Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello!

Megint lenne egy kis problémám. Hogy kitudjam venni a zárat az ajtóból, hogy átmossam, ahozz le kell szednem az ajtón a takarást. Na addig el is jutottam, hogy kicsavaroztam a 4 csavart, meg leszedtem az ablak tekerőkét, meg a belső nyitónál azt a kis műanyag takarót. De nem nagyon akart lejönni a takarás, ahogy észrevettem, valami patent módszerre megy az egész, és ezért nem akartam feszegetni, nehogy eltörjek valamit. Merre kell nyomni, vagy mit kell csinálni, hogy lejöjjön?

Lehet, hogy a tartózsanérok fáradtak el, és "lóg" az ajtó. Vagy a zárszerkezet akad. Hogyan nyílik nehezen? Érezhetően szorul, vagy ha a zár már elengedte, akkor könnyen? Ebből talán kideríthető, hogy a zsanér, vagy a zár a rossz.

Jajj boccs, csak most vettem észre a te válaszod. Szerintem nem a zsanérokkal van a baj, mert amikor kinyit a zár, utána már simán nyílik az ajtó, meg mikor nyitva van, akkor ha megemelgetem az ajtót, nem lötyög semmit. Úgyhogy szerintem csak zár probléma lehet. Amikor nyitom az ajtót, akkor csak mikor már teljesen felhúztam a kilincset, csak akkor nyit, az utolsó pár mm-en. Lehet, hogy egy átmosás tényleg segít rajta, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Megint lenne egy kis problémám. Hogy kitudjam venni a zárat az ajtóból, hogy átmossam, ahozz le kell szednem az ajtón a takarást. Na addig el is jutottam, hogy kicsavaroztam a 4 csavart, meg leszedtem az ablak tekerőkét, meg a belső nyitónál azt a kis műanyag takarót. De nem nagyon akart lejönni a takarás, ahogy észrevettem, valami patent módszerre megy az egész, és ezért nem akartam feszegetni, nehogy eltörjek valamit. Merre kell nyomni, vagy mit kell csinálni, hogy lejöjjön?

Jajj boccs, csak most vettem észre a te válaszod. Szerintem nem a zsanérokkal van a baj, mert amikor kinyit a zár, utána már simán nyílik az ajtó, meg mikor nyitva van, akkor ha megemelgetem az ajtót, nem lötyög semmit. Úgyhogy szerintem csak zár probléma lehet. Amikor nyitom az ajtót, akkor csak mikor már teljesen felhúztam a kilincset, csak akkor nyit, az utolsó pár mm-en. Lehet, hogy egy átmosás tényleg segít rajta, nem tudom.

A kárpit leszedése sajnos erőből történik :rolleyes: De ilyen hidegben kizárólag meleg helyen csináld!!! Ugyanis nekem még plusz 30 fokban is eltört néhány patent, merugye vacak, kemény múanyag szarságok... ha ilyen hidegben nekiugrasz izomból akkor nagyobb az esély arra, hogy töredeznek azok a fránya patentok. Szóval, megfogod, és magadfelé megrántod óvatosan, úgy lefog jönni, de figyeljed közben a patentokat, hogy rendesen kijönnek e. Ja, a takarás alatt fogsz találni egy vékony műanyag/nájlon átlátszó borítást, arra is nagyon vigyázz, ilyen hidegben szerintem az is darabokban fog lejönni :blink: Nekem is toldozni-foltozni kellett. Szóval ebben a hidegben, ha nincs fűtött garázsod, nagyon vigyázz ezekkel a műanyag meg nájlon cuccokkal ;)

Link to comment
Megosztás:

Amikor nyitom az ajtót, akkor csak mikor már teljesen felhúztam a kilincset, csak akkor nyit, az utolsó pár mm-en. Lehet, hogy egy átmosás tényleg segít rajta, nem tudom.

Ha ez a gond, akkor nem kell kiszedni a zárat. A kilincsen van egy kis rúd ami lefele mozog amikor a kilincset felfele húzod. Ennek a végén van egy müanyag izé, és ezt kell lefele tekerni a meneten, hogy elöbb nyisson a szerkezet. Ha jól emlékszem csak a kárpitot kell leszedni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez a gond, akkor nem kell kiszedni a zárat. A kilincsen van egy kis rúd ami lefele mozog amikor a kilincset felfele húzod. Ennek a végén van egy müanyag izé, és ezt kell lefele tekerni a meneten, hogy elöbb nyisson a szerkezet. Ha jól emlékszem csak a kárpitot kell leszedni hozzá.

Ok! Köszi! De nyilván megvárom vele a jobb időt, mert amint írták feljebb, ha ilyen hidegben szedem le a kárpitot, akkor letördösnek azok a műanyag tartók. Azt pedig nem nagyon szeretném. Addig majdcsak elleszek vele így, ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Ok! Köszi! De nyilván megvárom vele a jobb időt, mert amint írták feljebb, ha ilyen hidegben szedem le a kárpitot, akkor letördösnek azok a műanyag tartók. Azt pedig nem nagyon szeretném. Addig majdcsak elleszek vele így, ahogy van.

Szerintem addil is lesz időd beszerezni egy pár darab ilyen "bolhát" végszükség esetére, Sokba nem kerülhet.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ajtó kárpitok levételénél jó ez a sorrend?

-csavarok ki

-kipattingat, majd utólag elámul, h ha nem ott feszítem, akkor a bolhák megmaradnak

-bolhák pótlása. :rolleyes:

?

Mennyit érdemes beszerezni? A jobb hátsóm nekem is nagyon érdekesen nyílik, majdnem teljesen fel kell húzni a kilincset.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ajtó kárpitok levételénél jó ez a sorrend?

-csavarok ki

-kipattingat, majd utólag elámul, h ha nem ott feszítem, akkor a bolhák megmaradnak

-bolhák pótlása. :rolleyes:

?

Mennyit érdemes beszerezni? A jobb hátsóm nekem is nagyon érdekesen nyílik, majdnem teljesen fel kell húzni a kilincset.

Nembiztos, hogy elfognak törni a patentok. Nekem is csak 1-2 tört el, de úgy, hogy még használhatóak (csak a szélük tört le picit, vagy talán 1 volt ami teljesen kuka lett). Mindenesetre óvatosan kell bánni velük :blink: Na meg a nájlon (vagymilyen) borítással, amiről beszéltem. Az már jobban szétesett nekem az összes ajtóban... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nembiztos, hogy elfognak törni a patentok. Nekem is csak 1-2 tört el, de úgy, hogy még használhatóak (csak a szélük tört le picit, vagy talán 1 volt ami teljesen kuka lett). Mindenesetre óvatosan kell bánni velük :rolleyes: Na meg a nájlon (vagymilyen) borítással, amiről beszéltem. Az már jobban szétesett nekem az összes ajtóban... :blink:

Nekem egy sem tört el pedig -4 ben szereltem. A lényeg, hogy óvatosan és a bolhánál támadva kell feszíteni a kárpit mögé nyúlva csavarhúzóval akkor kcsi az esélye hogy tönkremegy.

Az viszont lehet ha már korábban volt levéve és meggyötört bolhák vannak benne az nem fogja bírni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy sem tört el pedig -4 ben szereltem. A lényeg, hogy óvatosan és a bolhánál támadva kell feszíteni a kárpit mögé nyúlva csavarhúzóval akkor kcsi az esélye hogy tönkremegy.

Az viszont lehet ha már korábban volt levéve és meggyötört bolhák vannak benne az nem fogja bírni.

Ha nincs patent kézél akkor jön a lemzcsavar rulez, na jó csak vicc :rolleyes:

Nem tétel 40Ft, kárpitonként jó ha van 3-4db talonba, jó párat leszedtem már és ritka mikor nem reccsen egy kettő.

Ja és a fólira vigyázni mert a párásodást védi, leszedni pl. hőlégfúvó ha szakad akkor széles ragasztószalag vagy sziló, ha nagyon szakad új "kisgazda fólia" :blink: és szilóval vagy 2 oldalival fel.

Link to comment
Megosztás:

A szilóval igazán egy probléma van, hogy a fényezés nem szereti az ecetsav miatt. :blink: Egyébként hátul nem 5 csavar van, mint az első ajtónál? Sajnos már régiek az F-s emlékeim...

Valaki vett már ilyen párazáró fóliát bótban, mennyibe kerülhet?

Nem lesz gond a szilóval nyugodj meg, több ezer autó van összerakva kikenve azzal, sok kasznis használja.

Én a fóliát azzal raktam és az hermetikus :rolleyes: ,de semmi baja dukkónak.

Link to comment
Megosztás:

Azért, mert sokan gányolnak, nem mindenkinek muszáj. Szilót az ecetsav miatt nem használnék fémen.

Inkább vennék vmi ragasztót.

Na jó inkább nem vitatkozok, de jó pár évvel ezelőtt nem volt mindenféle kenhető és festhető trugyi és nyugodj meg, hogy nem bántja a a festéket se a fémlemezt (tudom vannak más fajta anyagok is de én az ilyen trutyikat miníg is szilónak fogom mondani mint pl. mások a sarokcsiszolót flexnek mondják stb.)

Ja inkább a silikontól jobban félnék, de nyugodtan kérdezzetek meg egy pár fényezőt biztos tud mesélni olyan elemekről amik ledobták a fényt a szilikon miatt.

Amúgy én befejeztem azzal keni mindenki amivel akarja én már kb. 15 éve kenegetek szilóval és társaival és még autót még nem hoztak vissza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Mi a funkciója annak a fóliának pontosan ?

Milyen párát zár ?

Honnan hova ?

Ugyebár az ajtóba befolyik a víz, amikor esik az eső. Ez tök normális. Ez a fólia hivatott arra, hogy megfékezze a víz útját :rolleyes: Vagyis nem folyik be a kárpitba, meg azon túlra az utastérbe. Na meg ahogyan előttem is írták, az ajtóban keletkező vízpárát is megfogja. Szóval kb ennyi a szerepe :blink: Ezért jó minél jobban lezárni, én mondjuk bevallom, nemsokat pöcsöltem a visszarakásnál, ahol megrepedt, ott sima vastag szigszalaggal felragasztottam, hát tuti nem légmentesen zár, de emiatt még nemvolt próblémám, párásodás se rettentő vészes. Inkább az a fontos, hogy az ajtók alján lévő vízelvezető árkok és lyukak szabadok legyenek, mert ha nem, akkor megáll a víz, és ha elér egy szintet, és rossz a fólia szigetelése, akkor bizony befolyik a kocsiba a víz. Úgyhogy ha valaki leszedi a kárpitot meg a fóliát, utána érdemes alaposan kipucolni az ajtók alját. Én is ezt tettem, amikor szétvolt szedve. Sokat segít ilyenkor nagynyomású levegő, azzal jól kilehet fújni a koszt, ha van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Mi a véleményetek az autó fényezését nyárra egy kis szilikon réteggel feljavítani, mármint átkenni? Sikerült elég jó árban hozzájutnom nyers és vegytiszta szilikonhoz, ami állítólag teljessen semleges is ráadásul. Szóval véleményeket kerek ha lehet, vagy aki csinált már ilyen atrakciót annak a tapasztalatait szívessen elfogadom!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.