Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

asszem szó*osásom van...

Szóval még annyit, ha a lököst valaki (te, előző tulaj stb) szilikonnal, vagy szilikon alapú "ápolóval" kezelte akármikor, akkor szokott egy idő után szépen darabokban elkezdeni megszökni az elemről a festék.

Erre való a szilikon lemosó. Meg még régen a festékbe is szoktak tenni egy desil nevű cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Hát én úgy tudom (fényező mondta, tehát ne engem szidjatok), hogy a szilikonlemosók nem sokat érnek.

Biztos láttatok már olyat, hogy a műszerfal teteje szépen elkezd kirepedezni, akármennyite is ápolgátják szilikonnal. No pont azért, mert a szilikonnak van egy oan rossz tulajdonsága, hogy magápa szippantja az anyag, és innentől kezdve elkezdi kiszáritani (szívni) a nap. Itt már nem ér szinte semmit a lemosó. Ugyanez megvan lökösnél is: Lenyomja az ember szilikonnal, mert már kicsit kopott, meg nem oan szép fekete. Szép is lesz, de innentől észrevehetően hamar elkezd ismét kifakulni, és így tovább, mert itt is magába szívja a műanyag, és a nap pedig kiszárítja, csak ez nem fog elrepedni mint a műszerfal, csak fehéredik. (leginkább a corsák sárvédőívének műanyagára jellemző a gyors fehéredés). Az ilyen műanyagot igen nehéz ezek után megfelelően lefényezni.

Link to comment
Megosztás:

....Hát én úgy tudom (fényező mondta, tehát ne engem szidjatok), hogy a szilikonlemosók nem sokat érnek....

Nahhh, akkor én is leírom én mit hallotam :)

Én úgy tudom, hogy a szilikonnal kezelt felületen a festék nem xy idő múlva repedezik meg, hanem már a fényezés alkalmával "szétfut" rajta a festék. Ezért szoktak roppant boldogok lenni a fényezők, ha nem jelzik irányukban, ha fújkálandó felület szilikonnal volt kezelve :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nahhh, akkor én is leírom én mit hallotam :)

Én úgy tudom, hogy a szilikonnal kezelt felületen a festék nem xy idő múlva repedezik meg, hanem már a fényezés alkalmával "szétfut" rajta a festék. Ezért szoktak roppant boldogok lenni a fényezők, ha nem jelzik irányukban, ha fújkálandó felület szilikonnal volt kezelve

Teljesen igazad van, repedni akkor szokott, ha esetleg 1x 2x kezelték szilikonnal még régebben (1-2 év). Ha sűrűn kap szilikont, akkor ahhogy mondod --> szétfut a festék, mintha olajos felületre akarnál festeni.

Link to comment
Megosztás:

1. Ha nem volt szilikonozva, akkor is pár év után megtöredezik a fény,

ugyanis "puhább" a matt lökös anyaga, és akárhogy gittelnek, alapoznak alá, meg fog törni valahol a fényezés előbb-utóbb.

2. Ha szilikonozva volt, akkor lemosótól függetlenül szar lesz az egész.

Bontóban 10E körül lehet fényezett lökösöket kapni...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy belepofázok, de tudomásom szerint Astrákhoz két anyagból gyártottak lökösöket: az egyik, amit gyárilag fényeznek, a másik, amit nem. Az utóbbi olyan anyagból van, hogy nem szürkül meg, mint a B Corsák kerékíve, de cserébe nagyon nehezen tapad meg rajta a festék.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy belepofázok, de tudomásom szerint Astrákhoz két anyagból gyártottak lökösöket: az egyik, amit gyárilag fényeznek, a másik, amit nem. Az utóbbi olyan anyagból van, hogy nem szürkül meg, mint a B Corsák kerékíve, de cserébe nagyon nehezen tapad meg rajta a festék.

Bizony Nekem is beszürkült anno a B Corsa-m(olyanom is volt :) ) kerékíve annak adtam műanyag ápoló "festéket" és megint szép fekete lett :)

Link to comment
Megosztás:

Bizony Nekem is beszürkült anno a B Corsa-m(olyanom is volt :) ) kerékíve annak adtam műanyag ápoló "festéket" és megint szép fekete lett :)

Nekem a gyári lökhárítók szürkültek be ugyanígy, megmutattam nekik a hőlégfúvót, és visszakapták az eredeti színüket! :wink:

Aránylag hamar le is szürkül megint, évente meg kellene melengetni, ha nem lenne már fényezve. Azért ezt még ki lehet bírni...

Link to comment
Megosztás:

én is így tom' G :wink:

Ugyeugye! :) :wink:

Mondok egy megoldást (nagyon xarul hangzik, de nekem működik): műanyagalapozó elfelejt(!), lökhárító lemos, megfürdet zsírtalanító-hígítóban. 800-as vizespapírral mindenhol gondosan átcsiszol, mert ez már nem bolyhozza a műanyagot (bátrabbak 600-assal is megpróbálhaTTYák), aztán Body 5+1 szórógittel megtakar. Nem reklám, vagy inkább mégis az, mert ez az anyag JÓ, ráadásul ez a titok nyitja! Ugyanis úgy kapaszkodik a fényezetlen F Astra lökhárítóhoz, hogy vontatni lehet vele! :)

Vastagon lehet fújni, de a legjobb két középvastag "húsos" rétegben megprüsszenteni. Én úgy "szoktam", hogy délelőtt felfújom az első réteget, ez gyönyörűen megszárad estére. Mivel nagyon szépen kiterül, éppencsak meg kell csiszolni vizesen (800-as papírral), hogy a tetejét megszedje. Ez azért jó, mert a hirtelen megszáradó felső réteg alatti, relatíve vastag rész nehezen szárad át, és hajlamos pár hét - hónap után beülni a pórusokba, esetleg karcokba. Így, hogy eltűnik a felső réteg, gyorsabban átszárad. Másnap este még egy réteget kap. Ezt leghamarabb következő este csiszolom fel szintén vizesen 800-1200-as papírral - ízlés szerint, de közvetlenül fényezés előtt! Ekkor már nem szabad sehol előjönni a műanyagnak, de ha lehet, még áttetsző se legyen. Innentől a fényezés a szokásos. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Na, megkérdeztem a fényezőt, és nem akar átvágni, azt mondta, hogy 2 év múlva lehet, hogy gond lesz a fényezéssel... így 2 évet garantál (garancia), de többet nem. Ő is mondta, hogy attól is függ, hogy volt e valamivel kezelve a felület. Én szilikonnal nem kezeltem, viszont ilyen "műanyag-gumi felület megújító" lötyivel egyszer igen. Azthiszem ez nem szilikonos, de igazából nemtudom. Az viszont rá van írva, hogy a kezelt felület nem lesz zsíros, nem ragad, stb stb. Ez amúgy jó kis cucc, az én lököseim is már kiszáradtak (szürkés lett az egész), lekentem ezzel, és teljesen újszerű, gyönyörű fekete lett. De már újra kéne, mert megint kezd szürkülni, de többet nem kezelem le, inkább lefestetem. Vagy írta itt valaki, hogy lehet kapni bontóban gyárilag fényezett lökösöket, hát lehet, hogy inkább veszek olyat...

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok.

Megpördültem az Astra F-emmel két hete, és kivágtam egy akác fát.

Ez okból keresek első lökhárító rajzot a rögzítési pontokkal, hogy le tudjam szerelni.

Elviszik ingyé' meghegeszteni, csak messzire és nekem mindig kell a kocsi.

Ha számít, a kocsi '97-es évjáratú és a fényezetlen, rücskös típusú lökhárító van rajta.

Ha van ilyesfajta rajzotok vagy csak egy ábra, amin bejelölitek, hogy hol vannak csavarok illetve patentok akkor az is jó. Minden segítség jól jön.

Kép, link jöhet ide a fórumba, vagy e-mail-ben is ide:

kardosn@freemail.hu norbert.kardos@hu.bosch.com

Köszi,

Norbert

Link to comment
Megosztás:

Hát ye!

Nekem is ez a Body 5+1 rémlik, hogy láttam havernál, szóval így lehet.

Norbyte: Nem tom hogy pontosan hol vannak a csavarok, de szépen nekiállsz, leszeded a maszkot, (ha még rajta van), a két első (evidens) kerékjárattakaró műanyagot kicsavarozod (elég az első pár rögzítést elengedni, ha van aknád) ezután már szépen alálátsz a lökösnek, és értelem szerűen, amig le nem jön :wink: megkeresed a csavarokat ill. patendokat, és leszeded őket. (a patentokkal óvatosan).

Ha először csinálod, lesz vagy fél óra, Ha csináltad már, vagy csak ügyes vagy, 10 perc alatt le lehet szedni. A visszarakás sem több 15 percnél.

Ja nekem 2 hete ajánlottak gyárilag alul fényezett, ködfényes első lököst 7 forintért, de az enyém olcsóbban kijött 3 cm-es hegesztéssel.

(ismerős az érzés. Én 4 napja pakoltam vissza a lököst szintén jégreszaladás kontra fa után. (legalább eltüntek a karcok alulról.) :wink:

Üdv:I_S

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom volt-e már téma, mindenesetre itt visszaolvastam pár oldalt, és nem találtam, hogy miképp tudnám leszedni a díszcsikot a gép oldaláról?

Ragasztva van az a szar, de félek h esetleg szedi a festéket is, vagy én nemtudom...lehet láma vok :oops:

Meg hogy a festés netán ott még ujabbank fog hatni, azáltal h a csik alatt nem szívta a nap....

Szerintetek? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Így jártam nov.26.-án

11090045.jpg

11090046.jpg

11090047.jpg

Még azon a héten rádobtam egy másik sárvédőt. Most hétvégén meg kipofoztuk a haverommal.

http://img.tar.hu/cvitamin/img/11090049.jpg

http://img.tar.hu/cvitamin/img/11090053.jpg

http://img.tar.hu/cvitamin/img/11090054.jpg

http://img.tar.hu/cvitamin/img/11090057.jpg

A géptetőn még allítani kell de minden a helyére ment.

Árak

lökös 3k

lámpa 2k

díszrács 1k

sárvédő +volt mert amúgy is cserés lett volna. 2k ért vettem még annó

Szerszámok

Kiskalapács 1db

Nagykalapács 2db

20dkg kalapácsfej 1db

1-2 fadarab

vágó

csavarhúzó crova készlet

Amit meg a lakatos kért volna abból meg elsörözgettünk a közeli csehóban. :) :) :drinkers:

Link to comment
Megosztás:

Ismerős a szitu, csak az enyém nem volt ennyire drasztikus, de ugyanúgy :

- lámpa

- index

- sárvédő csere (nagyon öszegyűrődött az index alatti rész)

- lökös hegesztés

- gépház visszahajtása (3 cm mélyen gyűrődött, de nem ment el a felfogatás, mint neked)

+ ezek fényezése.

A lakatos munkával nem kinylódtam volna, ha értenék is hozzá, mert haver az egészet megcsinálta 3 forinért + szétszedte meg készre öszerakta az egészet. Mindenestöl anyag+munkadí+fényezés 80 forint volt (ebből a gyöngyház metás mázga volt 50 forint.)

Viszont nem látszik rajta a javítás, csak én tudom, hogy volt.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen gyári. Ezexerint akkor essek neki, azt tépjem le? :)

Vagy van valami taktikai tanácsod? :)

Én is lefogom szedni. Nekem festő ismerős azt javasolta, hogy óvatosan nyúljak az elején alá szikével, és úgy "vágjam" el a ragasztást, ezután lelehet elvileg szedni a fentmaradt ragasztót.

Link to comment
Megosztás:

Én a helyetekben nem szedném le, mert igaz higy szebb a kopasz oldal, de ha sokat parkoltok szűk helyeken azért nagyon hasznos. A melletted álló kocsi ajtaját nem a fényezésre nyitják rá hanem erre a müanyagra, ezért nem látom annak ssem semmi értelmét amikor ezeket a csíkokat színre fujják. Vagy mikor beállsz egy szűk garázsba akkor nem a fényezett részt nyomod a falnak. De ti tudjátok. Nekem az opelbonto-ban azt mondták, ők recés élü késsel szedik le.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.