni egy 1.6 16v-es ecotec motort,mert egy 1.4 8v-es van benne.

És szeretnék egy 60-as leömlőt mert 60-as rendszert adtak hozzá.

Mit kell változtatnom rajta.Gondolok motorbakra,vezetékelésre,váltóra stb.

Kérlek titeket segítsetek hozzáértésetekkel és tapasztalataitokkal.

Előre is köszönöm!

Üdv.Nektek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel tulajdonosok és hozzáértők!

Segítségetekre lenne szükségem.

Röviden hogy ne húzzam az időtöket.

Vettem egy Opel Astra f versenyautót és szeretnék belerakni egy 1.6 16v-es ecotec motort,mert egy 1.4 8v-es van benne.

És szeretnék egy 60-as leömlőt mert 60-as rendszert adtak hozzá.

Mit kell változtatnom rajta.Gondolok motorbakra,vezetékelésre,váltóra stb.

Kérlek titeket segítsetek hozzáértésetekkel és tapasztalataitokkal.

Előre is köszönöm!

Üdv.Nektek

versenyautó vs. 1.6 16v-es ecotec motor??? :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk versenyre én se ecotecet használnék. (mondjuk ecotecet amúgy se semmire) Akkor már egy se-t tennék bele, és azt finomítgatnám.

Váltó passzol mindegyik kisblokkosé, igazából össze kell variálni az áttételeket ami megfelelő.

Bakok ugyanazok, kábelköteg, motorvezérlő meg nyilván kell a beépíteni kívánt motoré. Illetve 3-baros benzinpumpa mindenképp.

De ha mélyebben bele akarsz merülni, akkor ajánlom a Vems motorvezérlőt. (széria, vagy enyhén módosított motorra még nincs értelme)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk versenyre én se ecotecet használnék. (mondjuk ecotecet amúgy se semmire) Akkor már egy se-t tennék bele, és azt finomítgatnám.

Váltó passzol mindegyik kisblokkosé, igazából össze kell variálni az áttételeket ami megfelelő.

Bakok ugyanazok, kábelköteg, motorvezérlő meg nyilván kell a beépíteni kívánt motoré. Illetve 3-baros benzinpumpa mindenképp.

De ha mélyebben bele akarsz merülni, akkor ajánlom a Vems motorvezérlőt. (széria, vagy enyhén módosított motorra még nincs értelme)

Versenyzésre amúgy sem ártana kicsit fellüméretezni a váltót (is) nem?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem komplett másik váltó kéne versenyre alakítva.
Néha még a sima közlekedés sem egyszerű: üres -> 1 , 1 -> 2 , 3 -> 2 sokadik rákuplungolással is nyögvenyelős. De lehet hogy az én váltóm ilyen takony csak. A rudazatot már csukott szemmel (meg későeste a Podmaniczky utcában thx spzoli) is beállítom.

Versenyzésre amúgy sem ártana kicsit fellüméretezni a váltót (is) nem?

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Szerintem komplett másik váltó kéne versenyre alakítva.

Néha még a sima közlekedés sem egyszerű: üres -> 1 , 1 -> 2 , 3 -> 2 sokadik rákuplungolással is nyögvenyelős. De lehet hogy az én váltóm ilyen takony csak. A rudazatot már csukott szemmel (meg későeste a Podmaniczky utcában thx spzoli) is beállítom.

A 3 -> 2 nekem is "dupla" kuplungos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel tulajdonosok és hozzáértők!

Segítségetekre lenne szükségem.

Röviden hogy ne húzzam az időtöket.

Vettem egy Opel Astra f versenyautót és szeretnék belerakni egy 1.6 16v-es ecotec motort,mert egy 1.4 8v-es van benne.

És szeretnék egy 60-as leömlőt mert 60-as rendszert adtak hozzá.

Mit kell változtatnom rajta.Gondolok motorbakra,vezetékelésre,váltóra stb.

Kérlek titeket segítsetek hozzáértésetekkel és tapasztalataitokkal.

Előre is köszönöm!

Üdv.Nektek

Futó Gabi is X16XEL motoros astrával versenyzett... A versenyzés és a versenyautó nem egyenlő azzal, hogy minél nagyobb teljesítményű legyen és ezáltal minél gyorsabb.

hát ha én ilyenre adnám a fejem (és mivel egyébként is cserélni kell a motor) vmi 2literesset raknék bele, C vagy X-eset, nem a gyorsaság miatt mondtam, teljesítményben sztem hoz annyit és eccerübb (gondolom fogyasztás, meg a körny.besorolás nem szempont)

meg a futómüvet raknám rendbe(csücs,pu.szintent,stab.rudak,gumi,fékek)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem komplett másik váltó kéne versenyre alakítva.

Néha még a sima közlekedés sem egyszerű: üres -> 1 , 1 -> 2 , 3 -> 2 sokadik rákuplungolással is nyögvenyelős. De lehet hogy az én váltóm ilyen takony csak. A rudazatot már csukott szemmel (meg későeste a Podmaniczky utcában thx spzoli) is beállítom.

A te váltód ilyen takony :D Az se váltója ilyen szempontból álom, mondjuk alig van benne km, de az xe-é se rossz.

hát ha én ilyenre adnám a fejem (és mivel egyébként is cserélni kell a motor) vmi 2literesset raknék bele, C vagy X-eset, nem a gyorsaság miatt mondtam, teljesítményben sztem hoz annyit és eccerübb (gondolom fogyasztás, meg a körny.besorolás nem szempont)

meg a futómüvet raknám rendbe(csücs,pu.szintent,stab.rudak,gumi)

Nagyblokkot én azért nem tennék bele, mert nehezebb is, viszont ami inkább probléma, hogy nagyon elrontja a súlyelosztást, még orrnehezebbé teszi az autót. Szerintem nem véletlen hogy anno a kupás astrák is SE-vel mentek. (nyilván olcsóbb is volt mint egy nagyobb, de ott ugye azért elég sokat kanyarogtak is)

Link to comment
Megosztás:

A te váltód ilyen takony :D Az se váltója ilyen szempontból álom, mondjuk alig van benne km, de az xe-é se rossz.

Nagyblokkot én azért nem tennék bele, mert nehezebb is, viszont ami inkább probléma, hogy nagyon elrontja a súlyelosztást, még orrnehezebbé teszi az autót. Szerintem nem véletlen hogy anno a kupás astrák is SE-vel mentek. (nyilván olcsóbb is volt mint egy nagyobb, de ott ugye azért elég sokat kanyarogtak is)

mé a SE-be, milyen a váltód?

annyival elviszi? értem

mondjuk nem tudjuk, hogy gyorsulni akar vagy sederíteni meghogy csak pálya autó lesz vagy utcai (is)

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Namondjuk hétvégén megis nézhetted volna, hátha van valami jó ötleted rá(ja).

De a motor topikot ne offoljuk szét váltóval :)

A te váltód ilyen takony :D Az se váltója ilyen szempontból álom, mondjuk alig van benne km, de az xe-é se rossz.

Nagyblokkot én azért nem tennék bele, mert nehezebb is, viszont ami inkább probléma, hogy nagyon elrontja a súlyelosztást, még orrnehezebbé teszi az autót. Szerintem nem véletlen hogy anno a kupás astrák is SE-vel mentek. (nyilván olcsóbb is volt mint egy nagyobb, de ott ugye azért elég sokat kanyarogtak is)

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

mé a SE-be, milyen a váltód?

annyival elviszi? értem

mondjuk nem tudjuk, hogy gyorsulni akar vagy sederíteni meghogy csak pálya autó lesz vagy utcai (is)

Hát a gyári sajátja. Most van benne talán 200k.

Namondjuk hétvégén megis nézhetted volna, hátha van valami jó ötleted rá(ja).

De a motor topikot ne offoljuk szét váltóval :)

Mert neked most mivel van bajod pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért lenne ecotec,mert ha jól tudom ez az 1.6-nak a legnagyobb teljesítmény leadó motorja és a kategóriában amiben szeretnék indulni ez a max cm3.

Egyenlőre a motor is kapna egy Gál típusú vezérműtengelyt,módosított hengerfejet meg egy könnyített lendkereket.

A váltó meg már készül Hamzánáz 25%-os előfeszített sperrel és átvariált áttétellel.

De ha tudtok ajánlani valami más motort amit Pünkösdig beletudok faragni akkor szívesen meghallgatom.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért lenne ecotec,mert ha jól tudom ez az 1.6-nak a legnagyobb teljesítmény leadó motorja és a kategóriában amiben szeretnék indulni ez a max cm3.

Egyenlőre a motor is kapna egy Gál típusú vezérműtengelyt,módosított hengerfejet meg egy könnyített lendkereket.

A váltó meg már készül Hamzánáz 25%-os előfeszített sperrel és átvariált áttétellel.

De ha tudtok ajánlani valami más motort amit Pünkösdig beletudok faragni akkor szívesen meghallgatom.

Üdv

Ebbe egy tigra motorja van, gondolom nem kevés átalakítással :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért lenne ecotec,mert ha jól tudom ez az 1.6-nak a legnagyobb teljesítmény leadó motorja és a kategóriában amiben szeretnék indulni ez a max cm3.

Egyenlőre a motor is kapna egy Gál típusú vezérműtengelyt,módosított hengerfejet meg egy könnyített lendkereket.

A váltó meg már készül Hamzánáz 25%-os előfeszített sperrel és átvariált áttétellel.

De ha tudtok ajánlani valami más motort amit Pünkösdig beletudok faragni akkor szívesen meghallgatom.

Üdv

Van itt tuning topic is, ott talán többet tudnak mondani, építettek már ebben a kategóriában SE-t is XE-t is. Ha még olvassák, biztos mondanak okosságot vagy adnak linket. Külföldi oldalakon van pár jó motor. De érdemes rákeresni a témára a tuning-ban, esetleg átolvasni. http://www.opelforum.hu/topic/1261-teljesitmeny-tuning/page-138#entry1020015

Ahogy olvasom, azért van elképzelés a motorra :icon1: , még az ITB-t érdemes meggondolni, de akkor már vems vagy megasquirt, bár a saját ecu-ra is lehet programot írni. A 16 szelepből azért több kihozható, minden csak pénz kérdése.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért lenne ecotec,mert ha jól tudom ez az 1.6-nak a legnagyobb teljesítmény leadó motorja és a kategóriában amiben szeretnék indulni ez a max cm3.

Egyenlőre a motor is kapna egy Gál típusú vezérműtengelyt,módosított hengerfejet meg egy könnyített lendkereket.

A váltó meg már készül Hamzánáz 25%-os előfeszített sperrel és átvariált áttétellel.

De ha tudtok ajánlani valami más motort amit Pünkösdig beletudok faragni akkor szívesen meghallgatom.

Üdv

Az X16XEL a legjobb választás! Az egyik legjobban tuningolható motor! Egy versenyző srác mondta, hogy imádják akik tungolják, mert jól alakítható, és ráadásul könnyű. Az autóból kidobálták a teljes belsőt, csak bukózva volt, és mindenen spóroltak, hogy üres legyen. Mikor megtudta, hogy a Caravan hátsó híd nem úgy van beépítve, mint a sima, akkor egyből elkezdte fotózni, hogy vesz alá Caravan hidat, mert így sokkal stbailabbá teheti a gépet, mert a lengéscsillapítók nem függőlegesen, hanem döntve állnak... Így sokkal jobb kanyarstabilitást tudna biztosítani. Minden a másodperc náluk. Próbált 2 literes 150 lovast tuningolni, de amit nyert rajta lóerőben elbukta súlyban, és kanyarban így jóval kevésbé stabil lett az autó, mert a motor súlya valamivel jobban kihúzta kanyar iránt, ráadásul jobban terheli az első futóművet. Verseny körülmények közt sokat számít 25 kiló is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy szomorú tapasztalattal lettem gazdagabb a minap. Úgy esett, hogy januárban félbe tört a vezérműtengely. Akkor 1 hónapja volt nálam az autó, mivel hallottam az autó előéletét nem találtam okát a törésnek gondoltam, hogy az előző szerelő palira vette a korábbi tulajt és amikor össze rakta neki az autót rossz minőségű alkatrészeket használt (ez másból is látszott). Szóval kicseréltem a tengelyt, beállították a gyújtást semmi jele nem volt annak, hogy az eset megismétlődhet. Pedig DE! Tegnap minden előjel (csörgés, csattogás) ismét eltört a vezérműtengely. Ugyan ott!!! A szétszerelés és tisztogatás után derült fény az okára. A 3. henger kipufogó szelepe egy icipicit meghajlott éppen annyira hogy a dugóba ütközzön és folyamatos feszültséget okozzon a tengelyen ami megadta magát. Mivel a szelep nem zárt rendesen folyamatosan MAP szenzor, lambda szonda, alapjárati motor hibát jelzett. Sajnos mire kiderült a hiba egy újjab vezérműtengely látta kárát.

Ezek után szerintetek érdemesebb lenne hrngerfejet is cserélnem aaz összes szeleppel együtt plusz a veztengely házat is, vagy csak a szelepeket kell cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy szomorú tapasztalattal lettem gazdagabb a minap. Úgy esett, hogy januárban félbe tört a vezérműtengely. Akkor 1 hónapja volt nálam az autó, mivel hallottam az autó előéletét nem találtam okát a törésnek gondoltam, hogy az előző szerelő palira vette a korábbi tulajt és amikor össze rakta neki az autót rossz minőségű alkatrészeket használt (ez másból is látszott). Szóval kicseréltem a tengelyt, beállították a gyújtást semmi jele nem volt annak, hogy az eset megismétlődhet. Pedig DE! Tegnap minden előjel (csörgés, csattogás) ismét eltört a vezérműtengely. Ugyan ott!!! A szétszerelés és tisztogatás után derült fény az okára. A 3. henger kipufogó szelepe egy icipicit meghajlott éppen annyira hogy a dugóba ütközzön és folyamatos feszültséget okozzon a tengelyen ami megadta magát. Mivel a szelep nem zárt rendesen folyamatosan MAP szenzor, lambda szonda, alapjárati motor hibát jelzett. Sajnos mire kiderült a hiba egy újjab vezérműtengely látta kárát.

Ezek után szerintetek érdemesebb lenne hrngerfejet is cserélnem aaz összes szeleppel együtt plusz a veztengely házat is, vagy csak a szelepeket kell cserélni?

Üdv...alapból elég lenne egy szelep, esetleg szelepvezető csere, de mivel nem lehet tudni 100%-osan hogy másnak nem lett baja, esetleg egyéb hiba is besegített a törésben, lehet jobban járnál ha vennél kompletten bonott hengerfejet, veztengely házat, és felraknád a régi helyére. Főleg azért is mert ha maradt nyitva szelep akkor az most is találkozott a dugóval.

Link to comment
Megosztás:

Üdv...alapból elég lenne egy szelep, esetleg szelepvezető csere, de mivel nem lehet tudni 100%-osan hogy másnak nem lett baja, esetleg egyéb hiba is besegített a törésben, lehet jobban járnál ha vennél kompletten bonott hengerfejet, veztengely házat, és felraknád a régi helyére. Főleg azért is mert ha maradt nyitva szelep akkor az most is találkozott a dugóval.

Amm erre gondoltam én is igazából, hogy lecserélném az egész felső részt kompletten,mert akkor az már egyben van. Remélem lesz olyan szerencsém, hogy találok egyben.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy szomorú tapasztalattal lettem gazdagabb a minap. Úgy esett, hogy januárban félbe tört a vezérműtengely. Akkor 1 hónapja volt nálam az autó, mivel hallottam az autó előéletét nem találtam okát a törésnek gondoltam, hogy az előző szerelő palira vette a korábbi tulajt és amikor össze rakta neki az autót rossz minőségű alkatrészeket használt (ez másból is látszott). Szóval kicseréltem a tengelyt, beállították a gyújtást semmi jele nem volt annak, hogy az eset megismétlődhet. Pedig DE! Tegnap minden előjel (csörgés, csattogás) ismét eltört a vezérműtengely. Ugyan ott!!! A szétszerelés és tisztogatás után derült fény az okára. A 3. henger kipufogó szelepe egy icipicit meghajlott éppen annyira hogy a dugóba ütközzön és folyamatos feszültséget okozzon a tengelyen ami megadta magát. Mivel a szelep nem zárt rendesen folyamatosan MAP szenzor, lambda szonda, alapjárati motor hibát jelzett. Sajnos mire kiderült a hiba egy újjab vezérműtengely látta kárát.

Ezek után szerintetek érdemesebb lenne hrngerfejet is cserélnem aaz összes szeleppel együtt plusz a veztengely házat is, vagy csak a szelepeket kell cserélni?

Részvétem.

Milyen motort egyébként?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy elcsépelt kérdésem lenne: Egy 1993-as C14NZ F astrába milyen típusú és számú gyújtógyertya való? Ez nem védőcsöves és a gyertyakábelen van a védőcső. 21-es kulcsnyílású és egy pólusú. Eddig Denso W16EPR-U volt benne. Akartam venni gyárit és úgy tudtam WR7DC kell bele. Az autósboltba WR8DC-t akarnak adni, mert azt dobja a gép. NGK-ból fogalmam sincs milyen kell bele. Köszönöm.

Módosítva : ksasa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy elcsépelt kérdésem lenne: Egy 1993-as C14NZ F astrába milyen típusú és számú gyújtógyertya való? Ez nem védőcsöves és a gyertyakábelen van a védőcső. 21-es kulcsnyílású és egy pólusú. Eddig Denso W16EPR-U volt benne. Akartam venni gyárit és úgy tudtam WR7DC kell bele. Az autósboltba WR8DC-t akarnak adni, mert azt dobja a gép. NGK-ból fogalmam sincs milyen kell bele. Köszönöm.

A WR7DC-t a Bosch katalógus csak gázüzem esetén ajánlja! Normál benzinüzemhez a WR8DC használatos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv!

van egy kis gondom:

előzmények:

egy ideje nem jól indul az astra hidegben, már a múlt télen is nehezebben indult(betudtam hogy gázzal megy) megjött a jóidő és indult rendesen

eljött az ősz és ismét kezdődött az 5-10s közti önindítózás

ráadásul kicsit bénán is tekerte(fel lett újítva) utána jól tekerte de nem jól indult, de nemigen foglalkoztam vele vártam a tavaszt

hol világított a motorellenőrzés lámpa hol nam menet közben kigyulladt elaludt(kiolvasva oxigén szenzor és egr hiba, egr levakítva)

megjött a tavasz és hol jól indul hol rosszul

általában(10ből 9x) pöcc-röff néha meg kész káosz, legutóbb is vagy 5 perc volt az indítás

amikor ócskán indul akkor utána világít a motorellenőrzés lámpa folyamatosan amíg megy(alapjárat gyönyörű + jól is megy)

mivel ennek már fele sem tréfa szereztem egy obd2 kütyüt és azt üzeni az ecu hogy a főtengely jeladó a hibás

kérdés:

1: hogy van ez hogy hol jó hol nem? ki lehet ezt mérni valahogy? ez egy egyszerú reed-relé műanyagban?

2: érdemes bontóból venni egy ilyet "kicsi" pénzért? vagy boltban újat? láttam már 8 ezerért is meg 23ért is ,

szóval mit érdemes betenni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.