Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor egyszerűen széteshetett a zárszerkezet. Ilyen esetben szívás van. :P

De bontsd le a kárpitot (már kismilliószor volt szó a fórumon a mivel/hogyan dolgokról, olvass vissza), majd látni fogod azt a két 10-es anyát, ami tartja az egész kilincset. Szedd ki, aztán lehet vizualizálni, mi a problem. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor egyszerűen széteshetett a zárszerkezet. Ilyen esetben szívás van. :D

De bontsd le a kárpitot (már kismilliószor volt szó a fórumon a mivel/hogyan dolgokról, olvass vissza), majd látni fogod azt a két 10-es anyát, ami tartja az egész kilincset. Szedd ki, aztán lehet vizualizálni, mi a problem. :D

Huhh.. M10-es anya fogja az autóján a kilincset ? :P

akkor az valami páncélozott harckocsi lesz :D

Gyóvanna.. befejeztem a kötözködést :P

Link to comment
Megosztás:

Szeretném a gépem alvázát lekenni vmi alvázvédő cuccal. Havernál van akna, szóval innen már nem lehet olyan bonyolult a művelet. :P

Kérdés:

-Mit érdemes rákenni? Mit vegyek?

-Csinált-e már vki ilyet, szóval vmi gyakorlati tapasztalat jó lenne. :D

Szerintem próbáld őket. http://www.pyrmo.hu/Kat/kat_idx.htm

Bitumen alapút ne vegyál rá ha lehet, a gumi bázisú jobb (gyári féle).

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nincs-e valakinek használaton kívüli gyári térelválasztó fekete rácsa kombi Astrához? Szeretnénk egy ilyet, bontóban nem nagyon van, az új ára meg elég durva.

Van különbség háló és rács között? Hogy van ez?

Esetleg valakinek tetőcsomagtartó? Tetősínre rakható?

Link to comment
Megosztás:

az alvázta általában jobb a gumi alapú, az üregekbe pedig speciális viasz alapú de térhálósodó anyagot érdemes tenni. A neveiket nem tudom, de holnapra meg tudom kérdezni havert, ő csinál ilyeneket.

+ azt is pls, h merre lehet kapni, és hogy mennyi zsetonba fáj. Thx! :P

Link to comment
Megosztás:

+ azt is pls, h merre lehet kapni, és hogy mennyi zsetonba fáj. Thx! :P

Én most vittem le az OFFos autómat karosszériáshoz. Akinek mellesleg szintén F Astrája van. :-) Naszóval Ő ajánlott a sima alvázvédő festékek helyett egyet, Ő csak "rücsi"-nek nevezi. Néztem, hogy az mi. Elmesélte, hogy az egy olyan alvázvédelemre is használt cucc, mint amit gyárilag is a kocsikra fújnak. Ilyen gumis hatású, szivacsos, rücskös anyag. Évekig nem kell utána alvázvédelmet csinálni. Rögtön felírtam, hogy mi is az. Elmentem a Hengermalom út-Szerémi úti volt Alfa festékáruházba, 1300Ft egy palack, 1000ml. Van kenhető, spray, és festékszórófejes kiszerelés is. Én ezutóbbit vettem, mert a srácnak van pisztolya hozzá. Szóval ha segítek vele utána nézek, hogy mi is ez pontosan, mert én már nem emlékszem a nevére. Valahova fel van írva...

Link to comment
Megosztás:

Valahova fel van írva...

Meg is van.

"Body 950" névre hallgat. Egy viszonylag nagy méretű citromsárga-kék színű palack. Van fekete, fehér és szürke színben. A többit már leírtam.

Lehet, hogy vasárnap tudok képet is csinálni a palackról. Ha érdekel?

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt cartársak!

Örömmel jelentem, h működik a hátsó ablakmosóm. :P

Vettem végre a fáradtságot és bátorságot és lebontottam a kesztyűtartómat, h szemügyrevételezzem a mosó csövének hollétét. Ott volt a pára a helyén, csak visszacsúszott kb. az A oszlopig a szemét, ezért nem találtam sem a kapackodók alatt, sem sehol. Kb. 1 órás szívás volt míg visszavarázsoltam a csomitér ajtóig, de onnan új csövet fektettem a spricniig. Nagyon gyári a cucc, mostmár nem csak esőben tom használni a hátsó ablaktörlőt. :smt041

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Találtam is róla képet a neten:

http://www.hbbody.com/YPOD-1.html

Kis leírás magyarul:

http://www.totallux.hu/hb_alvaz.html

Na ennyit erről.

Biztos jó ez? (bár én nem értek hozzá)

"BODY 950 Kaucsukbázisú rücskositőanyag

Felhasználható külső és belső felületeken. Nem vízzáró!"

"BODY 933 Alvázvédő

Műgyantát, kaucsukot, kátrányt és viaszt tartalmazó, vízzáró, hangszigetelő fekete színű alvázvédő."

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este a szüleim kocsijában ('96-os 4 ajtós F Astra) akartam kicserélni a közép konzolban a világítást, de sehogy sem akart sikerülni, pedig ugyan úgy csináltam, mint az enyémnél (magnó ki, és a résen keresztül kivettem a 2 foglalatot). Meg sem találtam a 2 kiégett égőt, nemhogy hozzáférjek... :x

Na mindegy, legközelebb máshonnan közelítem meg ezt a feladatot.

Link to comment
Megosztás:

"magnó ki, és a résen keresztül kivettem a 2 foglalatot"----Milyen két foglalatot????Az enyém '94-es,abban egy fekete műanyag "híd" tartja a három izzót,ez van bepattintva a fűtés-szellőzés kapcsolóinak hátsó műanyag tartójába.Ezt a magnó lyukán keresztül sansztalan cserélni!Most nézem ,a tiéd '92-es!Lehet hogy a faceliftnél módosították?

Link to comment
Megosztás:

"magnó ki, és a résen keresztül kivettem a 2 foglalatot"----Milyen két foglalatot????Az enyém '94-es,abban egy fekete műanyag "híd" tartja a három izzót,ez van bepattintva a fűtés-szellőzés kapcsolóinak hátsó műanyag tartójába.Ezt a magnó lyukán keresztül sansztalan cserélni!Most nézem ,a tiéd '92-es!Lehet hogy a faceliftnél módosították?

Símán ki lehet cserélni!

Link to comment
Megosztás:

"magnó ki, és a résen keresztül kivettem a 2 foglalatot"----Milyen két foglalatot????Az enyém '94-es,abban egy fekete műanyag "híd" tartja a három izzót,ez van bepattintva a fűtés-szellőzés kapcsolóinak hátsó műanyag tartójába.Ezt a magnó lyukán keresztül sansztalan cserélni!Most nézem ,a tiéd '92-es!Lehet hogy a faceliftnél módosították?

Milyen 3 izzót? Csak kettő van benne, ami a konzolt világítja + 1 a ventillátor gombban + 1 a belsőlevegő-keringtető kapcsolóban. Egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy módosítottak rajta, mert amint írtam a másik kocsinál nem találtam meg azt a 2 foglalatot. :smt102

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.