Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sztem akkor sem lenne jó megoldás, mert egészen máshogy mozogna, mint az a cső, ami gyárilag van benne.Aztán megadná magát.

Pista ez egy darab gumicső és nem egy holdjáró :) :(

Max 1 (extrém esetben 2) centis mozgásról beszélünk, annyit meg tudna az egyenes csővel is csinálni, előre, oldalra, föl, le....tisztára mint a Pompom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Max 1 (extrém esetben 2) centis mozgásról beszélünk

Próbáltál már egy ilyen méretű vízcsövet akár 0,5cm-re megnyújtani....?

Távol áljon tőlem, hogy a véleményem másra eröltessem,de még egy érv:

Adott(lenne)egy letisztult,szép,a motortérbe illeszkedő megoldás: az egyenes cső.

Ennek ellenére a gyár egy ronda,formabontó, vicces (mint a malac farka)megoldást választ - vajon miért? Aligha a +1 specko csőért befolyó haszon reményében.

Valószínüleg a tervezés időszakában ők is egyenes csőben gondolkodtak(ez annyira egyértelmű),de lehet,hogy a gyakorlatban nem működött a dolog és kényszermegoldásként jött a malac farok.

Link to comment
Megosztás:

Pista ez egy darab gumicső és nem egy holdjáró :) :(

Max 1 (extrém esetben 2) centis mozgásról beszélünk, annyit meg tudna az egyenes csővel is csinálni, előre, oldalra, föl, le....tisztára mint a Pompom :lol:

rakd csak be

az elsö nagyobb gazadasnal vagy motorféknél

no nem feltétlenül a gumicsö huzza a rövidebbet hanem vehetsz egy uj hütöt !

de ahogy gondolod

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!

Most sikerült 40e-ért egy jópofa suzuki pickpack motorral osztrák lomolásból!

Gondoltam van kint opel is 1.4si motorral fillérekért!

Itthon veszek egy fiatal jo allapotu 60as kombit és rácuccolom a szükséges dolgokat!

És igy mint irtátok papirozni semkéne!

Gondolom nem sok buktatoja van a dolognak, ha az alapmotor meg a váltó egyezik!

Csidu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvolt a nyaralás...remekül ment az autó...az utolsó napig. Leírnám mert nagyon kiváncsi vagyok, mit hibáztam.

Szóval valajóhol a hegyekben ,nagyon eldugott helyen voltunk az utolsó 4 napon. Mikor megérkeztünk, beállítottam az autót a helyére. Egy kicsit gödrös-köves volt és mikor beálltam, a motor lefulladt. Ugy is hagytam, mert jó volt ahol megállt. Négy napig nem is volt megindítva, de addig ajtók nyitva-csukva(beltéri lámpák égve) eg gyújtás fenthagyva 1-2 órát telefont tölteni( villany nem volt). Szóval, mivel az akum elég régi (tél előt cserés), szépen lemerült. Na de erre nem gondoltam. OK, indulás napján önindítózás, forgat de elég lassan, majd egyszer kétszer majdnem megindul...és utána semmi. Nem akar indulni. Kábel elő ( a negyedik szomszédnak szerencsére volt) és bikázás a sogor autójáról. Forgatja mint az őrült, az autó nem indul, benzinszag nagy. Karburátoros tapasztalatomból, ez lefulladt. Gyertyák ki, nem voltak benzinesek, talán egy kicsit de csak az egyik. De azért kiégette kissé öket (més ötletem nem volt). Mivel nem találtam az üzemanyag relét (valahol az anyósülés lábterében kattogott, de a borítás alatt, nem tudtam odaférni), le az üzemanyagcső és kézzel bedugva önindítóztam. Szikra OK, benzin van, az ujammal alig tudtam tartani a csövet.

Ezekután mindet a helyére, inditás..... nem indul meg. Ezt még vagy háromszor eljátszottuk, de semmi eredménnyel.

Lévén, hogy semmi segítség a közelbe (szerelő, szervíz), feltoltuk a hegyre és gyí bé a hegyen (szegény katalizátor :? :lol: ). Na itt megindult. Azóta is rendben van, indul jól, megy is rendesen. Mintha semmi sem történt volna.

Na segítsetek légysz., mi történhetett. Én arra tippelek, hogy mikor lefulladt, már maradt egy kis keverék benne, majd a lassú forgatástol (lemerült aku) beindulni nem tudott, de megszívta magát benzinnel. A szívócsöben levő rengeteg benzint pedig a gyertya nélküli forgatással nem lehetett kitolni, mert nem volt vákum ami beszívja. Utána meg hegyen lefelé, sikerült megszabadulni a sok benzintől...szegény katalizátor :)

Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

A fékrásegítő vezetékén (ami a szívósorból a főfékhengerbe megy) van két leágazás. Ezek is valamilyen vákuumvezetékek. Az egyik a pollenszűrőházba megy a másik az ablakmosótartály alatt a kasztniban eltűnik.

Mik ezek?

Az egyik a belső levegőkeringtető csappantyut müködtető vákumcsövecske...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem hülyeségből van ott. Sztem motor leállás után még 1-2 fékezés erejéig onnan nyeri a fékrásegítő a vákumot.

Komputer SW frissítést majd meg kellene beszélni. :lol:

Egy percig sem gondoltam, hogy feleslegesen lenne ott. De tegnap egy motorleállítás után még picit gurult az autó, és 2-3-at még tudtam rásegítéssel fékezni. (természetesen le volt dugózva)

És menet közben sem veszek észre semmi különbséget. :?

Mindjárt írok PÜ-t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintem azt a gumicsövet hagyjátok úgy, és ott, ahova azt a gyár tette. Bár én még nem néztem, hogy hol van ez, de bizti nem lehet olyan ronda, ha egyszer eddig se tűnt fel. :lol:

Viszont lenne egy kérdésem. Most vettem meg a szervízhez kellő alkatrészeket. Vettem 4 gyertyát is. A boltba BOSCH-t adtak. Viszont haverom, aki autószerelő, azt mondta, hogy mindent, csak BOSCH-t ne!!! :?

Nektek van ezzel kapcsolatosan véleményetek? Egyáltalán ez való bele gyárilag? Mert én úgy emlékszek, hogy a legutóbbi szervízkönyves szervizén GM-et raktak bele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.