Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Van olyan gondom, hogy kb 10-15 km-t kell megtenni amég a vízhőfok mutatolya kimozdul. Meghalt volna a termosztátom?????? Ja és a fűtésem se az igazi. Tegnap még semmi baja se volt. Ma beültem az autóba, mentem, és azt hittem, hogy az óra nem jó mert már máskor sokkal hamarabb elindult a mutató.A termosztátot merre találom??? Nehéz, bonyolult kicserélni??

Link to comment
Megosztás:

Van olyan gondom, hogy kb 10-15 km-t kell megtenni amég a vízhőfok mutatolya kimozdul. Meghalt volna a termosztátom?????? Ja és a fűtésem se az igazi. Tegnap még semmi baja se volt. Ma beültem az autóba, mentem, és azt hittem, hogy az óra nem jó mert már máskor sokkal hamarabb elindult a mutató.A termosztátot merre találom??? Nehéz, bonyolult kicserélni??

Igen nehéz, le kell bontani hozzá a vezérlést. De jobb kicserélni, mint egész télen így járkálni.

Link to comment
Megosztás:

Van olyan gondom, hogy kb 10-15 km-t kell megtenni amég a vízhőfok mutatóJa kimozdul. Meghalt volna a termosztátom?????? Ja és a fűtésem se az igazi. Tegnap még semmi baja se volt. Ma beültem az autóba, mentem, és azt hittem, hogy az óra nem jó mert már máskor sokkal hamarabb elindult a mutató.A termosztátot merre találom??? Nehéz, bonyolult kicserélni??

Most cseréltem termosztátot,ugyan ilyen hibák miatt.92fokon nyit most és 98-on indul a venti.

Köszi Vktr! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "4. generációs" kartergázszűrőm :lol: (3 réteg szivacs van benne) olyan jó hatásfokkal működik, hogy már 1670 km alatt összeszedett 2,5 dl trutymót (vizes olajelmulziót) a befőttes üvegembe!

http://kepfeltoltes.hu/081129/3_r_teg_sziv...ltoltes.hu_.jpg

[megj: 1. generáció -> szivacs nélkül, csavarokkal. 2. generáció -> 1 réteg szivacs csavarok nélkül. 3. generáció -> 2 réteg szivaccsal. 4. generáció 3 réteg szivaccsal. :lol: ]

Az 5. generációs szűrőm egy perforált lemezpár közé fogja fogni a szivacsot.

Ha a jelenlegi leválasztási hatásfokkal számolok, akkor 10000 km alatt 1,5 liter trutyit fogok kiválasztani a kartergázból. Gondoljunk csak bele! Egy olajcsere intervallum alatt másfél liter!

Kíváncsi lennék azokra a kollégákra akik beszerelték a "bödönt", hogy mennyit gyűjtöttek már össze?

Link to comment
Megosztás:

A "4. generációs" kartergázszűrőm :lol: (3 réteg szivacs van benne) olyan jó hatásfokkal működik, hogy már 1670 km alatt összeszedett 2,5 dl trutymót (vizes olajelmulziót) a befőttes üvegembe!

Csöppnyi kíváncsiságérzetemtől vezérelve érdeklődnék, hogy a frissen elkészült löttyöt kiöntöd vagy a szomszéd macsekjának adod ebédre? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csöppnyi kíváncsiságérzetemtől vezérelve érdeklődnék, hogy a frissen elkészült löttyöt kiöntöd vagy a szomszéd macsekjának adod ebédre? :lol:

Nálam sok mosóbenzin, koszos hígító, fáradt olaj és néha trutyi is keletkezik, amit olajos kannában gyűjtök, és ha megtelt, akkor leadom a benzinkútnál.

Link to comment
Megosztás:

Ha a jelenlegi leválasztási hatásfokkal számolok, akkor 10000 km alatt 1,5 liter trutyit fogok kiválasztani a kartergázból. Gondoljunk csak bele! Egy olajcsere intervallum alatt másfél liter!

Kíváncsi lennék azokra a kollégákra akik beszerelték a "bödönt", hogy mennyit gyűjtöttek már össze?

Nekem 1.5l simán összejönne akár 5000Km alatt is,elég jó a hatásfoka a bödönnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.