Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

6éves autón???? :( ;)

És akkor én sírok,hogy a 93-asom pöttyös ott? :(

Igen Nagyon gáz. De mondjuk nem csodálkozom. Ha valaki még nem tette volna, egyszer nézzen be oda lámpával, hogy milyen mennyiségű sár van ott. Nem túlzok, de csak a tankbetöltő körül vagy 3 kg sár volt teljesen megkötve, úgy, hogy még a slaggal sem tudtam kimosni. Úgy kellet egy fadarabbal kipiszkálnom. :)

Link to comment
Megosztás:

nekem 6 éves mult, de szerencsére nem rohad még, és pöttyök sincsenek, de szerintem azért, mert minden mosáskor kimosom teljesen tisztára....

de most nézegettem, hogy a sárlé átfolydogál, és azon filozok, hogy kimosom, szétszedem, és tisztáratörölve összerakom, és jol átkenem a lemez, és a gumi találkozását sziloval, hogy ne tudjon átfolyni rajta a viz se....

de legvégső eredmény tényleg az a doblemezlesz, rem még baj előt..

üdv

Link to comment
Megosztás:

nekem 6 éves mult, de szerencsére nem rohad még, és pöttyök sincsenek, de szerintem azért, mert minden mosáskor kimosom teljesen tisztára....

de most nézegettem, hogy a sárlé átfolydogál, és azon filozok, hogy kimosom, szétszedem, és tisztáratörölve összerakom, és jol átkenem a lemez, és a gumi találkozását sziloval, hogy ne tudjon átfolyni rajta a viz se....

de legvégső eredmény tényleg az a doblemezlesz, rem még baj előt..

üdv

Az a baj,ha egyszer már megkezdte a rozsda,nagyon nehéz megfogni.Maximum passziválóanyaggal lehet húzni az időt és jó alapozóval+rücsivel.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi a kasztni gari? Mert nekem a 6 éves autón belül a tankbeöntőnél már ott voltak a rozsda pöttyök.

A szervízfüzetem szerint az "Opel 6 évre (a Vectra-B és Omega-B modelleknél 10 évre, az Agila, az Astra-G és a Zafira modelleknél 12 évre) garantálja, hogy a karosszéria bármely elemén normál használati viszonyok között, és az előírt rendszeres karbantartás mellett, korróziós átlyukadás nem keletkezik."

Link to comment
Megosztás:

Van egyáltalán hátránya a hátsó dobbetétnek? Ha ez ennyire jó megelőző megoldás az átrozsdás ellen, akkor miért nem használják tömegek?

Egy alváz- és üregvédelmi megoldás rendszeres mosással nem elegendő?

A legtöbben csak akkor jönnek rá,hogy kellene,mikor már" kirügyezett" a benyatöltőnyílás környéke. :(

Egyébként gusztustalan,hogy a gyár kispórolta...nem egy nagy tétel. ;)

Link to comment
Megosztás:

A legtöbben csak akkor jönnek rá,hogy kellene,mikor már" kirügyezett" a benyatöltőnyílás környéke. ;)

Egyébként gusztustalan,hogy a gyár kispórolta...nem egy nagy tétel. :)

Amúgy unisex ez a dobbetét? Azaz a Caravan-ba ugyanolyan kell, mint a 3-4-5 ajtósba? Mert nem láttam külön kategóriákat :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem az egész jobb hátulja cserélve lesz most kompletten,doblemezestől,sikerül egy igen jó bontott hátsót szerválni 20E-ért.

Ha tényleg jó állapotú akkor megfogtad az Isten lábát! Nekem 32000-be került 2 éve az egyik csepeli bontóból. (Először jh sárvédő cserére készültem ami újan 27000, de kiderült, hogy az nem elég....) Igaz nagyon szépen sikerült a "protézist" beültetni és azóta is tökéletes a hátsó műanyag dobbal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg jó állapotú akkor megfogtad az Isten lábát! Nekem 32000-be került 2 éve az egyik csepeli bontóból. (Először jh sárvédő cserére készültem ami újan 27000, de kiderült, hogy az nem elég....) Igaz nagyon szépen sikerült a "protézist" beültetni és azóta is tökéletes a hátsó műanyag dobbal együtt.

Nagyon remélem,hogy hétvégén már a futóművel tudok foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem ha tudjátok, hogy a hátsó csomagtartó ajtón kívül levő barna műanyag csík ami a két lámpa között van, mivel van rögzítve? mert egyik végénél már laza zörög.

levettem belülről a műanyag borítást de nem látok semmit ami rögzítené belülről.

kösz

lipi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.