Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

7 perce, adamrider írta:

Na ezt még kipróbálom. Reggel felpumpálom, délután megnézem. Köszi, ez eszembe sem jutott. Bár ha a fékrásegítő lenne szar, akkor fulladna, meg nehéz lenne a fékezés nem?

Ha a motor csinálja a vákuumot folyamatosan, akkor nembiztos hogy keményebb a pedál. A fulladás passz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Jóemberek, segítség kéne megint, ilyen gumicsőnek a méretére lennék kíváncsi, dízelre akarom rárakni, de olyat nem találni sehol, benzinesből meg rengeteg van, 2 rongy körül, hátha jó rá valamelyik.
Ha valaki megmérné nekem a cső két vége körül, amire rámegy, megköszönném.
3008360770.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
X17DT motornál ma észrevettem hogy egy csavarnál szivárog az olaj. Nem nagy mennyiség, mert a nívópálca jóideje nem mutat fogyást, de alatta a váltó azért szépen össze van fröcskölve olajjal.

Csatolok pár képet, hogy hol található a csavar. Bekarikáztam-jelöltem rajta a csavar helyét:

http://www.kephost.com/image/cPHP
http://www.kephost.com/image/cPHg
http://www.kephost.com/image/cPHm


Tök hülye vagyok a motorokhoz, azt megtalálom hogy hol az olajpálca, meg maga a motorblokk, de a sok ide-oda tekergő csövekről nem sokat tudok. :D

Segítsetek kérlek, egyrészt hogy ez mekkora para, na meg hogy mi okozhatja, hogy lehetne orvosolni. Másrészt ha azt is elmondja valaki, hogy ez a motornak melyik része, azért is hálás vagyok. Szívesen tanulok. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es Astra F Classic (X14NZ)-m van. Egy hete cseréltem rajta gyakorlatilag komplett futóművet elől. Lengőkar gömbfejekkel, stabilizátor gömbfej, torony csapágyak, stb...

A motor kifogástalan volt.

Összeraktuk az autót és elindítottam, de mintha 3 hengerrel indult volna, rázott az egész...

Azóta is minden nap használom, jár a 4 henger és nincs vele komolyabb bajom, de kis fordulaton erősebb gáznál (mondjuk pirostól való elindulásnál) fullad, olyan, mintha valami visszafogná és időnként ugyanebben a helyzetben rángat az autó. Nem értem, mert a motorhoz nem nyúltunk hozzá.

Az akkusaru volt levéve és a komplett futómű ki, illetve szétszedve.

Ötletetek esetleg van valami?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, szekfizsolt írta:

Sziasztok!

2001-es Astra F Classic (X14NZ)-m van. Egy hete cseréltem rajta gyakorlatilag komplett futóművet elől. Lengőkar gömbfejekkel, stabilizátor gömbfej, torony csapágyak, stb...

A motor kifogástalan volt.

Összeraktuk az autót és elindítottam, de mintha 3 hengerrel indult volna, rázott az egész...

Azóta is minden nap használom, jár a 4 henger és nincs vele komolyabb bajom, de kis fordulaton erősebb gáznál (mondjuk pirostól való elindulásnál) fullad, olyan, mintha valami visszafogná és időnként ugyanebben a helyzetben rángat az autó. Nem értem, mert a motorhoz nem nyúltunk hozzá.

Az akkusaru volt levéve és a komplett futómű ki, illetve szétszedve.

Ötletetek esetleg van valami?

Hibakód? Csati nem lett lehúzva akár véletlenül is a motornál?

Link to comment
Megosztás:

De, lett lehúzva, de vissza is lett dugva. Van így jelentősége?

Semmi hibajelzés nincs.

Nem tudom számít-e, de előtte 2 nappal lett hátsó dob cserélve Paragi típus azonos sport dobra.

Viszont a csere után mg 2 napig hibátlanul ment, tehát a futómű felujítás után kezdődött...

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

2 órája, szekfizsolt írta:

De, lett lehúzva, de vissza is lett dugva. Van így jelentősége?

Semmi hibajelzés nincs.

Nem tudom számít-e, de előtte 2 nappal lett hátsó dob cserélve Paragi típus azonos sport dobra.

Viszont a csere után mg 2 napig hibátlanul ment, tehát a futómű felujítás után kezdődött...

Meg kell mozgatni a csatikat lehet valamelyik kontakthibás, vagy esetleg egy tüske elgörbült benne. Dob is le tudja fogni a motort ha valami elszabadult benne.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje van olyan gondom hogy az olajnyomás lámpa később alszik el indítás után. Nem tudom mikor jött elő, egyszer csak ilyen volt. Most olajcsere alkalmával kiszedtem az olajpumpa szelepét ami túl nagy nyomás esetén ( dugulás pölö ) kinyit, hátha itt van kitámasztva a szelep valami kosztól. Nem láttam semmi különöset, majd holnap reggel derül ki volt-e értelme mert ugye most miután egész éjjel csöpögött lefelé a régi olaj ( még este miután hazaértem leengedtem) alapból kellett várni mire feltöltődik a rendszer. Olajszűrőből meg vettem Bosch -t hátha számít valamit.( szerintem nem)

2254121-20160619-reA9sL.jpg

2254122-20160619-cgZW2X.jpg

Nem nagyon volt hely rendes képet készíteni a fészkéről.... most meg rozsdamarózhatom a kartert, mert ugye ha nem olajos akkor meg rozsdás.:doze:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Egy ideje van olyan gondom hogy az olajnyomás lámpa később alszik el indítás után. Nem tudom mikor jött elő, egyszer csak ilyen volt. Most olajcsere alkalmával kiszedtem az olajpumpa szelepét ami túl nagy nyomás esetén ( dugulás pölö ) kinyit, hátha itt van kitámasztva a szelep valami kosztól. Nem láttam semmi különöset, majd holnap reggel derül ki volt-e értelme mert ugye most miután egész éjjel csöpögött lefelé a régi olaj ( még este miután hazaértem leengedtem) alapból kellett várni mire feltöltődik a rendszer. Olajszűrőből meg vettem Bosch -t hátha számít valamit.( szerintem nem)

 

 

Nem nagyon volt hely rendes képet készíteni a fészkéről.... most meg rozsdamarózhatom a kartert, mert ugye ha nem olajos akkor meg rozsdás.:doze:

Egy ideje nekem is csinál ilyet az olajnyomás lámpa. Nem sokkal, pár másodperccel indítás után alszik el.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 16. at 21:12, szabolala írta:

Sziasztok!
X17DT motornál ma észrevettem hogy egy csavarnál szivárog az olaj. Nem nagy mennyiség, mert a nívópálca jóideje nem mutat fogyást, de alatta a váltó azért szépen össze van fröcskölve olajjal.

Csatolok pár képet, hogy hol található a csavar. Bekarikáztam-jelöltem rajta a csavar helyét:

http://www.kephost.com/image/cPHP
http://www.kephost.com/image/cPHg
http://www.kephost.com/image/cPHm


Tök hülye vagyok a motorokhoz, azt megtalálom hogy hol az olajpálca, meg maga a motorblokk, de a sok ide-oda tekergő csövekről nem sokat tudok. :D

Segítsetek kérlek, egyrészt hogy ez mekkora para, na meg hogy mi okozhatja, hogy lehetne orvosolni. Másrészt ha azt is elmondja valaki, hogy ez a motornak melyik része, azért is hálás vagyok. Szívesen tanulok. :)

Erre van vkinek ötlete? Mi a szerepe annak a csőnek? Lehet hogy ott tömítést kellene cserélni?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szabolala írta:

Egy ideje nekem is csinál ilyet az olajnyomás lámpa. Nem sokkal, pár másodperccel indítás után alszik el.

Mondjuk hülye voltam, mert az olajgombát is kivehettem volna megtakarítani ha már le van engedve az olaj. Na mindegy, majd legközelebb.

1 órával ezelőtt, szabolala írta:

Erre van vkinek ötlete? Mi a szerepe annak a csőnek? Lehet hogy ott tömítést kellene cserélni?

Meg kell nézni honnan jön a cső, a levegőhűtőtől előlröl, vagy mondjuk kartergázcső a szelepfedéltől. Az első esetben a turbónál juthat bele az olaj, az utóbbinál meg ugye alapból van benne olaj.

Valaki?

2254456-20160619-7N95kV.jpg

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is lusta az olajlámpám, szintén később alszik el, így nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a rejtély kulcsa.

Olajcsere, gombacsere, túlnyomás szelep tisztítás megvolt, de megmaradt. Előtte  Bosch szűrővel is csinálta, most Wix (vagy mi)  van benne, azzal is ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Pingvin írta:

Sziasztok!

Nekem is lusta az olajlámpám, szintén később alszik el, így nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a rejtély kulcsa.

Olajcsere, gombacsere, túlnyomás szelep tisztítás megvolt, de megmaradt. Előtte  Bosch szűrővel is csinálta, most Wix (vagy mi)  van benne, azzal is ugyanaz.

Sziasztok! 

Nekem is ugyan ez van sajnos. Pedig új mahle csapágyak, új(szerű) főtengely, új olajpumpa van bent. Olajnyomás olyan tökéletes ahogy azt anno megálmodták. Az A Vectra topikban volt szó valami armafilt olajszűrőről, amiben van visszacsapó szelep is. A pontos nevét nem tudom csak hogy Citroën GS/GSA -hoz való. Méretei megegyeznek a gyárival. Ez segíthet a problémán szerintetek?

(vettem egyet kb 800ft volt, de egy baleset folytán tele ment üvegszilánkkal így pedig nem mertem felrakni)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Razor01 írta:

Sziasztok! 

Nekem is ugyan ez van sajnos. Pedig új mahle csapágyak, új(szerű) főtengely, új olajpumpa van bent. Olajnyomás olyan tökéletes ahogy azt anno megálmodták. Az A Vectra topikban volt szó valami armafilt olajszűrőről, amiben van visszacsapó szelep is. A pontos nevét nem tudom csak hogy Citroën GS/GSA -hoz való. Méretei megegyeznek a gyárival. Ez segíthet a problémán szerintetek?

(vettem egyet kb 800ft volt, de egy baleset folytán tele ment üvegszilánkkal így pedig nem mertem felrakni)

Lehet hogy segít, utána olvasva írják  más autónál, hogy a szelepnek nagy szerepe van az olajnyomás gyors felépülésében. Nekem még egyik szűrőben sem volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Mondjuk hülye voltam, mert az olajgombát is kivehettem volna megtakarítani ha már le van engedve az olaj. Na mindegy, majd legközelebb.

Meg kell nézni honnan jön a cső, a levegőhűtőtől előlröl, vagy mondjuk kartergázcső a szelepfedéltől. Az első esetben a turbónál juthat bele az olaj, az utóbbinál meg ugye alapból van benne olaj.

Valaki?

2254456-20160619-7N95kV.jpg

Zotya a csavart kérdezed?

Az csak egy zárócsavar, onnan munkálja meg az öntvényt, technológiai oka van.

Módosítva : HaPetya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Lehet hogy segít, utána olvasva írják  más autónál, hogy a szelepnek nagy szerepe van az olajnyomás gyors felépülésében. Nekem még egyik szűrőben sem volt.

Majd elválik olajcserekor, de az még messzebb van. Amúgy megkerestem a számát a szűrőnek. Armafilt O-77/90.3

Ha valaki kísérletező kedvében van és felteszi hamarabb mint én akkor kívancsi vagyok hogy jelent-e valamit. :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, HaPetya írta:

Zotya a csavart kérdezed?

Az csak egy zárócsavar, onnan munkálja meg az öntvényt, technológiai oka van.

Igen azt...kösz, nem is gondoltam volna. Annyira végülis nem zavar a későn elalvó lámpa, olajnyomással nem hiszem hogy gondok vannak, mert a veztengelynél sem láttam berágódást és ugye az a legmagasabb pont. Csak azt hittem ha kitakarítom a túlnyomás szelepet akkor megjavul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem/problémám lenne a C16NZ-s 8 szelpes Astrámmal, hogy szakszosan, de eléggé gyakran fullra elmegy az autó ereje menet közben. Aztán egyszercsak visszajön, de van mikor mehetek vele 100km-t akkor sem tér magához. Ezt úgy kell elképzelni, hogy múltkor egy 60-al haladó robogóst is alig bírtam kikerülni/megelőzni főúton, mert gázadásra egyszerűen totálisan fulladt az autó. Egyébként nem rángat, csak egyszerűen nem megy. Olyan mintha a 75 lóerőből 10LE maradna meg. Már megmozgattam minden kábelt, széthúztam a csatlakozókat. A gyertyák, a gyújtáskábel, az elosztófedél, a rotor mind új. Lambdaszonda is új... A benzinszűrő már tuti hogy nagyon koszos lehet, mert jópár évvel ezelőtt cseréltem és általában szeretem eléggé kifogyasztani a tankot és tudom, hogy a tankom belül eléggé koszos, de ha az lenne teljesen eltömődve, akkor gondolom nem ilyen szakaszosan produkálná, hogy néha jó néha nem. Esetleg gyújtó trafó csinálhat ilyet? Vagy mit érdemes nézni cserélni? Előre is köszi a válaszokat/segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.