Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

http://www.baro-ker.hu/product_info.php?products_id=230

És ez milyen moci? Mindenki azt irja hogy milyen drága az új....ez újnak tűnik.

Vélemény?

Ki tudja? Ott van mögötte egy GM zacskó. De ez csak egy kép a weboldalon. És ráadásul már nincs is a zacskóban... :lol: Kizártnak tartom, hogy ennyiér új gyári lenne. Ha meg u.gy., akkor jobb ha megragasztom, azt legalább tudom, hogy már nagy valószínűséggel nem fog újra szétjönni. Meg is csináltam, kíváncsi leszek, meddig bírja...

Link to comment
Megosztás:

Megoldás: Loctite 270. Nyomásra köt, nagyon hő- és húzásálló de legközelebb fődarabcsere mert erősebb mint maga az anyag. :lol:

Közben rájöttem, hogy van nekem Pattex Repair Express is, ez már egyszer bevált fémre, hát most is nagyon jól vizsgázott. +150 fokig bírja az írás szerint. Kíváncsi leszek.

Link to comment
Megosztás:

Én emlékszem rá, csak nem értem hogy jön ide? Meg a Pécsi kesztyű, Meg a rumba-rumba Centrumba! :lol:

Úgy, hogy 1 perccel korábban írtam be mikor te azt elvetetted, hogy a javítási kézikönyv szerint "a tömítő paszta használata kötelező".

A reklámban pedig az asszony ütötte a férj fejét, mert nem bontottcsirkét vett a bevásárláskor...

Bocs ha túl komplikált voltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy 1 perccel korábban írtam be mikor te azt elvetetted, hogy a javítási kézikönyv szerint "a tömítő paszta használata kötelező".

A reklámban pedig az asszony ütötte a férj fejét, mert nem bontottcsirkét vett a bevásárláskor...

Bocs ha túl komplikált voltam. :lol:

És még rám mondják,h állandóan offolok.

:lol:

:lol:

De így mondjuk most már rémlik nekem is valami ebből a reklámból. Meg az elvtárs, aki elaludt az értekezleten, és "kaszkót akarok! kaszkót akarok!"

Hajajj, régi szép idők..

ON

Link to comment
Megosztás:

Most van egy használhatatlan alapjárati motorom, amit tavasszal vettem, és még csak nem is a leggagyibb u.gy., hanem ident volt, nem is olcsó. Most akkor mit csináljak, vegyek egy gyárit 36e-ért? Azért annyi pénzem sajnos nincs egy 12 éves autónál erre az alkatrészre.

Hol vetted és milyen az az ident? Siemens? Milyen volt ami szétment nálad? Mert az én mocimhoz az ident=Siemens (26e az ára csergőnél). Remélem az jó és neked nem ilyen ment tönkre. Nekem a gyári 53e és a gyárilag felújított meg 38e.

Nekem pont ma oldódott meg az alapjárati gondom. Az alapjárati motor volt a hibás. Az egyik szerelőnél volt polcon egy pár használt. Rápróbáltunk egyet ami ki volt takarítva és egyből megoldódott a gond. Szóval egyértelmű, hogy ez volt a gond. Kipróbáltunk 1 másik légtömegmérőt is, az enyém teljesen jó volt, abból nem kellett másik.

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy 1 perccel korábban írtam be mikor te azt elvetetted, hogy a javítási kézikönyv szerint "a tömítő paszta használata kötelező".

A reklámban pedig az asszony ütötte a férj fejét, mert nem bontottcsirkét vett a bevásárláskor...

Bocs ha túl komplikált voltam. :lol:

Jaaaaa! Hát értem máááár! :lol: Nem eddig gondolkodtam rajta, csak most jöttem haza! :D de tényleg! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A cikkszáma alapján jó az autódhoz.

Ezt jó tudni. Lehet hogy nekem sem ártana kicserélni mert úgy vettem észre hogy időnként "fentakad" a fordulat. Újrainditáskor viszont a rendes alapjáratra áll be...

Szóval, érdemes lehet azt megvenni? Mitől olyan olcsó szerintetek ha mindenki több tizezres tételekről beszél itt? Én irtam neki hogy érdekelne és azt irta hogy azok ott valós árak csak külföldre nem tud küldeni. :lol:

Esetleg volna valaki aki gyakran jár Pestre Komárom irányából és hozna nekem egyet? ..de ha nem volna senki még akkor is megéri érte lemennem ha tényleg annyival olcsóbb...de jó lehet az?!?! Nem valami gagyi? Budapestiek! Légyszi járjatok utána, please!!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hol vetted és milyen az az ident? Siemens? Milyen volt ami szétment nálad? Mert az én mocimhoz az ident=Siemens (26e az ára csergőnél). Remélem az jó és neked nem ilyen ment tönkre.

Csergőben. Az enyémhez 3 féle volt (más, mint a tiéd) valami gagyi 6e, amit már az eladó se akart adni, ident (amin semmi márkajelzés nincs különben), ezt vettem 10e körül volt, és volt a gyári 36e-ért. Tegnap ráragasztottam a kúpot a tengelyre, nehogy mégegyszer gáz legyen, így már jó.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megint aláfeküdtem a mocinak, még mindíg volt olajcsepegés a kartertömítésnél, egészen kicsit húztam a csavarokon azon a felén, megint letöröltem aztán majd meglátjuk. :lol:

Sajnos az van minden gépnél, nálam is pedig nekem már jó régen volt tömítés cserélve.

Sor fog rá kerülni a következő olajcserénél. Egyik srác nem vállalta sose. a másik meg kardoskodik mellette, hogy nem ártana meg már mert az is öregszik.

Tényleg mennyi időnként kell alul és a szelepfedél tömítést cserélni?

A piros pasztára én is esküszöm, láttam hogy jó cucc.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az van minden gépnél, nálam is pedig nekem már jó régen volt tömítés cserélve.

Sor fog rá kerülni a következő olajcserénél. Egyik srác nem vállalta sose. a másik meg kardoskodik mellette, hogy nem ártana meg már mert az is öregszik.

Tényleg mennyi időnként kell alul és a szelepfedél tömítést cserélni?

A piros pasztára én is esküszöm, láttam hogy jó cucc.

A "piros paszta" GASKET SEALANT (silicone sealant) Magashőmérsékletű szilikon tömítő, 300 C fokig állja a hőt. Kismotor boltban vettem a kismotoromhoz (meg a nagyokhoz is) és egy tubus (mint a fogpaszta) ha jól emlékszem 700 Ft körül volt. Nálam bevált annyira, hogy előtte amíg nem volt a karterom ezzel megkenve, addig se gumi, se parafa tömítés nem tartott sokáig. Készítettem fényképet a tubusról, de erről a gépemről nem tudom belinkelni. Ha valaki igényli, később be tudom csatolni a másik számítógépemről, amin jelenleg a nejem "ül".... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "piros paszta" GASKET SEALANT (silicone sealant) Magashőmérsékletű szilikon tömítő, 300 C fokig állja a hőt. Kismotor boltban vettem a kismotoromhoz (meg a nagyokhoz is) és egy tubus (mint a fogpaszta) ha jól emlékszem 700 Ft körül volt. Nálam bevált annyira, hogy előtte amíg nem volt a karterom ezzel megkenve, addig se gumi, se parafa tömítés nem tartott sokáig. Készítettem fényképet a tubusról, de erről a gépemről nem tudom belinkelni. Ha valaki igényli, később be tudom csatolni a másik számítógépemről, amin jelenleg a nejem "ül".... :lol:

No végre! Hozzáfértem a gépemhez és itt a kép a piros tömítőről:

http://kepfeltoltes.hu/081014/RIMG0451.1_w...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

problémám:

alapjáraton gurulok a kocsval függelen a kuplungtól és elkezd pörögni ugy 1500és alapjárat 1500 alap...és ez felváltva ugy 2-3 mpnként

ha megállok fékezve, akkor elmúlik, illetve gázadásra is amig nem kezdek ujra gurulni üresben

barátnőm szokott tanulgatni mellettem, és akkor erősebben előjön, mert ugyebár neki berángat még stb, meg ugyis csak tötyörög, akkor még 2500öt is pörög és csak akkor áll vissza ha megállunk.

alapjárati moci rendben, kipucolva folytószelepházal együtt.

vákumcsövek okozhatnak ilyet?

van egy csövem, az mindig kireped, és sziszeg, de vágtam belőle és ugy összedugtam, de lassan elfogy.

lehet azt nem sikerült rendesen összedugni?

már egy éve megvan ez a probléma, hol eltűnik hosszabb rövidebb időre,de előjön mostanság sokat...

valakinek volt már hasonló?

köszi üdv

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az van minden gépnél, nálam is pedig nekem már jó régen volt tömítés cserélve.

Sor fog rá kerülni a következő olajcserénél. Egyik srác nem vállalta sose. a másik meg kardoskodik mellette, hogy nem ártana meg már mert az is öregszik.

Tényleg mennyi időnként kell alul és a szelepfedél tömítést cserélni?

A piros pasztára én is esküszöm, láttam hogy jó cucc.

Kartertömítés csere: tavaly olajcsere előtt kénytelen voltam lecserélni. Amúgy 2 fajta tömítés van. Mindkettőnek az anyaga parafa, csak az egyik furataiban kis alu távtaró gyűrűk vannak (hogy ne tudd szétnyomni a csavarokkal), a másik fajtánál nincs gyűrű. Valaki erre esküszik, valaki arra. A gyűrűsnél az ember egyszer lehúzza és tömítenie kell, a gyűrű nélkülinél érzéssel meghúzni a csavarokat, pár hét múlva utánahúzni. Én gyűrű nélkülit tudtam beszerezni.

A karter levétele biztos tartott fél órán át. Nehezen akart lejönni, 13 év azért 13 év. Elöször gumikalapáccsal ütögettem, semmi. Aztán szikével bevágtam körbe a tömítést és így engedte el magát. Utána jött a következő meglepetés: a kipufogótól nem lehetett kifordítani a kartert, így meg kellett bontani a kipuff rendszert előlről, de az könnyen ment.

Link to comment
Megosztás:

Kartertömítés csere: tavaly olajcsere előtt kénytelen voltam lecserélni. Amúgy 2 fajta tömítés van. Mindkettőnek az anyaga parafa, csak az egyik furataiban kis alu távtaró gyűrűk vannak (hogy ne tudd szétnyomni a csavarokkal), a másik fajtánál nincs gyűrű. Valaki erre esküszik, valaki arra. A gyűrűsnél az ember egyszer lehúzza és tömítenie kell, a gyűrű nélkülinél érzéssel meghúzni a csavarokat, pár hét múlva utánahúzni. Én gyűrű nélkülit tudtam beszerezni.

A karter levétele biztos tartott fél órán át. Nehezen akart lejönni, 13 év azért 13 év. Elöször gumikalapáccsal ütögettem, semmi. Aztán szikével bevágtam körbe a tömítést és így engedte el magát. Utána jött a következő meglepetés: a kipufogótól nem lehetett kifordítani a kartert, így meg kellett bontani a kipuff rendszert előlről, de az könnyen ment.

Nekem vezszijszakadással ősszekötve volt cserélve minden. Szelepdekni tömítés, kartertömítés,HF ragasztva vmi pasztával, vezérlés felöli mindkét szimeringcsere. Úgy rémlik nekem alu távtartós tömitést tettünk bele. Most kértem kölcsön kis krovát, majd megnézem mennyire vannak meghúzva a csavarok, enyimmel nem fértem hozzá, akkora feje van, a hosszabitót meg nem tudom használni a kipufcsőtől. Ha nem fejezi be a csöpögést, muszáj lesz megint leszednem és bekenni a pasztával amit linkeltetek. Csak nem sok kedvem van hozzá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.