Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Amúgy a váltás téma azért nem állja meg szerintem a helyét, mert akkor csak pár mp-ig

tartaná feljebb a fordulatot váltásnál, de ha nem érzékel utána folytószelepállás változást

(tehát csak ki lett véve üresbe), akkor visszább venné. Legalábbis így logikus.

Érdekes.Azért mert az Astra váltásidőben mindig 2-3 mp-ig tartotta a fordulatot, és csak utána engedte vissza.A 2-3mp csak úgy kb.......Én ezért is tippeltem inkább a kiegyensúlyozottabb menetdolgokra......

Link to comment
Megosztás:

Érdekes.Azért mert az Astra váltásidőben mindig 2-3 mp-ig tartotta a fordulatot, és csak utána engedte vissza.A 2-3mp csak úgy kb.......Én ezért is tippeltem inkább a kiegyensúlyozottabb menetdolgokra......

De akkor nem a 850-re engedte vissza, hanem 1000 körülire, amíg gurultál. nem?

Ennek szerintem az lehet a magyarázata, hogy az alapjárati motor alapból jobban

nyitva van részterhelésen menet közben, és van egy kis idő, míg visszábbteker.

Link to comment
Megosztás:

Praktikusabb ha kiszeded a műszeregységet, és a hátulján lehúzod a sebességjeladó csatiját és kész. A kollegák azt mondták ez nem egészséges, mert vmi vészprogramra vált (elég starwars-osan hangzik), de nekem se sárga lámpa se semmi. Nem is igazán értem a jelentőségét, de mindegy.

Csőváz!

Ez érdekes! Nekem kmspirál szakadás esetén mototrfék üzemben átállt vészprogramra. Sebességjel hibakódott dobott a computer. Nem igazán tudta összeegyeztetni a következőket: 0 sebesség, 0 folytószelepállás, 3000 1/min fordulat. Menet közben nem volt gond. Csak motorféküzemben. Akkor viszon a következő indításig vészprogramon ment.

Link to comment
Megosztás:

si se itt egy lapra veszik

tépi is se sitést ir

mindneki ezzel a c 20 al jön.... lehet erő szempontjábol tényleg jobb, de nem akarok alapbol 120on lovakért fizetni, meg kezdeten egy 75 lovas auto is elég lenne nembeszélve a fogyirol is :S

C20NE.Legalizánli uccse tudod, így szal továbbra is egynégy után fizetsz...Nem eszik botrányosan sokat mert ez senem XE, senem LET, senem V6.Cserébe viszont legalább megy.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe sem eszik sokkal többet, mint az 1.6-os.Ezen ne spórolj.

Csak XE-t drágábban kapni szürkebontásban mint NE-t.A macera is több vele.De majd kitalálja az ember, mit is akar.Én mégegyszr nem vágnék bele ilyen átépítősdibe az 100.Inkább olyat vennék, ami gyárilag erős mocival van szerelve.

Link to comment
Megosztás:

mi van ezzel a 20 ne vel?? legalizálni nem tudom, ezért 1.4 után fizetek??

ha meg belenéznek a motortérbe el veszik az autot? ;)

annyira átépíteni nem akarok, hogy komplett mocicsere legyen, az joval gríesebb nem??

annyit szeretnék, hogy alpbol ne 1.4 legyen, meg ha nem is egyből olyat venni, de később, egy esetleges heg fej felújjítás helyett inkább az Se vagy Si :) -t megoldani.

de ez még mind mind csak érdeklődés szinten megy se oto se píz :(

heng fej comp káébelköteg ez mind csere ugyebár, és érzékelőkből mit kell cserélni??

ha kell egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

mi van ezzel a 20 ne vel?? legalizálni nem tudom, ezért 1.4 után fizetek??

ha meg belenéznek a motortérbe el veszik az autot? ;)

annyira átépíteni nem akarok, hogy komplett mocicsere legyen, az joval gríesebb nem??

annyit szeretnék, hogy alpbol ne 1.4 legyen, meg ha nem is egyből olyat venni, de később, egy esetleges heg fej felújjítás helyett inkább az Se vagy Si :) -t megoldani.

de ez még mind mind csak érdeklődés szinten megy se oto se píz :(

heng fej comp káébelköteg ez mind csere ugyebár, és érzékelőkből mit kell cserélni??

ha kell egyáltalán.

Keresd Udi-t vagy Tápiószecsőt!

Nekik ilyen update van a C14NZ-n!

Link to comment
Megosztás:

tudom tápinak be is van linkelve már de én ott érzékelőkről nem olvastam sajnos.

elkészíthetné a koplett projekt leírását, alkatrész szükséglettel mire kell figyelni stb..

és kirakhatnák akkor a magazinra.

érdeklődtem egy két helyen, és eléggé eccerűnek mondták a dolgokat: heng fej le fel az uj, comp csere és kész... kcisit gyanusan eccerű.

vezérlés ugyan ugy van vajon ugyan ugy kell jelre állítani.......

Link to comment
Megosztás:

tudom tápinak be is van linkelve már de én ott érzékelőkről nem olvastam sajnos.

elkészíthetné a koplett projekt leírását, alkatrész szükséglettel mire kell figyelni stb..

és kirakhatnák akkor a magazinra.

érdeklődtem egy két helyen, és eléggé eccerűnek mondták a dolgokat: heng fej le fel az uj, comp csere és kész... kcisit gyanusan eccerű.

vezérlés ugyan ugy van vajon ugyan ugy kell jelre állítani.......

Milyen érzékelőre gondolsz? Hőmérsékletérzékelőkre? Azok a motorblokkon vannak ugyebár, tehát maradnak. Egy plusz érzékelő kell hozzá, ami a főtengely pozícióját érzékeli, az oda megy le a vezérléshez, a főtengely ékszíjtárcsáján van egy "fogazott" rész, azt figyeli.

A magazin oldalra kitenni nem lenne bölcs dolog, mert ez ugyebár illegális átépítés...

Link to comment
Megosztás:

Si nem ?

Szerintem sz SE és az SI is megfelelő. SE ugyebár a motorkód, az SI meg talán a sequential injection-ra vonatkozik.

elkészíthetné a koplett projekt leírását, alkatrész szükséglettel mire kell figyelni stb..

Nem lesz ilyen leírás, mégpedig azért mert nincs értelme. Alkatrészlista ott van, és mivel nem én csináltam nem tudom mire kellene figyelni. Szerintem egyszerűen cserélni kell a dolgokat. Másrészt pedig több mint 2 éve volt, kb. azokra a dolgokra emlékszem amik le vannak írva.

Link to comment
Megosztás:

Milyen érzékelőre gondolsz? Hőmérsékletérzékelőkre? Azok a motorblokkon vannak ugyebár, tehát maradnak. Egy plusz érzékelő kell hozzá, ami a főtengely pozícióját érzékeli, az oda megy le a vezérléshez, a főtengely ékszíjtárcsáján van egy "fogazott" rész, azt figyeli.

A magazin oldalra kitenni nem lenne bölcs dolog, mert ez ugyebár illegális átépítés...

na pl már ezzel is többet tudtunk meg :(

illegális vagy sem, az meg olyan dolog hogy létezik egy olyan auto, vagy több de hogy kié azt nem is tudtuk soha ugye tápi? ;)

annak az érzékelőnek megvan lent a helye???

és a vezérmű tengely és a főtengely jelei ugyan ott vannak?? mint az nz nél?

Link to comment
Megosztás:

na pl már ezzel is többet tudtunk meg :(

illegális vagy sem, az meg olyan dolog hogy létezik egy olyan auto, vagy több de hogy kié azt nem is tudtuk soha ugye tápi? ;)

annak az érzékelőnek megvan lent a helye???

és a vezérmű tengely és a főtengely jelei ugyan ott vannak?? mint az nz nél?

A vezérlése tudtommal teljesen ugyanolyan, mint az NZ-é.

Az átalakítás nem lehet illegális, a felhasználás módja már talán.

Miért, kértél rá engedélyt?

Link to comment
Megosztás:

hátőő ez egy érdekes kérdés egyébként, mert semmilyen szám sincs a forgalmiba, ami a hegn fejre vonatkozna, ugyhogy erről a részről kapják be

másrészt meg kipufogóért is szívózhatnak, meg égőkről ne is beszéljünk, de szerintem ha valaki megoldja ezt az Se si dolgot, nemhiszem hogy szolnának érte, akárhol is....

Tápi vezérműszíj ugyan az mint az Nzbe is volt ugye???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.