Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A hengerfejből kijövő öntött leömlő nálam el van repedve. Arra gondoltam, hogy heggeszteni kellene. Új gondolom csak gyári van és elég drága lehet. Van más megoldás is? Esetleg van utángyártott leömlő csőből hegesztve? Hogy oldják meg az ilyemit általában? Hegesztetik mint én?

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejből kijövő öntött leömlő nálam el van repedve. Arra gondoltam, hogy heggeszteni kellene. Új gondolom csak gyári van és elég drága lehet. Van más megoldás is? Esetleg van utángyártott leömlő csőből hegesztve? Hogy oldják meg az ilyemit általában? Hegesztetik mint én?

Konkrétan nem tudom a tiéd milyen, de én megnéznék bontottat is. Ha nagyon pici a repedés, akkor a hegesztés is jó lehet. Csőből csináltatni nem túl olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Láttam már koszosabb légszűrőt is annál, mint ami benne volt. És az is ment minden gond nélkül. Persze 100%-ban nem zárom ki, de egyáltalán nem tartom valószínűnek. Mindemelett én lennék a legboldogabb, ha mégis ez lett volna. Idővel ki fog derülni.

Bízzál benne, hogy a légszűrő volt az oka. Nem kell a légszűrőnek látványosan teli lenni homokkal ahhoz, hogy el legyen dugulva. Elég, ha mondjuk a kedves eladó számítva a közeli eladásra, már nem költött légszűrőre és csak leporolta mondjuk úgy 10-20 ezer kilométerrel ezelőtt. A mikropórusok eltömődnek és kész.

Van erre tapasztalatom, igaz nem a légszűrővel, hanem 40 mikronos vízszűrővel, ami a kerti szivattyúm előtt volt. Szemmel láthatólag szinte semmi szennyeződés nem volt a szűrőházban, aztán mégse engedett át. Kimosás után rögtön jó lett. Ez többször is előfordult.

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejből kijövő öntött leömlő nálam el van repedve. Arra gondoltam, hogy heggeszteni kellene. Új gondolom csak gyári van és elég drága lehet. Van más megoldás is? Esetleg van utángyártott leömlő csőből hegesztve? Hogy oldják meg az ilyemit általában? Hegesztetik mint én?

Volt olyan kartárs, aki c20xe leömlőt rakott a kocsijára a talp cseréjével.

Link to comment
Megosztás:

Bízzál benne, hogy a légszűrő volt az oka. Nem kell a légszűrőnek látványosan teli lenni homokkal ahhoz, hogy el legyen dugulva. Elég, ha mondjuk a kedves eladó számítva a közeli eladásra, már nem költött légszűrőre és csak leporolta mondjuk úgy 10-20 ezer kilométerrel ezelőtt. A mikropórusok eltömődnek és kész.

Van erre tapasztalatom, igaz nem a légszűrővel, hanem 40 mikronos vízszűrővel, ami a kerti szivattyúm előtt volt. Szemmel láthatólag szinte semmi szennyeződés nem volt a szűrőházban, aztán mégse engedett át. Kimosás után rögtön jó lett. Ez többször is előfordult.

Már írtam korábban hogy a benne lévő szűrő nem volt méretpontos így ideiglenesen megkapott egy fehérből száműzöttet. A fehérben mindig 10ezer környékén cserélek, és egyszer sem volt még olyan hogy a légszűrőcsere után érdemleges változást tapasztaltam volna. Azóta meg dobozban volt.

Link to comment
Megosztás:

Bízzál benne, hogy a légszűrő volt az oka. Nem kell a légszűrőnek látványosan teli lenni homokkal ahhoz, hogy el legyen dugulva. Elég, ha mondjuk a kedves eladó számítva a közeli eladásra, már nem költött légszűrőre és csak leporolta mondjuk úgy 10-20 ezer kilométerrel ezelőtt. A mikropórusok eltömődnek és kész.

Van erre tapasztalatom, igaz nem a légszűrővel, hanem 40 mikronos vízszűrővel, ami a kerti szivattyúm előtt volt. Szemmel láthatólag szinte semmi szennyeződés nem volt a szűrőházban, aztán mégse engedett át. Kimosás után rögtön jó lett. Ez többször is előfordult.

Mondjuk nekem meg porszívós tapasztalataim vannak ilyen téren ;) , pont a nem látványos finom por tudja legjobban hazavágni a papírszűrőt. Felporszívóztam a kőport padlózás előtt, asszony meg nem értette, miért old le a hőkioldó, 2 perc használat után. :D

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem meg porszívós tapasztalataim vannak ilyen téren ;) , pont a nem látványos finom por tudja legjobban hazavágni a papírszűrőt. Felporszívóztam a kőport padlózás előtt, asszony meg nem értette, miért old le a hőkioldó, 2 perc használat után. :D

Tök igaz, nekem is volt hasonló esetem.

Link to comment
Megosztás:

A hengerfejből kijövő öntött leömlő nálam el van repedve. Arra gondoltam, hogy heggeszteni kellene. Új gondolom csak gyári van és elég drága lehet. Van más megoldás is? Esetleg van utángyártott leömlő csőből hegesztve? Hogy oldják meg az ilyemit általában? Hegesztetik mint én?

X20XEV és X18XEV általános betegsége.Gyárilag szarok.

Vegyél egy kipuffsortömítést X20XEV-hez,vágass a formájára egy 6-7mm vastag lemezből talpat vízsugaras vágóval,szerezz hozzá egy C20XE leömlőt és egy ügyes kipuffost.C20XE leömlőről levágni a gyári talpat,aztán hozzáhackelni a másikat és örülni!

warwolf cartárs így csinálta az X20XEV B Vekivel!

IMG_1111.JPG

Link to comment
Megosztás:

16V-sek!

Normális dolog az,hogy motorfék közben a fordszámot a moci 1300-1500 körül tartja és a sebességjel megszünésével leesik 1000 körülire?

Valahogy úgy rémlik,hogy igen,mert az várja,hogy újra a gázra lépjek és inkább picit kitartja,hogy biztos le ne fulladjon.

Jól emléxem? :D

Link to comment
Megosztás:

16V-sek!

Normális dolog az,hogy motorfék közben a fordszámot a moci 1300-1500 körül tartja és a sebességjel megszünésével leesik 1000 körülire?

Valahogy úgy rémlik,hogy igen,mert az várja,hogy újra a gázra lépjek és inkább picit kitartja,hogy biztos le ne fulladjon.

Jól emléxem? :D

Normális hogy emelten tartja a fordulatot, amíg van sebességjel. De a normál alapjáratnak 850-900 között kéne lennie üzemmelegen.

Link to comment
Megosztás:

Calibra C20XE motorról való leömlő is jó? Vagy csak Astra C20XE-ről való a jó?

Úgy emlékszem, hogy 1 hozzáértő annó azt említette más és más a csatlakozása a rendszer többi eleméhez.

Erre mondta Jááános, hogy : "Ezért írtam,hogy kell egy ügyes kipuffos.Ha jó keze van hozzá nem téma." :D

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozás megoldható szerintem is (mind2), de ha nem ér elég mélyre a moci alá, vagy épp túl mélyre ér le, közelebb lesz a földhöz, akkor azzal nem nagyon van mit csinálni. Max el lehet kezdeni vágosgatni a cső azon részéből is ami lefelé megy. Mondjuk az is megoldás, de én ezt nem akarnám ha lehet, max. a hosszát kellene szabdalni, de kötes elvágást és újra hegesztést nem akarnék.

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozás megoldható szerintem is (mind2), de ha nem ér elég mélyre a moci alá, vagy épp túl mélyre ér le, közelebb lesz a földhöz, akkor azzal nem nagyon van mit csinálni. Max el lehet kezdeni vágosgatni a cső azon részéből is ami lefelé megy. Mondjuk az is megoldás, de én ezt nem akarnám ha lehet, max. a hosszát kellene szabdalni, de kötes elvágást és újra hegesztést nem akarnék.

Leírtam mindent priviben.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket.

Megoldódott a problémám.

Tényleg falsot szívott a motor.

Ha már itt tartunk, a pollenszűrő házhoz ment egy vákuum cső, és ha jól láttam onnan mintha a műszerfal felé ment volna tovább. Annak mi a szerepe,v hova megy?

C14NZ F Astra

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket.

Megoldódott a problémám.

Tényleg falsot szívott a motor.

Ha már itt tartunk, a pollenszűrő házhoz ment egy vákuum cső, és ha jól láttam onnan mintha a műszerfal felé ment volna tovább. Annak mi a szerepe,v hova megy?

C14NZ F Astra

Az működteti a belső levegő keringetést. nélküle nem tudod kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tegnap este mentem el az asszony elé, azt vettem észre, hogy nagyon magas az alapjárat. Gyakorlatilag 4.-ben 40-50-el ment a kocsi annálkül, hogy nyomtam volna a gázt. Nem tudom, hogy ez normális-e, tudom hogy amig hideg a motor magasabb az alapjárat, de ennyire? Eddig nem nagyon vettem észre, vagy csak nem próbáltam "gáz" nélkül menni. Mire beértem városba, megint normális volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.